Reklama

neděle 10. září 2017

Babiš a čipová totalita

Pavel Letko
10.9.2017  zdroj

Budeme mít tak jako tak kapitalismus jako řemen. Lidí je dost a za hranicemi čekají další miliony, aby vytvořily dostatečnou nabídku trhu práce pro naše milé korporace.


Babiš s Faltýnkem vydáni k trestnímu stíhání, to je jen další střípek do mozaiky rozpracovaného obrazu. Hydra, Palermo, přátelé starých pořádků, dinosauři naší politiky, staré osvědčené strany budou přidávat očerňující střepy do obrazu jejich konkurenta Babiše o sto šest. Ano, Babiš měl pravdu, když při představování svého programu tento týden prohlásil, že jde o všechno, jde o první a poslední pokus hydru moci budovanou více jak 20 let odstavit od koryta. Ano, nemylme se, k její likvidaci je ještě hodně daleko. Můžeme to vidět i ve Spojených státech, kde i po volbách hydra moci nenechá zvoleného prezidenta vládnout a země je vlastně na pokraji občanské války. Přitom si ovšem není třeba dělat iluze ani o Trumpovi, ani o Babišovi. Zůstanu však protentokrát u nás doma v Česku a pokusím se nastínit, oč vlastně jde a proč pořád toho Babiše hájím.


Alternativy


V nadcházejících volbách nepůjde o volbu mezi liberální demokracií zastoupenou standardními politickými stranami a řekněme korporátním fašismem Andreje Babiše zastupujícího korporaci Agrofert. Nejde tu o volbu mezi liberalismem a fašismem. A už vůbec ne mezi bojovníky proti korupci a zkorumpovaným miliardářem. V nadcházejících volbách jde o jedinečnou volbu mezi systémem vlády korporací na jedné straně a mezi systémem vlády korporace na straně druhé.Co to znamená pro nás obyčejné ovčany?


Čeká nás historická změna systému vlády. Změna podobná přechodu z feudalismu na kapitalismus. Přichází období, které můžeme nazývat korporátním fašismem, korporátní totalitou či čipovou totalitou. Nejde tu ani tak o přesné vymezení pojmů, protože na tom stejně nikdy shoda nebude, vždyť na obsahu křesťanství se věřící nemohou dohodnout dva tisíce let, tedy od jeho vzniku. Jde tu spíše o to, načrtnout zhruba budoucí vývoj společnosti, abychom věděli, do čeho jdeme. Půjde se nám pak lehčeji, klidněji a můžeme na sebe být hned o něco milejší. Jsme v tom totiž společně. Všimněte si rozsudku Evropského soudního dvora ZDE ve věci uprchlíků. Sám o sobě samozřejmě nesvědčí o totalitě, ale vypovídá o celkovém prostředí. Podobně jako osud "vzbouřeného" Řecka. Šrouby jsou utahovány zvolna, ale již dnes jsme na prahu totalitního systému. Již dnes nám funguje dohled nad tím, zda nepíšeme něco závadového. Není vítána pluralita názorů, ale jednotná fronta proti "našim nepřátelům" a bianco šek "našim přátelům". Pro mladší, kteří nezažili tzv. komunismus, to možná není dostatečným signálem, pro mě ano.


Vláda korporací


Vládu korporací můžeme pociťovat již dnes. Zásadní rozhodnutí nedělají občané a často ani parlamenty jednotlivých zemí. Vzpomeňme si například, kdo, kdy a kde hlasoval o použití a prodeji geneticky upravených potravin? Kdo hlasoval o použití technologií mapujících doslova každý pohyb každého z nás? Kdo rozhodl o monitorování a odposlouchávání všech telefonických hovorů? Kde se vedla zásadní debata o míře svobody a kontroly každé lidské bytosti Systémem? Která většina, či která elita rozhodla o tom, že každé slovo, každý vydělaný peníz, každý výdaj, každá nemoc, každý krok každého z nás bude k dispozici vládnoucím? Debata se o tomto nevede, debata se vede o Čapím hnízdě a délce stisku ruky Donalda Trumpa.


