Reklama

úterý 12. září 2017

Dostal jsem od svého socanského zvěda echo: Luboš se údajně chystá agitovat do divadla. Napadlo mě to ostravské, kde dávají Donaha! (Hole dupy), frašku o nezaměstnaných chlapících, vydělávajících si striptýzem, což by našemu milovníku nudismu vyhovovalo. Omyl - šel do Národního…

Břetislav Olšer
12.9. 2017   Rukojmí
A tak Zao Ce-tung skutečně vtrhl, jak urvaný vlečňák, do Národního divadla na pozvání odborářů a přerušil tam dvě zkoušky. Společně s ním dorazila do divadla asi dvacítka dalších lidí, mezi nimi i poslanec František Adámek (ČSSD) i s ochrankou, kterou prý musí dle zákona poslanec a ministr mít...

Nejprve se dostavili na zkoušku připravované Verdiho opery Maškarní ples. Zkouška na jevišti se proto přerušila a následně se skupina odebrala na zkoušku orchestru do jedné ze zkušeben v provozní budově. Tam ministr pronesl projev a vedení scény zkritizoval, že neví, kam směřuje. Z návštěvy vznikl videoklip zakončený logem ČSSD a objevil se na sociálních sítích.

Šokoval nejen svého koaličního lidovce na postu ministra kultury Hermana, který o tom neměl ani páru a vzal to jako naprosto nevhodnou formu předvolební kampaně. Stejně byl Zaorálek kritizován ředitelem ND Burianem, podle něhož zkoušky narušil neoprávněně. Jeho návštěva pak byla navíc v rozporu i s bezpečnostními předpisy.

„Zdá se, že šlo o předvolební agitaci včetně neoprávněného a nikým neschváleného narušení zkoušek, na jeviště a do jeho zázemí je vstup cizích osob zakázán z bezpečnostních důvodů, což odboráři dobře vědí,“ řekl Burian, jemuž o schůzce mu pouze krátce řekl šéf divadelních odborů operního sboru divadla Jakub Hrubý a to bez bližšího termínu.


Zaorálek popřel, že by v Národním sehrál part z předvolební kampaně. „Žádnou agitaci jsem nedělal. Když jsem někam vstoupil a zkoušelo se, vždy jsem se omluvil. Moje omluvy nemohli považovat za agitaci. Všichni se usmívali a nikdo neřekl, že jim překážím,“ řekl. Reakce divadelníků však jeho slova vyvrací.

Národní divadlo maopak kritizuje volebního lídra ČSSD kvůli tomu, že svou návštěvou narušil zkoušku orchestru. V otevřeném dopisu podepsaném zástupci Národního divadla, dalších divadel či vysokých škol navíc stojí, že ministr zahraničí přednesl projev a divadlo zneužil k předvolební agitaci.

Signatáři dopisu uvedli, že Zaorálek s doprovodem přišel služebním vchodem v době, kdy bylo pro veřejnost zavřeno. "V době, kdy se umělečtí i neumělečtí pracovníci pečlivě připravovali na premiéru nové Verdiho opery. Přerušili jste práci zpěváků na jevišti. Uprostřed zkoušky orchestru jste přednesl agitační projev," vyčítají šéfovi české diplomacie.

Facebookové stránky Lubomíra Zaorálka (zdroj FB)

Divadelníci také tvrdí, že Zaorálek své setkání nepravdivě popsal na sociálních sítích. "Neprojevil jste žádnou snahu sejít se také s vedením divadla nebo s umělci Činohry či Baletu," stojí v dopise. Divadlo tvrdí, že Zaorálek zjevně přišel na pozvání funkcionáře odborů sboru opery, obešel ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) a narušil kolektivní vyjednávání. "Nezneužívejte žádné divadlo pro volební reklamu! Važte si nezávislosti umělců v divadlech i jinde!" píše Národní divadlo.

