Reklama

.

.

středa 6. září 2017

Asia Times: BRICS - namísto dolaru ropa, juany a zlato!

Pepe Escobar
6.9. 2017 První zprávy
Navzdory svým problémům BRICS již představuje „významnou překážku" existenci unipolárního světového řádu.Země BRICS plánují obejít dolar.
K posílení této pozice připravují partneři uskupení projekt, který jim pomůže obejít dolar a americké sankce.
Každoroční summit BRICS, který se tentokrát konal v Číně „nemohl probíhat za napjatější geopolitické situace", uvedl komentátor Asia Times Pepe Escobar.

Autor článku připomíná, že jádrem BRICS je Rusko a Čína spolu se strategickým partnerstvím. A samozřejmě, pokud budeme hovořit o globálních otázkách, pak dnes je pro tyto dvě země hlavním tématem severokorejská krize, protože mají společnou hranici s KLDR.

Jak novinář napsal, Pchjongjang provedl své jaderné testy jen tři dny poté, co v blízkosti prolétaly americké a japonské stíhačky a bombardéry. Každému, kdo je obeznámen s rozložením sil na Korejském poloostrově, je jasné, že to KLDR neponechá bez odpovědi. A to nás přivádí zpět k „jedinému rozumnému návrhu“vyřešit krizi - „dvojímu zmrazení“(vojenských aktivit USA, Japonska a Jižní Koreje, a jaderného a raketového programu Severní Koreje), o čemž hovoří Čína a Rusko.

Astro Awani: BRICS snadno překoná USA, pokud se nerozhádá!


Zdá se však, že Dílí není s touto činností příliš spokojeno, zejména aktivitou Pekingu. Navíc v předvečer jednání BRICS, Indie a Čína musely spěchat s urovnáním krize na společné hranici u plošiny Doklam v Himálají. Přičemž, jak poznamenal Escobar, loni premiér Indie Narendra Modi se rovněž pokusil o podobné manévry před summitu BRICS v Goa a požadoval, aby byl Pákistán vyhlášen za „teroristický stát“.

Navíc Modi „zjevně bojkotoval" květnový summit k „Nové Hedvábné stezce“ v čínském Hangžou, hlavně proto, že Peking aktivně přitahuje Pákistán k tomuto projektu. Na druhou stranu, Dillí a Tokio sní o vlastní alternativě k „Nové Hedvábné stezce“. Dokonce mají svůj vlastní program, který by měl spojovat Asii a Afriku. Nicméně myslet si, že mohou ukrást vavříny "Hedvábné stezky", by bylo velmi arogantní, komentuje autor.

I když ne všechny země BRICS jsou ochotné aktivně hrát na mezinárodní scéně, jako Brazílie, která se více zabývá svými vnitřními problémy, a novou Rozvojovou banku nebrali všichni vážně, organizace je již „velkou překážkou pro existenci unipolárního světového řádu“. Jak Si Ťin-pching, šéf Číny jemně řekl na nynějším summitu, „pět zemí by mělo hrát aktivnější roli ve správě světa".

Proto BRICS právě nyní oznamuje své „rozhovory" s Mexikem, Egyptem, Thajskem, Novou Guineou a Tádžikistánem. To je začátek přechodu na „BRICS Plus" - koncept rozšiřujícího se partnerství, který byl vypracován Pekingem.

A ruský prezident Vladimir Putin oznamuje skutečnou „podstatu BRICS". Ruský vůdce se zaměřuje na poctivý multipolární svět a kritizuje protekcionismus a nové překážky světovému obchodu.

V takovém vícepolárním světě je konflikt v Sýrii z velké části vyřešen díky Rusku. Právě Moskva a Peking nabízejí „zdravé řešení" pro severokorejskou krizi, stejně jako pro problém Afghánistánu, který by podle nich měl být řešen Asií a nikoli Západem.

A je zde „rozhodující argument". „Rusko sdílí obavy států BRICS ohledně nespravedlivosti současné globální finanční a ekonomické architektury, která nezohledňuje rostoucí ekonomickou váhu rozvojových zemí.... Jsme připraveni nadále podporovat reformy v oblasti mezinárodní finanční regulace, abychom společně pomohli překonat nadměrnou dominanci omezeného počtu rezervních měn," uvedl Putin.

