Reklama

úterý 12. září 2017

Černá realita vyretušovaná do růžova

Jiří Baťa
12. 9. 2017
Dnes 12. 9. 2017 jsem dostal jako nevyžádanou poštu článek s dlouhým názvem: Sobotka se rozjel: „Zvedneme minimální mzdy v ČR na 12% té průměrné v Německu!“ Už 28 let pracují Češi na „německý zázrak“ za pár šlupek a berou v průměru třetinovou německou mzdu! Bude líp? s datem 19. května 2017. Je tedy cca čtyři měsíce starý, ale stále stejně aktuální. Samozřejmě, že jsem si článek se zájmem přečetl a přesto, že mnohá fakta v něm uveřejněné jsou mi známa, celkově jsem byl šokován. Jak se také v článku praví, každý rozumně uvažující občan ČR musí uvedené skutečnosti uznat ze relevantní, za faktické a neoddiskutovatelné, jakkoliv se najdou lidé, kteří tomu neuvěří. 

Neuvěří proto, protože o realitě dnešních dnů neuvažují. Jsou totiž relativně spokojení, ale pokud by si zmíněný článek přečetli, jistě by o stavu našeho státu začali vážně uvažovat. Článek je svým obsahem hodně pesimistický, deprimující a v mnohém takřka beznadějný, nicméně je třeba si uvědomit, že taková je realita a že je potřeba s tím něco dělat!

Jen co jsem dočetl „pravdu“ o realitě české společnosti po 28 letech od Velké hadrové listopadové frašky, našel jsem na webu Aktuálně.cz článek od nejgeniálnějšího, nejvěrohodnějšího, nejobjektivnějšího glosátora naší současnosti Martina Fendrycha a kousl jsem věru do kyselého (vý)plodu:

https://nazory.aktualne.cz/komentare/klaus-junior-jako-premier-vratit-lidem-zemi-nesmysl/. Je sice pravda, že od pana Fendrycha očekávat něco vskutku pravdivého, věrohodného by bylo více než naivní, ale ve srovnání s tím, co si lze přečíst o premiérovi Sobotkovi, jeho vládě (vládách), ČSSD a de facto politické historii a vývoji naší společnosti od r. 1990 do dnešních dnů, lze o článku pana Fendrycha říce ono známe: „Hnus velebnosti...“!

Zatím co článek šéfredaktora webu AE News (jistými lidmi či kruhy považovaného za prokremelský) předkládá čtenářům souhr faktů, o jejichž pravdivosti nemůže být pochyb (až na výjimky Fendrycha, havloidů a pražské kavárny), erudovaný prozápadní (Sorosův) dobroser pan Fendrych nám maluje českou společnost a život občanů v těch nejrůžovějších barvách. Tak např. na výrok V. Klause ml., který říká, že „Chci vrátit lidem jejich zemi“ se pan Fendrych s podivem ptá: „On nám Česko někdo vzal? Svou zemi už nemáme? Tohle je přece podsunutá, hyperpopulistická lež; jestli nám někdo (kdo?) ukradl zemi....?“ On pan Fendrych má vždycky jiné vidění české reality, než většina občanů, ale takovou otázku může položit opravdu jen idiot. A Fendrych idiot je, neskutečně užitečný, pilný, snaživý, jen ta jeho nadměrná snaha jde jaksi v niveč, pokud jde o nás, občany České republiky. Zato poslouží svým chlebodárcům, kteří jej za jeho duchaplné žvásty, ale hlavně lži a mystifikace dobře odmění. A to je přece to, co pan Fendrych potřebuje a co chce.To je ale jedna stránka věci.

