Reklama

.

.

úterý 26. září 2017

Eroticko-politická psychoanalýza vítězné "Alternativy pro Německo" (AfD)

Václav Umlauf 
26.09.2017  e-republika

Rekapitulujme ideologii genderového vyklešťování střední třídy, která v Německu zásadně selhala, díky chytré politice AfD. Tato strana zásadně prosazuje právo na sexuální diferenci, na erotiku, a tím brání nativní rodinu.Nedávný článek o genderové kastraci střední třídy se jmenoval Korporátní miškaři a globální kastráti. V tomto ironickém článku jsem polemizoval s nebezpečným trendem ideologizace sexuality. Gender jako ideologická zbraň slouží fašistickým zájmům globálního jednoho procenta nebo jednoho promile tím, že pomocí koupených nebo zblblých ideologických kastrátů vytváří novou podobu mentálního útisku.

Ohledně genderu se podívejme se na jednu nenápadnou epizodu politicky brilantního vedení AfD. Okamura mu nedosahuje ani po paty, i když svůj volební výsledek udělá také. Ale tento Moravák vedený japonskou pilností a sebevražednou vůlí samuraje nemá za sebou německou ekonomickou myslivnu. A jeho poslance si po roce zase koupí ti, kdo je budou potřebovat pro lobbing. A po rozpadu koupených borců si stranickou kasu rozdělí jeho vlastní partajní zrádci. Tak tomu bylo prozatím v české politice vždy. Kromě politické divize Agrofertu, která z pochopitelných důvodů této korupci odolává. A to provokuje srdečnou nenávist klasických zlodějských partají. Ale nechme české politiky, tu komentují na e-republice jiní.

Gender v německém politickém boji


Dnes (viz 25.9.) ve tři hodiny ráno byly známy předběžné, ale jisté výsledky parlamentních voleb v Německu. Merkelová bude asi kancléřkou, ale volby masivně prohrála. V Německu je největší politické zemětřesení po 2. světové válce. Současná podoba EU formovaná korporátním jedním procentem a jedním promile banksterů asi půjde do háje a s ní i agresivní politika vůči Rusku vedená NATO. Ale to budeme komentovat později, až bude známa podoba výsledné vládnoucí koalice a její vládní program.

A nyní k ideologizaci genderu, které mistrovsky odolala AfD. Ta sleduje chytrou nacionalistickou a velmi rozumnou ekonomickou politiku. Stačí se podívat, kolik je v jejích řadách etnicky odlišných Němců. Viz naše články o této politické straně již z roku 2014 (AfD je v Německu na vzestupu). Podívejte se na klíčovou část hlavní předvolební debaty ve veřejnoprávní ZDF, což je lepší obdoba české ČT. Komentátorka měla bojový a třídní úkol znemožnit AfD tím, že její hlavní představitelku nepustí ke slovu v klíčových otázkách. V tom jí pilně pomáhali poskoci z ostatních partají, které právem měly a mají z AfD strach. Tady je zlomový moment debaty.Celou debatu si můžete pustit zde. A nyní se podívejme na tu dámu, které nedovolili prezentovat oficiální čísla kriminality spáchané nově přišlými migranty v Německu. Jmenuje se Alice Weidelová, viz její profil na německé wikipedii. Brilantní vysokoškolská a profesionální kariéra, praktikující lesba, žije se svou přítelkyní v registrovaném partnerství kousek od švýcarského frankofonního města Bielu. Její švýcarská přítelkyně původem ze Srí-Lanky je nezávislá producentka TV pořadů. Alice Weidelová byla společně Alexandrem Gaulandem hlavní kandidátkou AfD pro volby 2017.