„Překonání nadměrné dominance omezeného počtu rezervních měn" je velmi zdvořilým způsobem, vyjádřeno to, co země BRICS říkají již několik let: jak obcházet americký dolar, stejně jako petrodolary.
A Peking je připraven vstoupit do hry. Brzy má Čína v úmyslu uzavřít svoji smlouvu na ropu, nominovanou ne v dolarech, stejně jako dříve, ale v juanech, který mimo jiné, může být konvertován na zlato. To znamená, že Rusko, stejně jako Írán - „další klíčový uzel euroasijské integrace", budou schopny obcházet americké sankce v obchodu s energetickými zdroji ve vlastní měně nebo v juanských jednotkách.„Nová triáda ropy, juanů a zlata" je prospěšná pro každého, a co je nejdůležitější - obchází dolar.

Podle Escobara jsou to velmi ambiciózní dlouhodobé ekonomické plány, které rozhodně nebudou mnohým ve Washingtonu po chuti.

29 komentářů :

 1. Čína přebírá vládu nad světem. Aby z ní nebyly nové USA, může zabránit jen síla Ruska a spojenců, třeba té Indie. Mj. Indie je asi dobrý obchodní partner pro naše strojírenství. P.K.

  OdpovědětVymazat
 2. No jo proto kope usa nožičkama petrodolar pude do kopru.

  OdpovědětVymazat
 3. USA končí, ale než chcípne, tak bude ještě hodně zle!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní6. září 2017 22:37 - pravda, pravda. Nadarmo se neříká "Když kobyla zdechá, tak nejvíce kope".

   Vymazat
  2. Kamínky do mozaiky jsou i zde (třeba číst s nadhledem a mezi řádky):http://www.auria.sk/blog/category/fulford
   JanDrda

   Vymazat
 4. " Putin vyhlásil úplnou nezávislost na Rothschildově bankovní mafii
  Publikováno 5.9.2017 | Autor: mojmir

  Minulý rok v červnu Putin zakázal Jacobu Rothschildovi a jeho rodině bankovního kartelu „za jakýchkoli okolností“ vstupovat na území Ruska a nyní, pouhý rok poté, Putin vyhlásil „totální nezávislost“ na globálním bankovním kartelu a Rothschildových půjčky poskytujících organizacích.

  Putin prohlásil tento úspěch za „největší dar“, který může být dán budoucím generacím a na jeho počest také v Kremlu uspořádal oslavu.

  „Říkali, že to udělat nemůžeme, že bychom byli zničeni,“ sdělil Putin zaměstnancům a vedoucím spolupracovníkům. „Naše budoucí generace se narodí bez Rothschildových řetězů omotaných kolem kotníků.“

  „To je největší dar, jaký jim můžeme odkázat.“
  Putinův největší odkaz

  Ruský ministr financí Alexej Kudrin na této události také promluvil a chválil Putinův úspěch, kterým vyhnal Rothschildy ze země.

  „Není to snadné,“ řekl Kudrin. „My jsme však dokázali, že je to možné.“

  „Největší dědictví, jaké můžeme odkázat našim dětem a vnukům nejsou peníze nebo jiné materiální věci nahromaděné za celý život, raději jim dáme odkaz svobody před otroctvím.“

  Tím, že učiní konečnou platbu všech dluhů bývalých sovětských republik vůči světovým centrálním bankám učiní Rusko jedinou zemí, která se osvobodí od tyranského sevření bankovního systému Nového světového řádu. Putin zajistil, že budoucí generace Rusů nebudou žít v dluhovém otroctví globalistů. "
  Zpráva pokračuje zde:
  http://www.slovanskakosile.cz/2017/09/05/putin-vyhlasil-uplnou-nezavislost-na-rothschildove-bankovni-mafii/

  Velmi potěšující, není-liž pravda! Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vida, proč Němci stahují zlato domů, teď jen rozšifrovat, zda nestabilita USA je mířena proti Trumpovi nebo neokonům?

   Vymazat
  2. Dědo, vy jste tu před 3-4 lety neustále spamoval jak Putin již brzy vypustí zlatem krytý Dvouhlavý orel, který definitivně zničí dolar. A ve skutečnosti se stalo to, že do prdele šel slavný rubl.
   Místo dalších blábolů v podobném duchu byste měl raději někde v koutku držet hubu, šoupat nohama a dál se už neztrapňovat.

