Reklama

.

.

úterý 5. září 2017

CM: Když zničill socialismus, Západ odhodil masku obhájce lidských práv

Ve jménu lidských práv
- kou -
5.9.2017 Contra-magazin.comPrvníZprávy

S vědomím, že v 70. letech dvacátého století nemůže ideologicky konkurovat marxismu, se Západ rozhodl přijmout doktrínu „ochrany lidských práv", uvedl Contra Magazin.  


To pomohlo zničit socialismus, ale nyní, po letech válek, invazí a „barevných revolucí“, si stále více lidí uvědomuje, že jsou manipulováni ve prospěch zájmu západních elit, tvrdí autor materiálu Rüdiger Rauls.

Západ se nazývá „společenstvím hodnot", napsal Contra Magazin. Na východě, na jihu a na severu však neexistuje žádná podobná komunita, poukazuje autor článku Rüdiger Raouls. Vyvstává otázka: „V čem spočívá specifičnost „zápaďáctví"? A co je tak zvláštního a jedinečného v těchto západních hodnotách?“ Zpočátku je třeba poznamenat, že z hlediska geografického, termín „západní“ je použit nesprávně, protože Čína a Rusko se geograficky nachází na západě Japonska, Jižní Koreje a Austrálie. „Možná jde o kulturu? Je japonská kultura západnější, než ruská?" přemýšlí novinář.

Dotkneme-li se obsahové stránky problému, je situace ještě více zmatenější, pokračuje publikace. „Jaké jsou hodnoty, které má jen Západ?" Znamená to, že lidské hodnoty jsou všeobecně charakteristické pouze pro Západ?" Dá se také podívat na praktickou implementaci západní politiky, údajně na základě těchto humánních názorů. NATO se účastnilo velkého počtu vojenských konfliktů pod záminkou jejich ochrany. „A čím se války Západu liší od ostatních? Jaký je rozdíl mezi bombardováním Bělehradu, Bagdádu, Tripolisu a Mosulu ze strany sil NATO od bombardování východního Aleppa ruskými a pravidelnými syrskými vojsky? "

„Pro mrtvé není žádný rozdíl," poukázal Raouls. Je pravda, že Západ zabil víc lidí a zničil více měst, a říká: „Jaké hodnoty mohou vůbec existovat, pokud se nezabrání válkám v takovém počtu?" Možná, že západní politici bojují za „lidská práva", ale proč u některých jsou a jejich smrt je oplakávána a u ostatních mlčí a neochotně si je připomínají?

Všechny tyto řeči o hodnotách jsou „iluzí, podvodem a manipulací", tvrdí autor. Proto je také vymysleli, ale orientace na „ochranu lidských práv" ne vždy ležela v srdci západní politiky, připomíná Raouls. Jedná se o relativně novou strategii, která má zachovat a rozšiřovat vlastní vliv. Až do roku 1970 nehrála lidská práva v politickém a vojenském uvažování Západu žádnou roli. V popředí byl boj proti komunismu a sloužil jako omluva pro prakticky všechny invaze, bez ohledu na války nebo utajené operace.

Během této politiky Západ dosáhl určitých úspěchů, ale v některých sférách nemohl zastavit kolo času. Za příklad si lze vzít dekolonizaci. Pod slogany marxismu hnutí za svobodu porazily Američany a vyhnalo je do moře. Západní vůdci si uvědomili, že ti, kteří nemají co ztratit, se nebojí „strašáku komunismu". Báli se více západních bomb, které nesou smrt nežli „antikomunistických hororových příběhů", vysvětluje autor.

Na ideologické úrovni Západ neměl nic proti marxismu, publikace pokračuje. Naopak, i ve sféře západního vlivu, například v evropské společnosti a ve Spojených státech, strach z komunismu zmizel. A pak v roce 1977 americký prezident Jimmy Carter navrhl přeorientovat se na boj za lidská práva. Tento přístup se stal novou strategií ideologické konfrontace se SSSR a socialismem. A díky ní se jí podařilo uspět, protože apelovala na touhu lidí ukončit konfrontaci bloků.

Tato strategie byla úspěšná také proto, neboť na pozadí boje za lidská práva nebyly hospodářské a politické zájmy, které za ní stály, tak nápadné, vysvětluje Contra Magazin. Navíc jejich vlastní interpretace těchto humánních myšlenek umožnila západním propagandistům snadné obviňování socialistických států z jejich porušování. Události ve světě se stále méně vysvětlovaly z hlediska politických a ekonomických zájmů a stále více - z hlediska morálního boje mezi „dobrem" a „zlem".

Bývalý americký prezident otevřeně nazval Sovětský svaz „říši zla" a Írán a Severní Korea, kteří odmítli sloužit americkým zájmům, byly „nepoctivými státy". Svět se stal jednodušším. Jedny stavěl Západ na stranu „dobra", a druhé na stranu „špatných". Obzvláště dobře vnímali tyto myšlenky v levicových a liberálních intelektuálních kruzích. Přestože se tito lidé vážně zaobírali Spojenými státy, postrádali politické uvědomění, aby odhalili politické a ekonomické zájmy v pozadí kampaně za lidská práva.

