Reklama

čtvrtek 14. září 2017

Co je dobré pro Kolaloku, je dobré i pro zákon aneb Abychom věděli, do čeho jdeme

Pavel Letko 
14.09.2017   e-republika

Podle Bělobrádka si máme vzít příklad ze Singapuru a z Izraele. Singapur využívá otrockou práci nerovnoprávných cizinců, Izrael otrockou práci nerovnoprávných Palestinců. Cizinci pracující v Singapuru nosí povinně na krku identifikační cedulky, žluté hvězdy už totiž jaksi vyšly z módy. Co nosí na krku Palestinci, to nevím, možná jen mlýnský kámen okupace. To je myslím cesta vpravdě křesťanská.


Podíval jsem se na jednu předvolební debatu, což byl výkon velmi náročný, to si jistě dovedete představit. No, někteří možná spíše nedovedete. Tak se o pár dojmů podělím. Kdo má chuť, může se podívat na celou, více jak dvouhodinovou debatu ZDE.

Co nám naši politici nabízejí? Kalousek snížení odvodů na sociální zabezpečení o 8 procentních bodů. Tedy není divu, že proslul svým výrokem, že občané do budoucnosti nemají počítat s tím, že by je důchod mohl důstojně uživit. Budeme-li totiž snižovat odvody určené pro sociální sféru a zvyšovat například výdaje na zbrojení, aby se našim bohatým občanům dobře dařilo, nebude se jaksi automaticky dobře dařit 2/3 občanů „tam dole“. Již dnes většina občanů nedosáhne na průměrný příjem a do budoucnosti to nebude lepší, protože Kalouskové se rozhodně zase k veslu dostanou. Mají na to peníze, vliv a dobré zkušenosti. Stačí si připomenout Kalousko-Topolánkové a Kalousko-Nečasové vlády jdoucí od úspěchu k úspěchu. To se i naše spící odbory probudily. Sice jen na jeden den, ale přece.

Stačilo to na to, že kardinála Duku naši odboráři polekali jedním shromážděním natolik, že poněkud hystericky varoval před vládou lůzy. Ta samozřejmě nenastala, odborářský boss vše vyřešil na pivu s Kalouskem. A nebýt aktivních idiotů z Olomouce operujících s odposlechy mohla všestranně úspěšná vláda Nagyové-Nečasové vládnout až do skonání věků. Nebo republiky. Dnes už by se něco podobného stát nemělo, Šlachta byl eliminován a potencionálně postižení by měli být včas varováni. Přečtěte si starší článek „Je policejní prezident součástí mafie?“. Teď však zpět k naší předvolební debatě.

 

Svatý růst podpořený gastarbeitery


Co nabídl Babiš? V Polsku prý slaví velké úspěchy s milionem gastarbeiterů z Ukrajiny. Něco takového je předvolebně naprosto cizí lídrovi za ČSSD Zaorálkovi. Ten, kdo chce zaměstnávat Ukrajince, ať jde podle něj podnikat na Ukrajinu. To je slovo chlapa. Jenom je škoda, že se neozval dříve, když se uvolňovaly předpisy pro možnost zaměstnávat Ukrajince v České republikce a že pomíjí současný stav statisíců Ukrajinců v současné době v Česku zaměstnaných za podmínek blížících se k nevolnictví pod vládou mafie. Možná mu tato odpovědnost nejsilnější vládní strany protentokrát utekla.

Pro Kalouska je to samozřejmě málo, ten by bral zahraniční pracovníky všemi deseti, neb potřeby firem, korporací a vůbec lidí, co mají pod čepicí a na kontě alespoň miliardu, jsou pro našeho TOP exministra financí zákonem.

Nicméně to jsou jen takové pihy na kráse, kterých si není třeba všímat, mnohem závažnější je, že nezaměstnanost v Česku činí 4 % práceschopných občanů. To je opravdu velmi alarmující číslo, které vylekalo i jinak nestranné a klidné moderátory. Podle nich všechny trápí, že je nezaměstnanost takto nízká! Považte, je to hrůza, máme nezaměstnanost snad nejnižší v Evropské unii! Čísla sice podle moderátorů diskuse vypadají líbivě, ale firmám se nelíbí! A my budujeme společnost, která se musí líbit především firmám, protože lidí je sice jako hnoje, ale nechtějí za svoje pracovní místa firmám nic platit a pro kapsy politiků z nich nic nekouká. A když nejsou lacino k mání místní? Tak dovezeme nějaké chudáky zvenčí.
 

