Reklama

čtvrtek 7. září 2017

Bershidsky: Současná bilaterální idiocie mezi USA a Ruskem nebude věčná

- rt -
7.9.2017 PrvníZprávy
 

Nejnovější eskalace nepřátelství mezi USA a Ruskem je pravděpodobně nejhloupější a nejvíce škodlivá.  Obě země zavádějí de facto cestovní omezení pro občany druhé strany a snižují nejpřátelštější, nejvíce lidský kanál komunikace mezi nimi. Je to největší krok zpět do doby studené války, kterou obě vlády dosud přijaly, píše Leonid Bershidsky v článku pro Bloomberg.

Americké ministerstvo zahraničí přestalo vydávat víza v Jekatěrinburku, Vladivostoku a Petrohradě, což je reakce na ruské požadavky na drastické škrty v diplomatické misi USA v Rusku. V roce 2016 tyto tři konzuláty vydaly celkem 46.243 víz, což je zhruba třetina počtu vydaných víz velvyslanectvím USA v Moskvě, které je nyní jediným úřadem pro vydávání víz v Rusku. Rozhodnutí skutečně ukončí všechny turistické cesty do USA z ruského zázemí a dokonce i z Petrohradu, druhého města v zemi. Většina cestujících si nakonec vybere k návštěvě jinou destinaci než cestovat do Moskvy na konzulární rozhovor kvůli cestě do USA.

Jako by to nestačilo, jako odvetný krok, USA také nařídily Rusku, aby uzavřelo svůj konzulát v San Francisku. Ruské ministerstvo zahraničí nevydává údaje o vízové statistice, takže není jasné, kolik z 56.229 ruských turistických víz vydávaných Američanům v roce 2015 bylo vydáno v San Francisku. Uzavření úřadu však bude znamenat konec všech turistických cest do Ruska pro lidi, kteří žijí na západním pobřeží USA.

Nezáleží na tom, kdo to začal, nebo koho za to obvinit. Člověk se nemusí starat o to, zda je cestovní ruch nástrojem míru nebo příjemcem míru. Je to prostě dobré, když vidíte, že cestování z jedné země do druhé seznámí lidi s druhou zemí bez předsudků a vlivů propagandy.

Zastavit Rusy, kteří chtějí vidět USA, tak je necháte na milost propagačního stroje Kremlu, který jim bude rád vyprávět příběhy o životě v USA. Vytváření překážek pro Američany, kteří cestují do Ruska, jim ponechává možnost volby mezi stále častěji protiruskému mainstreamu a exportní verzi kremelské propagandy.

Je obzvlášť obtížné pochopit, proč USA s takovým gustem omezili cestování. Pro Rusy je snazší najít něco, co by se jim v USA líbilo, než pro Američany, protože ruská společnost je opatrnější. Američané mají také větší úspěchy, mohou se s nimi pochlubit. Proč si tuto výhodu sami zlikvidují akcemi typu oko za oko, zub za zub.

„V pozdních osmdesátých a počátcích devadesátých let jsem vítal návštěvy Američanů v mé zemi a v mém městě, chaotickém jako celé Rusko tehdy. Mnoho lidí v Rusku i ve Spojených státech bude zbaveno této obohacující zkušenosti, zatímco současná bilaterální idiocie bude trvat. Nemůže to být navždy, stejně jako železná opona nebyla navždy,“ píše v článku Leonid Bershidsky.