   Vymazat
  3. 23:49 Právě to mi taky skoro nedává spát. A nejde jen o Němce.
   Podle pana VK z aeronetu to vypadá proti Trumpovi, podle Pjakina naopak. Mám pocit, že pohled Pjakiná sahá do budoucnosti dál. (Snad na tom uvidíme co dokáže to teoretické zázemí.) Děda.

   Vymazat
  4. 0:01 No, pravda, čekal jsem že to půjde rychlej. Ale jistě sám uznáte, že to není tak snadná záležitost. Jak dokazuje dosavadní vývoj. Takže promiňte že jsem to tak uspěchal.
   Ale nevěšte hlavu, jistě to nakonec dobře dopadne a dočkáte se. Viz právě výše uvedená zpráva. Vdyť to je docela významný krok ke zlatému rublu.

   A jinak, dokud ještě mohu, budu rád jak šoupat nohama, tak současně se občas ztrapňovat. V tom doufám nejsem sám.
   Zdravím vespolek, Děda.

   Vymazat
  5. Dědo, věříte čím dál větším bludům. Nepohrdnete ani blábolům jakýchsi Mojmírů odkudsi ze "Slovanských košil". A to jen proto, že chcete aby to byla pravda. Ve vašem věku byste už mohl mít rozum.

   Kdybyste tomu jen trochu rozuměl tak byste věděl, že rubl, yuan ani jakákoli jiná velká měna nemůže být kryta zlatem už ze samotného principu.

   Vymazat
  6. 0:55 No jistě, přirozeně, doufám že to záhy přinesou i další zdroje. Samozřejmě to nepřinese ČT. Ale tu ani nemám, tak to mě nemrzí.

   A to krytí zlatem, jistě, nemusí být na 100%, toho už jsem si vědom dlouho. Podstatné přece je, že nebudou závislé na dolaru. A synonymem toho je to "krytí zlatem". Asi se spojí pár velkých měn dohromady v tom oddělení od dolaru a už "to bude zlaté". Nezoufejte, vydržte, vydržte nakonec budete jistě spokojen. Už se na tom s Čínou a dalšími postupně domlouvají. Děda.

   Vymazat
  7. môže byť aj krytie kombinované krytie meny t.j. zlato,elektrická energie (teda chopnosť vyrábať ee) a pod.

   Vymazat
  8. 0:01 vy jste s tím Dvouhlavým orlem opakovaně a neskutečně trapný. Představujete si svět jak dětské hřiště, kde léta a beze změn je něco prolézaček, houpačka, plácek s brankovištěm a zasviněné pískoviště. Ve světové politice se záměry mění spolu s okolnostmi, tvrzení existují, aby ovlivnila situaci, ne proto, aby informovala trouby tvého typu. Dvouhlavý orel bude, pokud se to bude emitendovi hodit a samozřejmě, pokud to vůbec jeho možnosti dovolí. Což ovšem vůbec nemusí znamenat, že stejné, nebo jiné a větší výhody nelze dosáhnout jinde a jinak. Jak se tak projevujete, tak tohle vám těžko dojde. Obávám se, že nejste schopen uspět ani v mariáši, dámě, natož pokeru nebo šachu.

   Vymazat
 5. http://www.zvedavec.org/komentare/2006/01/1483-iranska-ropna-burza-hrozi.htm

  Toto je 12 let !!! starý článek z partnerského zvedavce o tom jak co nevidět krachne dolar.
  Už desítky let vy, anti-ami fanatičtí psychopati, blábolíte neustále dokola jako flašineti tu samou provařenou odrhovačku. A světe div se, stále nic.
  Žádná zpětná vazba, žádná sebereflexe, žádné poučení, žádné sypání si popela na hlavu.
  Jste směšní trapní chudáci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:46-Jste směšný,trapný bohatý. Je to správná odpověď? Proč postujete 12 let starý článek? Nervozita?

   Vymazat
  2. 0:04

   Proč ho postuju? Abych vám ukázal jací jste pitomečci a jak se plní vaše zcestné předpovědi.
   A za dalších 12 let budete blekotat pořád to samé. Nervózní jste vy, Povolný, protože tušíte, že se toho velkého dne už nedožijete.