Po rozpadu socialismu se politika Západu změnila, pokračuje Raouls: „Z politické scény zmizel velký protivník v boji za lidská srdce a mysl." Bylo možné vytvořit nový světový řád a nevěnovat pozornost vlastním chybám, protože neexistuje žádný soupeř, který by je mohl využít k posílení svého obrazu a vlivu. Západ a zvláště Spojené státy se vrátily k politice síly.

Pod záminkou ochrany lidských práv Západ nelegálně napadl Irák a Afghánistán. Rozhodl se osvobodit svět od takových „diktátorů" jako Saddám Husajn, Asad a Kaddáfí. Ale tito byli stejnými „diktátory", s nimiž západní politici klidně pracovali, dokud to bylo pro ně výhodné. Nikdo se neptal Afghánců, Iráčanů, Syřanů nebo Libyjců, zda chtějí, aby je Západ osvobodil.

Do módy vstoupila změna, aby se „zlepšila situace v oblasti lidských práv", uvedl autor. Převraty se uskutečňovaly pomocí „barevných revolucí" nebo otevřených vojenských vpádů. Současně západní politici neváhali lhát, klamat a manipulovat s veřejností.

„Ale jakýkoli podvod bude dříve nebo později odhalen," zdůrazňuje autor. Různé protiřečení a nesrovnalosti podkopaly důvěru v politiku západních hodnot. Častěji se začala objevovat kritika. Nejvíce nápadně, dvojité standardy Západu odhalil ukrajinský konflikt a migrační krize. Zatímco tisíce uprchlíků umíralo ve Středomoří, západní politici podporovali na „Majdanu“ velmi pochybné politické síly. Ukrajincům se umožnilo vzbouřit se proti vládě zvolené podle západních norem - což je obvykle vždy odsouzeno -, ale zdá se, že práva afrických uprchlíků nebyla tak důležitá. Bylo zapotřebí stovek obětí a velké množství protestů, než Západ obrátil pozornost na situaci ve Středomoří.

Po uplynutí posledních desetiletí bylo stále zřejmější, že Západ prosazuje politiku dvojitých standardů. Čím častěji se však západní elity a vlády postavily proti svým zásadám, tím více se jim dostalo nedůvěry národů světa i jejich občanů. „Skrze zuřivý lesk západní propagandy se stále častěji objevují hospodářské a politické zájmy. Stává se stále více jasné, že to slouží jako prostředek podpory vlastním hospodářským a politickým zájmům. Lidé byli oklamáni a využili jejich ušlechtilých motivů: touhu, aby všichni žili důstojně," uzavřel svůj materiál Raouls.


Související článek:
Telepolis: USA pronásledují Rusko, aby udržely hegemonii dolaru!

81 komentářů :

 1. Všiml jsem si, že na serveru Nová republika beze stopy mizí věcné a slušné příspěvky jdoucí proti srsti trockistům a sektářům, zatímco oplzlosti a sprosťárny napadající čtenáře Nové republiky a hanobící skupiny obyvatel, zejména emigranty a důchodce, tady zůstají bez povšimnutí. Jak byste to nazvali a kdo z redakci za to ponese odpovědnost?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klidně si to smaž, zakuklený provládní cenzore, až si to přečteš. Ostatně jak je tvým zvykem.

   Vymazat
  2. to 7:42
   Pokuste se nám milý pane vysvětlit jak jste to zjistil, popište nám mechanismus toho zjišťování, bude to velmi poučné a zajímavé i pro ostatní. Když něco tvrdíte měl by jste být i schopen to prokázat, aby lidé tomu tvrzení mohli uvěřit. V opačném případě budete za vola.

   Vymazat
  3. Aby bylo jasno, chodím sem číst Honolulovo příspěvky a nerad bych, pokud se budete skrze cenzurní zásahy chovat nadále politicky korektně a zároveň tleskat hanobení emigrantů a důchodců, musel přestat doporučovat Novou republiku jako seznam samizdatu a uvažovat nad tím, zda-li se nejedná o false flag provládní server.

   Vymazat
  4. 8,11
   A co kdybys ty jeho pindy chodil číst na ussácký lžilisty????
   Tam bys měl ty exkrwementy emigrantský v kompletním vydání.....

   Vymazat
  5. 8:05 dukazu je dost, jsou zaznamenane pro trestni stihani zakrsleho Vaclava Dvoraka, pozor, jedna se o havlistickeho agenta provokatera s velmi hanebnou historii. Redakce ma adresu Boleslavova 16, Praha 4.
   Lidi, brante se.

   Vymazat
  6. 8,17
   Tvoje zvratky ala Blicí listy jsou zaznamený taky,alkoholixy debiloviči se sračkoidním minimozkem!!!!!!!

