Reklama

středa 27. září 2017

ČR je nejsvobodnější zemí, kapesní nože nejsou zakázány

27. 9. 2017    z  internetu (původní zdroj se nám nepodařilo zjistit)
Smí se u nás tábořit, sbírat houby a lesní plody, opékat buřty a zpívat u táboráku... Život v Česku sice zatím není ideální, ale, jinde je to ještě mnohem horší. Pojem “životní úroveň“ je zavádějící, neboť se jedná o individuální představy o tom, co daný člověk od života očekává. Podle jeho představ je potom nutné měřit životní úroveň. Dovolil bych si tvrdit, že nejlepším místem k životu na této Zeměkouli je Hradec a jeho okolí. Kdyby tomu tak nebylo, nežil bych tam. Na druhé straně, nějaký arabský šejk z Kuvajtu, se mnou určitě souhlasit nebude. Japonský majitel automobilky asi také ne…


Ovšem nechoďme na „konec světa“ a porozhlédněme se po svých zahraničních sousedech.

Jedete-li do zahraničí a vezete-li si sebou nůž, buďte opatrní. Celá rodina by mohla lehko skončit za mřížemi.

V SRN nesmíte mít u sebe nůž, jehož střenka přesahuje 10cm nebo zavírací 8.5 cm.

V Rakousku můžete u sebe mít nůž pouze tehdy, pakliže se prokážete, že jste “myslivec“ a zrovna jdete na hon. Je to obrovský paradox, neboť u našeho jižního souseda si každý občan Rakouska, pakliže nabyl plnoletosti (18 let), může bez zbrojního pasu a pouze na občanský průkaz koupit brokovnici a malorážku. To je v ČR absolutně nemožné!

V Belgii a v Lucembursku nesmíte u sebe nosit nůž vůbec, i kdyby se jednalo o pouhý “příborák“.

Ve Velké Británii a v Irsku podle zákona (tzv. “Offensive Weapon Act“) nejen, že se zakazuje nošení všech druhů nožů a zbraní (včetně vzduchovky), nýbrž nesmíte mít u sebe na veřejnosti ani to, co se noži podobá. Existuje tam např. absolutní zákaz vycházení s nůžkami! Takováto opatření v zemi, kde v roce 1907 jeho lordstvo Robert Baden-Powell založil skautské hnutí, je opravdu na pováženou…

Naproti tomu české zákonodárství takovouto skutkovou podstatu vůbec neřeší: můžete chodit s popravčím mečem na Václavském náměstí sem a tam, jak se vám zachce, aniž byste porušili jakýkoliv zákon. Jediné nebezpečí, které hrozí, je následující: asi by vás mohli odvézt na psychiatrickou kliniku.

Pakliže si myslíte: „Vyrazíme na Západ trempovat, rozděláme táborák, budeme opékat buřty, hrát na kytaru a zpívat…“ tak takové myšlenky si nechte rychle zajít. Mimo Česka je to takřka neproveditelné a to dokonce i v USA a Kanadě. Ve většině evropských zemí je rozdělávání táborových ohňů (bez zvláštního povolení) přísně zakázané. Buřty (tedy špekáčky) mimo Česka a Bavorska (tzv. „Regensburger“) nikde jinak neseženete.

Hrát na kytaru v lese a zpívat je (mimo Česka) zakázáno takřka na celém světě a to dokonce i v Ruské tajze. Když vjíždíte do kanadského pralesa Algonquin Park (provincie Ontario), ptá se vás policie u závory, zdali máte střelné zbraně a hudební nástroje. Pakliže ano, musíte je deponovat u vchodu. Byl jsem sám svědek toho jak jednomu černochovi (skautovi) zabavili dokonce i foukací harmoniku. Po chvíli se rozbrečel, ale nebylo mu to nic platné: Prostě s foukací harmonikou se do pralesa nesmí! Hlasitý zpěv a živá hudba má prý velice neblahý vliv na divokou zvířenu. Ovšem hudba reprodukovaná (rádio) prý zas tak moc nevadí. Každopá ; dně v Česku není zakázáno ani jedno, ani druhé...

