Reklama

.

.

čtvrtek 7. září 2017

Bison & Babiš

Erik Best
6. 9. 2017        EB
Když Zdeněk Bakala 11. září 2004 oznamoval, že kupuje od Viktora Koláčka a Petra Otavy OKD, seděl vedle Otavy Miloš Růžička z Bison & Rose. Růžička nyní radí Milanu Chovancovi z ČSSD, díky čemuž se stal častým terčem výpadů Andreje Babiše. Krajský soud v Praze v pondělí vydal předběžné opatření, které nařizuje Babišovi držet jazyk za zuby. Soud Babišovi uložil „povinnost zdržet se tvrzení, kterými by přímo či nepřímo označil žalobce [Bison & Rose] za lobbistickou agenturu, lobbisty, manipulátory, provokatéry, ovlivňovatele či ovladatele České televize, vydavatelství Economia, a.s., Ministerstva vnitra ČR nebo předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky”. Ve volebním programu ANO Babiš naznačuje, že vládu ve skutečnosti neřídí Bohuslav Sobotka, ale právě Růžička a právník Radek Pokorný. Dokument ale Babiš nemusí stáhnout, protože útočí přímo na Růžičku, ne na jeho agenturu. Z právního hlediska má totiž politický poradce Růžička s Bison & Rose společného přesně tolik, kolik politik Andrej Babiš s Agrofertem.

20 komentářů :

 1. Vedle Růžičky tam měl sedět kupř. Evžen Tošenovský z ODS který byl hlavním iniciátorem "zmaření" majoritního podílu akcií v OKD. Ale to Besta nezajímá, on má v pácu minoritu. Tu považuje za jádro problému. Přístup dle sudeťáků - pro ně taky začala historie až koncem války.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EXKLUZIVNĚ Zaorálku a Sobotko, tohle je rána do vazu. Žena, která pro ČSSD pracuje 20 let, nám řekla úplně vše. Ty podvody, lži, arogance, černé peníze. Všecko
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/EXKLUZIVNE-Zaoralku-a-Sobotko-tohle-je-rana-do-vazu-Zena-ktera-pro-CSSD-pracuje-20-let-nam-rekla-uplne-vse-Ty-podvody-lzi-arogance-cerne-penize-Vsecko-503123

   Vymazat
 2. Děkuji za sdělení, víme nyní, díky soudu, kdo řídí vládu a zejména ministerstvo vnitra a tím i policii či státní zástupce, kdo skutečně krade, kdo cenzuruje ČT a kdo je superlobbistou CZ. Děkujeme a tedy také víme, že máme volit ANO a Babiše v naději, že se té loutkohry ve státní správě s výslednou defraudací několika bilionů Kč třeba jednou zbavíme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepřipadají vám vaše "důvody" proč volit soukromou stranu ANO oligarchy Babiše poněkud idiotské navíc, když Babiš nechal všechny Kalouskovy zákony na zvýhodnění pracháčů včetně zlodějských církevních "restitucí" v platnosti !!

   Vymazat
  2. Petr Herout7. září 2017 11:02 - vážený pane, věřím tomu, že kdyby měl Babiš se svým ANO v koalici větší sílu, tak by to změnil. Nedělám si o něm žádné iluze, je to podnikatel, který jde tvrdě za svým cílem. To co se teď odehrává okolo Babiše a Faltýnka je opravdu jen politická hra tradičních stran za účelem ANO zdiskreditovat a sebrat jim hlasy při parlamentních volbách na podzim. Mám za to, že výsledek bude ale úplně opačný.

   Vymazat
  3. pro:
   Petr Herout7. září 2017 11:02

   Pane Herout, asi dost nesledujetepolitické dění. Jinak by vím neuniklo, že soudruh Babiš třeba po "aféře" korunových dluhopisů, dal návrh zákona. aby tyto akcie byly zákonem zdaněny a to třeba i ZPĚTNĚ. dál podal návrh zákona, aby se firmy s neprůhledným vlastníkem nemohly ucházet o veřejné zakázky. Vše bylo "smeteno ze stolu".

   Myslíte si, že s tím dopředu počítal, že to neprojde? A nebo to bylo třeba jinak. Kdo ví, že?

   A jen tak mimochodem, Babišovi byčíslili zisk z korunových akcií cca na 790 mil. korun. jenže: Některé akcie (a není jich málo) budou splatné až v roce 2020!!!

   Už asi tušíte, proč ten zákon spadl pod stůl.