Vrátím-li se k článku o Sobotkovi a o tom ostatním, je tu ještě jedna závažná věc. V článku je několikrát dostatečně jasně konstatováno, jak na tom jsme ve srovnání např. s naším sousedem, SRN. Nehodlám opakovat vše, co je v článku uvedeno, chci jen poukázat na skutečnost, že aniž bych Němcům záviděl (svým způsobem jim ale stejně závidím), ve srovnání s námi se mají, lidově řečeno, „jak svině v žitě “. Znamená to, že Německo je velmi, velmi bohatý a prosperující stát. Jak by ne, když jak se píše v článku, na ně děláme my a všichni ostatní z postkomunistických států. Nemálo tomu je však Německo dokonce tak bohaté, že je schopno uživit sta tisíce imigrantů, aniž by jeden z nich (výjímka je z oblasti snů) byl nějakým způsobem užitečný, resp. produktivní, tedy pracoval. Nemyslím, že by zrovna natahování rukou po imigrantských příspěvcích byla nějaká záslužná činnost, natož produktivita. Nicméně, není od věci udělat si malou rekapitulaci, jak na tom „ubozí běženci“ v Německu jsou:

a) pro nezbytné potřeby, ve formě ubytování, stravy a ošacení je na každou plnoletou osobu vypláceno kapesné 143 eur měsíčně (3878 korun).

b) pom ukopnčení přijímacího zařízení mají nárok na měsíční dávky ve výši 287 až 359 eur (přes 9700 korun)

c) pokud mají běženci dítě, dostávají příspěvek na péči podle věku potomka. Například pro děti mladší sedmi let činí 84 eur (2278 korun). Náklady na bydlení přitom hradí přímo úřady.

c) Německo odhaduje, že letos (2015) vydá na péči o běžence okolo deseti miliard eur, tedy cca 270 miliard korun (všechny údaje pochází z r. 2015, takže k dnešnímu dni budou výrazně jiné – vyšší). To jsou fakta.

Obraťmě list na jinou stránku našich vzájemných sousedských vztahů s SRN, která má povahu našich pohledávek. Jistě není čtenářům neznámé, že jakkoliv a všemožně některými našimi prozápadními politiky (Herman, Bělobrádek, resp. KDU-ČSL, TOP 09 apod.) trvale „okecávají“ vyrovnání se s pohledávkami po II. SV, čímž mám na mysli poválečné reparace, pak otázka reparací je stále nedořešena. Ponechme stranou všechny nuance, které se reparací týkají a vycházejme z faktu, že reparace nebyly ze strany SRN splaceny a že nám tedy stále dluží (v přepočtu na dnešní měnu) cca 3 biliony korun českých. Ptám se, jestliže je Německo schopno hradit pobyt více jak milionu imigrantům, má-li tolik peněz, proč nám nezaplatí 70 let staré pohledávky z reparací? Jsou jim snad muslimové-islamisté, potažmo potenciální teroristé a jejich islamističtí, multikulturní ideologové bližší nebo snad prospěšnější, než my, kteří pro ně děláme a díky nám (a jiným východním zemím) jsou mj. také takto bohatí?

Pokud by na tom bylo Německo „tak dobře jako my“, měl bych ještě pro jejich dluhy a nezaplacení reparací jisté pochopení ( máme s tím své zklušenosti, jsme sami rovněž zadluženi až po uši), ale vydávat miliardy eur do lidí, kteří by měli být (údajně) pro ně v budoucnu ( je otázka zda-li vůbec) ekonomickým a multikulturním přínosem, je jejich politika opravdu nepochopitelná. Navíc, pokud by to byla jen jejich vnitřní politika a záležitost a nás se netýkala a pokud by vůči nám neměli letité závazky, mohlo by nám to, co dělají v Německu, být úplně jedno. Imigrace se však co se budoucnosti týká, ekonomicky, kulturně a v neposlední řadě i civilizačně, negativně dotýká jak nás, tak ostatních východoevropských států.