V některých zemích by se sice dalo trempování a skautování praktikovat - hlavně v USA, Austrálii a v Kanadě, podobně jako v Česku, ale má to nepřekonatelný zádrhel. Každá píď půdy tam někomu patří a všude na vás hulákají cedule: “Private property. No entry.“ (soukromý majetek. Vstup zakázán). Bez povolení majitele tam vkročit nesmíte. Na některých cedulích jsou vyznačeny i lebky se zkříženými hnáty - vlastník vás upozorňuje: “Pakliže se objevíte na mém pozemku, zabiju vás!“ Vše tam připomíná “divoký západ“ i když poněkud naruby. Zvykli jsme si na tvrzení: v USA se pr a ktikuj e volný prodej zbrani a kuší. Nevěřte tomu. V některých státech USA se skutečně ke zbraním dostanete lehko. Ovšem v jiných platí například stejně přísné předpisy jako v Anglii a v Irsku. Pakliže vás v Marylandu nebo v Massachusetts nachytají s loveckým nožem u pasu, hrozí vám až 48 hodin kriminálu.

Nemyslete si, že to jde všude tak jako v Česku, vzít si ruksak, lovecký nůž, maskáče, vyrazit do lesa na houby a potom se někde vykoupat v rybníku...

V SRN jsou kalhoty „maskáče“ považovány za uniformu a bez povolení ministerstva obrany SRN je nesmíte nosit. Jinak vám hrozí až 3 roky odnětí svobody.

V Severním Irsku jsou všechny rybníky soukromé, a pakliže se tam vykoupete, posuzuje se to coby “vloupání“ (Domestic burglary).

V severní Itálii je sbírání hub zakázáno pod trestem vězení do jednoho roku a na zbytek Itálie potřebujete tzv. “houbařský pas“, který místní úřady jaksi velmi neradi vydávají.

Ve Velké Británii je většina lesů v soukromých rukou a normální smrtelník se do nich nedostane.

V Holandsku sice do lesa můžete, ale nejenže tam nesmíte sbírat houby, nýbrž tam nesmíte sbírat vůbec žádné plodiny. Běda, jestli u vás najdou šišku, ostružinu nebo křemenáče! Počítejte s tím, že si drahnou chvíli posedíte v “chládku“.

Až opět někoho uslyšíte hlasitě nedávat, jak to u nás stojí za prd, sdělte mu, že má sice pravdu, ale jinde to může být ještě daleko horší a doporučte mu tuto reportáž, kterou jste si právě přečetli.
Z naší planety Země není kam utéct.

Na Marsu se žít nedá. Musíme si zdejší poměry zařídit tak, aby to trmácení se životem od kolébky do rakve, bylo pokud možno, co nejsnesitelnější. Víc od lidstva opravdu nelze očekávat. V ČR je pořád ještě krásně!!!!!

40 komentářů :

 1. Myslím, že výše napsané případy zákazů chování člověka v přírodě jsou výsostným právem kteréhokoliv státu, země. My nemáme dostatek informací jaké příčiny je k těmto zákazům vedly. Například zákaz čtyřkolek a sněžných skůtrů v tajze nebo stepích, kde se ještě vyskytuje určitá fauna nebo i flóra, vyžadující klid a podobně, je zcela namístě. A takto by se jednotlivé zákazy daly pitvat do nekonečna. Tady bych je neodsuzoval! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak jsme se ale všichni mohli přesvědčit,tak třeba ty zákazy nožů neplatí pro každého a všude.Jak by jinak mohli třeba v Německu kolem sebe sekat a vraždit tzv.islamisté?A to jsem jmenoval pouze Německo,kde se lidé proti tomu nesmí pořádně ozvat jinak budou brutálně a demokraticky zřezáni policii a přivandrovalci.Proč jsou tyto vražedné hordy do Evropy tlačeny hlavně režimem USA a také Izraele?

   Smazat
  2. 19:29 jsem rád, že bylo vysvětleno, koh by to napadlo, že?

   Smazat
  3. Totalni Chartismus

   Smazat
 2. Nežvaní v USA, v Kanadě, v EU atd. o jakési SVOBODĚ? Jít po práci na čundr bylo běžné i za socíku... a BUZERACE ZE STRANY SNB NEPŘESAHOVALA BUZERACI ZE STRANY MASARYKOVA ČETNICTVA A POLICIE. Jak článek popisuje, je v těch cizinách obdoba protektorátu... Ať jdou s takovou "svobodou" do Brusele... Kudlu smí mít jenom černej džihádí... je to přeci muslimská tradice...

  OdpovědětSmazat
 3. No, je to pravda. Naštěstí ještě u nás platí zákony, které kdysi prosadila Marie Terezie. Radši bych se o tom ale nešířil, protože nějaký aktivista může prosadit změnu. (Aktivista je člověk, který sám nic neumí, tak aspoň kazí práci jiným.)
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdysi se říkalo, že srážka s aktivním blbem je nebezpečnější, než srážka s býkem... protože býk je nebezpečný zepředu, kobyla zezadu... jenom blbec škodí ze všech stran.

