Reklama

.

.

pondělí 18. září 2017

Dajr az-Zaur odhaluje tajemství NATO: jak jsou zachraňováni západní instruktoři


18. 9. 2017    zdroj a zdroj
Operace, jejímž cílem je deblokace Dajr az-Zauru, postupně odhaluje tajemství okupace celé jihovýchodní Sýrie, která se stala atraktivní pro teroristy svými zdroji ropy a zemního plynu. Po dobu tří let byla tato oblast dějištěm boje nejen s DAEŠ, ale také s oddíly Syrské svobodné armády, kterou západní stratégové používali ke krytí teroristů z Jordánska. Není divu, že po útocích Asadovy armády se objevily úniky o útěku zahraničních instruktorů z jižních periférií Syrské pouště. Anglosaská stopa vede po celém obvodu území, ovládaném "ozbrojenou opozicí" na jihovýchodě Sýrie. Především prudký výpad syrské armády na Dajr az-Zaur překvapil americké kurátory DAEŠ. Ačkoli Pentagon popřel informace o evakuaci velitelů DAEŠ z Dajr az-Zauru, nedávno se objevily nové informace o opětném odeslání vrtulníků pro záchranu jejich vojenských kádrů.

Jak potvrzuje redaktor internetové stránky Veterans Today Jim Dine, během posledního útoku na Dajr az-Zaur velení mezinárodní koalice muselo poslat speciální síly, aby evakuovaly vysloužilého amerického generála, který radil radikálním islamistům. Před tím, na konci srpna, ještě před zahájením útoku, Američané ve dvou skupinách přemístili z oblasti Dajr az-Zaur více než 20 polních velitelů. Takový spěch byl způsoben tím, že ruské VKS útočí na objekty DAEŠ právě v tom okamžiku, kdy je navštěvují vysoce postavení představitelé teroristů.

Avšak systém protivládní infrastruktury na jihovýchodě Sýrie zahrnoval kromě DAEŠ celou řadu základen a logistických středisek, souvisejících s velením Syrské svobodné armády (SSA). Území pod její kontrolou je v oblasti Syrské pouště, přiléhající k syrsko-jordánské hranici mezi Suwaydou a Dajr az-Zaurem. Oddíly SSA s podporou britské a americké speciální jednotky zde zadržovaly postup syrské armády, aby nemohla uzavřít vojenský provoz, probíhající přes hranice s Jordánskem.

Jak oznámila íránská média, hned za rozkazem CIA o zastavení odporu v jihovýchodní části Sýrie a opuštění regionu, který obdržela Syrská svobodná armáda, pohraniční oblast opustily také legie NATO. Před tím dvě skupiny SSA Usuda Jaish Al-Sharq a Shahid Ahmad Abdo oznámily svůj odchod na žádost kurátorů ze základny Al-Mook v Ammánu. Společně s nimi do Jordánska ustoupila i britská speciální jednotka - ze základen At-Tanf a Al-Zakaf se Britové přesunuli na jordánskou základnu Al-Azraq, kde před 100 lety řídil arabské povstání legendární Lawrence z Arábie.

Nyní budou oddíly SSA, které ustoupily, přesunuty na jih provincie Hasaka, kde se budou podílet na osvobození Dajr az-Zauru ve struktuře Syrských demokratických sil. Koordinátoři NATO na základně al-Muk - důstojníci z USA, Velké Británie a Francie, stejně jako ze zemí Blízkého východu (Izrael, Saúdská Arábie, Jordánsko) - se teď mají zabývat bojem s DAEŠ. Avšak veškerá předchozí podvratná činnost tohoto centra, stejně jako nedávné akce Pentagonu na záchranu teroristů z Dajr az-Zauru, svědčí o opaku.

Operační středisko v jordánském hlavním městě Ammán bylo vytvořeno v roce 2013 pro řízení takzvané Jižní fronty. Odsud se udržuje spojení se všemi skupinami Syrské svobodné armády, působícími ve městech Dar'á, Kunejtra, na předměstí Damašku a Aleppa, s podmínkou, že neporušují hranici s Palestinou. Avšak podle informací íránské zpravodajské služby je odsud pod krytím SSA řízena Fronta an-Nusrá, která značně na pozadí boje proti DAEŠ zesílila.

Ať už to tam bylo jakkoliv, po odblokování Dajr az-Zauru a zahájení útěku teroristů DAEŠ do sousedního Iráku má vedení Jordánska v úmyslu vytvořit na území, které je přilehlé k Sýrii, zónu bezpečnosti. Což znamená, že porážka teroristického "kalifátu" na Eufratu znemožnila pokračovat v okupační politice NATO na jihu Sýrie a spolu s ním skoncovala s přítomností misí NATO.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Niet vacsich vyjebancov,ako su usa!Je potrebne znicit kongres juesej,lebo oni znicia svet!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slováci sů taky dobrí vyjebanci. Zopár som ich zpoznal.

   Vymazat
  2. A ty si kto ty zachod!!!

   Vymazat
  3. Pronesl stále bdělý a nikdy nespící, vždy první ochránce demokracie, svobody a lidských práv placený Jandou.

   Vymazat
 2. Syrie - Vietnam na písku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. KLDR-Vietnam z drsných hor až do Kimovo krytu
   Rusko-Vietnam na Sibiři, za Uralem po Vladivostok
   Venezuela-Vietnam v ropných polích

   Vymazat
 3. Víme že nositel nobelovy ceny míru chtěl tam stvořit ohromný kalifát na destabilizaci Ruska. A o totéž se snaží v Evropě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Muslim Obama s falešným rodným listem byla stejná loutka jako je nyní Trumpeta určená k zatroubení ústupu světového četníka, úpadku a možná i rozpadu světového kurvítka, bohužel záměrem jeho loutkovodičů reprezentovaných zetěm Kouchnerem zůstává přestavba Evropy na islámský chalífát.

   Vymazat
 4. Trump ukončil tajný program CIA v Sýrii z obav nad obnovením vztahů s Ruskem18. září 2017 23:09

  Horni Dolni, posílají Vám domů generálského kolaboranta s islámským natismem a do okupované Evropy více než 20 jeho z Dajr az-Zauru (sídla IS) evakuovaných polních velitelů. Zdá se však, že lišák Doník přebírá otěže nad CIA a stahuje se ze Sýrie. Na veřejnosti musí hovořit pro neokony, ale v zákulisí plní svůj předvolební program.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No doufam ze je chytrej, Donik
   Jeste kdyby zavrel Hillary!

   Vymazat