Související článek:
WT: Washington musí bojovat ne s Kremlem, ale s korupcí Ameriky

27 komentářů :

 1. Jenže MÍR je to poslední, co drží při životě USA. VÁLKY a masové zabíjení civilistů, to je pro USA politiky a kapitál živá voda. Za roztočení dalšího kola studené války nesou plnou odpovědnost USA a jeho satelité v NATO. Oni také nesou plnou odpovědnost za všechny, již milionové civilní oběti válek v Iráku, Afghánistánu, Libyi, Sýrii, ale také ve Vietnamu, na Grenadě, v Panamě, v Chile... Nesou i odpovědnost za občanskou válku na Ukrajině, která velice připomíná občanskou válku ve Španělsku - střet fašistů/nacistů ve Španělsku pod vedením Franka, na Ukrajině pod vedením Porošenka, s antifašisty/nacisty. I ve Španělsku byla řada dobrovolníků z celé Evropy, též z ČSR, na straně antifašitů a na straně fašistů pak to byl Hitler a Musoliny se svými soukmenovci. A stejné je tomu i v Doněcku: na straně fašistů a nacistů stojí USA a vazalové z NATO včetně Česka - jaká to historická ostuda pro kdysi demokratickou zemi, zemi, která nevedla války, nenárokovala si žádná cizí území a nežila z vykrádání sousedů! Ale to přece je pro kapitál a její žoldnéře normální! A my jsme se na tuto úroveň nyní dopracovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA jako stát už dávno neexistují. Obchod s drogami řídí CIA. Konngres řídí obchod se zbraněmi. A prezident je bezvýznamný šášula.

   Smazat
 2. No, ona je otázka, co je škodlivější - jestli rakety u hranic, nebo diplomatická "válka". Bažiny se vyšerpávají Koreou, Trump "bojuje" s Ruskem (jakoby) a bažina vysychá. Copak mu teď něco mohou vytknout. Plamínek v USA doutná - Jih toho Leea a podobné zvrhlosti nenechá jen tak být, zbraní je tam dost a bažina ztrácí dech. Jejich ideový vůdce asi pjde na konzultaci k tomu Nejvyššímu a bažina ví, že by ho mohla následovat. Já prostě v tom "diplomatickém válčení" vidím spíše skvostný tah dvou chytrých lidí. S tou Koreou se dost mluví a jaderných zbraních - aspoň dost lidem docvakává, že je to "jen" Korea a s Ruskem na jejícm místě by to byla neskutečně vyšší liga. Prostě - chytré tahy chytrých lidí proti bažinám. Šóroš už to taky nemá tak jednoduchý, síly se houfují - síly normálních slušných lidí, kterých je i v USA pořád ještě dost. Většina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z celého srdce doufám, že vaše teorie je správná.

   Smazat
  2. Na Vašem názoru bude špetka reálného. V souvislosti s Koreou se zmínila skutečnost, dokonce i v naši TV, že Libie ani Irák jaderné zbraně neměli a jak dopadli? K tomu se přidá podivná tolerance jaderného programu Izraele.
   Do toho zdánlivě nesmyslné neuznání korejského jaderného programu Putinem, aby v dalších dnech zmínilo Německo stažení jaderných zbraní USA ze svého území. To vše spolu souvisí a možná bude mít navrch skupina, která zájem na přímém konfliktu nemá.
   Nedej bože, aby někoho nenapadlo, že jaderná katastrofa by přeci jenom nemusela být na 100% zničující pro naši civilizaci. To by bylo načase se začít zakopávat. :-)
   ABC

   Smazat
  3. 18:02 Doufám že máte pravdu a povede se žumpu vysušit.

   Smazat
  4. Vidím to obdobně. A tyto informace také do mozaiky zapadají: http://www.auria.sk/blog/category/fulford
   JanDrda

   Smazat
 3. Odpovědi
  1. No - co myslíte -kolik je mezi US generály černochů? Kolik z nich gender příznivců? Kolik z nich si nepamatuje, co zažila v USA armáda v době války ve Vietnamu? Kolik z nich je homosexuálů a různých jiných ...uálů? Kolika z nich není nejbližší USA? Kolik z nich nechápe, že kvůli dementním politikům umírají v první řadě vojáci? Kolik z nich je proti řádu? ... těch "Kolik ...?" je strašně moc.