Je tedy otázka, zda se my, většina takto civilizačně ponížených také Evropanů máme i nadále ustrašeně chovat a trpět statut poddaných, na Německu závislých námezdních dělníků a levné pracovní síly, nebo se této poníženosti vzepřít a dát jasně najevo, že jsme svébytný, samostatný národ, který má svou hrdost, národní autenticitu, vzdělanostní, kulturní a řemeslnou úroveň, že patříme do Evropy stejně, jako oni Němci. Co vy na to? Co s tím uděláme?

(Viz příloha).

Dodatek:

Toto je dnešní nevyžádaná pošta od ČSSD, která mi byladoručena v 19,34 hod. a vhodně navazuje na výše uvedený článek o panu Sobotkovi a jeho vládě:

Dobrý den,

rádi bychom se s vámi podělili o důležitý úspěch: náš návrh na zvýšení platů pro učitele o 15 % a pro policisty, hasiče, zdravotníky a další státní zaměstnance o 10 % dnes schválila vláda! Jednání o zvýšení platů nebylo jednoduché, ve vládní koalici jsme byli pro navýšení platů jediní.
Není možné, aby ekonomika rostla a stát bohatnul, zatímco poctivě pracující občané dostávali mizerné mzdy. To platí jak pro učitele, policisty nebo hasiče, tak pro všechna další zaměstnání včetně soukromého sektoru. Když jsme v roce 2014 po letech přebírali vládu, byl průměrný plat učitele necelých 23 000 korun. Dnes to je téměř 26 000 korun. Zvyšování platů ve veřejném sektoru je jedním z deseti opatření našeho plánu na růst mezd v celé ekonomice.

Heslo „Když bohatne země, musí bohatnout i lidé“ pro nás není jen předvolebním tahákem. Naše sliby plníme!
Děkujeme za vaši důvěru.

Lidé jásejte, plesejte, jen se z toho nepokálejte!

19 komentářů :

 1. Cesko je v prdeli a bude hur
  Shrnul jsem vas clanek spravne?

  OdpovědětSmazat
 2. No to jsou bláboly kdo těm eu poskokům na to skočí?

  OdpovědětSmazat
 3. Odebrat zlodejum a podvodnikum majetky a odtajnit ucty v dan rajich. Vratit co bylo ukradeno a prodano za podivne nevyhodnych podminek.Novou revoluci.Nove zakony.Jednoduche a jasne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas jenže bez šibenic to nepujde. A vláda použije represivní složky a nechá strílet do lidu.

   Smazat
 4. Nemeli by nam platit reparace i Mongolove z 13. stoleti, a nemeli bychom my platit reparace Keltum, ktere jsme odsud vyhnali ? (Potomci keltu dosud ziji v Irsku)

  Nebo treba Americane za bombardovani Skodovky a Pardubic a Prahy, ktere bylo v te dobe jiz zbytecne?

  Jednou z hlavnich pricin druhe svetove valky byly nerealne reparace za prvni svetovou valku, ktere ozebracily nemecky lid a dohnali ho tam, kde pak skoncil...

  Ne, reparace za WWII jsou jiz promlcene...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty si promlcuj sam za sebe, Nemecko dluzi reparace Rusku, Rusko by jim melo bombardovat jedno mesto po druhym nez zaplati. Nemcum blbejm.

   Smazat
  2. Nemcu se nezastavej, hitleraku

   Smazat
  3. Nemáš pravdu Izraeli stále platí, také USA formou udržování chodu zakladen na území SRN atd. je těch peněz dost a dost , zkoušej pohledat ... Neboj se toho , zemřít hloupý je ostuda ...

   Smazat
  4. Vy vsech rozumnych pravnich systemech existuje neco jako promlceci lhuta.
   Jinak by platili reparace (skoro) vsichni (skoro) vsem.