Kovaný soudruh, ještě kovanější kapitalista


Ano, až takhle jsme to v kapitalismu v Čechách dopracovali. Bývalý komunista Babiš je zděšen nízkou nezaměstnaností. Je třeba vytvořit takové podmínky na trhu práce, aby přibylo občanů pobírajících almužnu v podobě podpory v nezaměstnanosti a žadonících o jakoukoliv práci. Až tu bude zase nezaměstnaných milion, to pak bude zase vše v pořádku, firmy a korporace budou mít z čeho vybírat. Učte se tedy milí spoluobčané jazyky, podstupujte rekvalifikace, postavíme vám rychlodráhu, abyste pak mohli práci skladníka vykonávat v severních Čechách s bydlištěm na jižní Moravě. To pak bude pokrok, o který nám všem jde především.

Opustili jsme spolu s Babišem vládu jedné strany, a spolu s ní společnost stoprocentní zaměstnanosti s heslem „Kdo nepracuje, ať nejí“. Už nemáme povinnost pracovat ani právo na práci. Máme svobodu. Nevládne nám jediná strana, ale mnoho stran, mnoho korporací. Ty vytvářejí konkurenční prostředí s neviditelnýma rukama, které budují naši novou zářnou budoucnost. Tomu nadělí, tomu taky - a na toho nic nezbylo. A tak to má být, tak je to správné, to se všem korporacím líbí, na tom je "politická" shoda napříč stranami. Komunisté mlčí, sociální demokraté teprve, to jen předvolebně sem tam něco kuňkají, aby na to po volbách zase rychle zapomněli, vždyť to znáte. Politika je uměním možného a dnes se v sedle udrží jen ti, kteří nabírají ten správný korporátní vítr. Po revolucích není poptávka, poptávka je po hrách a nekonečných seriálech. Prostě je třeba si života pořádně užít, žijeme jen jednou.

Singapur a Izrael, naše vzory


Podle Bělobrádka si máme vzít příklad ze Singapuru a z Izraele. Singapur využívá otrockou práci nerovnoprávných cizinců, Izrael otrockou práci nerovnoprávných Palestinců. Cizinci pracující v Singapuru nosí povinně na krku identifikační cedulky, žluté hvězdy už totiž jaksi vyšly z módy. Co nosí na krku Palestinci, to nevím, možná jen mlýnský kámen okupace. Tak to je myslím cesta vpravdě křesťanská. Přesněji řečeno, cesta vycházející z židokřesťanského hodnotového prostoru, abych správně citoval z volebních materiálů KDU-ČSL. Toto přirovnání ovšem není náhodné, k inspiraci Izraelem a Singapurem se Bělobrádek hlásí zcela vědomě a s rozvahou. Ukazuje totiž opravdu cestu, kam směřujeme, a proto stojí za to u Singapuru zůstat. Můžete si například přečíst bakalářskou práci Lucie Severové „Komparace podmínek pro podnikání České republiky a Singapuru“.

Mě mj. zaujalo srovnání rigidity pracovně-právního vztahu. Výsledný index rigidity pracovněprávního vztahu nabývá hodnot od 0 do 100, přičemž vyšší hodnoty indexu ukazují na vyšší míru regulace pracovněprávního vztahu. Index rigidity v České republice se pohyboval mezi lety 2007 až 2009 od 28 do 31. V Singapuru činil tento index nula. Náklady na ukončení pracovněprávního vztahu (samozřejmě pro firmy) jako počet týdenních platů pracovníka jsou pro ČR vyjádřeny indexem 22, v Singapuru indexem 4. Index rigidity délky pracovní doby pro ČR 40, pro Singapur nula, Index obtížnosti ukončení pracovněprávního vztahu pro ČR 10, pro Singapur nula.

Co z toho podle studie vyplývá?

Vysoká úroveň regulace pracovněprávních vztahů v České republice. Výše indexu rigidity pracovněprávního vztahu poukazuje na to, že Singapur v tomto směru neprovádí žádné regulace, zatímco Česká republika vykazuje značný stupeň regulace pracovněprávního vztahu ze strany státu… Někteří ekonomové navrhují například zrušit působnost zákoníku práce pro malé podniky (do 5 zaměstnanců) a ponechat pracovněprávní vztahy smluvní volnosti s působností občanského zákoníku.

