Reklama

pondělí 25. září 2017

Alpský vzduch na prodej

25. 9. 2017    zdroj a alpineair
Švýcarská společnost Swiss Alpine Air začala prodávat alpský horský vzduch v tlakových láhvích. Na internetové stránce společnosti jsou nabízeny ke koupi jedna, tři nebo 12 láhví, z nichž v každé je napumpováno sedm litrů vzduchu, což představuje asi 120 dechů.

Láhve jsou vybaveny individuální maskou. Cena jedné jednotky zboží je 47 dolarů.

Podnikatelé nyní hledají zájemce, kteří by chtěli do tohoto podnikání investovat. Na internetové stránce je pro potenciální investory uvedeno, že hlavními kupujícími se mohou stát obyvatelé Číny, která je jednou ze zemí s nejvíce znečištěnou atmosférou.

V roce 1929 sovětský fantasta Alexandr Běljajev vydal román "Prodavač vzduchu". Podle námětu v něm podnikatel Bailey v tajné továrně v Jakutsku začal zkapalňovat vzduch. Když se ve světě projevil jeho nedostatek, udělal z kyslíku zboží.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. to se neda komentovat!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Vyrobit můžete cokoliv, skoro všechno. Důležité pak je to "cokoli" prodat. Vy neznáte nikoho, kdo si nechal za nemalý peníz napumpovat do pneumatik svého miláčka čistý dusík, namísto obyčejného vzduchu, když v tom vzduchu je toho dusíku asi 73%? Není nad to, dát si po obědě doušek horského vzduchu. Nebo bude lepší po večeři? Q.

  OdpovědětSmazat
 3. To je ale blábolózní článek...

  OdpovědětSmazat
 4. No v téhle podělané době je možno všechno když to někdo koupí.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sám jseš podělanej.

   Smazat
  2. 22:12 Opět podělanec z neziskovky tady bleje.

   Smazat
 5. Poslední věta je omyl. Obsah kyslíku se nemění.Kyslík vám nikdo v bombě nemůže posílat poštou (možná tak těch 16 litrů, ale stěží). Stačí si zapálit cigáro v kyslíku a je to jasné (pokud to ovšem experimentátor stihne pochopit)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jde o román, spisovatelskou fantazii. Četl jsem to jako komiks v sovětském časopise Agaňok někdy po 85' roce v rámci výuky Ruštiny. Dodneška si pamatuji závěrečný obrázek, jak proradný kapitalista běduje, když mu hrdinní sabotéři vypustili nádrže... Moj vózduch, moj kisloród! :-)

   Smazat
 6. Jo dneska se prodává vše. Četl jsem knihu S. Levise-Vzduch zdarma. (USA) Jo kde ty loňské sněhy jsou?

  OdpovědětSmazat
 7. Idioti koupi vse ,pamatuji ze jiz pred 40 lety jeden Cech prodaval v Mnichove piksle se vzduchem Oktoberfestu a pomerne dost vydelaval .Jen zakoupil prazdne cany na coca -colu.

  OdpovědětSmazat
 8. Vzduch z kravského chléva nedodávají? Je zdravější.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrej podnikatelskej nápad, zkus to rozjet...

   Smazat
 9. Překonané
  http://sip.denik.cz/celebrity/hrusinsky_galerie20070617.html

  OdpovědětSmazat
 10. Autor 21:50 praví: „... blábolózni článek...“. Co se asi musí stát, aby mu to něco říkalo? Asi by neměl by chodit k volbám.

  OdpovědětSmazat
 11. SAKRÁÁÁ... a já myslel že s tim příjdu jako první. No nic, nevadí. NICMÉNĚ je to business velkej!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.