   Ze USA dosud okupuji Nemecko je jina vec, ale jinak reparace by melo platit spis USA Nemecku nez naopak - kdyz treba Dresden byl horsi nez Hiroshima a bylo tam prevazne civilni obyvatelstvo a jeho zniceni bylo evidentne zbytecne z vojenskeho hlediska... (Ovsem ""Pravdu"" ma zrejme vzdy vitez, i kdyz lze jak kdyz tiskne)

   Nesmyslny pozadavek na reparace je velmi jista cesta do dalsi svetove valky !

   Jen idiot by se pro svou nenazranost nechal vehnat do dalsiho masakru !

   (Jeste stesti, ze troubove, co si nevidi na spicku nosu, nemaji rozhodovaci pravomoci)

   Smazat
  5. ad 13. září 2017 0:32 : Nepište o historii a nedělejte ze sebe bl*ce! Keltové byli na našem území cca od roku 400 před Kristem do cca roku 0. Slované přišli cca po roce 550 našeho letopočtu. Nemohli tedy Kelty vyhnat....Mezi tím tu žili Germáni - Markomani a Kvádové. Vy jste byl ve škole osvobozen z Dějepisu?

   Smazat
  6. > 23:09
   No, byl to jen priklad... (ono se tezko hleda, kdy jsme komu my cesi ublizili)
   Mohl bych tedy treba zminit spanile jizdy husitu do Nemecka, Polska a na Slovensko.

   Ale kdyz uz jsme u toho: zkuste si nekde zjistit, kolik ruznych kronik tyhle datumy (roky 0 .. 550 ve stredni Evrope) zaznamenalo. Prekvapive zjistite, ze jich bylo velmi malo, a o stoleti odchodu Keltu to bude zrejme jen spekulace, podobne jako o prichodu Slovanu jsou jen povesti, a pak zminka kolem roku 600 (tak asi) o nejakem kupci.
   Z toho se pak nejak usuzuji ty datumy prichodu, ale presnost zadna.

   Slovane zili prakticky v komunismu, a jako izolovane male kmeny, kde vsichni se museli podilet na obstaravani obzivy nebo obrane, nemohli zivit nejake budizknicemu, kteri by opisovali knihy.

   Nemeli pismo, nemeli nic, co by je presahovalo, a nic po nich nezbylo, pokud to nezapsali mnisi v sousednim Nemecku - kde jiz organizovany stat si mohl dovolit z dani rolniku platit mnichy v klasterech, kteri po sobe zanechali nejakou vzdelanost a nejake zapisy...
   (Jako argument, v cem je statni socialismus nebo feudalismus lepsi nez nestatni komunismus)

   Smazat
  7. 0:23 je zajímavé, jak můžete tak hloupě míchat civilizační etapy s dvacátým a jednadvacátým stoletím, s platným rozhodnutím vítězných mocností Druhé světové války, s jejími prokázanými škodami, se současnými možnostmi tehdá poraženého státu, který nesporně celou tu válku vyvolal a dnes se chová tak, jak vidíme. Jste jenom hlupák, nebo svým postojem vědomě něčemu, někomu, posluhujete? Jste členem nebo jen voličem KDU-ČSL popřípadě TOP 09? Prozraďte!

   Smazat
  8. > 1:55
   Volby jeste zvazuju, v poradi Okamura (ekonomicky diletant, prima demokracie je chybna, ale zachrana pred migranty), KSCM (konzervativni levice a pravo), CSSD (volil jsem minule, nesouhlasim s organizovanym nadavanim na Sobotku), Rozumni (Robejsek je moudry), CSNS (celkem dobry program, az na detaily)...

   O Druhe svetove valce je mnoho propagandy, pravda byla temer pohrbena...