   Dnes se aktivním blbům říká aktivisté. Bože, hoď na ně deku...

   Smazat
 4. Soukromý les, dovede si nějaké zvířátko představit něco horšího?

  OdpovědětSmazat
 5. Západní totalita je skutečná totalita kamuflovaná "demokracií" a "lidskými právy," ale mě jako lidská práva přijdou spíš v článku popisované možnosti, které zůstaly člověku zachovány tady i nás v českých zemích (zatím) Západu navzdory...
  CROIX

  OdpovědětSmazat
 6. Celý slavný "Západ" je hodně zvrácený.Za chvíli se budou platit i poplatky ze vzduchu, který stát jako vlastní vodu, prodá zahraničním firmám.Časem se dočkáme i těchto kratochvílí a uvedených zákazů také, ať už represivně od státu nebo EU, řízená 4.říší a USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Scifi se stává skutečností - včera jsem viděla v nějaké nabídce alpský vzduch v plechovce. Myslela jsem, že jde o vtip, tak jsem to rozklikla a asi to myslí vážně. Prý 7 litrů stlačeného vzduchu- i s náústkem. A další vtipy pronikají. Předevčírem na radiožurnálu se moderátorka s diskutujícím chytrolínem shodla na tom, že veřejné diskuzi by pomohl zákaz diskuze na internetu. Takže svět se zbláznil a západ je napřed, jako vždy.

   Smazat
 7. Toto vse uz postupne zacina uplatnovat EU take v CR..Viz drzeni zbrani,detskych hracek s podobou zbrani,puskohledu,atd........zwg

  OdpovědětSmazat
 8. Raději bych chtěl colta na řidičák a střelit zloděje u mě v bytě než zloděje,který mojí starou znásilní bez možnosti obrany jako je nornální v ČR i v Evropě.I cikáni jsou potencionální pachatele a o přátelých z bývaleho CCCP ani nemluvím

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč hned střílet ? Zbraní (tj. nástrojem zesílení účinku působení na živou sílu) se v krizové situaci může stát prakticky cokoliv, co je po ruce. Beztrestné použití zbraně (jakékoliv, nejen střelné či palné) občanem je u nás možné, ovšem pouze v případě prokázání nutné obrany či krajní nouze. Colta na řidičák bych tedy nechtěl. Buďme rádi za náš zákon o zbraních a střelivu (dokud platí ve stávající podobě).

   Smazat
  2. Zajisté přítely 20:15 z bývalé ČSSR

   Smazat
 9. PŘIDÁM
  několik bonbónků ze sousedního Německa (ověřených !)

  Za pouhé držení, nebo výrobu tzv. Kartoffelkanone, což je odpadová trubka z PVC, na jednom konci opatřena spojkou s ukončením a otvorem pro vložení doutnáku,nebo zápalky, hrozí až 4 roky vězení.
  (Do otvoru ukončení se vstříkne zápalný plyn,např. na plnění zapalovačů,do "laufu" se zatlačí syrová brambora a pak se to sirkou ap. odpálí.)
  Celý proces nabíjení a odpalovaní předvádí jako odstrašující příklad profesionální pyrotechnik !),
  který je napůl ukryt v jakémsi vybetonovaném zákopu.
  (viz yutube - Kartoffelkanone)

  Také oblíbené drony neponechali němečtí byrokrati bez povšimnutí:
  Dron o hmotnosti nad 100g musí být označen jménem a adresou majitele a je možno jej provozovat do výšky 100m.
  Větší drony o hmotnosti nad 5 kg možno provozovat pouze na povolení - obdoba Státní letecké inspekce.

  Pokud vlastníte zbrojní pas, můžete svou zbraň pouze držet (držba), nikoliv skrytě nosit za určitých podmínek, jak je tomu u nás...

  NIJAK se neradujte,
  v rámci harmonizace zákonů EU to tady bude co nevidět...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty (ne) máš ale starosti. Všechny ty tvý bonbónky jsou mi zcela u prdele.

   Smazat
  2. Tak co sem lezeš? 20.39 Tady je diskuse a nikoho tady nezajímá, že je ti tato informace u rpdele... tak nereaguj a seš bez starostí hlavně ty!