Ano, Zákoník práce zavazuje spoustou zbytečností, jako je délka pracovní doby a další bolševické manýry. Je třeba vzít si příklad z Asie a Izraele. Tam jsou ochrana a pracovní podmínky člověka dány do souvislosti s původem toho kterého zaměstnance. Navíc, jak řekl v 38. minutě debaty Bělobrádek, tito cizinci nemají volební právo, což jim umožňuje, aby byli velice výkonní. Také si myslím, že je to dobrá cesta, postavená na solidním židovskokřesťanském světonázoru. Vždyť tak se osvědčili i černí otroci při budování hospodářského zázraku Spojených států amerických, Turci při budování Německa a o postkoloniální Francii ani nemluvě. Díky tomu dnes řeší napětí mezi „domácími“ a přistěhovalci, bílými a hnědými, tzv. křesťany a tzv. muslimy apod. Tak také my, staří dobří Češi, sotva jsme se zbavili Němců a v nedávné době Slováků, pozveme Ukrajince, a uvidíme, co se pak stane. Tedy naše děti to uvidí.

Stejně ovšem není jiné cesty, neboť nerozhoduje, co je nebo není správné, co je nebo není prospěšné lidem, důležité je, co prospívá firmám. Těm prospívá variabilní a dynamický trh práce, jelikož jen tak lze obstát v konkurenci a zvítězit v soutěži o nejprachatější firmu, nejmovitějšího člověka a třeba se i dočkat toho, že se ta koule, po které chodíme, stane svatým soukromým vlastnictvím a bude patřit jedinému vítězi, který ovšem ve své velkodušnosti dovolí našim vnukům po té kouli chodit, samozřejmě jen po vyznačených cestách. My si můžeme jen přát, aby tento vítěz přispívající nejvyšší měrou ke svatému růstu HDP a vůbec všeho, měl tak nějak blízko k naší staré dobré České republice, nebo aby alespoň nad ní jednou přeletěl ve svém aeroplánu, abychom jej mohli přijmout lépe tak říkajíc za vlastního, naše televize měla o čem vysílat, a my všichni mohli důstojně slavit takového definitivního osvoboditele od odborářského levicového jha. Koneckonců z našich médií všichni dobře víme, nebo ti zpozdilí se to včas dozvědí, že stát je špatný hospodář, takže je omylem dělit zeměkouli mezi státy, když jí můžeme přímo rozdělit mezi soukromníky.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme! 
 

Související články:

25 komentářů :

 1. Ad. Singapur. V Singapuru byla trestána trestem smrti(!!!) nalezená droga u kohokoliv v jakém koliv množství. Dnes je Singapur bez drog. Odneslo to pár nevinných, kterým byly podstrčeny drogy za účelem jejich likvidace. Vemme si i z tohoto příklad a těch pár nevinných obětujme. Když se kácí les, lítají třišky. Ale někdy je to k užitku. Bělobrádek na hrad! Mírov...

  OdpovědětSmazat
 2. Jen ten černejprdel otevře hubu, tak se vyvalí velký fašounský smrad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Věřte vyvolenému i když je to těžce chorý chudáček,který si neumí zapnout sám ani knoflíček!Něco tak chudého duchem a prodchnutého nenávistí se zase tak často nerodí,proto ta nenávist k lidem,proto ta nenávist k Čechům a Slovanům!Ten kdo umí číst z obličeje člověka vyčte u této zrůdy vše,u něho to přímo vyzařuje!

