Reklama

.

.

úterý 19. září 2017

Američtí investoři vyzývají vládu: Zrušte sankce, než bude Rusko krmit celý svět!

19.9. 2017   Eurasia24
Napsal/přeložil: isstrasAčkoli měly západní sankce zasáhnout mocným úderem ruskou ekonomiku, ruská farmářská hospodářství zažívají období prudkého vzestupu. Přiznali to i američtí investoři. Protiruské běsnění západních politiků prokázalo jejich vlastním zemím „medvědí službu“.Tento názor nevyslovil žádný propagandista, ale renomovaný autor v respektovaném časopisu Financial Times – Henry Foy.

Upozornil, že například ruský výrobce lososích produktů Ruská aquakultura zvýšil objemy produkce jen za rok 2016 šestinásobně. Prodej pšenice a kukuřice vzrostl o 49 %. A to vše probíhá na pozadí sankcí, které Západ uvalil na Rusko ve snaze zatlačit na Moskvu kvůli Krymu a událostem na Ukrajině v roce 2014.

Foy také s jemu vlastním sarkasmem konstatoval, že „jestliže účelem sankcí Západu bylo poškození ruského byznysu, pak zejména ruskému rybářskému odvětví to zjevně někdo zapomněl sdělit“.

„Západ si prokázal medvědí službu. Sankce měly poškodit Rusko, ale ruské zemědělství dokázalo i z nich vytěžit výhodu,“ přiznal významný americký investor Jim Rogers, majitel akcií společnosti Fosagro, která investuje prostředky do zemědělství Ruské federace. Podle jeho názoru pokračuje ruský vývozní potenciál v růstu a společnosti investují peníze do ruské ekonomiky.

„Za pět let začne zemědělské odvětví v Rusku fungovat na plný výkon. Někdo přece musí říct Američanům, že sankce je třeba zrušit hned teď, dokud se tu (v Rusku) nezformoval gigantický, rentabilní a dobře financovaný průmysl,“ zdůraznil Rogers.

Rusko je schopné pokrýt svou potravinářskou výrobou celou Evropu


O ruské zemědělské odvětví je mezi zahraničními investory velký zájem. A není divu, protože jak říká Andrej Gurjev, hlava ruského velkého výrobce hnojiv Fosagro, pro ruské zemědělství nastalo období rozkvětu.

V Rusku jsou, jak říká, obrovské zdroje pro rozvoj potravinářství. „Rusko bude krmit celý svět,“ podpořil Rogersovu myšlenku Gurjev. Dodal, že až konečně Evropa pochopí, že je Rusko schopné pokrýt její potravinářské potřeby svou výrobou, budou se investoři dívat na Rusko docela jinak.

Henry Foy také připomněl, jak se Západ snažil slovanského obra poškodit:
„Rusko přišlo v jednom okamžiku o 60 % dovozu masa a ryb a zhruba o 50 % dovozu mléčné produkce, ovoce a zeleniny, což ale vytvořilo obrovské možnosti pro domácí výrobce. Od roku 2013 do 2016 klesl dovoz ze zemí EU do Ruska o 40 %“.

Země Evropy budou muset investovat do Ruska, aby zachránily samy sebe


Zemědělství není zdaleka jediným odvětvím, které je v Rusku na vzestupu. Neznalost mentality tohoto mnohonárodnostního, a přesto celistvého kolosu, může mít jediný výsledek, což naznačují oba američtí autoři – ten, kdo utrpí ty vážnější škody, už nebude Rusko.

„Vše je velmi prosté,“ dodal Gurjev pro ruský portál INOSMI. „Mnohé země narazí na nedostatek potravinářského zboží. Pak teprve obrátí pohled ruským směrem a začnou investovat do Ruska, aby ochránily samy sebe.“

Zdroj: isstras.eu

31 komentářů :

 1. Dobrý článek pokud se v Česku neobnoví zemědělství tak budeme též nakupovat v Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nebude žádné neštěstí, ale pravda je, že bychom mohli být v leččems opět soběstační.

   Vymazat
  2. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putler sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.
   Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu).

   Vymazat
 2. Regály v USA i Evropě přetékají žrádlem skoro zadarmo, zemědělci a zpracovatelé nevědí co s přebytky.
  Jděte s touto opravdu hloupou ruskou propagandou někam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:20 Takové blbosti jste četl nebo slyšel kde ? Na "školení" u Jandy ... ?

