Reklama

.

.

neděle 17. září 2017

Důvod k optimismu: Ukrajina se stala nacionalističtější, prozápadnější a rusofobštější

Jelena Ostrjaková
17. 9. 2017      zdroj
"Rusko je nyní v situaci, kdy nedosahuje těch cílů, které si stanovilo. Myslelo si, že po intervenci se Ukrajina stane proruskou. Ale obsazení území Ukrajiny má opačný efekt. Ukrajina je jednotnější, nacionalističtější, více orientovaná na Západ, rusofobštější než dříve", řekl Kurt Volker, zvláštní představitel ministerstva zahraničí USA pro Ukrajinu.


Soudí, že čas pracuje proti Rusku, protože situace se neustále zhoršuje, informuje korespondent PolitNavigatora.

"To je důvodem k optimismu, protože předpoklad může být jiný. Možnost udržovat zmrazený konflikt nebude výhodná pro nikoho. Může být nalezeno řešení. Doufám, že USA budou s to pomoci situaci změnit. USA mají v úmyslu pomáhat v co největší možné míře. Naším cílem je obnova ukrajinské suverenity a územní celistvosti, a bezpečnost. Poskytnutí Ukrajině vojenského vybavení se může dotknout jen potenciálního agresora", řekl Volker.

I když se podle něj hlavní pozornost věnuje východní Ukrajině, neznamená to změnu postoje ke Krymu.

"Nerad bych vytvořil dojem, že jsme zapomněli na Krym. Posuzujeme situaci na východě i na Krymu jako jednu a tutéž situaci. Tam proběhla okupace a v situaci s Krymem anexe. Princip je stejný, je to nepřijatelné. Pokud můžeme dosáhnout pokroku v jednom z těchto směrů, udělejme to, ale nebudeme zapomínat, že situace je stejná i tam i tam", řekl Volker.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

35 komentářů :

 1. Oni tam nemají na žrádlo a základní věci k životu a místo toho budou kupovat drahý vojenský šrot s USA .Ukrajinu opravdu čeká skvělá budoucnost pod patronací US jestřábů !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je ti do Ukrajiny, blbe? Neměl by jsi se spíš starat vo svý? Aby jsi měl ty na žrádlo? Nebo jsi ruský užitečný idiot?

   Vymazat
  2. 0:04 - nauč se nejdřív česky a pak piš do diskuzí, americký nemehlo!

   Vymazat
  3. Co je ti natisto do Maloruska? Neměl by jsi se spíš starat vo svý? Aby jsi měl ty na jídlo? Nebo jsi americký užitečný idiot? Seš ožratý kvůli tomu, že kvůli dešti nedopadla mošnovská přehlídka žoldáků, kteří odmítají bránit hranice?

   Vymazat
  4. Klidek panove, valka se dotkne vsech, nekdy i tvrdou radiaci
   A narusena Bruselem zotrocena Evropa s atentaty a znasilnovanim deti kazdy den je moralne zbankrotovana.
   V Evrope se uz nesmi mluvit.
   Jedine reseni je okupace Evropy, Ruska zona je az po Labe
   Nebo az po Ryn a Rhonu
   Nebo az po Atlantik
   Evropa neni svepravna
   Ovsem jeste chvili bude trucovat
   Bude hur

   Vymazat
  5. 2:08 Mošnov dopad skvěle rudej imbecile cucající rusáckou otrávenou pěnu do koupele! Navzdory plískanici dorazilo 60 tisíc lidí! Víc než kdy u nás může Putler zverbovat prokremelskejch xindlů tvýho typu ...

   Vymazat
  6. 7 44:
   člověče, ty se činíš. Páni, jsi tak blbý, nebo ten Janda fakt tak dobře platí. Po volbách budeš mašírovat tam , kam patříš. na to se spolehni. Zaorálek s Chovancem ti už záda krýt nebudou. Půjdeš makat a ne tady jako první 24 hodin denně blít svoje kydy.