V citovaném pořadu nemohly komentátorky a placené ideoložky napadnout Weidelovou přímo jako lesbu. Ale to za ně udělali jiní partajníci a jindy. Proto na ni šly nepřímým osočováním z daňových úniků. Tato občanka BRD se odstěhovala z Německa a přitom zde politicky pracuje. Jenže to bylo a je legální. Weidelová z debaty odešla v momentu, kdy jí nepustili ke slovu v klíčové otázce. Bylo potřeba jí za každou cenu nepustit k citaci statistik kriminality, které tato schopná podnikatelka znala nazpaměť. A na hlavní bitevní pořad v TV se připravila stejně kvalitně, jako na jednání o firemní fúzi. Znemožnění Weidelové dostaly jako bojový úkol korporátně svolné komentátorky ZDF a diskutující partajní bossové koupených stran. Každý věděl, že tato skutečná znalkyně menšinové politiky je naprosto kovaná v argumentech a jede jako dobře naolejovaná německá mašina. Takže Weidelová z debaty odešla, protože placená redakce TV nerespektovala základní pravidla etiky diskuze. Weidelová měla a má politickou odvahu, tedy ty románské "koule" zmiňované v závěru mého předešlého článku.

Jak a proč prohrála ideologie genderu v Německu


A teď se podívejte na výsledky voleb v bývalé NDR podle odhadu ze včerejška kolem 22.00. V době, kdy článek píši, ještě nebyly známy přesné statistické údaje o voličích a jejich volebních preferencích podle stran a podle pohlaví, věku atd.

Takže ve východním Německu, které nejvíc trpí politikou Merkelové, sankcemi vůči Rusku, žebráckou minimální mzdou atd., voliči preferovali jednoznačně AfD jako politickou alternativu. A to s vědomím, že v jejím čele je ona politicky schopná a odvážná lesba jménem Weidelová. A podle zatím nepublikovaných odhadů se zdá, že Ost-muži v produktivním věku volili AfD na prvním místě. Takže u nich tato dáma skutečně zabodovala a byl pro to jednoznačný důvod. Politicky činní muži s "koulemi" prostě zatím nejsou na obzoru, u nás zvláště. Ale to nevadí, protože v Německu se skutečně našel jeden statečný exemplář takto politicky pozitivně disponované občanky.

Erotická diference a politické právo na stát


Německá AfD bojuje za sexuální diferenci, viz její hlavní plakáty k volbám. Spousta Němců a Němek si navzdory globalizátorům jednoho korporátního promile myslí, že mají nezadatelné právo na vlastní stát a na vlastní národ. Proti malthuziánské politice Merkelové ohledně porodnosti byl namířen jeden z nejlepších a zcela jednoznačně nejvtipnějších volebních plakátů AfD. Správné Němky a Němci si děcka dělají sami, a navíc z toho mají požitek.
Plakáty AfD: vlevo "Noví Němci? Udělámesi je sami." a vpravo "Pro politiku přátelskou k rodině. Děti! Dělejte! Je to požitek!"
 
To není rasistický nacismus, fašismus, pravicový extremismus atd., jak se AfD nálepkuje v českém korporátním a ideologickém hermafroditismu. Současný blábol českých globalizátorů z partají a koupených korporátních kastrátů v médiích nemá diference. Český mainstream produkuje obludnou hermafroditní břečku reprezentující korporátní politiku asexuálních "lidských zdrojů" potřebných k realizaci iluminátské utopie jednoho procenta. To je skutečný korporátní fašismus, proti kterému zásadně bojujeme. Zato citovaná Alternativa pro Německo bojuje za ustavení diference, což je politický boj za národní identitu. Jenže ten je v současném Německu spojený s nekontrolovatelným přílivem uprchlíků. Ti přišli ze zemí, které rozvrátil Západ bojem "proti terorismu", což představuje ve skutečnosti boj s terorismem. Viz poslední vývoj v Sýrii, kde američtí vojáci sedí přímo ve vojenských stanovištích teroristů z an-Núsry kolem Deir es Zoru.


Eroticky a politicky produktivní Alternativa


Nová vlna přistěhovalců se zásadně liší od předešlých vln ekonomických přistěhovalců, například z Turecka, kteří přišli pracovat v 70. letech převážně do německého automobilového průmyslu. Viz naše tematické číslo z roku 2015 věnované otázce uprchlíků v Česku (O uprchlících, racionálně). Kancléřka Merkelová poslušna korporátní ideologie homogenizace "lidských zdrojů" prostě otevřela hranice, aby pustila do země statisticky potřebný počet asi 1 miliónu lidí v produktivním věku, kteří teď Německu chybí. Jak její globalizační efekt dopadl, to ukazují současné volby. A nyní k tomu druhému plakátu, který AfD tematicky zkopírovala od Švýcarů v jejich referendu proti omezení kulturního vlivu cizinců na společnost. Podívejte se na 30 sekund vítězného volebního šotu AfD ve východním Německu.