Levnější je stěhovat otroky k továrnám, než továrny k otrokům


Buď budeme poddanými korporací, které neznáme, anebo budeme poddanými korporace, která povede stát jako rodinnou firmu. Metoda těch prvních spočívá v rozdělení společnosti, zatímco metoda těch druhých ve stmelení společnosti. Jedni vyznávají „rozděl a panuj“, tedy rozděl společnost a bude se ti lépe ovládat, ti druzí jí chtějí spojit pod jedním praporem. Ti první vyvažují pravici s levicí, ti druzí pravici ani levici nepotřebují, hravě nahradí obě. Samozvaní „demokraté“ chtějí budit zdání svobodných liberálů respektujících svobodu volby (samozřejmě jen mírného pokroku v mezích zákona), pomíjejí však skutečnost, že o žádnou zásadní volbu vlastně nejde. Bakalovo zůstane Bakalovi, Rittigovo Rittigovi a Kellnerovo Kellnerovi, ať už „vládne“ Topolánek nebo Sobotka. Rozdíly jsou dány spíše mírou hulvátství, arogance a buranství těch či oněch předsedů vlád. V budoucnosti však i tato volba bude více a více iluzorní. Pokud korporace rozhodne, že potřebuje v Evropě více Afričanů, protože je levnější stěhovat otroky k továrnám než továrny k otrokům, nezbude než poslechnout. Naše vláda bude plnit jen úlohu vykonavatele příkazů. Prostředníka mezi skutečnou vládou a prostými ovčany. Rozhodnou-li korporace, že zruší papírové peníze, budeme vítat svojí svobodu, neb platit budeme otiskem svého palce. Považte tu svobodu, kdy se nebudeme muset bát okradení! Ovšem, budeme-li protestovat, nastoupíme-li do práce o minutu později, nebudeme splňovat Evropské hodnoty prezentované Jakubem Jandou, tak nám prostě vymažou konta. Jako agenti Ruska si nic jiného nezasloužíme. Odvolat se můžeme, podání stížnosti vyřizuje nezávislá Chovancova policie a vyšetřuje nezávislá justice dona Pabla.

Nu, a Babiš? Ten se bude řídit heslem Mila Minderbindera z románu Hlava 22. Co je dobré pro „A&B“, je dobré pro všechny. (Pozn. aut.: Již dnes je v některých podnicích vedena docházka do zaměstnání pomocí otisku palce)

Na vysvětlenou


Cítím, že bych měl čtenářům vysvětlit svůj postoj, neb se některý zdá, že se Babiše nemístně zastávám. Ano, zastávám, protože dávám přednost neblahé pravdě před milosrdnou lží. Raději přímou volbu krále, než loutku v rukou vládce, kterého ani neznám. Prognóza je však velmi nejistá, Babiš je tím slabším v boji o moc. Stojí proti němu skutečná fronta českého Palerma. To je bez debat. Pravděpodobně však nepůjdu volit vůbec. Snad jen když vyslechnu ještě nějaké projevy Chovance, Zaorálka neřku-li Kalouska. Prosím potom laskavého čtenáře o přiznání polehčující okolnosti „jednání v afektu“.

Nejsem totiž příznivcem stávajícího systému ani kapitalismu vůbec, přesto se neodstěhuji do Severní Koreje ani na Kubu jak mi někteří dobří rodáci doporučují. Nezaložím si politickou stranu, protože můj program by následovalo ne více než promile občanů. Navíc jsem si jist, že Související články: kdyby ono promile povyrostlo v jedno procento nebo dokonce v desítky procent, obejde se to i beze mne. V minulém století jsme od kapitalismu přešli k tzv. socialismu a zase zpět ke kapitalismu. Dnes na nějakou změnu zdola nejsme jako celek připraveni. Skutečná změna je nám dávkována zvenčí bez toho, aby se nás někdo ptal. Nám zbývá, když to hodně zjednoduším, volit mezi miliardářem Bakalou a miliardářem Babišem. Jsou podnikatelé s primárním záměrem loupit a podnikatelé s primárním záměrem tvořit, budovat. Babiše považuji za ten druhý případ, podobně jako Tomáše Baťu. Etika podnikání Tomáše Bati nebyla o mnoho jiná než Andreje Babiše. Pro mě je to sice jako životní vzor málo, ale nemohu poslouchat kritiku z úst takové Němcové z ODS či Kalouska, kterým loupežníci českého hospodářství vůbec nevadili. Miliardy prošustrovaných dotací je nechávaly zcela chladnými, ale de facto dobročinný a prospěšný projekt "Čapí hnízdo" je pobuřuje. Mně je ovšem z myšlenky, že bych měl volit stávající strany ODS, ČSSD, KDU-ČSL nebo dokonce TOP09 tak nevolno, že je to pro mě naprosto vyloučené. A čím více se někdo přidává k antibabišovské pseudonárodní frontě, tím více je pro mě nevolitelný.