   Vymazat
  2. Žrádlo skoro zadarmo - dobrý vtip. A co to máslo a navazující mléčné produkty, třeba jogurty a sýry? Anebo horší úrodsa obilovin ve srovnání s Ruskem, s dopadem cen na chléb, pečivo, krmivo pro zvířata?

   Vymazat
  3. Zajdi si někdy do Kauflandu, Albertu, Tesca, Lidlu.... Zřejmě jsi včera spadl z Měsíce, blbečku.

   Vymazat
  4. 13,20
   Ten geneticky modifikovanej ussáckej sajrajt a polskou výživnou sůl si žer sám ty havlotupoune!!!!!!!

   Vymazat
  5. Tak co vy dubove hlavy!Už vite proč je maslo tak drahé?
   To proto,že pan DAVID nm tu nechce napsat jak 5000 holanskych krav bylo posláno vagonem na SIBIŘ,kde nebudou ve vyhnanstvi,ale budou vyrabět maslo pro strejdu Putina,jako výsledek embarga,které zaplatite vy opičani!

   Vymazat
  6. 13:53
   Pane bože, ty jsi opravdu hňup. Když se díky počasí neurodí tak se prostě neurodí. Koho za to chceš obviňovat?
   Ano, žrádlo je skoro zadarmo. Když jsi spořivý tak dobře vyjdeš za 2000 měsíčně. A když si dopřáváš tak za 3000. Srovnej to s platy nebo i s důchody. Směšné. Jogurty máš všude v akci za 5.90. No ještě že máte to máslo, jednu položku z milionu (kterou já už jsem tak 20 let nepoužil), které ale v přepočtu k platům stále zdaleka nestojí tolik co za komoušů.

   Vymazat
  7. ty jsi oprvdu idiot největšího kalibru, co tu vypisuješ. Za ty 2 nebo 3 litry co tu píšeš, žereš zřejmě pěkný modifikovaný sajrajt, hlavně že je akci a ušetříš, tupoune. Přesně to zboží v akcích je ten největší sajrajt, aby se ho zbavili. Nejsi náhodou důchodce, to by odpovídalo.

   Vymazat
  8. Sledujete vůbec co za hnus se tady a za jaké ceny prodává? Teď k tou zamořené spodní vody herbicidy a bude problém z důchodci vyřešen. Jo komouši to byly sráči, nebyly banány a toaleťák a nedokázaly ho koupit u míro tvůrců.

   Vymazat
  9. Jogurt za 5,90 je narvaný kdejakým sajrajtem a s klasickým jogurtem má stále méně společného. Máslo opravdu není v porovnání s rokem 1989 dražší. Jenže když si člověk připočítá položky, které dražší jsou, například nájemné (20x dražší), ceny nemovitostí (i 100x dražší), ceny vody (až 50x dražší), ceny PHM, topiv, plynu, elektřiny a spousty dalších věcí, tak zjistí, že na to máslo už důchodcům prostě nezůstanou peníze.

   Vymazat
  10. 13:20 lzes i o Americe

   Vymazat
  11. 14:07 copak co stálo máslo za komoušů, ale co stálo v přepočtu na příjmy třeba ve středověku. To znamená, že dnes se máme nejlíp, než kdy jsme se měli. Pádný to argument, ovšem jen pro téměř negramotné.

   Vymazat
  12. No co za komunistů bylo máslo asi opravdu drahé. Ale já ho měl skoro obden na chlebu ke svačině do školy, jako přílohu hrušku, jablko, švestku. Nikdo mi nemusel žebrat v televizi abych si ty svačiny a obědy mohl dovolit. Rodiče oba dělníci, no já si žil nad poměry ani jsem o tom nevěděl. Dnes tisíce rodičů nemá na to aby dětem do školy koupilo alespoň pověstný banán o másle nemluvě. M.R.

   Vymazat
  13. 13 20:
   Jako fór je to super. Jen nemám ten pocit, že kilo hovězího za 250 Kč je zadarmo. Běž do obchodu a chtěj čtvrtku másla za kačku, tak tě nechají odvézt do blázince. Pokud Rusové začnou valit své přebytky do světa, tak na tom všichni vyděláme, všechno poletí dolů, poserou se jen zemědělci a majitelé obchodních řetězců budou muset zapomenout na luxusní jachty a trysková letadla a budou muset si utáhnout opasky. Ruský zemědělec bude vždy brát míň než americký, kanadský či australský. A tam je síla Ruska.