   Vymazat
  7. Nova republika je prohavlisticky server. O tom neni pochyb.
   Pozor, 8:17 je agent provokater, kryty redakci
   Nepodepisujte se, chodte sem jen pres anonymujici a ip adresu scramlujici server
   Vlada vas sleduje
   Az bude vetsi krize, tak pujdou prvni po vas
   Sledujte situaci, Ceska vlada vi ze se blizi krize, aktivuje letiste, pripravuje represivni jednotky, bunkry pro papalase.
   A jako za Hitlerovy invaze, hned po stannem pravu bude statni policie lovit politicky nespolehlive stejne jak si Gestapo hned prislo pro Josefa Capka a dalo ho do koncentracniho tabora kde zemrel.
   Tak pozor, na agenta provokatera Dvoraka a redakcni mafii
   Obcas mluvim sproste ale mam o vas strach, hlavne pro fandy Trumpa

   Vymazat
  8. 8:21 ja muzu psat co chci, budu tim branit svobodu slova
   Ale ty jsi redakcni agent provokater, udavac.

   Vymazat
  9. 8,29 8,31
   Ty si vypisuj ty tvoje zhovadilosti do libosti,stejně tě ty alkolixy nebere nikdo vážně....ani ten Chocholoušek!!!!!!.-)))))
   A spíš se starej,aby ti neulítnul papundekl až do Fuckingtownu,Irma zase řádí!!!!.-))))

   Vymazat
  10. 8:42 Tebe jsem uz vyhmat, udelal jsi chybu, tve ip te associuje s redakci. Jsi udavac, a soucast redakce, tva adresa je Bokeslavova 12, Praha 4

   Vymazat
  11. 8:29 Svého času jsem dotyčného cenzora, jehož jméno se zde pod hrozbou likvidace nesmí vyslovovat, usvědčil ze lži zálohováním vymazaných diskuzních příspěvků na archive.org a dal jsem zde tímto serverem vytvořený odkaz na uloženou stránku a hádejte co se stalo - do druhého dne to tam psalo, že uložená stránka neexistuje! Náhodička nebo má až takhle dlouhé prsty?

   Vymazat
  12. 8,45
   Máš za úkol tady zvracet ty ussácký rádoby hovnoty alkoholixy????
   Jinak mi není jasný,co a hlabně proč seš tady??!!!

   Vymazat
  13. Vážení, v příspěvcích nade mnou je několik výlevů zhrzeného trouby, který si myslel, že diskuze na Nové republice je volné pole pro jeho sprosťárny, dehonestující útoky na spoludiskutéry a další podlosti, plozené jeho sociopaticky chorou duší. Chodil sem pod různými pseudonymy, např. Horni Dolni. Jeho příspěvky jsou redakcí mazány a tak sprosťák-exhibicionista trpí. A pomlouvá. Jde o neléčenou obsesi.

   Vymazat
  14. 9,59
   Hele,další do nekonečna se opakující troska???!!!!:-))))
   To se má Trumpeta a Fuckintown pussy čím chlubit......ani hulihohovnoty tě nechtějí platit ty ubožáku!!!!:-D

   Vymazat
  15. 10:09 Pravd je třeba dokola opakovat, putlerčiku ! Už proto že to tolik sere takovej bolševickej xindl ... Škoda že není povolen legální odstřel této pakáže - zatím!

   Vymazat
  16. Zkurvenej komunistickej rasozránej xindl tu drze hýká cosi o troskách ! Vy hovna rudý, spláchlý lide do hoven, zalezte zpátky do putleroffských zengrun!

   Vymazat
  17. 10,13
   A tím,že ty hovadiny budeš opakovat do nekonečna,tím to má být VÍC PRAVDA???!!!!!
   No ty seš neskutečný vemeno z kachny!!!.-)))Legální odchyt ussáckejch kolaborantů už POVOLENÝ JE,TAKŽE SE TY ALKOHOLICKÁ SCHIZOFRENIE MÁŠ NAČ TĚŠIT!!!!!!.-DDDD

   Vymazat
  18. 10,08
   Co že má kdo tomu Geriatrixovi z papundeklova závidět??????
   Ty jeho zvrácený bláboly???
   No,další Carda Retarda:-D

   Vymazat
  19. 8:49
   Dekuji
   Techto prikladu o cenzorovi Vaclavovi Dvorakovi je vic
   Zeptejte se na Dorakovu havlistickou minulost
   Pozor na nej, je to udavac
   Je pokriveny na tele i na moralce

   Vymazat
  20. Ty nahrblej pokrivenej zmrde Dvoraku
   Uz jsi lidem priznal jak si posluhoval Havlovi?
   To nepriznas?
   Nazyvas to dehonestaci, pritom je to pravda.
   Dale me tu pomlouvas, coz je trestne.
   Nemysli si ze to tady konci, ja zmrdy a agenty jako ty nesnasim. Hajzly jako ty je treba nicit. Mozna bude stacit expose typu Cibulkovych seznamu, rychle se prestehuj, vis jak dopadli odhaleni Stb agenti
   Za tu pomluvu a cenzuru te osobne pozenu pred soud
   Za urazeni senioru a emigrantu te pozene pred kriminalni soud ceska policie, pokud te nepotrestaji ceske soudy dost tak se to pozene se stiznosti na cesko do EU
   Nedelam si srandu, zmrdi jako ty znicili moc slusnych lidi, nicit te je povinnost slusnych lifi
   Myslim si ale ze te cesko obetuje
   Propas jsi moznost se omluvit a priznat, ted za to zaplatis
   A nedelam si srandu

   Vymazat
  21. Anonymní5. září 2017 11:20
   Havla milovalo mnoho Čechů. Měl prostor na Hlasu Ameriky a Svobodné Evropě, takže jsme ho všichni považovali za hrdinu. Po převratu jsme postupně měnili názor na něj. Někdo dříve, někdo později, dle informovanosti. Nadále mu zůstává věrná skupina zastydlých havloidů.
   Pokud pan Dvořák také procitnul a nezůstal zastydlým havloidem, tak mu to slouží ke cti. P.K.