Tak si to náš nudista se svým agitačním lhaním pěkně odskákal, že by si to za rámeček nedal. Možná měl přece jen jít raději do Ostravy na frašku Donaha. Asi zapomněl, jak nedávno hrdě dmul svoji hruď: „Mám vysoké ambice – vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe…“ prohlásil sebevědomě malý Napoleon a šéf české diplomacie i nový volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek... http://tn.nova.cz/clanek/znami-herci-se-zlobi-na-zaoralka-zneuzivate-divadlo-k-agitaci.html

Jak šel život ve volebních kampaních socialistů? Na jaře 2010 si ČSSD před volbami, aby v Ostravě dali říz své kampani, zaplatila koncert německé rockové kapely Scorpions. K tomu pivo pro každého za dvě koruny a ještě navrch hudební produkci dvojníka Elvise Presleyho. Letos jsou socdemáci chytřejší; naplánovali agitaci Zaorálků tam, kde jsou městské slavnosti organizovány a tedy i placeny radnicemi ovládanými ČSSD…¨

A tak se volební šéf socanů v rámci svého avízovaného vítězství ve volbách rozjel po severní Moravě, kde si pro svoji propagandu vybírá přesně dle nové taktiky jen rozinky, tedy města, kde jsou spříznění primátoři, tedy členové ČSSD. Od Nového Jičína až po Frýdek-Místek a další. A v nich navštěvuje mu na míru přichystané akce.

Jak ovšem souvisí s povinnostmi ministra zahraničí městské slavnosti v Novém Jičíně nebo Hornické slavnosti v Havířově? Je to ale na míru Janu Outlém, co je z Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Ten říká:

„Je zřejmé, že veřejní činitelé, kteří kandidují ve volbách, se při výkonu svých funkcí zčásti ocitají v režimu volební kampaně. Proto může být v některých případech nutné pozměnit charakter veřejného vystupování. Je také třeba dbát na to, aby se náklady na tu část činnosti veřejných činitelů, která souvisí s kampaní, promítla v evidenci nákladů kampaně. V případě, že se připojí k nějaké jiné akci, nejde však z hlediska volebního zákona o problém, jde pouze o záležitost etiky...“

A tak Zaorálek eticky rozjel v Karviné jako volební šéf ČSSD, resp. ministr zahraničí, neformálním způsobem předvolební kampaň své strany při zahájení Netradičních her seniorů, kde na něj čekalo na 120 důchodců. Jako jeden z hlavních bodů kampaně vyhlásil Zaorálek růst životního standardu v závislosti na růstu ekonomiky, tedy i důchodů. Dorazil na zahradu Městského klubu seniorů, kde na něj již čekalo na 120 důchodců.

Ti zde vyčkávali na zahájení Netradičních sportovních her seniorů. Přijeli na akci v taxi i mikrobusech z Karviné, Havířova i sousedního Polska. „Jak jinak zahájit předvolební kampaň než na sportovních hrách seniorů. Mám pocit tady s vámi, že bych mohl docílit ve volbách výkonu, na který budeme všichni pyšní. Budu se snažit,“ sdělil seniorům Zaorálek a sklidil potlesk.

Na akci promluvil i karvinský primátor Tomáš Hanzel (ČSSD), který Zaorálka jako svého kamaráda na hry seniorů pozval. „Myslím, že se máme čím pochlubit. Zaorálek dále v Karviné uvedl, že nízké mzdy a důchody neodpovídají bohatství současné České republiky.

„Pokud se naší zemi daří, tak je potřeba, aby z toho mělo užitek co největší množství lidí, a ne jen ti vyvolení. Ekonomika je nastartovaná, teď jde o to, aby společnost dokázala vše mezi sebe spravedlivě rozdělit,“ řekl Zaorálek s tím, že růst životního standardu je klíčové téma blížícího se volebního boje. Zamlčel však, že onen jím „prodávaný“ ekonomický boom je především zásluha exmistra financí Andreje Babiše, který zavedl EET a jako jediný ministr finančího resortu po sametu snížil zadlužení země.

A pak je tady kritika prezidenta Zemana, který se rozhodl, že nebude zasahovat do plánu svých cest po krajích. Jeho mluvčí odmítl tezi Jana Outlého, že by Zeman měl cesty do krajů v době kampaně zvážit nebo je zahrnout do volebního limitu a nenechat za ně platit radnice.

"Krajské cesty se konají od zvolení pana prezidenta na základě předvolebního slibu, nejde v žádném případě o předvolební kampaň," řekl hradní mluvčí Ovčáček. Prezident Zeman tak od 5. do 7. září navštívil Moravskoslezský kraj. Během své cesty se zastavil v obci Větřkovice, ve Studénce, v Novém Jičíně, Českém Těšíně a v Hlučíně. Takto besedoval ve všech krajích ČR, bez ohledu na to, kdo je v nich a za jakou politickou stranu hejtmanem...