   Vymazat
 2. Čas pracuje tak, že staré rány se zacelují a vznikají nové fantasmagorové v poškozené mysli.
  Už Jung pravil, že v mysli se bolest nedá rozeznat, jestli je od reality, nebo výmyslu.
  Čas pracuje taky tak, že staří vymírají a s nimi i pamětníci a přicházejí pitomci se svými ambicemi. Dokud se nespálí, nepochopí.

  OdpovědětVymazat
 3. СКАЖЕМ ВСЕ ДРУЖНО - НЕТ ГАЛИЦКОМУ ФАШИЗМУ, В ЛЮБЫХ ПРОЯВЛЕНИЯХ, В ЛЮБОМ МЕСТЕ! ГАЛИЦКИЕ БАНДЫ - ВОН ИЗ НЕГАЛИЦКИХ РЕГИОНОВ!18. září 2017 2:21

  Jsou to ruské kmeny žijící na území Karpatoruska, Maloruska, Běloruska a Velkoruska, sdílející společný jazykový, historický a kulturní základ a měly by se na to co nejdříve upamatovat a ne se nechat ponoukat ze zámoří k vyhlašování sankcí a posílání na sebe vojska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vsichni Slovane včetne Čechu patri pod strechu Ruska

   Vymazat
  2. Nepatří. Jsou tu nepřekonatelné rozdíly, které vznikly v historii. Rusové vždy využívali panslovanství jako potvrzení svých imperiálních představ. Do roku 1968 jsme s Rusy neměli žádné špatné zkušenosti (až na ty jejich poradce v 50.tých letech). Rok 1968 vše změnil. Toho využívá dnešní česká vlastizrádná nobilita, která nás postrkuje po boku NATO do války s Ruskem. Rusko je dnes pro mnoho lsušných lidí naděje, ale pod jeho křídla prostě nepatříme.

   Vymazat
  3. Annonyme 7:47 mluv za sebe, osobně se hlasím do Ruského civilizačního okruhu, kde každý národ má své místo a nejsem sám. Imperialismus Ruska je typická pomluva ze západu (podle sebe soudím Tebe). Rusko vždy dotuje své periferie a místní elity mohou udělat kariéru v celém Rusku. Toho využil západ (který po celou známou historii slouží Satanovi) a obrátil to to proti Rusku a periferie infiltruje (například Ukrajina) a vysiluje a čerpá zdroje z Ruska, jenže Rusko se poučilo a už nám pomáhat nebude, pokud se sami nebudeme snažit budovat království boží na zemi. Rusko nás zachránilo a zničilo ISIL a tím nabouralo plány k vytvoření EVropského kalífátu v Evropě a východ Evropy má díky tomu nějakou šanci se z tohoto plánovaného scénáře dostat. Příště lépe Važte svoje slova. (Samozřejmě, že elity jsou prohnilé a mají různé choutky stejně v Rusku jako jinde ve světě, ale ne národy a obyčejní lidé). Rusko žádnou válku nezačíná, ale všechny je ukončuje, to si zapamatujte.

   Vymazat
  4. 9:38 Rusko zaniklo v březnu 1917. Dodnes nebylo obnoveno, i když první pokus tu byl, ale židočekisty z Kremlu byl zadušen v samém zárodku! - http://www.novarepublika.cz/2016/10/donbas-to-je-rusko.html

   Vymazat
 4. Krym není Kalifornie, a proto na něj nemíří severokorejské rakety. Krym není ani Guam, kde se roztahuje natista. Kim hází balistické šipky přes Japonsko a posílá turisty s kufříkovou jadernou bombou do Yellowstonu. USA poslouchá KLDR, přestavba Spojených států začala odstraňováním konfederačních soch.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak jeden Krym ,ale kdo spocita ty vsecky uzemi ktere Usaci nakradli za 200 let..A jine , ktere chteli uloupit narodum nasilim ,ale nepovedlo se./..Nekdo ma astronomicky dluhy masakruje ve valkach , ale Rusko bez dluhu , pomaha jak smlouva zavazuje a je na tom SPATNE MOOOOC SPATNE Pommmoooc...
   KWIKI , kde mas flintu ihned ,,,ved NAS do valky proti Congovi, pomni, zvaneni je zdarma , jdi prikladem chrabrosti pro vsechny bez rozdilu...Hura na ne...
   Kdepak jsi KWIKI , neni te videt , kde se schovavavs nase hrdinko ???
   Jak te mam nasledovat do tve skryse ??

