Reklama

středa 13. září 2017

Během cvičení na Uralu zasadili vojáci radioelektronický úder "nepříteli"

13. 9. 2017      zdroj
Během cvičení na Uralu zasadili vojáci radioelektronický úder na komunikační systémy "nepřítele", sdělila tisková služba Centrálního vojenského okruhu. Manévrů vojsk radioelektronického boje (REB) se zúčastnilo více než tisíc vojáků Centrálního vojenského okruhu a asi 200 jednotek speciálního vybavení. Na cvičení bylo poprvé propracováváno zjištění a potlačení radioelektronických zařízení na vzdálenost až čtyř tisíc kilometrů (vzdálenost od Uralu k Atlantiku nebo Indickému oceánu).


Specialisté REB propracovali zasazení radioelektronického úderu na systémy komunikace a řízení strategického seskupení vojsk hypotetického nepřítele.

Navíc vojáci pomocí radioelektronického komplexu "Moskva" ochránili kriticky důležité objekty před masivním raketovým leteckým úderem a také dezorganizovali řízení hypotetických sabotážních a průzkumných skupin v týlu prostřednictvím blokování mobilní komunikace.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

67 komentářů :

 1. Pane Davide zrovna čtu co provozujete v Bohnické léčebně,mučíte lidi v zájmu cizích zahraničních bezpečnostních služeb,zejména izraelských a usa.Hlavně neříkejte že o tom nic nevíte Vy židosionistický zmetku....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy vážně umíte číst ?

   Smazat
  2. Není ten článek pro váš intelekt příliš složitý?

   Smazat
  3. 23:16 Doporučuji vám navštívit Bohnickou léčebnu a přesvědčit se na vlastní oči. Dr.David vám to jistě rád umožní i s bezplatným vyšetřením. Třeba je to ještě léčitelné. I když na blbost žádné prášky nejsou.

   Smazat
  4. Re (23:16, 02:06):
   Stejně jako (02:06) si myslím, že byste neměl pana Dr. Davida provokovat slabomyslnými a nenávistnými bláboly.
   Vše nasvědčuje tomu, že jej brzy budete muset v těch Bohnicích navštívit.
   Ne jako pozorovatel, ale pacient ...

   Smazat
  5. Bohužel takový článek vyšel:

   https://aeronet.cz/news/vime-prvni-ceska-republika-celi-mezinarodnimu-skandalu-kvuli-muceni-policie-ve-spolupraci-s-operatory-fbi-umistila-ruskeho-hackera-do-psychiatricke-lecebny-v-bohnicich-privazali-ho-k-posteli/

   Smazat
  6. 23:16 pane,informace Aeronet.cz je tak pravdivá jak ta,kterou laskavě přeložila p.Grulichovà pro NR z ruského média.

   Smazat
  7. Článek je odtud a hlavně je to potvrzené přímo z Bohnic.... takže lépé číst... https://iz.ru/642773/dmitrii-laru/v-chekhii-rassleduiut-zaderzhanie-rossiiskogo-khakera

   Smazat
  8. O pravdivosti čili autentičnosti textu přeloženého paní Grulichovou netřeba pochybovat.

   Smazat
 2. Davide měl by jste se rezignovat na funkci i s tím Slovenským agentem co Vám dělá ředitele....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co si představujete pod pojmem rezignovat?

   Smazat
  2. https://aeronet.cz/news/vime-prvni-ceska-republika-celi-mezinarodnimu-skandalu-kvuli-muceni-policie-ve-spolupraci-s-operatory-fbi-umistila-ruskeho-hackera-do-psychiatricke-lecebny-v-bohnicich-privazali-ho-k-posteli/

   Smazat
  3. Janda-buzna (23:25) evropská hovnota neumí česky!