   Vymazat
  4. 12:13 Máte naprostou pravdu. Jen není technicky správné tvrzení, že zisk z korunových dluhopisů činil XX. To je objem úroků, nikoliv zisk. Problém je v tom, že z těchto úroků díky rozhodnutí předchozích vlád nebyly odváděny žádné daně. Hromadně se tato možnost daňového úniku začala využívat až poté, co jí "objevil" Kalousek. A posuďte jeho "čestnost" v boji proti Babišovi, když jím řízené Ministerstvo financí na základě pochybností v tisku vydalo v roce 2012 jasné stanovisko, ve kterém označuje nezdaněné korunové dluhopisy za "...legální možnost, která zde existuje již dlouhou dobu."
   http://akcie-cz.kurzy.cz/emise/dluhopisy/korunove-dluhopisy/

   Vymazat
 3. Bizon, bizoni ... To jsou takové ty velké americké krávy, býci a volové?

  OdpovědětVymazat
 4. Správně! je to třeba rozmáznout. Kdopak by se Socbotky bál!

  OdpovědětVymazat
 5. Socani....Bakalova OKD v roce 2005 prodala podezřele levně hotel KLADENKA v Peci pod Sněžkou poradcům ČSSD Bison & Rose
  "Podle kupní smlouvy, již má MF DNES k dispozici, koupily od OKD v roce 2005 hotel Kladenka Olga Bisová a Růžičkova manželka Monika za 13 milionů. Na Miloše Růžičku, který je v současnosti oficiálním poradcem ministra vnitra Milana Chovance, byl převeden darem. Částku tvořily pozemky (950 000 korun), nemovitosti (10 850 000 korun) a movitý majetek (950 000 korun). Hotel byl tou dobou po kompletní rekonstrukci. Podle realitních expertů byla skutečná tržní cena hotelu měla být 25 až 30 milionů."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Občanský kdemochkrad nebo sociální kdemochkrad....Škoda, že tady nemáme americké zákony, kdy se sečítají tresty. Kdyby tomu tak bylo, tak hádám, že průměrná délka trestu na jednu hlavu v gangu zvaném ODS by byla 1800 let, zatímco v gangu skrývajícím se pod zkratkou ČSSD by to bylo pouhých 1780 roků. K tomu, samozřejmě holá řiť.

   Vymazat
 6. Problém je, že kritika pana Babiše vůči uvedené společnosti, ale i v jiných případech, zřejmě oprávněná, je založena ve stylu "jedna paní povídala" .
  V podstatě jsou tak 2 možnosti :
  a) Žádné důkazy pro svá tvrzení nemá, vše se odehrává na úrovni hospody 4. cenové skupiny a jeho tvrzení je zaměřeno na získání voličů ....
  b) Důkazy jsou, ale zatím (?) není ze strany Andreje Babiše "vůle" je použít ....
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 7. Tady čtení pro všechnu lůzu v ČR:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Herman-uz-jedna-s-Babisem-o-koalici-Okamuru-voli-luza-ktera-se-ANO-rada-prizpusobi-pisi-Britske-listy-503066

  OdpovědětVymazat
 8. Pozitivní volba neexistuje.Tu není politické uskupení které by bylo schopno, ale ani ochotno něco pozitivního udělat.
  Volba může být jedině negativní.Zvolit formaci, která je současné vládě kagebáckých mafií, ve spolupráci se západními ta nejprotivnější. Myslel jsme že je to ten bizarní spolek Okamurův, ale ukazuje se, že je to Babiš.
  Proto já, čtyřikrát zbavený bolševiky místa, vyslýchaný na StB at.d., volím Bureše.
  Váš oddaný
  Ex- nemo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To děláte dobře, na rozdíl od "bizarního spolku Okamury" volte raději ty Jourové, Zlatušky, Teličky a podobné prodejné filcky, které na nás (i Vás a Vaši rodinu) navalí kulturní obohacovače. Pak budete šťastný.

   Vymazat
  2. Nepochopil jste smysl co jsem napsal.Ani já nečekám od Babiše nic dobrého, podobně jako od jiných stran.Opakuji;:pozitivní volba neexistuje. už to chápete ?
   Je tu ovšem šance, že opakovaným volením těch nejméně přijatelných stran pro daný establišment se tento systém bude pomalu ezokládat a postupně se vytvoří demokracie.

   Vymazat
  3. opravuji ... rozkládat...ex-nemo

   Vymazat
 9. Lidé začínají chápat, že zvolením Babiše se zbaví ODS, Socanů i Topky, možná i Lidovců.Zůstane Ano a Komunisti a pár bezvýznamných stran.Do 4 let vznikne nová strana a v dalších volbách se už jen zbavíme Babiše pokud bude dělat neplechu. Je to osvědčená metoda postupných kroků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano osvědčená salámová metoda, kterou ti šmejdi použivali na nás, nyní ji my použijeme na ně.

   Vymazat