   Smazat
  3. 20.39 Hmm, tak až ti připrchlík podrží kudlu u (_!_) nebo u krku, dej si bonbónek... V rozpárání (_!_) nebo v podřezávání mu nebude překážet.

   Smazat
 10. A proto nevolme podle úsměvů a koblih.

  OdpovědětSmazat
 11. I za hluboké totality když jsem jezdil na potlachy jsem měl u pasu na řemenu nůž jehož čepel měla více jak 15 cm a nikomui, fakt nikomu, ani Veřejné bezpečnosti to nevadilo. Nejednou se stalo, že mě kontrolovali a nikdy mi žádný z esenbáků nic neřekl. To, že si kdekoliv v lese, snad jen mimo rezervace, rozdělám malý ohníček a ohřeji si něco k snědku je také úplně normální. Běžně si dovolím vstoupit do soukromého lesa a mohu tam sbírat lesní plody i houby. Toto vše je u nás v ČR zatím možné a bez problémů. Teď záleží jen na nás jak dlouho to bude platit. Já osobně doufám, že co nejdéle, jšetě mě kamarádi na potlachy občas pozvou a nerad bych na stará kolena přišel k jakémukoliv problému s nedovoleným ozbrojováním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na střední škole jsme měli střelecký kroužek (koncem 50tých let, to mi bylo 14) a každou středu odpoledne jsme šli přes město na střelnici s malorážkami na ramenou a municí v kapsách a bez dozoru dospělých. Nikdo si nás ani nevšiml, ani policajti (VB). Dnes napředstavitelné!

   Smazat
  2. Anonymní 6:04
   To není možné, přeci tenkrát byla ta vůbec nejtvrdší nesvoboda jakou si lze představit, lidé byli zkroušení, zoufale jen celé hodiny po propuštění z roboty koukali do země, nevylejzali ze zemljanek a když, tak se vždy dobře rozhlédli a rychle přeběhli ulici aby se zase někam schovali před všudypřítomnýma očima zlých represivních orgánů a kolaborantských udavačů. Všude se vznášela atmosféra panického strachu, neidentifikovatelné hrůzy a zápach rozkládajících se mrtvol těch, kteří neměli to štěstí. Takže tohle na mě vůbec nezkoušejte, já moc dobře vím jak to tenkrát bylo.

   gimnazysta

   Smazat
  3. JK- vím, že to píšete ironicky, jako nezletilý jsem se též naučil dobře střílet ve Svazarmu, což jsem "zužitkoval" na "poutních střelnicích", jen nevím, zda Vaše záměna i-y, patří také k té ironii.

   Smazat
 12. Tak jsem se dozvěděl, že – cituji:
  Hrát na kytaru v lese a zpívat je (mimo Česka) zakázáno takřka na celém světě a to dokonce i v Ruské tajze. Stojí za to si poslechnout oblíbenou ruskou písničku:
  https://www.youtube.com/watch?v=0B2n8ndL8hQ - (Пою и играю на гитаре. На колыме, где тундра и тайга кругом.) Česky – Zpívám a hraji na kytaře – Na Kolymě (řeka a oblast v tajze), kde tundra a tajga je kolem dokola.
  Všemu nemusíme věřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poslechl jste si tu písničku celou? Asi ne. Nejlepší je něco odsoudit a vědět o tom hovno.

   Smazat
  2. Sprosťák 9:03 nezná jinou českou mluvu než nadávky. Tedy těžko pochopí, že "Všemu nemusíme věřit" není totéž jak "odsoudit". Bohudík za toto nepochopení učitelé češtiny nemohou. Ale chtít po někom, aby rozeznal rozdíl mezi lesem a tajgou - no to už je jistě moc.

   Smazat
 13. ..co je ti platná rybička v kapse když žiješ v zemi jenž ti kradou *

  OdpovědětSmazat
 14. Kde si mám stěžovat na zatajení důležitých informací o svobodě a lidských právech na Svobodné Evropě před převratem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na lampárně ve výtopně "Mrtvého vlaku"... Mtrvej vlak, mrtvej vlak nedrž jízdní řád. Dálku máš přece rád tak nasedat... Po koleji rezavý, tam kde jsou mosty zřícený...

   Smazat
  2. Napište ombudsmance Šabatové, třeba se toho ujme????????????????????