Příští týden se Zeman zase setká s účastníky paralympijských her nebo s českými velvyslanci. Začátek školního roku prezident přivítá na pražské střední průmyslové škole technické. Dosud navštívil každý kraj čtyřikrát a kraje jeho návštěvy (14 krát čtyři) stály cca 17 mil. korun. Za Zaorálka a za jeho "etické" chování zaplatil jen Frýdek-Místek za jednu akci asi 70 tisíc korun, když v Novém Jičíně to bylo za jeden pořad s účastí Zaorálka dvakrát tolik... Stačí si spočítat, kolik desítek takových náhodných a radnicemi financovaných setkání náš nudistický ministr zahraničí už měl...

32 komentářů :

 1. Jediná jakás takás levice je KSČM !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. za posledních 30 roků:
   lži v přímém přenosu-Filip si notuje v OVM s Kalouskem!!!, minimální mzda v posledních 30 létech je žebračenkou!!!, důchody jsou o 60% nižší, než byly v roce 1989!!!!!!!!!!!!!!!!!!, "předseda PHILIP" AGITUJE VOLIČE ABY VOLILI LEVICOVOU PARTAJ HROU V GOLF!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   běžte do prde.........
   OKAMŽITĚ +postih soudců, st, zástupců, policistů úředníků, a šmejdů!!!
   dokud nenahradí škodu a nemajet. ujmu propadnutí majetku a minimální mzda.
   kdo odmítne - provaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   30 roků rozkrádáte moji vlast a vysmíváte se mi.
   stanete se lovnou zběří!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  2. Filip není dobrý předseda, ale to je věc strany, koho má v čele, v současné době jim nevěřím ani je nevolím

   Smazat
  3. 19:07 To dávno není pravda z ksčm se staly poskoci pravičáku hlasují proti lidu této země.

   Smazat
  4. 22:39 Já budu KSČM volit, protože jsou podstatně menšími poskoky pravičáků, než ČSSD. A kromě těchto dvou neexistuje žádná strana, která by hájila moje zájmy jako člověka, živícího se poctivou prací.

   Smazat
  5. Koho volit?
   Mají tu pracovat Ukrajinci? Babiš se v první debatě před volbami střetl se Zaorálkem
   https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/primy-prenos-prvni-velka-debata-babis-zaoralek-kalousek-a-dalsi-lidri-v-lucerne-36945?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp

   Babiš se v debatě pustil do Zaorálka i ODS
   https://www.novinky.cz/domaci/449035-babis-se-v-debate-pustil-do-zaoralka-i-ods.html

   Smazat
  6. 19:38 - takže Filip si notuje s VM? Jestli nejste schopen ve slušné reakci rozpoznat jiný názor, je mi Vás líto. Jistěže už je doba, kdy by volebním preferencím KSČM prospěl nějaký ten radikalismus, na hranici zákazu té strany. Vzpomeňte ovšem obtíží Marty Semelové a toho, že Gottwalda sice za První republiky zavírali, Rudé právo cenzurovali, jedno ani druhé, co vím, ale nezakázali. Zato dnes, KSČM A Haló noviny? Nevím, nevím! Co vy na to, chytrolíni?

   Smazat
  7. Dnešní KSČM je taková naše česká ředkev! Rudá slupka (název), bílé jádro (reálná pseudolevicová korytářská politika několika pseudorudých korytářů)!

   Smazat
 2. Šuman je akce řízená chovanci z Lihového domu. Jen se nesmí říkat slovo Séreš

  OdpovědětSmazat
 3. Olsere, co ty, cinkal nebo necinkal jsi Havlovi
  O Dvorakovi to vime, ale co nam reknes ty?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbečku 20:44, dej už pokoj s těma hloupostma. Jakou to má o člověku vypovídající hodnotu? Komu jsi nalít ty během života? Hitlerovi? Antisemitům? Komu?

   Smazat
  2. 20:48 hovado kolaborantsky
   Ja havlovi nenalit
   Ty zrejme jo, ty moralne narusena korouhvicko, moralni odpade
   Kam vitr tam plast
   Jen si vyzer co jsi si vycinkal
   Ti co jsi jim ublizil havlovanim by ti meli podekovat, vlastizradny Curdo

   Smazat
  3. 20:48 ja stojim s Trumpem, to ti podepisu
   Co ty? Ty tak leda kam vitr tam plast, z prdele cenzora
   Nestydis se za sebe trochu?

   Smazat
  4. Naopak, má to velkou vypovídací hodnotu o těch, kteří sloužili prominentům, jež si v rámci budování kultu osobnosti jako Václav Havel nechali vodit děti školou povinné místo výuky provolávat slávu na náměstí po celé republice.