   Smazat
  2. zeptame se honululina ten vy vse!!! hhh

   Smazat
 4. Rusko nezavadí ,reaguje pouze na skutečnost.Jen pro upřesnění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:16 máte pravdu,Rusko už reaguje.Proč do USA,když turisté mohou navštívit i jiné destinace např.KLDR,která v dnešních dnech otevřela nové kanceláře v Moskvě,žejo!

   Smazat
 5. Rusko a především Putin zvolil za prezidenta USA jistého Trumpa a zlikvidoval Hillary Clinton. Putin může za všechno zlé, co doposud USA potkalo (a ještě potká). Nechápu proto, že se ještě nikde neobjevily zcela objektivní články o tom, že Putin nasadil proti USA klimatické zbraně a že hurikán Irma je jeho osobní iniciativou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Psát ironicky a vtipně vám vůbec nejde.
   Už to nezkoušejte.

   Smazat
  2. To 20:25
   Souhlasím s vámi a ještě dodám, Putin je genius protože vy jste jeho agent.

   Smazat
  3. on ta svina voloda zvolil nejen trumpa ale i macrona a ted bude i volit i v nemecku asi angelu

   Smazat
 6. 20:25 souhlas, za všechno může Putin, tvrdí to i masmédia

  OdpovědětSmazat
 7. Putinovi prý nestačí Irma, Šojgu prý musel spustit další dva hurikány, které postihnou Floridu.

  OdpovědětSmazat
 8. Idiocie určitě nebude věčná. Morituri Te Salutant! Nenažranosti psychopatických sociopatů!
  A nastane klid, mír a nic - nukleární zima! Možná ještě jen nějaký čas po té poběží na náhradní zdroj rotačka FEDU na dolary!

  OdpovědětSmazat
 9. 18:02 = vzacny, realisticky prispevek bez nenavisti, ktera je zde, na NR obvikla.
  Americane jsou v prumeru moc FAIN lide a prave ted, pred prirodni katastrofou (Irma), je to nejlepe videt.
  Organizovana + spontalni vzajemna pomoc obcanu je udivujici.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K tomu je ovšem musí přivézt až hurikán, že?! Jen počkejte, jak budou solidární, až dostanou po hubě od Rusů a Číňanů. To bude solidarity celý kopec.

   Smazat
 10. Honolulu,to co te na americanech udivuje je v Slovanskych zemich normalni.Lidi te pozvou na
  kavu.drink,nebo obed...tady si lidi pomahaj...
  V reakci na predesle kolegy,ze juesej zahynou
  bez valek...my vsichni to tady vime,ale nasi
  politici nami voleni,jsou ineho nazoru!Jdeme
  nekde,nekomu do prdele!Chceme to?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Cesku je normalni leda nekoho strcit pod metro, ubit Patrika beztrestne, neco ukrast, byt sprosty

   Smazat
  2. 10,19
   HoDo Večerníčku sklapni ubohou kolaborantskou tlamu!!!!!!!

   Smazat
 11. Američané mají úspěchy? Ty jejich Potěmkinovy vesnice z papundeklu, které odfoukne každý vítr?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačily dva hurikány a na Floridě a v Texasu je to jako v Hirošimě. Kdy začnou ti Amíci konečně stavět z cihel a mlaty a ne z papundeklu a překližky? Je to zkrátka dost zaostalá země.

   Smazat
 12. souhlas i s 10:52, jenom dodám, že Rusové budou jezdit do Kanady - když budou chtít letět přes oceán. Kanada je mnohem hezčí a civilizovanější než USA. USA nechtějí pouštět své občany do Ruska , aby oni nepoznali, že Ruský lid je velmi přátelský a pohostinný, a že ty bláboly kterými je krmí jejich Propaganda nejsou vůbec pravdivé a poznali by, že Rusko už vůbec není zaostalá země, zvláště pokud by navštívily velká města, a moskevské metro proti tomu americkému je naprostá nádhera.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.