Reklama

neděle 3. září 2017

Ample Strike jako zácvik na naši budoucí roli v Rusku


Lubomír Man
3. 8. 2017
Naposledy bombardovaly americké bombardéry, zařazené v evropských silách NATO, Evropu před více než 18 lety. Odskákaly si to tehdy naši předváleční a krátce i pováleční bratři Jugoslávci, hlavně pak občané Bělehradu, Noviho Sadu a řady dalších srbských měst, a to za svou neschopnost uznat, že s jejich velkou Jugoslávii je konec. Že je ji třeba rozčvrtit a rozosminkovat na co nejmenší částečky, aby tak na jedné z nich, zvané Kosovo, mohla vzniknout největší americká vojenská základna v Evropě. 

Pozn. red.: Po neblahých zkušenostech s některými čtenáři upozorňuji, že velmi mnohé formulace jsou míněny ironicky. 


Bude na ní sloužit 5000 příslušníků americké armády, bude mít 50 heliportů, a k jejímu zřízení bude od 24. března do 1. května roku 1999 třeba zbombardovat 3 500 srbských a tehdy ještě i jugoslávských továren a svrhnout na natvrdlé srbské hlavy 2 500 křižujících raket a 700 000 tun třaskavých pum všeho druhu, včetně těch s ochuzeným uranem 238.

Prostě udělat bengál jako o svatojánské noci, než se to dole dokouřilo a uklidnilo natolik, že američtí boys v khaki uniformách si osobně mohli dojít za prezidentem téhle málo chápavé země, aby ho zatkli a poslali coby válečného zločince do Haagu, kde se jejich kamarádi z bezpečnostních služeb, pár dní před jeho obhajovací řečí před soudním tribunálem, postarali o to, aby už proslovena nebyla.

Taková tedy byla role amerických ozbrojených sil při potlačení odlišných názorů lidu Jugoslávie, a bláhoví i nechápaví byli ti, kteří doufali, že tím jejich umravňující role nad Evropou končí. Jako by nechápali, že je vlastností národa výjimečného a nepostradatelného, rozhlédnout se po splnění cíle menšího okamžitě po cíli spektakulárnějším – a napřít i zde všechny síly k jeho naplnění.Tak byl po poměrně úzkém leteckém koridoru z tehdejšího Západního Německa do Jugoslávie (vedl se souhlasem naší tehdejší vlády i přes náš vzdušný prostor), zakreslen do vojenských map USA koridor nový, mocný a širší, vedoucí už ze sjednoceného Německa a Britanie směrem do všech oblastí našeho nového nepřítele, to je velkého Ruska . Nu a právě v tomto koridoru a přímo nad našimi hlavami probíhá v těchto dnech (od 23. srpna do 8. září), letecké cvičení NATO, nazvané Ample Strike, čili Dostatečný úder.

Jistě, myslí se tím úder, který bude Rusku stačit, aby po něm bezvládně padlo k zemi, nu a teď, představte si tu čest, že nám Čechům bylo umožněno se tohoto cvičení a později samozřejmě i toho úderu samotného, pro který se ten výcvik provádí, plnoprávně zúčastnit. Dokonce se jej účastníme nasazením největšího počtu letadel ze všech osmi zúčastněných zemí – tzn. počtu větším, než do Ample Strike nasadilo letectvo USA či Německa.

Řeknu vám, že nikdy jsem se necítil tak hrdý na své češství, jako v momentu, kdy jsem si tenhle údaj přečetl. Jakoby všechny strázně a ústrky, jimiž si naše země musela ve svých dějinách projít, byla tímto naším vojenským zrovnoprávněním s ostatními evropskými zeměmi smazána. Už nás uznávají, i letadla naše - česká, mohou tedy vysoko nad naším územím, spolupracovat při přečerpávání pohonných hmot z tankovacích letounů do letadel B-52, které pak se svým smrtonosným nákladem pum ať už konvenčních či s atomovkou, dokáží doletět bez mezipřistání nejen nad Moskvu a zpět, ale i nad Archandělsk, Gorkij, Sverdlovsk a možná i nad Novosibirsk. Čili učinit to, o čem Hitler jen snil, ale technických prostředků k uskutečnění toho snu se mu nedostávalo.

Ale nejde jen o tohle. I letadla naše teď v rámci Ample Strike pálí nad našími lesy a lukami ostrými jako o život, jak to činí i přítomná letadla americká, německá, polská, maďarská, slovinská a holandská, a jak to též jednou v budoucnu budou - už v bojových podmínkách a s apetitem podstatně náruživějším - činit nad územím Ruska.