   Smazat
  4. 23:41 Ten ruský namyšlený spratek byl určitě ve spojení s Putinem. Proto se proháněl Prahou v miliónovém autě a vymetal pražské pajzly aby byl co nejnápadnější. Hacker v tomto případě znamená jen internetový podvodník a zloděj. S Ruskem má společnou jen národnost, nic víc. Je stejně "nevinně pronásledovaný", jako náš ctihodný krajan Krejčíř v JAR.

   Smazat
  5. "...měl by jste SE rezignovat..." - Nemělo právně být: "...měl by jste SE VYrezignovat..."? sck

   Smazat
  6. měl byste ;)

   Smazat
  7. Nesmíme být na cizince tak přísní. Neumí český pravopis, syntaxi ani reálie. Pak z nich lezou takové kouzelné blbinky, kterými nás tu oblažují (viz.23:25 či 2:19)

   Smazat
  8. 21:23 jen dal ponizene libej prdele Dvorakovi a ty ostatni svoloci z NR

   Smazat
 3. No tak 4000 kilometrů to je síla to je dosah.

  OdpovědětSmazat
 4. 23:16 a 23:25.
  Český jazyk nezná výraz "by jste", buzipornoherče Jando.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:52 ale zná, zná. Pouze ho lze označit za jazykový archaismus. Je ovšem nesmyslem brát generacím 60+ výrazový prostředek. Mistře.

   Smazat
  2. 4:57
   Pravopis neznáš ty sám. Zbytečně se ztrapňuješ, hlupáku:
   https://www.pravopisne.cz/2010/10/byste-%C3%97-by-jste/

   ;)

   Smazat
 5. :-D
  Pane Bože, ta vaše ruská propaganda už není ani směšná, už jen trapná. Soudružka Grulichová si vybírá k překladu čím dál větší kokotiny.
  Tak rusové zasadili v nějaké počítačové simulaci komusi jakýsi úder :-D Fakt, jo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:15 - Tak se uklidní, inteligente. Zbytečně skučíš. Návštěvou nové republiky si jen ubližuješ - masochisto.

   Smazat
  2. 0:15 Fakt ne. Počítačová simulace je tvým výmyslem. Článek informuje o cvičení v terénu, kde hypotetického nepřítele představovala reálná část vojsk. Buď znáš armádu jen z počítačových her, nebo tvůj mozeček nestačí na pochopení několika odstavců. V obou případech je trapné předvádět svou hloupost veřejně.

   Smazat
  3. Re(00:15):
   Vás zřejmě neštve ani tak "trapnost propagandy", jako fakt, že Rusové zveřejňují úspěchy, jichž dosahují ve zdokonalování systémů své obrany.
   To samosebou irituje kdejakého vypatlaného rusofoba, a dovádí jej k zuřivosti, hysterii. Protože ten by Rusko rád viděl jen na kolenou a jeho bohatství v rukou jiných.
   Ta vidina se vám vzdaluje!, a bude.

   Smazat
  4. 0,15
   Ty ussáckej bezmozku přisátej na oudu Jandovohavlovo eurohovnot,nikdo se tě neprosí,abys sem strkal ten svůj kolaborantskej lžidorypák....mazej na Hovinky,Blicí listy nebona Iděs,tam tu tvojí vrozenou debilitu určitě náležitě ocení....nejlíp flanděrou Venzla Chrchla!!!!.-DDDD

   Smazat
  5. 7:17

   Přiblblý Opluštile, mě je nějaký Rusko a jeho "úspěchy" úplně u prdele. A už vůbec nepotřebuju vidět Rusko na kolenou tak jak ty si tento blud namlouváš ve své fanatické ruské makovici.
   Jen mám legraci jak tu podrobně informujete o každém zcela bezvýznamném pšouku ruského generála kdesi na jakémsi cvičení, oslavujete ho a dodáváte si tak vy chudáčci sílu a sebevědomí, které nemáte.