   Obe svetove valky a ty predtim uz od Napoleona vyvolali Anglicani, konkretne Rothschildove postvali nejprve Francouze a potom Nemce znicit Rusko, a snazi se o to i nyni, i kdyz hlavni "páka" se presunula z Anglie do USA. Je to takova konstanta Evropske historie...

   http://orientalreview.org/2015/06/20/episode-17-britain-adolf-hitlers-star-crossed-love-iii/
   (viz seznam predeslych episod na konci, cesky preklad byl na Zvedavci. Naprosto podstatne cteni pro pochopeni prvni poloviny 20.stoleti)
   http://www.zvedavec.org/autori/1154-nikolaj-starikov

   Hitlera sponzorovali bankeri, v USA nejvice nejaky S.P.Bush, otec G.H.W.Bushe, a bratri Dullesove, zakladatele CIA:
   http://www.bibliotecapleyades.net/bush/bush2.htm

   O dalsich lzich kolem WWII se ani nesmi diskutovat, je to dokonce i trestne, tam vam nedam ani zadny odkaz ani vic nenaznacim, ani to nijak nerozvadejte, prosim...

   Jak jako "hloupě míchat civilizační etapy" ?
   70 let stare udalosti uz jsou "Historie", Evropa je dnes uplne jinde. Germani, kteri rozpoutali valku, byli prakticky vyhlazeni, Hitler spokojene zemrel v Argentine, spousta nacistu spokojene doslouzila v CIA a NASA, a v Nemecku zustali jenom potomci pokornych tylovych delniku, proto jsou takovi bez kuraze snadna korist pro Invazi Migrantu...

   https://www.ancient-code.com/declassified-cia-docs-prove-hitler-lived-after-wwii-and-even-have-photos-confirm/
   (neni to jenom tohle, je mnoho ruznych svedectvi o Hitlerovi v Argentine)

   Naciste zachraneni do USA, to dokonce netaji ani Wikipedia:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Paperclip

   Kdy platili reparace USA napriklad Vietnamu, Koreji, Libyi, Iraku ? To jsou novejsi pripady a jeste vetsi nespravedlnosti, nez byla WWII... Jak v tomto svete muzete po nekom chtit prastare reparace, zatimco po jinem se nic nechce?
   Dvoji metr neni nikdy dobry...

   http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx
   http://www.globalresearch.ca/us-has-killed-more-than-20-million-people-in-37-victim-nations-since-world-war-ii/5492051

   Takze pozadovat reparace od Nemcu jako nastroj odvraceni etnickeho znecisteni migrany je mozna dobre, ale jinak spravedlive by to v dnesnim svete nebylo...

   A zejmena pokud se uvazi, ze WWII a prijeti Hitlera Nemci bylo _zpusobeno_ nespravedlivymi a tvrdymi reparacemi po Versaillskem "miru" 1918-1923... Tak je to zruinovalo, ze jeste radi vitali Hitlera, ktery je tohodle pekla zbavil.

   Sahnete banksterum na bilion dolaru, a budte si jisti, ze rozpoutaji Armageddon, aby vam je nemuseli dat...

   Smazat

 5. I Never Believed in Chester Brian Loan Company Until now.....(Brianloancompany@yahoo.com)
  Hello All, I was really so downcast after losing so much and facing financial difficulties, no one to help me and all i could do was to just seat and watch my business going down and almost losing my son to an illness. But never the less i meet an old college mate who told me about the loan he got from Chester Brian Loan Company and until now the company have assisted so many of his friends seeking a loan. So i told him that getting a loan any more is not my style because of the disappointment from my bank and other loan company i trusted but he insisted i apply for it and now i can now boost of restoring my company back to its full glory. i will keep on testifying on behalf of Chester Brain Loan because they have made me to be a man again. So if interested in acquiring a loan of any kind email them today via: {Brianloancompany@yahoo.com } OR text (803) 373-2162 .Am Harvey Lee from United States of America.

  OdpovědětSmazat
 6. Pan Harvey by se měl odstěhovat do Prahy měl by se tu jako prase v žitě. Například nájem u Mánesa 120 tis. Kč měsíčně. Na venkově ovšem koupí snadno stavební pozemek za babku, jářku za milion, jen si ho musí nejdřív zrekultivovat a posatvit trafostanici pro celou obec, případně i čističku a silnici.