Jsou to všechno falešná obvinění, protože celá tzv. transformace společnosti byla jedním velkým podvodem. Náš systém je postaven na korupci. Ta spolu s profízlovaností, na kterou stará špatná StB neměla ani náhodou, umožňuje ovládat celou společnost. Za pomoci "neúplatné" policie, justice, potlesku "neúplatných" novinářů a happeningů "neúplatných" umělců. To bychom se tady pozavírali navzájem. Nejde o to, že bych propagoval jakýsi volný ring a naprostou beztrestnost, nebo dokonce schvaloval Klausovu amnestii, ale obvinění Babiše z kauzy Čapí hnízdo považuji za výsměch právu i zdravému rozumu. Podobně je to s dalšími Babišovými pseudokauzami. Kdyby nedělal konkurenci politickým stranám, podnikal by v pohodě dál jedna báseň. Jako úspěšný a movitý podnikatel by se těšil podlézavé přízni všech, kdo po něm dnes plivou, protože jim hrozí ztráta korýtek. Přestože tedy naše situace je špatná a transformace zločinná, možná měl Václav Klaus pravdu, že nebylo jiné cesty. Pominu-li naši slepotu způsobenou euforií z vítězství, zatímco jsme utrpěli porážku, osudy dalších zemí ukazují, že ta naše cesta vůbec nebyla jedinečná, ale všeobecná. Východní tzv. socialistický blok byl prostě rozkraden. Vítězové si vzali co chtěli, zbytek nechali svým spolupachatelům.Těžko očekávat, že bychom se proti tom mohli postavit, podobně jako dnes se nepostavíme Evropě, USA, NATO ani společenskému systému v němž žijeme. Nezbývá než volit o něco lepší z těch špatných variant nebo se procesu účastnit co nejméně a nevolit.

Každopádně si po podzimních volbách řeknu, dobře nám tak. Máme vládu, kterou jsme si zasloužili. Věřím totiž v sílu veřejného mínění. Chceme kapitalismus? Tak ho máme. V čele se shnilou koalicí Kalouska, Fialy, Chovance a Bělobrádka s tichou podporou komunistů? Dobře nám tak. V čele s miliardářem Babišem a jeho korporací? Dobře nám tak. Budeme mít tak jako tak kapitalismus jako řemen. Lidí je dost a za hranicemi čekají další miliony, aby vytvořily dostatečnou nabídku trhu práce pro naše milé korporace. Nebude-li se lidem ze slunné Afriky chtít, hodíme tam bombu. Je to demokratické, je to osvědčené, je to naše řešení, které umíme fakt dobře. Nejlíp na světě. Proto budeme muset každý přidat, jak řekl Kalousek, a s důchody nepočítat. Když budeme hodní, můžeme soutěžit i o titul „brigáda kapitalistické práce“ či jak píše Saša Uhlová "Hrdina kapitalistické práce". Čtěte zajímavý článek Václava Umlaufa Otrocká práce v kapitalismu a ve středověku.

To je prostě pokrok, už jsme zase o krok dál…

Související články:

26 komentářů :

 1. Vydání Babiše a Faltýnka je jednoznačně zneužití Policie ČR a na politickou objednávku. Okamžitě měl být vyhozen ministr vnitra a policejní prezident a to be jakýchkoliv nároků na odstupné.

  OdpovědětSmazat
 2. No já nemám dilema si vybrat mezi lumpy a oligarchou. Já si vybral SPD. To neznamená, že nevyhraje volby Babiš (v podstatě mu to i svým způsobem přeji), ale současně si také přeji, aby ve vládě i v parlamentu byla zastoupena velkým podílem strana SPD. Hned to vysvětlím. Babiš bude mít prostředky zlikvidovat tu 25 let vytvořenou mafii a Okamura, nezatížený minulostí mu v tom nebude bránit, ba naopak mu v tom rád pomůže. Pokud by snad v otázce migrace zatím nečitelný Babiš (a má fůru vítačů ve straně), chtěl otevřít brány vynucené migrace, jedině silné zastoupení Okamury ve vládě a v parlamentu může toto nebezpečí odvrátit i za cenu shození vlády a vypsání nových voleb, kde by měl již s největší pravděpodobností výraznou většinu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně, byl by to ideální stav, ostatní prasečí strany ven!SPD!!!

   Smazat
  2. 19:36 Nic nemá babiš jisté volím SPD.

