Reklama

pátek 15. září 2017

Bude v Rusku gigantický, rentabilný a dobre financovaný priemysel?

15. 9. 2017       Voltairenet
Hoci mali západné sankcie zasiahnuť mocným úderom ruskú ekonomiku, ruské farmárske hospodárstvo zažíva obdobie prudkého vzostupu. Priznali to aj americkí investori. Protiruské besnenie západných politikov preukázalo ich vlastným krajinám "medvediu službu".
Tento názor nevyslovil nejaký pofidérny propagandistický plátok, ale renomovaný autor v rešpektovanom časopise Financial Times - Henry Foy. Upozornil, že napríklad ruský výrobca lososích produktov „Ruská akvakultúra" zvýšil objemy produkcie len za rok 2016 šesťnásobne. Predaj pšenice a kukurice vzrástol o 49%. A to všetko prebieha na pozadí sankcií, ktoré Západ uvalil na Rusko v snahe zatlačiť na Moskvu kvôli Krymu a udalostiam na Ukrajine v roku 2014.


Foy tiež s jemu vlastným sarkazmom konštatoval, že „ak cieľom sankcií Západu bolo poškodenie ruského biznisu, potom najmä ruskému rybárskemu odvetviu to zjavne niekto zabudol oznámiť".

„Západ tým preukázal medvediu službu. Sankcie mali poškodiť Rusko, ale ruské poľnohospodárstvo dokázalo aj z nich vyťažiť výhodu", priznal významný americký investor Jim Rogers, majiteľ akcií spoločnosti Fosagro, ktorá investuje prostriedky do poľnohospodárstva Ruskej federácie. Podľa jeho názoru pokračuje ruský vývozný potenciál v raste, a spoločnosti investujú peniaze do ruskej ekonomiky.

„Za päť rokov začne poľnohospodárske odvetvie v Rusku fungovať na plný výkon. Niekto predsa musí povedať Američanom, že sankcie treba zrušiť hneď teraz, kým sa tu (v Rusku) nesformuje gigantický, rentabilný a dobre financovaný priemysel", zdôraznil Rogers.

Rusko je schopné pokryť svojou potravinárskou výrobou celú Európu

O ruské poľnohospodárske odvetvie je medzi zahraničnými investormi veľký záujem. A niet divu, pretože ako hovorí Andrej Gurjev, hlava ruského veľkého výrobcu hnojív Fosagro, pre ruské poľnohospodárstvo nastalo obdobie rozkvetu. V Rusku sú, ako hovorí, obrovské zdroje pre rozvoj potravinárstva. „Rusko bude kŕmiť celý svet", podporil Rodgersovu myšlienku Gurjev. Na záver dodal, že až konečne Európa pochopí, že je Rusko schopné pokryť jej potravinárske potreby svojou výrobou, budú sa investori pozerať na Rusko celkom inak.

Henry Foy tiež pripomenul, ako sa Západ snažil slovanského obra poškodiť: „Rusko prišlo v jednom okamihu o 60% dovozu mäsa a rýb a zhruba o 50% dovozu mliečnej produkcie, ovocia a zeleniny, čo ale vytvorilo obrovské možnosti pre domácich výrobcov. Od roku 2013 do 2016 klesol dovoz z krajín EÚ do Ruska o 40%".

Štáty Európy budú musieť investovať do Ruska, aby zachránili sami seba

Dodajme, že poľnohospodárstvo nie je zďaleka jedným odvetvím, ktoré je v Rusku na vzostupe. Neznalosť mentality tohto mnohonárodnostného, ??a napriek tomu celistvého kolosu, môže mať jediný výsledok, čo naznačujú obaja americkí autori - Ten, kto utrpí tie vážnejšie škody, už nebude Rusko.

„Všetko je veľmi prosté", dodal Gurjev pre ruský portál Inos. „Mnohé štáty narazia na nedostatok potravinárskeho tovaru. Až potom obrátia pohľad ruským smerom a začnú investovať do Ruska, aby ochránili samy seba."

Inštitút slovanských strategických štúdií


11 komentářů :