  OdpovědětSmazat
 7. 3,48
  Co to je za ussáckej untermensch???!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Heslo „Když bohatne země, musí bohatnout i lidé“ pro nás není jen předvolebním tahákem.
  xxxxxxxxxxxxxxxxx
  A to je právě ta Zorálkova demagogie, protože je to právě naopak. Bohatí lidé dělají bohatý stát, ergo stát je bohatý jen tak, jak jsou bohatí jeho daňoví poplatníci!

  OdpovědětSmazat
 9. Není to tak těžké.
  Mírumilovní oligarchové a nadnárodní monopoly měli třicet let na to, aby si u nás nahrabali a začali se chovat o trochu snesitelněji než otrokáři v koloniích nebo Hitler v Evropě, neučinili tak. A vědomě. Zotročování Českého národa běží na plné obrátky za přímého souhlasu všech parlamentních stran!!!
  Proto je nutné provést právní kroky, aby zločinci neušli trestu a Český národ převzal vládu nad svým územím!!!
  1. V ústavě stanovit právo na sebeurčení Čechů
  2. Všechny hospodářské trestné činy nad 300 000,- Kč ustanovit jako nepromlčitelné, a to zpětně od 1. 1. 1990
  3. Kriminální živly postavit mimo zákon - všechny trestné činy překračující 5000 až 50 000 Kč trestat v sazbě 1. TR čin podmínka a náhrada škody, 2. TR čin tři roky na tvrdo, 3. TR čin deset roků a propadnutí majetku, doživotně
  4. Žádný cizí státní příslušník, fyzická nebo právnická osoba nesmí vlastnit na území ČR půdu a majetek který patřil do roku 1989 státu!!
  5. všichni ministři poslanci a senátoři činní v politice od roku 1990 a jejich přímí příbuzní jsou zbaveni majetku, nesmí jej doživotně vlastnit a budou až do konce života pracovat za minimální mzdu, platnou k 1. 1. 2018. Stejně tak jejich děti a vnuci!!! Výjímku mají jen ti, kteří se od režimu distancovali a veřejně prohlásili, že se zříkají členství v politické straně a ve funkcích získaných na základě mafiánských praktik polit. stran
  6. zbaveni majetku budou všichni státní úředníci počínaje náměstků ministra, vedoucích činitelů státních institucí jejich náměstci. Budou pracovat za minimální mzdu stanovenou k 1. 1. 2018. nesmí vlastnit žádný majetek, stejně tak jejich děti a vnuci!!!
  7. Jakýkoliv subjekt, který se pokusil získat prospěch proti České republice nesmí se účastnit veřejných zakázek po dobu deseti roků!!! Vztahuje se to i na fyzické osoby, které u právnické osoby pracovali v době pokusu o podvod. Když přejdou pod novou právnickou osobu, bude tak potrestána i ta.
  8. Všichni soudci, st. zástupci policejní důstojníci od hodnosti podplukovníka budou zbaveni výsluh majetku a důchodů a bude jim vyměřena odměna ve výši minimální mzdy k 1. 1. 2018
  9. Náboženské vyznání je prohlášeno za svobodu chráněnou ústavou ČR. Vyznavači náboženství budou povinně registrováni a náboženské obřady a rituály nesmí být organizovány ve větším počtu než je deset osob na jednom místě. Porušení tohoto ustanovení se trestá deseti ranami bičem, propadnutím majetku a zbavením občanství ČR.
  10. Cizí státní příslušníci nemohou získat občanství dříve jak po 25 letech řádného života v ČR. Kdo bude zbaven občanství, musí do 48 hodin opustit republiky!!! Na trvalo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:09 ještě bych přidal ty, kteří mají na svazku víc jak tři klíče, protože při onom hadráku mohli vyzvánět. A to bez ohledu na věk.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.