Reklama

.

.

neděle 3. září 2017

Americká armáda není připravena na boj s Ruskem v Evropě

3.9. 2017   První zprávy
173. výsadková brigáda, síla rychlé reakce americké armády v Evropě, je nedostatečně vybavená a nedostatečně organizovaná, aby čelila vojenské agresi Ruska nebo jejím kyberútokům, píše Wesley Morgan.173. výsadková brigáda umístěná v Itálii, opora NATO, která většinu posledních deseti let strávila na operacích v Iráku a v Afghánistánu, postrádá "základní schopnosti potřebné pro efektivní a rozhodující plnění svého poslání" píše se podle analýzy samotné brigády, jejíž kopii získala redakce POLITICO.


Když Rusko v roce 2014 napadlo Ukrajinu, výsadkáři této jednotky byli prvními americkými vojáky, kteří byli nasazeni v pobaltských státech, aby odrazili další potenciální invazi na východním boku NATO.

Zpráva podrobně popisuje "mezery ve schopnostech", které jednotka zjistila během nedávného cvičení s ukrajinskými vojáky, zkušenými z bojů proti ruským separatistům, kteří používali levné drony a nástroje elektronického boje proti zaměření dělostřeleckých cílů a nejmodernější ruské protitankové střely devastovaly obrněná vozidla.

Některé z nedostatků, jako je nedostatek protiletecké obrany a jednotky pro elektronickou válku a nadměrné spoléhání se na družicové komunikace a GPS navigační systémy, jsou přímými důsledky bojového nasazení v Iráku a v Afghánistánu, kde nepřítel nemá žádnou leteckou sílu nebo jiná špičková zařízení a technologie.

"Lekce, které jsme se dostali od našich ukrajinských partnerů, byly významné. Je potřeba se kriticky na sebe podívat,“ řekl Collier Gregory Anderson, který byl pověřen napsat zprávu o stavu brigády.

Zpráva byla dosud distribuována pouze prostřednictvím interních kanálů pro personál armády a další vojenské velitelství.

Některé z problémů, které zpráva uvádí, by armáda mohla implementovat poměrně snadno. Je překvapivé, že kamuflážní sítě, které skryjí vozidla před nepřátelskými helikoptérami nebo drony, jsou "velkým luxusem pro taktické jednotky".

Široce využívaný Humvee, určený k ochraně před bombami na silnicích v Iráku, by byl "snadnou kořistí" ruských obrněných vozidel a zpráva doporučuje jejich nahrazení připravovaným vozidlem pro pozemní dopravu, mnohem lehčím a mobilnějším vozem . Armáda v letošním roce oznámila, že koupí téměř 300 těchto nových vozidel od společnosti General Dynamics, aby vybavilo 173. výsadkovou brigádu a speciální operační jednotky.

Zpráva také doporučuje, aby byla brigáda vybavena malým kontingentem lehkých tanků, které by poskytovaly tolik potřebnou ochranu proti ruským protitankovým střelám.

NI: Americká smrtící pomoc Ukrajině nepomůže a jen to zhorší!

Celá zpráva apeluje na nové nástroje elektronického boje. Nepřítel vybavený „rušičkami“ zařízeními " může účinně zneutralizovat systém GPS až do vzdálenosti 50 mil, , takže "bychom měli předpokládat, že GPS bude buď nedostupné nebo nespolehlivé po dobu trvání konfliktu,“ píše se ve zprávě.

"Tyto myšlenky a návrhy jsou potenciálně užitečné pro všechny letecké brigády a pro armádu," uvádí zpráva.

Někteří bývalí důstojníci armády, kteří si zprávu přečetli, souhlasí a doufají, že dokument bude sloužit jako varovný signál pro službu v době napětí s Ruskem.

"Zpráva je napsána sice o 173.brigádě, ale jedná se o víc než jenom o 173.brigádu. Zpráva popisuje to co armáda potřebuje,“ řekl Adrian Bonenberger, bývalý pěší důstojník, který bojoval s brigádou v Afghánistánu, a nyní žije na Ukrajině, studuje a píše o tamním konfliktu.

17 komentářů :

 1. Tak vono je něco jinýho házet napalm a Agent Orange na hlavy vesničanům v nerozvinuté zemi a něco jiného je chtít to udělat zemi s rozvinutým průmyslem a vycvičenou moderní armádou, nadto obývanou převážně občany s vlasteneckým cítěním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve Vietnamu USA navíc krom Agenta, jehož komponenty nakoupily z Čech a napalmu, také rozprašovali defoliant, ničící úrodu rýže, aby civilní obyvatelstvo nemělo co žrát.

   Vymazat
  2. Jak jsi přišel na to, že komponenty Agent Orange měli Amíci z ČSSR? Kdes to sebral? Dej link, nebo zmlkni!

   Vymazat
  3. 8.12-Komponenty na Agent Orange vyráběla Spolana Neratovice a za valuty je prodávala USA k jeho přípravě.Stačí si na Wikipedii najít pojem Agent Orange.Dalších důkazů je na netu hafo.