 1. Tzv. sankce jsou jen obyčejným vyděračstvím a to dokonce je v kulturních zemích trestné - v těch našich, jen civilizovaných, pochopitelně ne. Je to forma obchodní války, která má druhého poškodit v zájmu vlastních zisků. Jistě bude Svět jednou slavit okamžik, kdy budou jim uvrženy sankce na USA oligarchy a na tamní diktaturu kapitálu, která rozplazila kolem Světa svá chapadla a nenasytné rypáky. O nefunkčnosti sankci už pár roků hovoří Zeman a uvádí příklad Kuby. Tam byly sankce navíc prolnuté s diverzí, sabotážemi, vyloděním a porážkou v zátoce Sviní (jak příznačný název!), göbelsovskou propagandou - a to vše Kubánce akorát stmelilo, povstal národ s nejdelším dožitím, který pro své štěstí nepotřebuje auta s 6litrovými motory, Las Vegas, prostituci, drogy a hlavně vraždění lidí jinde ve Světě. Kubáncům stačí, že přestali být USA otroky, mají svoji hudbu a zpěv, tance i práci, dobré zdraví, vzdělanost. Civilizace sice méně než v USA, ale o to zase více kulturnosti!
  Sankce proti Korei jsou sankcemi proti Číně a Rusku. Ale Korea zbrojí proto, aby dokázala, že se nebojí válkychtivých Amíků a že útok USA na její území nezůstane bez odvety. A to je to, co Amíky štve, že si někdo vůbec dovolí nepadnout před nimi na kolena s čepicí v ruce. Až pomine hrozba USA, pomine i hrozba Koree.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dříve pomine hrozba USA, než hrozba Sev. Koreje! Na ní si USA vylámou své zuby!

   Smazat
 2. To je naprostá pravda jednou od nich budeme muset kupovat potraviny.

  OdpovědětSmazat
 3. Nevíte náhodou kolik stojí čtvrtka másla v Rusku. Nevím to ani já, ale myslím si že 70,-Kč to asi nebude. Myslím že to bude tak kolem 20,-Kč. Ještě je nutné dodat, že až budeme donucení kupovat drahý plyn z USA, který nám vše co se týče plynu zdraží tři krát a Rusko bude dodávat levný plyn do Turecka a všude do Asie, pak se nám protočí panenky. USA má astronomický dluh, který sama již není schopná zaplatit a proto potřebuje nás jako Evropu, aby jsme tento jejich dluh zaplatili. Proto USA potřebuje, aby Evropa byla co možná co nejvíce rozvrácená, aby bylo možné Evropu vydírat a donutit jí aby vše co vyrobí odevzdala USA, tak jako západní Evropa v současné době vydírá Evropu východní, tedy nás. Prakticky to vypadá tak, že Evropa nám dává dotace na cyklostezky a rozhledny v milionech a my odvádíme všechny zisky na západ v miliardách, ale na každé cyklostezce máte velkou tabuli, že tuto postavila Evropská unie. Je to dobře udělané.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K Tvé otázce v úvodu- něco se dozvíš zde, ale zrovna to máslo tam nevidím :
   http://hikersbay.com/prices/russia?lang=cs
   Q.

   Smazat
  2. A to ještě ty cyklostesky a rozhledny zaplatíme 60% ze svého. Oni rozhodnou, jestli si to můžeme pořídit, kontrolují nás a dají 40%. Proto taky podporují samé hlouposti, protože tím nám odčerpají peníze, které by se mohly dát na potřebné věci. Kolik asi procent z celkových výdajů byly smysluplné?

   Smazat
  3. 200 gramů stojí kolem 100 rublů, přepočteno na 250g při středním kurzu rublu, to je 47,50kč

   Smazat
  4. krajtl - to je dost, to jsem čekal míň. A teď vedle toho porovnej platy a důchody, ať to můžeme porovnat.

   Smazat
  5. mléko (1 litr) 21 CZK (17-27) 57 RUB (45-70) 0.98 USD (0.78-1.20) 0.82 EUR (0.65-1.00)
   Bochník čerstvého bílého chleba (500g) 12 CZK (8.80-19) 33 RUB (23-50) 0.57 USD (0.40-0.87) 0.48 EUR (0.34-0.73)
   Vejce (pravidelné) (12) 27 CZK (22-34) 71 RUB (58-90) 1.20 USD (1.00-1.60) 1.00 EUR (0.84-1.30)
   Místní sýr (1kg) 167 CZK (125-228) 442 RUB (330-600) 7.70 USD (5.70-10) 6.40 EUR (4.80-8.70)
   Voda (láhev 1,5 l) 14 CZK (9.50-19) 37 RUB (25-50) 0.64 USD (0.43-0.87) 0.54 EUR (0.36-0.73)

   Smazat
  6. Velkoobchodní ceny másla v Rusku: 200 g / 82,5% 28 RUB, Масло 82,5% 180 гр — 26.00 руб / шт.
   Масло 72,5% 180 гр — 25.00 руб / шт.
   Масло 82,5 — 325 руб / кг.
   Масло 72,5% 200 гр — 27.00 руб / шт.

   Smazat
 4. Tam asi nemají 70 procent úrodné půdy oseté smradlavou řepkou olejkou a nebo dotovanou trávou !A chemická závody nestačí na tu žlutou pohromu vyrábět chemická hnojiva plná jedů????? Zlikvidovali naši soběstačnost a vozí k nám sajrat s odpadů !Drahý sajrajt !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.