   Smazat
 3. Pane autore, přečtěte si před spaním zde příspěvek "Ocet nepijeme" a pochlapte se -:)). Dědouš

  OdpovědětSmazat
 4. Zahraničnímu loupežníkovi je v principu naprosto fuk, co se zde bude dít, nežije tu s námi. S námi jsou zde pouze jeho dobře placení poskoci, které jejich šéfové ale kdykoli bez mrknutí oka odhodí. Takový poskok proto bude dělat cokoliv, aby se svému zahraničnímu panovníkovi zavděčil bez ohledu jestli je to pro Čechy dobré nebo ne. Český loupežník tady s námi žije a žit bude. Potom pokud tady bude chtít přežít, bude přece jenom nucen dodržovat jakási místní pravidla hry. Místnímu loupežníkovi bude vadit stejně jako každému z nás, že bez ozbrojené eskorty nemusí jeho vlastní potomci po ránu dojít bezpečně ani do školy, protože bude reálně hrozit, že narazí na někoho z armády zoufalců, kterému je již vše naprosto jedno, kdy jeho jedinou starostí bude otázka jak přežít další den. Proto když volit zástupce mafiánů, tak raději těch místních než těch z druhého konce planety, kteří k nám mají vztah pouze jako k účetní položce svého bankovního výpisu.

  OdpovědětSmazat
 5. Vy jste ale pekni DEBILOVE,kteri budete volit Babise,tu KURVU,mate ten mozek uplne vymeteny,doufam,ze na to poradne doplatite a skoncite v koncentraku,jen to si zaslouzi ti,co ho budou volit.!!! Chudaci nase decka a vnoucata,vy bando debilni bez mozku..To snad NENI ani mozne,ze VUBEC NEKDO o teto variante uvazuje..!!!Ja myslela,ze nas narod ma trosku vzdelani,ma neco v hlave,ale ted o tom silne uz dlouho pochybuji...Nebudte gumy,pouzijte mozek,driv,nez vam ho ON a jini uplne vagumuje...Proboha uz se tam vzpamatujte!! Necumte furt na ty debilni serialy a ctete a zajimejte se,nejde jen o vas,ale o dalsi generace..Na co se potom vyhrala valka?? Vsak to bylo uplne zbytecne, jstejne skoncime jako otroci s vasim uvazovanim...Ale proc maji trpet jinni,ti co vedi co se deje a snazi se tomu zabranit,ale bohuzel vas idiotu je tolik,ze vas neprehlasujeme...Je mi z toho na bliti..Copak jste uz uplne ztratili rozum??????????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde jsou argumenty, děvče?!

   Smazat
  2. 23:55 Souhlas stačí jak je obklopen euhujery. Kdo volí ano volí eu makrelu migraci islamizaci. Jeho poslanci hlasují pro sankce proti vlastní zemi!

   Smazat
  3. Z dovolením paní 23:55. Koho tedy dle Vás máme volit. Prosím o stručnou a jasnou odpověď.

   Děkuji

   Smazat
  4. ja bych se pokusila o vystrelek - tolik nenavidenou KSCM...nikdy jsem v KSC nebyla ( nemela jsem je rada ),ale mysli,ze I tem se neda moc verit..anebo jeste lepsi volba by byla defenestrace ,ale pak koho noveho zase zvolit,je to tezke,ja vim...

   Smazat
 6. argumenty budes mit,az si ho zvolite,pak uz to nebudou jen argumenty,ale horka pravda..Nechci ,aby moje Zem a lide v ni trpela a stradala,uz je na case to zmenit !! Chci,abychom se meli lepe a byli stastni a zdravi a taky dobre vzdelani...My si to zaslouzime,myslela jsem to dobre - NEVOLTE Babise !!! Budete litovat...

  OdpovědětSmazat
 7. v mem prispevku 23:55 jsem byla velmi ostra,ale to proto,aby se vam otevreli oci,aby to s vami hlo...volite porad dokola ty darebky,zlodeje a darmozrouty, je to cim dal horsi..meli by jste se poucit..vy jste nekdy predtim slyseli o Babisovi?? ja teda ne,najednou kde se vzal,tu se vzal a jeste k tomu ze Slovenska e je milionar ( ci miliardar..)..a ja se ptam,kde k tomu majetku prisel,vzdyt selsky rozum uz rika,ze NE poctivou praci..tou se takovy majetek neda vydelat..to uz staci,to samo o sobe uz smrdi..ctete vice a zajimejte se,o kazdem,kdo to je,co to je a jak k tomu vsemu prisel...neni mozne,abychom pored volili ty same gaunery,kteri jen prevlekli kabat...nenechte se opit recma..to jak ziskal ON ty penize HROZNE smrdi,patri do kriminalu...prosim,uz vemte ten cesky rozum do hrsti a VOLTE dobre,uz pro nase deti to udelejte,budoucnost nasi krasne vlasti...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:02-zatím jste se jen přidala k "darebákům, zlodějům a darmožroutům, kteří chtějí "zavřít" Babiše jako Vy! Tím jen trollíte, co je zavřít všechny?