   Smazat
  6. 2:32

   A jako ten "hypotetická nepřítel" bojoval americkými zbraněmi, používal americké komunikační systémy a jejich elektronická zařízení? Nebo co tedy vlastně vyřadili a zneškodnili, ty pitomečku?
   Před čím ochránily ty důležité objekty? Oni na ně fakt stříleli? Americkýma raketama a letadlama?
   To je jako kdybyste tu vy pitomečci referovali o veleúspěchu Realu Madrid A která slavně porazil Real Madrid B, který simuloval Barcelonu :-D

   Smazat
  7. 7,52
   Ty máš průvan v palici a hypospadii ty ussackej sranisto!!!!!.-D

   Smazat
  8. 8:00 Všechny komunikační a raketové systémy, kupodivu i ty americké, využívají stejné fyzikální principy. Podrobněji to rozvádět neználkovi nemá smysl. Zázračnými zbraněmi se utěšovali i tvoji soukmenovci, když jim už hodně teklo do bot.

   Smazat
  9. Re (07:52):
   Vám to ale šuma není!, protože pokud by i bylo, nebudete zde denně opruzovat svými nenávistnými slabomyslnostmi.

   Smazat
  10. 8:00 Ty jsi opravdový myslitel. Umíš si vymyslet i úplně jiný obsah článku, ve kterém není o vítězství ani slovo.
   Když už používáš příměr s fotbalem, tak se ve své pitomosti nejspíš domníváš, že tam také neprobíhá žádný tréning v rámci klubu. Podle tebe je to jistě jen propaganda, protože se nejedná o skutečného soupeře. A informovat o tréningovém soustředění, z toho nejspíš máš osypky. Stručně řečeno, tvoje chápavost je téměř nulová a svými příměry to jen potvzuješ.

   Smazat
 6. Pochopte že pokud by obsadili Rusko tak budou moct parazitovat ještě jejich dětičky. To stoji za trochu námahy.

  OdpovědětSmazat
 7. Radioelektronický úder. Radiové, nebo nějaké radioelektronické či jiné vlny, paprsky nebo já nevím co, se dají nasměrovat někam? Nešíří se po celém okolí? Až tak tomu nerozumím, ale neochoromily by i vlastní armádu, že by v jejich dosahu bránily i třeba vypuštění svých raket? Mě to připadá trochu přitažené za vlasy...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Používají se i směrové antény. Kdysi, před více, jak třiceti lety jsme měli na vojně radiostanici RDM 61, na kterou se dala instalovat všesměrová anténa, nebo směrová. Při směrové anténě se dal vysílací signál zachytit pouze ve směru, kam byla anténa nastavená, plus mínus několik málo stupňů. A to bylo před desítkami let. Jak tyto technologie postoupily dnes se můžeme jenom dohadovat.

   Smazat
  2. 8:48 Nejde o nic nového, už v 1.světové válce se vyskytly případy telefonického a telegrafického odposlouchávání nepřítele. Vše se samozřejmě vyvíjí ...

   Stačí si o tom jen něco málo přečíst :
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektronick%C3%A1_v%C3%A1lka

   Smazat
  3. Díky za vysvětlení

   Smazat
 8. Takže Rusáci vyřadili vlastní komunikační systémy, na které si daly nálepku jako že jsou americké. Gratuluji soudruzi k tak cennému drtivému vítězství. A místní ruští řiťolezci se mohou radostí zbláznit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:20
   Ty JandoPutnovo teplomilná rostlinko,vynej držku z ussacký prdele a nemel ty eurohovnotný ptákoviny!!!!!

   Smazat
  2. 9:23 Nazdar protekčni frustráte,čumim
   jak jste hezký česky opět aktivní,ale k propagandistickému článku opět od vás nic.Že vam ty diskusni přispěvky vystavuji je mě záhadou.