   Vymazat
  4. Between 1965 and 1968 Spolana produced the chlorine herbicide 2,4,5-T. The former communist regime delivered it through various traders to Vietnam, where U.S. Army used it as a component for Agent Orange. During production, a huge amount of dioxins were created and the former factory buildings are one of the most contaminated places on the Earth. In the years 1964 to 1968 about 80 people from Spolana suffered from dioxin contamination. 55 of them were hospitalised. Besides the victims amongst Spolana workers, also American soldiers and Vietnamese were contaminated with dioxins in herbicides used for the Agent Orange production.[3]

   In 2004 published State Health Authority study, which analysed the level of toxic substances in human blood near Spolana. According to study is dioxin level in blood in Neratovice, Libiš and Tišice about twice the level of those from the control group in Benešov. Quantity of dioxin chemicals near Spolana is significantly higher than background level in another countries, e.g., United States, Japan or Spain. According to the U.S. Environmental Protection Agency even the background level can cause the risk of cancer 1:1000 up to 1: 10000, i.e., about 100x higher than what is considered as a risk acceptable in the society.

   Vymazat
  5. Wikipedia není věrohodný zdroj! Agent Orange nebyl herbicid ale defoliant. Byl celý od A do Z vyráběn v SS:
   Companies supplying Agent Orange to the government under the compulsion of the Defense Production Act of 1950 included The Dow Chemical Company, Monsanto Company, Hercules Inc., Diamond Shamrock Corporation, Uniroyal Inc., Thompson Chemical Company and Thompson-Hayward Chemical Company.

   Ty pohádky o zamořené Spolaně patří do jiné debaty. Komponenty pro Američany Spolana nevyráběla. Je to ta samá fáma a asi i ze stejného zdroje, jako ta o "temných nitkách ze Slušovic". Polepšete se!

   Vymazat
 2. To je strašně nebezpečné jak jsou usa u hranic s Ruskem. Stačí historické zkušenosti Gliwice Incident v Tonkinském zálivu....

  OdpovědětVymazat
 3. Amici zaspali na vavřínech a myslím si, že v konvenční válce by dostali totálně na benžo. Samozřejmě by prohrávající použil zbraně jaderné, dostali by dle mne na benžo taktéž. Ale nebylo by vítěze, tudíž bychom se to jako "vypaření" nedozvěděli a bylo by nám to již úplně jedno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tešíš se? Já ne!

   Vymazat
  2. USA dostávají na benžo i od polonahých sandálníků s kalašnikovy a ubrusem na hlavě v Afghánistánu a ty jejich nové hispánské posily, se domů vrátí nohama napře, v krabicích, potažené americkou vlajkou z hvězd a pvuhů.

   Vymazat
  3. 1:51 V mém příspěvku není nic o "těšení". Ty se netěšíš, já se netěším, ale finálně nám bude těšení nebo netěšení stejně u zadku.

   Vymazat
 4. USSA pro své ekonomické a geopolitické zájmy vhodily Evropu do ringu proti Ruské federaci.Ta ussácká nevzdělaná banda tak vytváří velmi nebezpečnou situaci a eskaluje možnost horkého střetu, čímž by z tohoto konfliktu sami profitovaly.Ekonomika USSA stojí na válkách a prodeji zbraní, tady by se bohatě napakovaly a Evropa jim dělá hloupého Honzu, za naší totální likvidace.

  OdpovědětVymazat
 5. Tady je důkaz, že USA připravuje horkou válku s Ruskou federací.Rusko a Putin by byli blázni, aby napadli Pobaltí nebo Polsko, proč by to dělali?Ale USA by se konvenční válka hodila do krámu.A k těm rušivým ruským systémům, co umí manipulovat volby na dálku, vypnout dokonalé emerické vojenské systémy, je třeba přidat i sonické zbraně, které nyní na Kubě likvidují Američany, jednoho diplomata za druhým....

  OdpovědětVymazat
 6. A syrská vojska už jsou částečně v syrském Leningradu- Der Azoru..pronikly tam speciální jednotky..a cca 9 tanků a další vozidla...útok přikrylo ruské letectvo....normální jednotky jsou asi ve vzdálenosti cca 4 km...v nejbližších 24 hodin se očekává osvobození města cca 4 roky v okupaci...

  OdpovědětVymazat
 7. Hlavní lež pana amerického blbečka Morgana je, že Rusko v roce 2014 napadlo nějakou Ukrajinu.
  Na Ukrajině proběhl tehdy v Kyjevě puč, v důsledku kterého odmítla poslouchat pučisty část země, zvaná Donbas.
  Pučisté tedy na Donbas poslali ukrajinskou armáda, která dostala od tamních horníků přes držku.
  Je mi známo, že americký blbeček Morgan má nedostatky v zeměpisu, což je u amerických primitivů celkem běžná věc.
  Měl by si ale zároveň uvědomit, že je třeba naučit americkou armádu rychle utíkat, protože až se ruský medvěd skutečně rozběhne, rozcupuje jí na malé kousíčky.

  OdpovědětVymazat
 8. Když takovou blbost prohlašuje velitel armády v Afganistanu, tak si představte v jakem stavu je cela armáda.

  OdpovědětVymazat