   Vymazat
  22. 10:17 Tak to jsi pěkně kakáš do pusy kdo může za uprchlickou krizi usa+makrela a ti samý chtějí vyhladit bílou rasu ty demokratická špíno.

   Vymazat
  23. Tak vidím, že ten první příspěvek, 7.42, byl pravdivý, je tedy zbytečný chtít po jeho autorovi, jak to zjistil!

   Vymazat
  24. Prosím, kdo může, prostudujte si důkladně tuto diskuzi pod článkem!
   Je to totiž skoro do dokonalosti dovedená likvidace vloženého příspěvku a zároveň i velmi silný útok na hodnověrnost webu Nová republika!
   Zatím je to asi to nejlepší, čeho jsou tajné služby a jimi řízené „neziskovky“, včetně jejich užitečných multi-kulti idiotů a placených manipulátorů schopní!!
   Systém likvidace je velmi jednoduchý.
   Stačí hned (či velmi brzo) po zveřejnění článku napsat příspěvek, který se bude tvářit, že je „objektivní“, „nezaujatý“ a který podstrčí čtenářům pár pokroucených pravd a pak se obrátí na čtenáře s žádostí, jak by tu nespravedlnost zhodnotili (= napravili).
   Pak stačí jen cca 10 „reakcí“ na první příspěvek v řadě za sebou, aby byla odlitá forma, ve které se zbytek diskuze bude celou dobu udržovat dalšími cílenými příspěvky.
   Zde počet „odpovědí“ na první příspěvek dosáhl počtu 23.
   S mým příspěvkem jich bude 24.
   Takže teprve po dlouhé sérii odpovědí sem mohl někdo jiný něco smysluplného vložit.
   A asi tři, čtyři z celkového počtu přes 80 příspěvků, reagovali na článek!!
   Zvažte, který normální čtenář je schopen se prodrat takovou záplavou nesmyslů, zvlášť když je podpořena slovníkem nás, kritiků systému?
   Dále vytržením pravd ze souvislostí, ve kterých platily a jejich přenesením na místa, kde ztrácí svou pravdivost a stávají se lží?!
   K tomu přidejte orientaci na co největší sprosťárny (= podbízení se nejnižším lidským pudům) a máte jasný recept jak likvidovat „zlé pro-kremelské“, jedince, weby, a tak dál…
   Kdo nevěří tomu, že jde o záměr, ať si klikne na odkaz uvedený v jednom z mála zde uveřejněných smysluplných příspěvků - o Hate Speech : https://www.davinciprague.cz/clanky/hate-speech-aneb-jak-umlcet-hlas-internetu/
   Že se díky tomu musí „odkopat“ mnoho dlouhodobých přispěvovatelů jako Horní Dolní a pseudo, či opravdový Honolulu a další včetně sprosťáčků z obou válčících stran, je aspoň jedna dobrá zpráva.
   Stojí za to naučit se odhalovat jejich způsoby, protože jinak nás budou stále víc ohlupovat.
   Pavel p

   Vymazat
 2. A nadávky """místních emigrantů""" jsou v pořádku?
  Od kdy?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 8:08
   Pokuste se nám milý pane vysvětlit jak jste to zjistil, popište nám mechanismus toho zjišťování, bude to velmi poučné a zajímavé i pro ostatní. Když něco tvrdíte měl by jste být i schopen to prokázat, aby lidé tomu tvrzení mohli uvěřit. V opačném případě budete za vola.

   Vymazat
  2. 8:07 ty vubec nevis o co jde

   Vymazat
  3. 8:30
   To nejde, ty metody musi zustat utajene. Uz tva otazka je naivni. Taky se chodis ptat do banky na hesla jinych zakazniku?

   Jde o to ze Ceska Republika zarizuje zvlastni servery na ktere laka lidi kteri jsou nespokojeni. Toto neni prvni server s takovou funkci, a neni ani posledni.

   Chapes? Podobne je to s jinymi servery. To je vse co ti muzu rict. Nemusis me poslouchat, dal si maluj obrazky jako Josef Capek ktery si myslel ze po nem Gestapo nepujde. Slo.
   Cesky Continuity of Government plan je uz na miste.