Je to prostě úžasné, počítá se s námi, jsme v houfu, a je to přesně v duchu slov, která nám až po nástupu do funkce několikrát zopakoval náš ministr zahraničí Zaorálek: Že totiž už konečně někam patříme a musíme se podle toho chovat.

13 komentářů :

 1. Co voliči ANO na takovou praktickou ukázku skutečné politiky v režii jejich ministra obrany?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (21:01):
   To se ovšem můžete úplně stejně optat i voličů ostatních parlamentních či mimoparlam. partají. Snad jen s výjimkou KSČM, ANS, SPaS apod. budou mlčet nebo ten nácvik na válku proti Rusku zvaný "Ample Strike" rovnou obhajovat.
   Mají ten nutkavý pocit, že někam patří, jak říká pan L. Man ...

   Smazat
  2. Cirkus Barnum Barley měl pro některá představení také vlastní profesionální ARMÁDU... v devatenáctém století to nikomu nevadilo a USA byly doopravdy zemí neomezených možností. Vrchním velitelem byl také herec, principál, vystupující pod poetičtějšími krycími jmény než "tady Topol" .. Třeba Santa Anna, když si hráli na Bowieho poslední boj atd...

   Z hlediska evropských sousedů má čs. žoldnéřský expediční sbor, doplňující v US a EU koloniálních výbojích voje Blackwateru - Academi a US ARMY, asi stejnou odstrašující hodnotu jako strašák do zelí na špačky v sadu. Takže jeho veliteli lze klidně říkat i PRINCIPÁL. Panu presidentovi republiky, který k tomuto lidoveckému transformantu naší bývalé Československé lidové armády přišel jako slepý k houslím, se tímto omlouvám. Mám na mysli průměrného herce Stropnického. Tančík na klíček z plechu jsem měl i já už ve třech letech - tak proč by jich dospělák nemohl mít na komando dvacet zastaralých...

   Smazat
 2. A to vše je důvodem, že jedinou volitelnou stranou, která má zároveň jako jedna z oponentních stran i solidní volební potencionál, je KSČM, kterou také budu volit.

  OdpovědětSmazat
 3. To je strašné že se na tom podílí i naše zem.

  OdpovědětSmazat
 4. Mají sice všade armádu a to po celém světě ,ale podívejte se jak to vypadá u nich doma. To nejsou jen mrakodrapy co se z Ameriky nejvíce ukazuje, ale překližkové domečky o síle 1 cm jak vidno ze záběrů z Hustounu. 120v napětí,které se v Praze zrušilo již pře 50 lety. Oni neznají snad ani kabely, elektřinu rozvádí tak, že to vypadá jak šňůry na prádlo, hlavně, že mají největší letadlové lodi a šíří demokracii po celém světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. sádrokarton 1/2 palce, pak 6 palců rošt izolovaný vlnou a až na tom všem 1/2 palce dřevotříska, blbe. Jejich 120V je úplně v pohodě, ale sere mě to, protože nemůžu používat jejich el. nářadí, které stojí polovinu, tady v ČR.
   Prostě jsi blb který ví úplné hovno.

   Smazat
  2. 2:01
   Ty alkoholická cikorko z Rumunska,ty a ten geriatrix Večerek víte leda HOVNO,ALE V NĚM SE HRABETE,ŽE SMRDITE JAKO KURVY KUFR I NA DÁLKU!!!!!!

   Smazat
 5. Pán Lubomír Man, pekný článok, ale smutný. I napriek tej irónii. MK

  OdpovědětSmazat
 6. Ironické kusy textu se měly označit kurzivou. Našim pravicovým spoluobčanům to pomůže.

  OdpovědětSmazat
 7. Obdivuji taková nedomr.aná hovada, jako ten z 0:43, který touží po papundeklovém obydlí, kterým tak výstižně až mistrrrně charakterizoval celou US demokracii, roznášející tuto "demokrrracii" po světě. Popros otce, aby to Tvoje nedodělání ještě dotáhl.

  OdpovědětSmazat
 8. Babiš je Žid, tak at´nikdo nečeká, že bude hrát pro-českou politiku. Okamura Žid není, tak proto já budu volit Okamuru.

  OdpovědětSmazat
 9. Těším se, až se ruský koník opět napije z Vltavy.
  Rád převezmu funkci čističe, který vyčistí tento chlív od
  všech havloidů.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.