   Vymazat
  3. Já si myslím, že na předpovědi jsme malí páni. Oni ani ti velcí páni nemají šachovnici připravenou na deset let dopředu. Některé informace vypouští schválně jako pokusný balónek. A podle reakce potom dokončuji své tahy. Pokud beru svět jako šachy, tak USA mají už jen pár figurek. A s těmi sice mohou nadělat škody, ale už nevyhrají. Mohou při troše snahy uhrát pat. Tedy pokud jim to druhá, třetí a čtvrtá strana dovolí.

   Vymazat
  4. Well well well , co rici ?? pripada mi to jako debata ve spirale , nebo v kruhu , nebo opakovani podobnych tahu na sachovnici s malyma odchylkami dlouhou dobu ...aby hrac ziskal vyhodu (malou vyhodu ve sachove hre a spustil serii naucenych a promyslenych kombinaci do nejmensich detailu a znicil sveho oponenta).

   Kdyz clovek toto vidi , tuto kruhovou hru , ma se mu spise svirat konecnik, aspon mne to tak funguje , neb vidim to nebezpeci.

   Politici nehraji! na vysoke urovni! spiralove-kruhove hry pro legraci !!

   BroukPytlik vlastnim tykadlem

   Vymazat
  5. Jsi degenerát z incestu počatý. To, že nevidíš a nechápeš obrovské změny, které ve světě probíhají, neznamená, že nejsou. SSA půjdou do hajzlu nejen proto, že to je užitečné pro celý svět, ale také proto, že globální loutkáři dělají vše proto, aby jim světový parazit SSA nefušoval do jejich plánů. Nefunkční kapitalismus jen spotřebovává planetární zdroje a přivedl svět na pokraj globální ekonomické, politické, ekologické i vojenské katastrofy. A právě v čele s Pax Americana. Proto připravili globalizátoři pro SSA "perestorjku", že se budou všechni kreténi tvého kalibru divit !

   Vymazat
  6. 0:24-jsem rád, že mi dáváte min. 12 let života. Tak obráceně, jste bohatý, trapný, směšný.

   Vymazat
 6. Svet bez dolaru avizujete komunisticka hovna uz skoro 100 let. A porad nic.
  Spolecenstvi nuzaku zvane BRICS s tim moc nenadela..... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale nadělá a teď už padej do školy za chvilku zvoní. Bredy

   Vymazat
  2. Nebreč tady, my nemůžeme za to, že jsi zkurvysyn.

   Vymazat
  3. Na základce jste měl z matematiky asi tak 4-, že - protože v tom "společenství nuzáků" BRICS je Čína, jejíž HDP je větší než HDP USA, zahraniční dluh je bagatelní (na rozdíl od předlužené EU a USA) a má kladnou obchodní bilanci. Ostatně i to nenáviděné Rusku má jen minimální státní dluh a kladnou obchodní bilanci, zatímco USA mají státní dluh přes 110% HDP a 500 miliard USD ročně schodek zahraničního obchodu (přitom většinu exportu zboží představují zbraně)...

   Vymazat
  4. V Rusku a Cine uz na tebe komunisto cekaji. Ale vem si s sebou nejake konzervy - bude hlad.

   Vymazat
  5. Bože, co nám to sem zase vlezlo za blbečka? (13:58)

   Vymazat
 7. 7,24
  Ty už tak dlouho zbytečně přežíváš ty ussácká přemeřelá prasklá gumo???!!!.-))))

  OdpovědětVymazat
 8. Zatím bych nejásal. Dolar je sviňa, tváří se jako silná sviňa, protože se dá lehce reprodukovat. Tiskem mnoha a hodně sviní. Jsou pak ty svině jen papírové ale matce sviní to nijak neubližuje. Protože dolar je sviňa a dokud ho bude svět akceptovat, což zatím musí, tak sviní zůstane.
  A ten BRICS je bohužel dost labílní slepenec. Je sviněmi nahlodáván ze všech stran. Protože dolar je sviňa.
  A pokud by měl být odveden na jatky, tak by se ty jatky staly koncem světa.

  OdpovědětVymazat