Fašismus nemá erotiku, ale disciplínu těla trénovaného a disciplinovaného pro otrockou práci ve fabrice a pak zničeného na válečné frontě. Poslušnost, pořádek, plánovaná a fabrikovaná radost, pracovní nasazení pro věc kapitalismu a vojenská disciplína boje proti terorismu - to jsou hlavní ctnosti korporátního fašismu. Jen si počkejte na české volební falokratické plakáty typu "velká huba ve vázance slibující práci, chléb a svobodu". Skutečná alternativa k fašismu naopak potřebuje erotiku. Demokratická občanská politika a erotika není fašistická, protože obojí má rádo život, změnu a diference.


Erotikou k politice


Plakáty jasně ukazují, že AfD není žádná fašistická strana. Veřejně hájí právo na životní styl Západu, který nás charakterizuje i v oblasti svobodné sexuality a libertinismu. Proto Alternativa pro Německo správně tvrdí, že islám představuje v této věci úplně odlišnou kulturu. Wahabisté by hlavní lesbickou představitelku této strany museli veřejně ukamenovat, přinejmenším v korporátně fedrované Saúdské Arábii. Rekapitulujme ideologii genderového vyklešťování střední třídy, která v Německu zásadně selhala, a to díky chytré politice AfD.

Tato strana totiž zásadně prosazuje právo na sexuální diferenci a tím brání nativní rodinu a erotiku bikin. To není korporátní fašismus asexuality, ale naopak hravé a velmi příjemné sexuality a erotiky. Globalisté a genderoví miškaři potřebují rodinu rozložit a erotiku musí podřídit korporátní disciplíně těla uzpůsobeného montovně a válce. Homogenní prostor korporací potřebuje asexuální pracovní síly, o tom jsem psal minule. Za druhé, tato strana díky volbě hlavní mluvčí-lesbičky s politickými "koulemi" jasně ukázala, že umí přesně rozlišit a oddělit sociologickou otázku genderu od politicky motivovaného zneužívání sexuality. Zdravá a svobodná erotika je naopak zcela vykastrována v miškařském politickém diskurzu jednoho procenta propagovaného opojným zpěvem příslušných mediálních kastrátů. Ti naopak podporují kulturu pedofilní perverze, viz minulý článek. A za třetí, volební úspěch této charakterově schopné političky(-lesby, ale to není důležité) u ponížených chlapů ve východním Německu ukázal, že voliči (-muži, ale to není důležité) jasně rozlišili, o co v politice doopravdy jde. A to je hodně špatná zpráva pro ideové kleštiče z minoritního bloku korporátního fašismu.


- - -

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

20 komentářů :

 1. Není asi žádného pisálka, který by netrousil jedovadou slinu na T. Okamuru a jím budované hnutí SPD. Jinak si strčte germánské genie o ř..ti. Máme svoje problémy.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nadšený V. asi nezná případ "věci veřejné".

   Vymazat
  2. Popsal "fenomén Okamura" naprosto trefně!

   Vymazat
  3. Anonymní26. září 2017 11:32
   „Popsal "fenomén Okamura" naprosto trefně!“
   On je vůbec celý článek trefný. Vivat lesby! P.K.

   Vymazat
  4. Anonymní26. září 2017 10:23
   Václave, volby se blíží a útoky budou nabývat na intenzitě, od různých najmutých pisálků. Jedině T.O. jim je nebezpečný. Pokud ve volbách uspěje, může jim zhatit dost plánů na rozvrat naší země. P.K.