   Vymazat
  4. 8,40
   Schizofrenní bláboly alkoholixe z ussácký provokatérský lejnolíhně stejně nikdo nebere vážně....ani tebe,ani toho Geriatrixe Přemřelixe!!!.-)))))

   Vymazat
  5. 8:45 mas za ukol zde drzet duskuzi, v dobe kdyz Dvorak neni pritomen
   Hlidej si to ip
   Vic ti rict nemuzu

   Vymazat
 3. A pozor, toto vse Vaclav Dvorak, Boleslavova 16, Praha 4, bude mazat a dale predstirat ze neni agent provokater
  Vsimete si vyberu clanku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,43 Všímáme si hlavně tvých choromyslných blábolů alkoholixy:-DDD

   Vymazat
  2. 8,50
   Jedinej,kdo by se měl bát o dutou palici pověšenou za flígr seš TY,EMIGRANTSKEJ PROLHANEJ USSÁCKEJ MEGAMAGORE!!!!!!.-D

   Vymazat
  3. Tak mu to trochu ztížíme, bude muset jako minule poprosit někoho o výmaz i tady. https://web.archive.org/web/20170905065847/http://www.novarepublika.cz/2017/09/cm-kdyz-znicill-socialismus-zapad.html

   Vymazat
  4. Pane Dvořáku, nezdá se vám, že "přispěvatelé do diskuze" pod pseudonymem Horni Dolni či Honolulu jsou tu jen proto, aby rozbíjeli diskuze a od diskutování odrazovali další lidi, kteří mají k článkům a jejich tématům co napsat? Vždyť to jsou obyčejní trollové z vnitra či nějaké Sorosovi neziskovky. Proč nepřistoupíte k registraci diskutujících a tyhle kaziče z ní nadobro nevyloučíte. Prospěje to úrovni Nové republiky, kterou jinak čtu pravidelně a se sympatiemi.

   Vymazat
  5. 9:25 - Tohle podezření mám od začátku. Trollové placení nepřáteli svobodného myšlení svobodné výměny informací a názorů. To, že se snaží čtenáře vystrašit jakýmsi spojením redakce NR s utlačovatelskými institucemi je další charakteristický příznak trollingu. Když nemůže manipulovat diskusí, tak škodí redakci NR jinak: pomluvou, lhaním, strašením,... atd. ..atd. Všimněte si také, jak útočící troll argumentuje. Semele páté přes deváté, vypůjčí si "argumenty" z různých myšlenkových a ideologických směrů jen proto, aby to sloužilo k napadení redaktorů. Tu jsou redaktoři komouši, tu havlisty, tu xenofoby, tu trockisty ... prostě myšlenkový mišmaš, který má sloužit jedinému: poškodit Novu republiku, ale i další nekonformní weby, a odradit jejich čtenáře od čtení a diskutování. Naštěstí lidé zas tak blbí nejsou. :-D)

   Vymazat
  6. Zkrať si to grafomane, stačilo napsat, že fandíš očipování, perlustraci, lhaní, cenzuře, hanobení skupin obyvatel - ze srdce nenávidíš emigranty a důchodce a závidíš Honolulovi čtenost. A s tímhle ti má pomáhat NR a redakce?

   Vymazat
  7. To by v tom byl čert, aby se V.D. s pomocí I.D. nepodařilo na základě 9:19 on-line stanovené diagnózy či dehonestace pozavírat všechny své kritiky do blázince. Horni dolni se dočkal účelově stanovené diagnózy nebo úniku lékařského tajemství, každopádně se jedná o zneužití.

   Vymazat
  8. Pozor, Havlista Vaclav Dvorak je prorezimni agent, Nova Republika existuje s cilem pro sber ip adres lidi nespokojenych s rezimem. Vaclav Dvorak je havlista ktery pracoval pro Vaclava Havla, nez byl prevelen do role agenta provokatera. Pozor, sbira vase adresy stejne jako sebral moji. Jeho ukol je vas identifikovat pro internaci. Cesko zvysuje pocet bojovych letist z 4 na 16, stavi a dostavuje kryty pro vladu, pripravuje plan vcetne internace (koncentracni tabory) ktere stavi v Krusnych Horach, na Ostravsku a jinde. Nepiste sem primo, pouzivejte anonymni server kryjici vase ip. Zjistete si havlistickou minulost Vaclava Dvoraka. Me verit nemusite, overte si to.
   Budte opatrni a bdeli.

   Vymazat
  9. 9:39
   Over si havlistickou minulost Vaclava Dvoraka
   Nebo pokud jsi liny tak se Dvoraka primo zeptej
   Nebo se bojis pravdy?

   Vymazat
 4. Lidská práva "nejcivilizovanějšího" Západu končí tam a tehdy, kde a kdyby omezovala diktaturu kapitálu a kapitálové zisky. Souběh rostoucí civilizace s klesající kulturou je pro Západ charakteristický. Očekávání Západu, že dojde k obrození její kultury muslimy jsou projevem zoufalství před vlastním zánikem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když umíral můj otec, říkal, že mně a mým dětem ani trochu nezávidí dobu, do které jsme se narodili. A to prožil 1. světovou, okupaci a druhou světovou, 50.léta, a další okupaci... asi se opravdu máme na co těšit.