   Smazat
  2. neznate me a osocujete me - proste zase nejaky cesky chudak..myslim to dobre s nasi zemi,i kdyz bych se mohla na vas tam vykaslat, ale s tim pozaviranim vsech souhlasim,vcetne vas...,ale je to vybec realizovatelne ??? co jste pro to udelali,aby byli vsichni ti darebaci v teplakoch ??? NIC,mudrlante...pamatujte,co si zvolite, to budete mit.....

   Smazat
 8. Pavel Letko není dalek pravdy. Jistěže nevolit KDU-ČSL, TOP09, ODS, možná ani ČSSD, také ne Realisty, Zelené, možná ani Piráty, s rozpaky tak možná ANO, SPD jako experiment, s KSČM těžko co pokazit. Beru za jisté, že nejméně nesprávné je to, co vadí mainstreamu. Výlev dámy 23:55 bude spíš důsledkem hnutí mysli, než logické úvahy. Jinak tomu nerozumím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dalo by se zvážit ještě SPO, Aliance nár.sil, možná národní socialisty. Přečíst si programy, zvážit, co vím o kandidátech a především vědět, co chci. ANO je vládní strana, tak si oživit jednání jejich členů nejen doma, ale i v EU a počítat s tím, že volební program je jen jakýsi soubor slov, z něhož něco splníme a zbytek??? Jako sorry
   Ivana

   Smazat
  2. ano pane z 2:24, to mate pravdu - HODNE to semnou HLO,kdyz jsem zjistila,ze pri predbeznem pruzkumu Babis vede !!! To snad neni ani mozne,jsem si rikala,proc neustale davaji lide u nas hlasy tem nejhorsim?? ja to proste nechapu..hlavne volit toho,ktery se usiluje o vystoupni z NATA a EU,to je prvorada vec, ale splni se ten slib? anebo to dopadne jako pokazde...NIKOMU z tech darebaku se neda verit..ale jich je jen hrstka oproti celemu narodu,copak je porazit je opravdu takova utopie?? musime se vsichni spojit,jinak to nepujde..bohuzel..casu uz moc nemame,brzy se znas a nasich deti stanou totalni otroci, krasne vyhlidky,fakt.....krasne casy za komousu jsou navzdy v tahu...a ja je tak nenavidela.....ale sla jsem do sebe....hodne zdaru pri volbach !!! mate to pevne v rukou,tak to nepokazte...

   Smazat
 9. Až zvítězí Babiš,pak bude totalita,naprosto se zabetonují ve státní správě,úplně překope policii,soudy.

  OdpovědětSmazat
 10. Lepsi obcanska valka, nez vzdani se na milost a nemilost

  OdpovědětSmazat
 11. Já vás lidi nechápu brusel dělá vše možné aby zničil národní státy migrací. Teď slibují za každého přijatého migranta 60000 euro. Německý ministr chce aby se dávky pro ně dorovnaly plošně. Aby nechodily jen do německa. Babišovi euhujeři jim rádi pomůžou . Jediná šance je vystoupení z eu volme SPD.

  OdpovědětSmazat
 12. Vzpomínám, jak ten Adolf H. když začínal jak dovedl uhranout davy topících se, co se za stéblo chytají. A to nebyl ani miliardář ale jak sám říkal, "jsem jeden z vás".

  OdpovědětSmazat
 13. Ještě schází v privátních firmách brigády kapitalistické práce.

  OdpovědětSmazat
 14. Určitě Babiše volit nebudu.Někdo tu napsal,že je zatím nečitelný.To ale máte krátkou pamět.U koho byl Shapiro pomalu každý týden,kdo zval k nám z Madarska toho pedofila Sorose.Tak a máte jasno.Babiš je zatím chodící bomba.To,že poukazuje jak všichni kolem kradou,tak proč s tím něco nedělal?Já budu volit SPD.CHci odejít z EU-NATO.Nebudu volit žádnou stranu,která se tam plácá od 90.tých let.---LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dobre delate...jen aby ten slib o vystoupeni taky dosel konce,oni totiz vsichni musi poslouchat tu ELITU,ktera ridi vse a vsude,jinak poprava..nechali jsme to vse dojit prilis daleko...

   Smazat
 15. Pavel Letko je "jednička". Máme to, co jsme si vyzvonili a nepohlídali počátek z euforie vítězství. Dá se ale také říci, že nás oklamali "vůdci" a než odejdou na věčnost, je třeba jim to připomenout a vystavit účet. Zkusme to "volebně", v případě neúspěchu, než dostaneme čip i "nevolebně"!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.