   Vymazat
  5. Osobně proti lesbám, nemám nic, pokud se nezviditelňují a jejich orientaci nepřebírají jako "módu" doposud heterosexuální ženy a dívky. Gayové by ale měli se svou orientací zalézt tak, aby na veřejnosti nebyli vůbec vidět, protože je to veřejná nemravnost a degradace mužské funkce v rodině, v manželství a v reprodukčním procesu. AfD se zatím v tomto smyslu prezentuje vysoce kulturně a kultivovaně, takže bych to s tou jejich diferencovanou sexualitou nepřeháněl, okurková sezona je již dávno pryč a nadcházející parlamentní volby nejsou o sexualitě, ale o poctivosti, spravedlnosti a odpovědnosti.

   Vymazat
 2. Ano obhajují normální život přeji jim příště více voličů.

  OdpovědětVymazat
 3. V úvodu článku, o nepřipuštění ke slovu, mě to připomíná čt žumpu s moravcem, v neděli. "Silná" čtyřka, moravec, stropnický, šedivý a šedivý pavel, versus komunista Černý.
  Ti čtyři si povídali, lhali a věštili dokonce vpád ruska hned po cvičení a zabrání západu až po kanál. Smrdělo to tam opravdu jako v kanále.
  A Černý se usmíval a hrál na imag piano.
  Já se jen divím, že se nesebral a neodešel.

  OdpovědětVymazat
 4. Zásadní sdělením článku je dle mého soudu „Současná podoba EU formovaná korporátním jedním procentem a jedním promile banksterů asi půjde do háje a s ní i agresivní politika vůči Rusku vedená NATO“. Je tomu tak i proto, že tento stav sleduje otáčení kormidla politiky USA.

  OdpovědětVymazat
 5. Výborný článek. Škoda jen, že není na titulce nějakého mainstreamového plátku, aby měl náležitý ohlas a třeba i řadě lidí otevřel oči.

  OdpovědětVymazat
 6. Pán Umlauf, ste sa sekli a poriadne.

  Alice Weidelová asi tú správnu nemeckú rodinu nereprezentuje, je lesba, znalkyňa menšinovej politiky, však sa tým netají a o tom i píšete.

  Alice Weidel je prototyp nového Nemecka, úspešná, vzdelaná Nemka, rétoricky zdatná, žijúca v partnerskom vzťahu s inou ženou - migrantkou, spoločne žijú vo Švajčiarsku, hranice nie sú prekážkou, žijeme predsa v jednom priestore, agenda spoločnej eu jej iste cudzia nie je, ako ani mnohým iným členom AfD.

  Takže tie letáky o tej správnej rodine sú len chytáky.

  Ona totiž pracovala pre banku Goldamn Sachs a odtiať šla do AfD, niektorí prišli priamo z CDU, SPD, FDP, taká pozberaná strana právnikov, novinárov, moderátorov, developerov, liberálnych ekonómov, poniektorí pôsobia v prestížnych kluboch typu Corps Saxo a či Hayek.

  Iste isto, strana pre ľudí, pre Nemky a Nemcov, ktorým záleží na Nemecku a Nemcoch.

  Aj by som sa zasmiala a potešila, keby to, žiaľ, nebolo inak. To nie je strana pre Nemcov, ale pre 1%, áno, zvláda menšinovú politiku a presne vie, komu má Alice slúžiť a to nehovoriac o Alexandrovi Gaulandovi.

  Tragikomická fraška na pokračovanie .......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá zlatá, přece nemůžete kádrovat jako za minulého režimu. Ti lidé, které tu popisujete, přešli a formovali AfD proto, že v těch stranách, kde původně byli, se nedělala správná politika. Kdo myslíte, že u nás tvoří nové zatím neparlamentní strany? No přece přeběhlíci z těch parlamentní. A to ze stejného důvodu. A být buzerantem či lesbou ještě automaticky neznamená v politice nic. Znám fůru buzíků, kterým se eklují ty různé gay-parády. Raději se podívejte na program AfD - výcuc byl před nedávnem uveřejněn právě tady na NR. Lidi volí program a osobnosti, které jej reprezentují.