   Pavel Beran

   Smazat
 3. Kdoví jak to myslel, ono netřeba lítat ode zdi ke zdi. Asi ano mají tam cedulky, nevím a neznám jejich životní podmínky.Pokud si ale takto udělali pořádek v drogách, já jsem pro. Dnes jsem na jednom menším městě potkal v 9 dopoledne zhulené školou povinné výrostky, ano 3 z etnika 3 z většinové- nemusím domýšlet co z nich vyroste. Otázka času koho okradou, vyloupí auto oloupí, znásilní nebo zabijou.Jen otázka času.A jsou to dozajisté češi, evropané. Ale jací!Takže i když na muslimy například taky nadáváme, a taky je tady nechci, ta například pokud jsou úroky jejich bank nekřesťanské( slyšel jsem že minimální), byl by pro obyčejné lidi takový bankovní dům přínos. Taktéž pokud v Singapuru seřežou policisté rákoskou kohokoliv kdo si uplivn na zem, nebo tam vyplivne žvýkačku, jsem pro, aby se to zavedlo i tady

  OdpovědětSmazat
 4. Herman,Belobradek,Kalousek.............1). Trest smrti,steti hlavy....
  2). Okamzite!
  3)provedeni......zajisti IS
  DTO.......hlavy budiz vystaveny v zeleznem kosi na brane Karlova mostu!!

  OdpovědětSmazat
 5. Je to klasika mísení pravdy, nepravdy a předvolebního tažení těch, kdož jsou ohroženi na svém výživném z daní občanů. S tou zaměstnaností a nezaměstnaností to nebude tak přímočaré. Není to kapitál, co produkuje zbytečné odbornosti na školách - i vysokých. Máme sice nadbytek na trhu obtížně uplatnitelných odborníků, pro které se vymýšlí práce, zdržující práce jiných a naléhavější. Pokud v něčem stát tedy chybuje (a nebude to asi Babiš), je malá podpora studia jednak technických oborů, ale také vzdělávání zručných a znalých řemeslníků. Z některých oborů, jako lékařství pak velká část "produkce" odchází do ciziny. Stát ani není schopen regulovat počty odborníků v nemocnicích a v ambulancích a proto jedny kvetou a druhé skomírají. Ale i najít obvodního či zubního lékaře je na venkově mnohde problém, dostat potřebné ošetření a vyšetření v noci či o víkendech dvojnásobný - lékařské pohotovosti ambulantní lékaři sloužit nebudou, proč, když jsou vyfutrování tučnými zisky a 36hod. pracovním týdnem, mnohdy však podstatně kratším? A přitom jejich kvalifikace v řadě oborů jeví značný úpadek proti stavu do r. 1989, který nezachrání ani nové přístrojové vybavení. Např. chirurgické obory v ambulantních praxích (mimo zubaře) malé chirurgické výkony až přečasto nezvládají.
  Ten antibabišismus je pak již zcela trapný pro více než patrnou a snad již i hmatatelnou účelovostí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:29 "...Není to kapitál, co produkuje zbytečné odbornosti na školách...". Co tedy produkuje všechny ty soukromé vysoké školy?

   Smazat
  2. Ad 18:29 - Je to zcestná ideologie, bez morálky a pravidel slušnosti, nikoliv kapitál To je stejné, jako obviňovat pistoli v ruce vraha, že ta zavinila smrt.

   Smazat
 6. http://www.iniciativy.nazory.cz/vatikan/index.htm

  OdpovědětSmazat
 7. Továrník, kapitalista, fabrikant atd. není žádný Spasitel. Ten je tady od toho aby kumuloval zisk - lup. Kapitalismus je loupeživý, tedy zločinný společenský systém s demokracií neslučitelný..
  Západní - zastupitelská demokracie provádí v současné době striptýz a najednou lidé začínají vidět, že není demokracií. Jsou z toho v šoku a nechce se jim tomu, co vidí na vlastní oči uvěřit. Jsem zvědav jak to bude dál, až se lidé z toho šoku dostanou. Podobná událost se stala při objevení kulatosti země. Taky byla, ta kulatost, zpočátku odmítána.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak prej zisk rovná se lup. Promluvil komunistický idiot. A ještě ten rudý totalitní blbeček má tu drzost žvanit cosi o demokracii.

   Smazat
  2. 19:11 - idiotem jsi ty, propagandě propadlá hloupá a nevychovaná osobo! Ty nejsi demokrat zcela zaručeně!

   Smazat
  3. Ukřičený chudák 19:11 neví, že nadhodnota, kterou si nechá v kapse soukromník, je lup.

   Smazat
  4. pro 1911
   Blb nezmoudří i kdyby žil tisíc let.