   Vymazat
  2. A Evropa pacha harakiri

   Vymazat
 5. Americký pejsek zatím štěká, ale už nekouše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doník s Kimem na summitu USA + KLDR.18. září 2017 3:02

   Smolík Haleyová, přišla jsi s oznámením, že KLDR bude v případě nutnosti zničena, velmi velmi pozdě, protože severokorejské ponorky si Vás nyní v případě nutnosti termonukleárně ugrilují a budete se brodit místo sněhu v popílku ze supervulkánu. Takže se budete muset dohodnout jako rovný s rovným.

   Vymazat
  2. Ale umi hryznout, Drazdany, Hiroshima, Nagasaki, Plzen, Praha

   Vymazat
 6. Porošenko zvýšil vojenský rozpočet Ukrajiny o miliardu dolarů. Kde bude mít vývod černá díra, ve Fashigntonu nebo Jew Yorku?
  https://cz.sputniknews.com/svet/201709175992819-haleyova-kldr-nutnost-zniceni/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3:05 Porošenko zvyšuje rozpočet na zabíjení vlastních občanů, Rusko za mnohem víc peněz staví Krym na nohy. Z toho musí mít Ukrajinci dost divné pocity. Tedy ti, kterým zůstaly alespoň zbytky zdravého rozumu.

   Vymazat
  2. Fašington.... :-) :-) :-)!!!
   Jew York.....:-) :-) :-) :-)!!!!

   To je sqjelé!!!!
   div jsem se nepočural smíchem!!! :-) :-)

   Vymazat
 7. Evropa po Labe patri Rusku

  OdpovědětVymazat
 8. Banderovský svině budou tak dlouho provokovat,až se Rusko nasere a bude po legraci....a jestli si nějakej vygum z Azova """"myslí"""""že mu ussacký agresoři pomůžou,TAK SE HLUBOCE PLETE!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Kurt Volker by měl být delegován do arény na koridu. Místo býka...

  OdpovědětVymazat
 10. Pjakin 5.9.2017 :
  "Ten Volker si naběhnul a o své místo určitě přijde. Vždyť kolik lidí už přišlo o své místo jen kvůli setkání s ruským velvyslancem? A on se setkal přímo s člověkem z blízkého gosudarova okolí. Tajné setkání a ještě o něm žvaní. Státní elitě prostě nezbyde než ho propustit. No dobrá, necháme vtip vtipem, ale ta situace je pro USA dost truchlivá. Přicházejí o své řízení Ukrajiny a předat její řízení Evropě také nemohou. A tak jsou nuceni říkat, že jsou pro všechno dobré a proti všemu špatnému, že válka je špatná. Ale kdo tu válku na Ukrajině rozpoutal? USA! Na nich záleží, zda přistřihnou křidélka kyjevské bandě, aby žádná válka na Ukrajině nebyla. To Volkerovo prohlášení o přítomnosti ruských vojsk na Donbasu je ta motivační část, která má ospravedlnit přítomnost a vměšování se USA do vnitřních záležitostí Ukrajiny, a že mají v úmyslu dodat smrtící útočné zbraně."
  "Existuje jediný legitimní právní nástupce ukrajinské státnosti a tím je Doněcká a Luhanská republika. To je vše, žádní další legitimní právní nástupci Ukrajiny neexistují. Fašistický státní převrat mele z posledního bez ohledu na veškeré to úsilí vynakládané USA. A že byl Volker po té schůzce se Surkovem spokojený? To říká on, my nevíme, zda byl nebo nebyl spokojený z jednoho jednoduchého důvodu, že Američané vždy tvrdí, jak je všechno skvělé, přestože reálně už šlo všechno do kytek. A co by mohlo vyvolat jeho spokojenost?
  Evropa nedokáže Ukrajinu převzít a Rusko nesouhlasí s jejím rozdělením, ..."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Volker je jaksi mimo mísu a jak se říká přání je u něho otcem myšlenky, nevím zda to chytil od Ukrajinců, nebo oni od něho. Mimochodem k těm výhružkám, Rusové mají velice dobrá přísloví, jedno zní: "Nesnaž se ježka vyděsit holou prdelí" Éto vsjo.