   Smazat
 15. Je třeba se zbavit zdegenerovaného západu po takové jejich svobodě netoužím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel ale my jsme součást toho zdegenerovanýho Západu, kterej zkrachoval a je na ústupu z historie! Neb dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém slova toho smyslu vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, buzerantismu, xenifilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým vlivům a idejím! A když nebude Čtvrtý Řím, pak bude nová Zlatá Horda! Tuvin Šojgu - druhý muž a nástupce Putina v Rusku bude jejím prvním chánem. Páč čím jest Rusko samotné, když ne nástupcem oné říše Mongolů", v reálu ale šlo o říši Eurazijců! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara), což souvisí s ruskou "civilizační volbou" - http://www.zvedavec.org/send_print.php?clanek_id=5875&status=print
   Však také Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem právě oné Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! Však také první car Ivan IV. byl sice po linii otce přímým potomkem Rurika, po matce ale chána Mamaje, vládce Zlaté hordy, tedy potomka Čingischána! Ruský historik proto nazývá carskou říši eurazijským Projektem! A tento Projekt nejen že nekončí, ale on přežije i neslavnou jepičí pidiříši zvanou "Euroatlantida", která přestala být invazívní a sama se stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu! Nahradí ji silnější, zdravější rasa a kultura. Evropa pod příštím chánem Šojgu bude vypadat jinak - http://a2larm.cz/wp-content/uploads/2014/03/20070309map2053.jpg

   Smazat
 16. Babiš: K tématu koalice hrůzy pak s posměškem dodal, že s komunisty a Okamurou do koalice určitě nepůjde. Nedovede si představit, že by byl ve vládě s Okamurou, který podle něj nemá jiný program, než migranty. Navíc prý rozhodně odmítá jeho nápad na referendum o vystoupení z EU.

  Po volbách otočím a navozím jich tisíce vezmu euro a připojím ČR do 4 říše tak vážení voliči tohohle lháře směle do toho. Další odpírač referenda stejný slouha bruselu jako sobotka.

  OdpovědětSmazat
 17. Příjemný článeček, i když ne zcela přesný. Naznačuje, že životní úroveň neznamená totéž, co úroveň života. Pak se ale zeptejme, čím to, když produktivita práce vědou, technikou, technologií roste, musíme importovat pracovní síly a půjčovat si do rozpočtu, zastavět čím dál víc zemědělskou půdu, betonovat krajinu pro zahraniční kamiony, nechat na sebe sypat spaliny kerosenu z kondenzačních pruhů zbůhdarma křižujících letadel ...? Ve prospěch čeho, přesněji - ve prospěch koho a čí?

  OdpovědětSmazat
 18. Jsem zlej majitel polností a trocha lesa. Houbaři mi nevadí, protože mám dnu a houby stejně nesmím.Trempové mi nevadí, protože se s nimi dobře povídá. Čtyřkolky mi vadí a pytláci též.

  OdpovědětSmazat
 19. Buďme rádi za svobodu v česku, jak co se týče zbraní, tak co se týče svobody projevu. na západě to už je jinak. Skončíme jako na západě? Cenzura běží v Evropě na plné obrátky. Nejhůř je na tom Švédsko, tam vám hrozí vězení za to, že upozorníte, že migranti močí a kálí na ulici. V Británii skončíte ve vězení za nenávistný tweet. V Německu za to, že přirovnáváte islám k nacizmu. Snad takhle nedopadneme v Česku.

  http://www.epshark.cz/clanek/118/novodoba-totalita-na-zapade

  OdpovědětSmazat
 20. 7:55 čtyřkolky, vodní a něžné skůtry mi vadí tak, jak mi vadí všichni ti mastňáci, keří mají pocit, že jestli měli na to, aby si takový krám pořídili, že mají nárok zamořovat veřejný i soukromý prostor spalinami, hlukem i svou nepříjemnou přítomností i škodami na terénu včetně ohrožování vlastní i cizí bezpečnosti. Takoví lidé mi vadí nejen proto, že v zimě mi klidně jezdí po pozemku a bez uzardění i přes zahradu.

  OdpovědětSmazat
 21. Přijde to i k nám .Zakázali kouření ,chtějí zakázat a zdražit alkohol .Kdy doje na zákaz sexu?Ve švédsku už s tím vyrukovali.Lidi půjdete k volbám , dobře si rozmyslete koho budete volit.Ta stávající sněmovna je plná kazišuků

  OdpovědětSmazat
 22. Tomu neverim, po Nemecku jsem jezdil normalne v maskacich, mel jsem maskacove USA tygrovane kalhoty!!! Policie mi ve vlaku kontrolovala OP a poprala hezkou cestu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.