   Vymazat
  2. To by v tom byl čert, abyste se "udáváním a věšením" nevydrápal nahoru. Není nad to, když 9:25 anonym, který se stydí podepsat, volá po stranické registraci - vůbec to nezavání trollem z vnitra či nějaké Sorosovi neziskovky. Chraň nás bůh, před takovými totalitními a závistivými kreaturami, které likvidují svou konkurenci a oponenturu.

   Vymazat
 5. Pozor, Havlista Vaclav Dvorak je prorezimni agent, Nova Republika existuje s cilem pro sber ip adres lidi nespokojenych s rezimem. Vaclav Dvorak je havlista ktery pracoval pro Vaclava Havla, nez byl prevelen do role agenta provokatera. Pozor, sbira vase adresy stejne jako sebral moji. Jeho ukol je vas identifikovat pro internaci. Cesko zvysuje pocet bojovych letist z 4 na 16, stavi a dostavuje kryty pro vladu, pripravuje plan vcetne internace (koncentracni tabory) ktere stavi v Krusnych Horach, na Ostravsku a jinde. Nepiste sem primo, pouzivejte anonymni server kryjici vase ip. Zjistete si havlistickou minulost Vaclava Dvoraka. Me verit nemusite, overte si to.
  Budte opatrni a bdeli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli na něco dám, tak je to cit exulantů pro hrozící nebezpečí. Co říkáte na to, že dotyčný na svou obranu šermuje narychlo ušitými diagnózami a možná se Vás jako politicky nepohodlného pomocí svých kumpánů pokusí zašít do blázince? Nejedná se o zneužití licence - v rámci dehonestace účelové stanovení diagnózy a vyzrazení lékařského tajemství? Mám dojem, že ani jedno se podle zákona nesmí dělat, leda by šlo o zachování krytí.

   Vymazat
  2. Anonymní5. září 2017 10:28
   Takže už Vás Janda nastartoval?

   Vymazat
 6. 10,28
  Glo,glo,glo,glo,glo,glo....alkoholixy???.-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A zde je redakcni ratlicek plnici ukol zde 12 hodin hlidat coby volavka
   Me neverte, overte si havlistickou minulost Vaclava Dvoraka sami
   Muzete se i Vaclava Dvoraka zeptat, jestli vam odpovi
   Brzo ho redakce odepise a nasadi jineho agenta provokatera

   Vymazat
 7. Tak koukám, daří se. Diskuze je pěkně rozesírána. Pouze s obsahem solidního příslušného článku nemá společného, ani co by se za nehet vlezlo. Hate freee maká na plné obrátky. Kam se na podrazácké podlosti zrůd a velmistrů odporného hnusu a "hodnot" západní demokracie, normální lidé hrabou. Nesoutěžte s nimi. S takovými kreaturami nelze v jejich oboru vyhrát.
  freehttps://www.davinciprague.cz/clanky/hate-speech-aneb-jak-umlcet-hlas-internetu/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proc ty pises na server havlisty Vaclava Dvoraka? Kolaborujes?

   Vymazat
  2. 10,50
   Praví ten správnej USSÁCKEJ PUSSY KOLABORANT.-)

   Vymazat
  3. 10:57 Ty seš taky z Občanského fóra a z jednoho hnízda s těmi kreaturami z Prognostického ústavu připravovanými jak už se dnes ví kágébáky pod kontrolou Sionu na privatizaci a převzetí moci?

   Vymazat
  4. 11,30
   A ty seš havlobanderovskej nechtěně vypuštěj slizkej hulibrk,lžidebile!!!!!

   Vymazat
 8. 10,49
  Ty,ovšem sloužíš nepřetržitě 24h. někdy i víc v kuse,hadrníku ussáckej nesvéprávnej!!!!.-))))

  OdpovědětVymazat
 9. Ke komentářům dehonestujícím Václava Dvořáka chci stručně dodat, že ho znám již dlouhou řadu let a vím, že to je poctivý a rovný chlap, který nadto hodně umí! Tak se mu nesnažte okopávat kotníky, srabíci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jak v těch amerických filmech, kde na záchranu padajícího domečku lží vystupuje řídící důstojník v černých brýlích. http://web.archive.org/web/20170905091016/http://www.novarepublika.cz/2017/09/cm-kdyz-znicill-socialismus-zapad.html

   Vymazat
  2. 11,26
   Ty vypadáš i bez brejlí jako ussáckej hovnivál!!!!

   Vymazat
 10. 10,59
  Sám máš havloidní minulost ty jelimáne z Horní Dolní!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Argument hlupaka co nerozumi diskuzi. Me je zlodej a vrah havel u prdele, co je mi do nej. Ale nejde o me.
   Jde o to ze vam havluv sluha Vaclav Dvorak lze a zkryva jeho Havlistickou minulost
   Bojite se ho na ni zeptat. Cervenal by se studem jak by musel lhat, vam, jeho patolizalum.
   Ja to o Dvorakovi vim, ja se ptat nemusim

   Vymazat
 11. S autorem článku souhlasím.
  Floskule o svobodách a demokraciích, s jejichž pomocí dnes západní elity pomocí svých (prostituujících) medií manipulují myšlením lidu obecného, jen zakrývají predátorskou povahu "západních" společností, zejména jejich mocných finančních oligarchií a prům. korporací.
  Tyto pokrytecky prázdné floskule, bohužel, přejaly a stále přejímají i některé z dřívějších levicových partají. Ty, které se snad i dodnes za levicové mají.