   Vymazat
 11. 3,53 Ho Do konečně příspěvek jak má být DĚKUJI. Nespadněte z jakých koliv důvoů mezi pitomce co pomlouvají vlast. Jinak JUSEJ jediné co okrajincum může dát jsou zbraně nebo předraženou ropu a uhlí a protože tam zůstaly jenom ti co si sami se sebou rady tak tam vládnou zvrhlý zdegenerovaný paraziti a těm je jedno co bude s moderníma otrokama. Rusko tam nepůjde to by se zneverohodnilo a proč, to se tam vyřeší samo. Musí se tam lidi pořádně dusit aby se vzpamatovaly vzaly klacky a vyhnaly tu elitu světa. Putin dobře ví že násilí vyvolává zase jen násilí a jak by řešil něco BANDITIZMEN tak příjde o kredit mírotvůrce. Je potřeba lidem trpělivě vysvětlovat že dobrou vládou jsou ONI SAMI a nikdo je nemůže dobře zastupovat. Co měl za problémy s Tureckem a vyřešil to. Turci nejsou tak pitomí a ať je Erdogan co chce tak je Turek a pochopil že se spojovat s BANDITAMA je cesta do záhuby. Co je to za vládnoucí elitu v okrajině a v té naší evropě když nedbá na blaho všech svých občanů. VZHŮRU JIŽ HLAVU NÁRODE.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci je původně hanlivé polské označení pro obyvatele Maloruska. Podobně se západ snažil přejmenovat pravoslavné Russyny na řecko-katolické Ruteny skrze Ruthens (řecky, Ruthenus latinsky), aby zmizelo slovo Rus upomínající na jazykový, historický a kulturní základ. A dnes se snaží prostřednictvím jazykového zákona (proskribcí a křišťálových dnů na západní Ukrajině, pogromů a vyhlazování rusky a suržikem hovořícího obyvatelstva) vnutit všem haličské nářečí za spisovnou ukrajinštinu a jedinou řeč. Pro Polsko-litevskou unii a Rakousko-Uhersko to bylo zabírané pohraničí a skutečný okraj, pro Kyjevskou Rus centrum a za SSSR průmyslová oblast.

   Vymazat
 12. Ja tomu nerozumim...na Falklandach BYLO referendum o tom, jestli chteji mistni byt pod Argentinou nebo pod GB....,
  referendum dopadlo tak, ze obyvatele Falkland si vybrali GB. Hotovo, nikdo neprotestoval. Obyvatele Krymu si vybrali, ze chteji byt pod RF. A najednou vsichni na zapade kvici. Takze referendum plati jen pro nekoho? A co Srbsko a Kosovo? To je v poradku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:07 Čemu nerozumíte to je usa tažení proti Rusku také prohlásily že nikdy Krym neuznají. A banderovci jsou usa velký spojenci.

   Vymazat
 13. Porošenko selhal, nedokázal spustit válku proti Rusku. Proto mu tam USA poslaly kádrovou rezervu Saakašviliho, který dokázal spustit útok na Osetii dokonce v den zahájení LOH v Pekingu (dobře se to pamatuje, bylo to 8.8.2008). Tento kravatožrout rozhodně neselže, protože Ukrajina (stejně jako dříve Gruzie) je mu zcela ukradená.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12.09
   asi mate pravdu, proto se Putin nezucastni VS OSN...zastoupi ho Lavrov...jo jo ma vybornou rozvedku, tim vsem valkychtivym smejdum pekne sebral vitr z plachet :):):) jeste by to chtelo od nej jasne rict na adresu USA, ze vi, kdo tu valku prostrednictvim zhlouplych ukrajincu zacne... a ze v tom pripade neujdou ujmy.

   Vymazat