   Vymazat
  14. Rusko je zemí s relativně řídkou hustotou osídlení. Jeho půda je úrodnější, než jakákoliv jiná. Nabízí ty nejpříhodnější podmínky pro pěstování všech druhů obilovin, ovoce a rostlin. Rusko má ohromné pastviny a téměř nevyčerpatelné lesy. Má ty nejbohatší naleziště zlata, stříbra, platiny, železné rudy, mědi, niklu, manganu a všech ostatních kovů, nemluvě o ropě a zemním plynu. Nebýt židokomunistického systému jehož je putlerismus smutným dědicem, tak se ruská populace mohla již dlouho těšit z té nejvyšší životní úrovně na světě. Není to nedostatek přírodních zdrojů, co tlačí Rusko k dobyvačné expanzi. Od doby invaze Mongolů lidstvo nečelilo tak odhodlané a naprosté aspiraci na neomezenou světovou nadvládu. V každé zemi putlerští emisaři a páté kolony fanaticky pracují na připojení k "ruskému světu" ... a tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z.

   Vymazat
 3. Třeba másla je nadbytek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chceš snad říci, že není možné sehnat máslo? Že je někde regál kde jsou obvykle másla prázdný?

   A zrovna to máslo dováží Rusko skoro všechno z Běloruska. Tak příště zkus něco chytřejšího.

   Vymazat
  2. Ty budeš dobrá lopata chlape 13:56. Já chci české máslo, tu vodnatou polskou-německou parodii si žer sám, toho jsou plné regály, jen se podívej na sníženou hodnotu tuku u těch tvých másel z plných regálů. Bože, proč jsi dal do barana život?

   Vymazat
  3. 15:33
   Tak si ho ty nesvéprávný hňupe zajeď koupit na českou farmu nebo si ho sám vyrob.

   https://www.farmanemcova.cz/

   https://www.mlekozfarmy.cz/nase-vyrobky/cerstve-selske-maslo/

   https://www.farmasokol.cz/mlecne-vyrobky/maslo-z-rampuse/

   Ale vsadím se, že by jsi ve slepém testu nerozeznal máslo vyrobené v ČR nebo jinde a možná by jsi ho nerozeznal ani od hovna, ty labužníku.

   Vymazat
  4. 15:43 Běž se vsázet do hajzlu a neotravuj ani jeho, ani ostatní. A nehoň machra, že poznáš po chuti hovno :o))

   Vymazat
  5. 15:43 docela by mi stačilo, kdyby takové to totalitní máslo, podle tehdejší ČSN, v ceně třeba i přepočítané na totalitní, úměrně k současné kupní síle důchodců, bylo na všech regálech všech prodejců a nějak i v těch vesnicích, kde prodejny zbankrotovaly. Většina nemá možnost rejdit po trzích, rodinných farmách, speciál prodejnách nebo si v domácnosti vyrábět máslo. Jak může někdo napsat takový nesmysl, ignorovat že za 27 let, tedy za jednu lidskou generaci v průměru nenastal žádný hodnotitelný pokrok?

   Vymazat
  6. Pro 13 56:
   To, čemu ty říkáš máslo, není máslo. Podívej se na Zlatou Hanou - 12 % másla a 80 % rostlinného tuku. Tady je řeč o másle a ne o náhražkových sračkách.

   Vymazat
  7. Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později.Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA, jako v obou světových válkách ? Čína bude jejich hlavním spojencem ? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát.

   Vymazat
 4. 13,56
  A kde je Český máslo????!!!!
  Než nás nahnali do EU bylo,teď je leda hovno!

  OdpovědětVymazat
 5. Pro13:20 dávej pozor na ty regály robote spadnou na tebe a posereš se.

  OdpovědětVymazat
 6. USA řídí svět sankcemi a myslí si, že to bude fungovat. USA jde cestou jako Řím před svým koncem. Rusko postupuje pomalu ale jako na šachovnici a tah za tahem se odpoutává od monetárního systému světa který řídí USA a až to Rusko dokončí bude USA před svým koncem a jelikož USA má jaderné zbraně nikdo neví co udělá.

  OdpovědětVymazat
 7. 17:53 Víme, co udělá. Už to ty kurvy ukázaly 2x v Japonsku.

  OdpovědětVymazat
 8. A loutkotrouba zase vyhrožuje KLDR.....zapomíná,že každá svině má svého řezníka....a že zvlášť pro agresory,vrahy,okupanty platí 100% VSEHO DO ČASU!!!!!!

  OdpovědětVymazat