  OdpovědětVymazat
 12. 11,10
  Ty seš pokřivenej na těle i na duchu stejně,jako někdo, kdo jen lže a pomlouvá....pussynko naše!!!!.-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:13 ty jdi jen jednoduchy Dvorakuv ratlik, nedulezity clovicek
   Haf haf nicko ratliku
   Diskuze je vysoko nad tvoji uroven, nechytas se, cesky analfabte

   Vymazat
  2. 11,33
   Za to máš ÍÁ dotýkající se rantlu chodníku pro děti ve školce,nesvéprávná a zvytečná pussynko!!!!.-)

   Vymazat
 13. 11,30
  Seš jen ubohej vožrala z chrchla flašky udavače Venzla!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Trefa od (10:39)
  Téma samotného článku, které je pro dnešní oficiální i zákulisní moc velmi ožehavé, bylo "diskusí" brilantně odsunuto a potenciální seriózní diskutující je desítkami příspěvků o ničem znechucen a přesměrován pryč.
  K článku - je to správná úvaha, ale stejně tak je správné se ptát, co bránilo Brežněvovi, Suslovovi, Husákovi, Biľakovi, Fojtíkovi, Žižkovovi,Kádárovi, aby zvedli argumentační rukavici? Aby nechali vědce a média porovnávat kvalitu lidských práv, kvantifikovat různé parametry? Aby uvolnili zahraniční cestování a na Západ, ale také na Jih, do zemí třetího světa nejezdili jen prověřené kádry, ale i ostatní lidé, kteří měli k socialismu vlažnější vztah a své představy o kapitalismu si tak vytvářeli jen jako vlastní zkušeností nepolíbenou iluzi ze Svobodné Evropy, Hlasu Ameriky, BBC, Radia Vatikán a různých JPP?
  Co jim bránilo ukázat nejen špičkové Německo, výkladní skříň kapitalismu, ale také Portugalsko, Španělsko, jih Itálie, řecký venkov, posílat lidi poznat severní Afriku (nemluvě o zbytku), Indii, Indočínu, Jižní Ameriku? To nebyla otázka deviz, tak byste holt měl nárok jen na pár doláčů ročně a na větší cestu byste si je musel naspořit (SBČS by to na svém účtu určitě ráda spáchala).
  Až by statisíce Čechoslováků zjistilo, že vlastnit byt ve městě plus garáž plus chalupu či chatu na venkově, vše moderně vybaveno, dále užívat levné odborářské rekreace, navštěvovat nejlepší restaurace jen o nemnoho dráž než pajzly, atd., až by se seznámili s osudy odborářů a politiků zlikvidovaných buržoazní mocí - tak by snad začali rozmýšlet o širším pojetí kvality života a lidských práv a svobod, než prizmatem "socialistické" svobody slova a pohybu. Část by tam zůstala, což vlastně propucovalo atmosféru doma, kde by se oslabila protisocialistická JPP.
  Tu možnost pupíci měli a odmítli ji. K čemu bylo dát na index učebnice matematiky nebo jiné odborné publikace jen kvůli tomu, že autor emigroval? K čemu byly zákazy vystupování pro písničkáře, Spirituál kvintet a další?
  Socialismus není jen o žaludku, je i o duši. Je pochopitelné, že na začátku jheo cesty bylo třeba nasystit lidi, aby už neživořili, nemluvě o umírání z podvýživy. Ale podařilo se jim dát práci a tedy krom jídla i sebeúctu a důstojnost, takže přirozeně přišel i čas "nasytit" duši občana socialistického státu. To pupíci nepochopili, jakkoli se zaklínali dialektikou, v tomto případě konkrétně přeměnou kvantity v kvalitu.
  Na nás, občanech ČSSR, je zodpovědnost za to, že jsme tehdejší pupíky nevyšoupli z postů dříve, než došlo k listopadu. Měli jsme lépe argumentovat, více tlačit, lépe se organizovat, více se osmělit. Tak máme to, co jsme nechtěli, ale patří nám to. Teď aspoň předat naše poučení dalším, aby se z toho vybabrali a později do toho zase vlastním dílem nespadli znova. Spravedlnost nestačí být jen sociální a udržování egoistických pupíků u koryt není solidarita.
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš rech, že se po hodině pochválíš, nikdo to za tebe neudělá a vysvětlení je daleko prozaičtější, článek byl vydán v 7 a ty vstáváš v 9, proto jsi byl odsunut předchozími příspěvky nebo chceš zítra dopoledne držet místo až se vyhajáš a vyspinkáš? A jistě promineš, že zbytek už jsem od tebe ani nedočet, s takovými morálními kvalitami popsanými v 9:56 se nezahazuji.