   Smazat
  3. 12,11
   Čau havlodutolebe,já se zase dovím,že nevyučuješ naše dějiny v rámci novodobých NOTIČEK ALA USSA!!!!!
   Ty tvoje blemcvi jsou dobrý leda tak tobě podobný havloudavače a ussácký kolaboranty....NEMAJÍ HLAVU ANI PATU A MYŠLENKU TI ZŘEJMĚ UŽ PŘI VÝSKYTU ČMAJZNUL MOZKOMOR!!!!!.-))))

   Smazat
  4. 12:32 Hmm,dobrý.:-)Víte,náš literární klasik p.B.Hrabal říkával,kdo nemá rád Američany,nemá rád lidi.Nezklamal jste,pan spisovatel měl pravdu.I tací jak vy žijí mezi námi.

   Smazat
  5. 9:20 Nejrazantnější názor má vždycky ten, kdo ví o problému kulový. Jste krásným příkladem idiota, kterému je vše jasné. Takový idiot se neobtěžuje znalostmi. Ty by jen bránily volnému rozletu jeho fantasmagorických představ.

   Smazat
  6. Že už se na to nevybodneš, Pepku. Dělat ze sebe pořád roztleskávačského 3,14čuse, no to fakt musí být povaha. Prostě LOSER.

   Smazat
  7. 15:07
   To zřejmě napsal ke konci svého bohatého života....možná i pod dojmem toho,že seděl v Restauraci U Tygra vedle udavače Havla a vraha Clintona!

   Smazat
  8. 16:01 Jen toho Pepka nechte. Je zábavné pozorovat, jak blbost kvete. Je to stejně veselé, jako sledovat ubohost Franka Burnse v MASH 4077.

   Smazat
 9. Vylizovaci Putinovy prdele prohrali studenou valku, ale porad veri ve vitezstvi pomoci zazracnych zbrani v rukou ruskych oligarchu a mafianu.
  Potes noho! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono je to na druhé straně stejné. Vylizovači prdelí západních kmotrů zase pro změnu věří ve vítězství nad Ruskem, zřejmě v hodně mylné domněnce, že při rozkrádání ruských surovin a ruského území zbyde i na ně. Ještě jim nedošlo, že žádné dělení nebude, protože ruští oligarchové pochopili, že ruské suroviny mohou být jenom jejich, nebo západních kmotrů. Ale nikdy ne napůl. A protože většina boháčů by raději zemřela, než by se stala chudými, spíš se dočkáme vyhlazení planety, než dělby ruských surovin.

   Smazat
  2. Velmi trefná odpověď idiotovi. Díky.

   Smazat
  3. 14:53
   Hele ty havlotrotle,odpověz na otázku......KTEROU VÁLKU VYHRÁLO SAMO USSA???!!!!!
   Krátce a jasně!!!!
   Tak se pochlub ty hraběcí trdlo!!!;-))))

   Smazat
  4. 14:53 A takhle jsi dopadnul, když ses přidal na stranu těch, co prohrávají teď. Máš ty to ale život - plný vzteku a nenávisti. Budiž ti to přáno, neboť ses o to dávno zasloužil ;-)

   Smazat
  5. Hricáku,
   děkujeme na náhled do toho, co se honí hlavou ruskému fanatickému idiotovi, s palicí vymytou rusáckou paranoidní propagandou.
   Soudruhu, nějaké rusácké suroviny jsou mi zcela u prdele. Ty si asi myslíš, že si jejich spoluvlastník když tak zuřivě bojuješ za majetek ruských oligarchů, blbe :-D

   Smazat
  6. 17:03 Ty havlobanderovskej neužitečnej idiote,sám máš několikrát trepanovanou makovici,takže meleš ty ussacký sračky pořád dokola jako gramofeska....a teď se pochlub ty mamrde zdegenerovaný cikorky,to ti nakukal Janda při dýmce míru nebo jsi byl u Clontona na kouřové a vyfasoval jsi Sorosovo notičky???!!!!!!:-))))

   Smazat
  7. 17:03 Máte pravdu, nějaké rusácké suroviny Vám mohou být zcela u "prdele". Zavře-li Rusko kohoutek, tak se všichni, včetně Vás, budeme opravdu moc "nasmějeme". Otázkou jen je, kdo to déle vydrží. Vsadil bych na Rusko ...