   Smazat
  5. 20:44 Horní dolní nech pana Dvořáka napokoji. On naštěstí svoji chybu poznal. Že naletěl vlastizrádcům a západním poskokům jako většina těch co cinkala. A jsem rád že stvořil NR kam můžou chodit Český vlastenci. Kdybys chtěl opět nadávat tak necinkal jsem nejsem v žádné straně a homosexuál také nejsem.

   Smazat
  6. 21:28 Ty jsi Havlovi nenalít, protože jsi nalít už jeho předchůdcům a utekl jsi za "lepším". Tak buď tak hodný, užívej si to a na nás se vy..ignoruj. Uděláš tím pro věechny víc, než svými idiotskými skřeky.

   Smazat
 4. 20:48
  Ten????
  Svojí vlastní a hlavně vrozený debilitě!!!!!:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nadavat umis, moralne naruseny cechu, jsi jen zavist, zluc a kam vitr tam plast
   Cesko narod opilcu

   Smazat
  2. V Čechách se píše...kam vítr,tam plášť...BE PLAST TY NEVZDĚLANÝ HOVADO Z USSA!!!!!!

   Smazat
  3. 21:32 A proto sis opilče zvolil za své další působiště národ feťáků, aby se také tvým potomkům lépe žilo mezi překupníky drog na každém rohu?

   Smazat
 5. Podle mých informací je potřeba se hlásit do volebních komisí a potom je možnost na stránkách statistického úřadu si ověřit výsledky ze svého volebního obvodu. Alternativa nemá dost členů aby obsadila všechny volební komise a vyzývá k spolu účasti příznivce. Je potřeba agitovat a pomoci zkontrolovat výsledky. HLASTTE SE.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlásit se (Okamurovi) sice můžeš, ale nějaká strana (SPD) tě musí do volební komise navrhnout. Za nestraníky kandidovat do volební komise nemůžeš. Takže jsi zapomněl napsat, komu se máš hlásit, která strana má málo brigádníků na roznos letáků a rodinných příslušníků do volebních komisí.

   Smazat
 6. Dvorak nemaze utoky proti seniorum atd
  To bude kvikotu az mu to bezpecnost omlati o hubu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:33
   Ty nejsi senior,TY JSI HOVNO Z PRDELE USSACKÝ ZOMBIE!!!!!!

   Smazat
  2. 21:42 Už opět používáš amerikanismy a posledně jsem tě načapal, LEJNOLAHVÁRNO, jak tady zavádíš slang amerických černochů. Žádný senior, to ať si říká HO DO, ale u nás odjakživa důchodce.

   Smazat
  3. 22:26
   Ve vaší lejnolahvárenský žumpě si tomu přemřelovy slabomyslnýmu říkejte třeba Onana čokovopice....v Čechách tomu říkáme USSSACKÝ UŘVANÝ KOLABORANTSKÝ HOVNO ROZPUŠTĚNÝ V DEŠTI!!!!!!
   TY LŽIBEGROIDNÍ NIC!!!!!

   Smazat
  4. Senioři jsou staří lidé bez důchodu potřebného k zajištění bydlení, proto u nás členové pravicových stran jeho používání tak tlačí, zejména u ústavní péče. Senior 70+ bude podle poslance a ministra financí za Ano, Pilně sekat trávu Arabům.

   Smazat
 7. Toz toto postkomunistické prase be oz mjelo dávno zmizet v odkalisti dejin a bez komentáre aj stó socdemáckó dederonovó suitó hajzlové premyklované.....slonce v srdci....howk

  OdpovědětSmazat
 8. Hermana a ředitele ND určitě nejvíc rozčílilo, že si Zaorálek dovolil vstoupit na výsostní území Pražské kavárny. To je podobné, jako kdyby knížepán s Kalouskem sfárali do dolů nebo navštívili nějakou robotárnu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:40 Je to tak. Vykládat "umělcům" o obhajobě zájmů zaměstnanců je totéž, jako kdyby Kalousek vykládal horníkům o své odhodlanosti hájit zájmy podnikatelů do posledního dechu. Horníci by to vyřídili rychle a dali by mu přes držku. Umělci jsou noblesnější, tak si to se Zadolárkem vyřizují přes spřátelená média. A protože jsou "čestní", tak svůj nezájem o problémy obyčejných lidí okecávají porušováním předpisů.

   Smazat
 9. Proč nazýváte Zadolárka nudistou? Co má s nima společného? Sem s tím! :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, proč jiní nazývají Zadolárka nudistou. Mohlo by to být však proto, že stejně jako nudisté chodí "pod sluncem" vysvlečený se splihlým ocasem!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.