   Vymazat
  2. , a to i kdybys byl v naškrobeném límečku, okroužkovaný zlatejma brejličkama a sebevíce technicky precizní. Vlastně už se ani nedivím, že si poslanec a ministr financí za Ano dovolí říct, že místo důchodů budete sekat trávu (Arabům a Cikánům) a tví pobratimové zde ho nejenom brání, ale budou i volit.

   Vymazat
  3. Re (11:39):
   V podstatě souhlasím. Jen by rád doplnil, že bylo sotva možné vyměnit jednu garnituru vedoucích představitelů za druhou v mezinár. kontextu a vazeb na politické garnitury v SSSR aj. zemích reál. socialismu.
   Nutno přiznat, že země soc. tábora od 70-80. let dost kriticky za Západem zaostávaly v mikroelektronice, automatizaci a robotizaci výr. procesů (co se jeden z mých kolegů v těch letech na pravidelných výr. poradách nahořekoval nad tím, že zaostáváme ve výzkumu a vývoji mikroprocesorů a výpočetní techniky! ...).
   Zesnulý Milan Valach kdysi v některé své knížce odtušil, že v soutěži o lepší společenský systém zpravidla "vítězí" ten, který při zajištění obecné "rovnosti" a sociálně důstojného života lidí dosáhne vyšší efektivity, lépe "uvolní" výrobní síly. Toto (a mnoho jiného, jak i uvádíte) se však v soc. zemích nedařilo, a lidi systému i jeho perspektivám přestali důvěřovat.

   Vymazat
  4. Pro (12:21 a 12:29)
   Z výmyslu o mé sebechvále by Vás usvědčila technika serveru NR. Ze své vlastní blbosti a nemravnosti se ovšem usvědčujete sám.
   KR

   Vymazat
  5. Vidím, že natvrdlík poňal, kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Styl nezaměnitelný a totalitní prostředky stále stejné nepřijatelné, bez ohledu na to, co si dáš za krycí jméno.

   Vymazat
  6. Tady lze něco připsat. Kolegové, zkuste si všimnout chrupu lidí ze západu ve věku řekněme 50 až 70 let. Velmi často uvidíte křivé zuby. Jejich rodiče na zubaře v jejich mládí neměli. Je to takové nenápadné, ale dost vypovídající o skutečné péči o člověka tam, kde měl být kapitalistický ráj.

   Komunisté dávali něco peněz na devizové přísliby. Hodně lidí jezdilo na Západ a dost také emigrovalo. My jsme se složili na jejich vzdělání a oni ochotně sloužili jiným. Listopad roku 89 udělalo nemalé množství takových chytráků, kteří za vlastní prospěch jsou ochotní udělat jakoukoliv špatnost.

   Kdo ze zdejších diskutujících ví, že emigrant v Německu nesměl být propuštěn z práce. Oni se tím nechlubí. Nastane však okamžik, že se s tím svěří. Tuto možnost dostal i pouhý absolvent učňovské školy bez znalostí řeči. S tím se těžko bojuje. Teď už to neplatí. Zaměstnavatel pohrozí, že jestliže nebudou jeho zaměstnanci potichu, přesune výrobu na Ukrajinu.

   Vymazat
 15. 11,20
  Cibulkovy seznamy????
  Nooooooo,tak ty seš vážně MAXIMUS KOKOTUS ALKOHOLIKUS HAVLODEBILUS!!!!!!!!
  Z těch tvej sračkoblábolů musí bejt smíchy podělanej i tvůj ošetřující doktor!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 16. Článek je dobrý diskuze je o jednom člověku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo o těch, co po převratu jeden den zahodili rudou knížku a druhý den očekávali funkci v Občanském fóru a připíjeli si s Václavem Havlem.

   Vymazat
  2. 12:31, nežvaň! Znal jsem možná tisícovku komunistů, nikdo z nich nepřeběhl. Zažili za to mnoho ústrků. Neurážejte je!

   To v Praze, tam se obracely kabáty na povel.

   Vymazat
  3. 19:14 To ale znáš ty, co si rudou knížkou ponechali, kdežto tady se mluví o převlékačíš kabátů a skrytých havlistech.

   Vymazat
 17. 12,31
  Ty to nějak znáš....zřejmě osobní zkušenost???.-)

  OdpovědětVymazat
 18. 13,01
  Hel,ty radile,nech si pindy na koledu!

  OdpovědětVymazat
 19. Pan Dvořák udělal stejnou chybu jako v listopadu 89. Věřit lidem co jdou jen za svým prospěchem a nemají rodinné zázemí je.......... Důvěřuj ale prověřuj! Jistě je vzdělanější než já ale mě prarodiče co mě vychovával říkaly "Když něco vypadá moc dobře , nebo ti někdo nabízí něco moc levně, nedej se omámit a přemýšlej kam to vede". O Havlovy bylo vše dobře známo i o jeho kumpánech, jen to měl každý za propagandu, ale na každém šprochu, pravdy trochu. HONO a HO DO nejsou obyčejní žvatlalové. POZOR!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://web.archive.org/web/20170905183401/http://www.novarepublika.cz/2017/09/cm-kdyz-znicill-socialismus-zapad.html

   Vymazat