   Smazat
 10. "Během cvičení na Uralu zasadili vojáci radioelektronický úder "nepříteli" "

  A výsledkem byly srážky válečných lodí s obchodními a kapitáni některých zjistili že "plují" po souši. A ono bylo "jen" cvičení na Urale. Opravdu pozoruhodné ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:24 Ty případy neprobíhaly současně. Ale faktem je, že i podle krymských blogerů se jejich GPS navigace v jednom dni chovaly prapodivně.

   Smazat
  2. Mnoho zbraňových systému US-army pracuje s GPS systémem. Rusové mají svůj a Číňané také svůj. Je logické, že zbraní proti systému GPS, která nemusí býtt ani provozně moc náročná, se Rusové zbavují jedné či více hrozeb. Dobře dělají. Kdyby se nevěnovali armádě, strýček Sam, ten starý chmaták, by už Sibiř plundroval. MM

   Smazat
  3. 21:32 Jen aby bylo jasno, trošku upřesním. Satelitní navigační systém není obecně GPS, to je název jen amerického systému. Rusko má svůj GLONASS, Evropa má Galileo a Čína má Běidǒu. Každý z těchto systémů pokrývá celou Zemi, takže kdekoliv na zeměkouli můžete používat libovolný navigační systém. Teoreticky platí, že kdyby Američané využívali GLONASS, tak jim ho Rusové určitě nevypnou, protože by ho vypnuli především sobě. Totéž platí i naopak. Pro takový případ ale existuje obrana. Stačí v případě války zanést do signálů satelitů záměrnou chybu, kterou vlastní vojenská zařízení dokáží korigovat.

   Smazat
 11. 17,03
  Blb jsi ty. Nic si nepřivlastňuji. Ruská ropa a plyn patří Rusům, stejně jako ta zbylá, americká Američanům. My můžeme být rádi, že nám jí Rusové ještě prodávají, protože kdyby nám utáhli kohouty, asi by se měli o něco hůř. Ale určitě ne tak špatně, jak my.
  Vyskakovat si můžeš, ale jenom do té výšky, na kterou máš. My máme, s prominutím, hovno. Ropu i plyn musíme nakupovat a přes téměř třicetileté mlácení hubou o diverzifikaci energetických zdrojů jsme stále v situaci, kdy by nás náhlý výpadek ruských zdrojů poslalo o pěkných pár desítek let zpátky v čase. Je zajímavé, že Němci si to uvědomují. Jenom někteří anonymní idioti na místním fóru stále ne.
  Trochu víc přemýšlej a míň se vyjadřuj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to zase meleš, člověče? Napřed tu hystericky vykřikuješ, že chudáčkům Rusům chce zlý imperialista ukrást jejich suroviny (zajímavé je, že třeba Saudské Arábii nikdo nic ukradnout nechce), potom zase že se máme bát aby nám rusáci nezavřeli kohoutky. Proč by to ty troubo dělali? Aby neměli co žrát? Ti rádi prodávali před dvěma lety i za 25 dolarů a prodávali by rádi i za 10. I ten nejhloupější Rus je zřejmě chytřejší než ty.

   Smazat
  2. Pane Hricáku, plně s vámi souhlasím. Máte pravdu. Jen mne překvapuje, že se bavíte s chovancem mentálního ústavu?

   Smazat
 12. 19:25
  Tak proč ussackým agresorům tak znenadání záleží na dobrých vztazích s těma Saudama????
  """Myslíš"""",že to je z lásky k bližnímu svému????!!!!!
  Hovno,ropak a nerosty,to ty ojupanty zajímalo a zajímá vždycky!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Je to s láski k dolárom,to je jediné usácke náboženstvo a ideologia,je to smutní fakt ale je to tak.

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 15. Zabudol som na podpis 19:56,P.K.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.