   Smazat
  5. 19:11 zisk by nebyl krádeží a poskytnutí práce s odpovídající odměnou by bylo čistou zásluhou, kdyby podnikatel svou osobní spotřebou nepřekračoval míru vlastního společenského přínosu a současně pouze tak bohatnul. Tedy vlastně byl pouze svým vlastním a tak placeným zaměstnancem. Otázkou ovšem je, například, jakým společenským přínosem lze ohodnotit provozování loterií, hazardních her, produkci alkoholu, cigaret, víceméně pornografických publikací, bulváru atd., atd. Nakonec nechme stranou i to, že podnikatel svůj podnik prodá, pořídí si tichomořský ostrov a oddá se sladkému životu. Nechme stranou, jak se chovají a jsou společensky užiteční různí ti dědicové, třeba Paris Hilton. Takže v 19:11 promluvilo individuum neschopné složitější úvahy, což nutně dohání „komunistickými idioty“, totalitními blbečky“, nevynechaje klišé o demokracii.

   Smazat
 8. Toz tento pán je ve své podestate hrozné chodák je totiz mentálne blbé a ono to stále vice prosakoje na venek takze dófám, ze po ospesnéch volbávh gde sa zase cernoprdelnici nedostanó aj s bozerantama po Stanem do snemovne tento fenomén s konecnikovó platnostó skonci a pomalo sa objeví Pan Cunek jako neos......a bode po problémo...slonce v srdci....howk

  OdpovědětSmazat
 9. Ano bělobrádek kraďousek hermann šláfenberg největší hajzlové s Českou občankou.

  OdpovědětSmazat
 10. Dnes tj. 14.09.17 jsem sledoval pořad p. Soukupa na TV Barandov. Musím uznat, že dva takové blby jsem pohromadě už dlouho neviděl - tedy poté co nesloduji politické pořady ČT. Skutečně Bělobrádek i jeho spolustolovník Babiš skutečně perlili. Bože chraň náš takových idiotů.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 11. Není překvapením, že se do čela KDU-ČSL prosadil občan Bělobrádek, pragmatik s organizačními i verbálními schopnostmi. Je překvapením politická linie, kterou prosazuje, kým se obklopuje a nakonec i to, že tak jak se celý ten záměr dost nezakrytě ukazuje, že je vůbec členskou základnou KDU-ČSL vůbec přijímáno. Snad ve stínu církevních restitucí? Mám intenzivní pocit že, při vlivu pánů Hermana, Gabala atd. se vedení té strany stalo nositelem fašizujících tendencí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A doufám, že nevolitelných.........

   Smazat
 12. Nemám ani tušenie o čom je debata,
  len tak plácnem vod boku, ale pred pár rokmi :-) mal človek právo na prácu a za to adekvátnu plácu. Dnes mám právo byť okradnutý, ak sa mi nepáči , padaj do prdele, mám tááákýto štós žiadateľov o prácu. A ešte fabrika váha či vyberať vstupné od zamestnancov. Na slovensku parlament špekuluje prijať zákon, že zamestnávatel nemôže vyžadovať od zamestnanca prácu v noci. Demokrotická výsada, nechceš makať za prd a v nočnej, vypadny a neotravuj. Holt demokracia jak víno za 10

  OdpovědětSmazat
 13. Ja myslel ze onen obrazek je k oslave juesej kd emensi buk drzi vetsimu bukovi .USA proto ze oni to zavedli na zemekouli ve vedeni polobuzny Onany s tlacenkou Bidena ktery nedavno podekoval israelske lobby za to jak pekne to teple pocasi zavedli do zivota .To jsou fakta a ne antisemi poznamenavam ze zidy miluji az do skonani sveta

  OdpovědětSmazat
 14. Jdete na popravu, guilotina kapitalismu setne vetsinu Cechu
  Nebucet, branit se
  Bud oni nebo vy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poraděnko z Blbákova, Idiotský distrikt, stát Debilinois, Spojené státy duševně omezené.

   Smazat
 15. Jen k Singapuru o nelegalnich imigrantech. Pokud jsou imigranti bez vzdelani a pracovnich schopnosti (uzitecnych) Singapur je ve skutecnosti pouze podpruje ,( jako invalidy) stejne jako USA Mexicany, ci Nemecko cerne a hnede. Docela bych si pral aby Nemecko se chovalo k immigrantum stejnym zpusobem, bylo by mene problemu v Evrope.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.