   Vymazat
  2. No ale aby lesba, která žije s "manželkou" v manželství a ještě ke všemu ve Švajcu, krafala nějaké žvásty o podpoře rodin s dětmi -tomu se musím jenom smát. To přece nemůžete myslet vážně, aby ta fůra teplometů a pitomejch přihřátejch krav ( ať už jsou to sympaťáci až na půdu) mohla žvatlat o rodině, a tak podobně. Jsou to, ať se to vezme jak se to vezme, devianti, a ženská, která olizuje otvor jiný ženský, je něco tak hnusnýho, že k tomu nemám slov - to samý platí o praktikách teplometů - nad tím bych se poblil. Tak ať zalezou, olizujou se, a drží tlamy. Nakonec budou tihle devianti vládnout normálně uspořádaným lidem? - jak asi?

   Vymazat
  3. 15:12 - píšete hlouposti jako nějaký připitomnělý komoušský kádrovák. Lidé jsou různí a jak vidět, ani jednoho homosexuála neznáte. Jinak byste nemohl/a psát takového zaujaté pitominy.

   Vymazat
  4. Amonymní 12:21

   Ja kádrujem, nie iba čerpám z verejných zdrojov, kto stojí na čele AfD ..... a prečo sa o tom, že Alice pracovala pre Goldman Sachs ani nemecké periodiká a ani pán Umlauf, ktorého si vážim, nezmieňujú?

   To je dosť závažná informácia, ktorá veľa napovedá, koho táto strana má za krstného otca.

   A čo tak Beatrix von Storch, vnučka hitlerovho MF a najmä aktivity jej manžela Svena?

   Keď má niekto rozhodovať o mojom živote a živote mojich blízkych, chcem vedieť, kto to je .... máte mi to za zlé?

   Váš problém, potom sa nesťažujte, že Vami volení si z Vás robia "dobrý deň".

   Mňa program AfD a žiadnej strany nezaujíma, na to majú veľmi dobre platených zostavovateľov, ktorí im napíšu, presne to, čo ľudia počuť chcú .....

   Ja proti nej ako inakej nemám nič, je to jej osobná vec, ale ako ona môže prezentovať klasickú nemeckú rodinu?

   Vymazat
  5. Aby som doplnila, veľmi zle sa sem vkladajú príspevky ....

   F. Petry predstavovala klasickú rodinu, tú však veľmi šikovne odstavili, využili ju. Urobila tú mravenčiu robotu a smotanu zlízli tí dnešní vodcovia AfD a s tou klasickou zostavou aj z Pegidy títo nemajú nič spoločné, ale propagandu ovládajú na výbornú.

   Mne to môže byť úplne jedno, chlieb lacnejší nebude, ale mám rada jasno a nerada sa nechávam klamať a ešte tak primitívne.

   Ako i pri Trumpovi, to bolo ovácií. Chudoba oslavuje miliardára, ktorý žije z ich mozolí a detto Macron. To isté Babiš .... A pokiaľ chcete poukázať, že s Hillary by to bolo ešte horšie, nuž, práve v tom to je .... Dajú vám na výber zlý a ešte horší a vy si myslíte, že volíte menšie zlo a ono sa ukáže, že je to ešte horšie.


   Preto som napísala tragikomická fraška na pokračovanie .....

   Vymazat
 7. Byl jsem v sobotu v Německu a viděl jsem tam následky politiky kancléřky Merkelově. Všude po městech a vesnicích se pohybují negři ve věku 18 až 28 let, dobře živení a dobře oblečeni, bezstarostní, nic nedělající. Je jich tolik, že jsou na dětských hřištích, v parcích, na ulicích. Průvodkyně v jenom muzeu nám tiše sdělila, že ženám bylo doporučeno, aby nevycházeli ve večerních a nočních hodinách bez mužského doprovodu, lépe aby nevycházely vůbec. Ze zájezdu bylo hodně těch, co chtěli vědět, zda Němci vítají nadšeně tuto vlnu mladých mužů z Afriky, tak jak nám to prezentují v naší České televizi. Bylo jim odpovězeno, že skoro nikdo z Němců to neschvaluje, ale Němci jsou disciplinovaný národ a sice po straně nesouhlasí, ale podřídí se příkazu. Ti kteří by nesouhlasili hlasitěji, jsou vystaveni hrozbě, že příslušné orgány obviní z rasismu i třeba za to, že budou poukazovat na kriminalitu těchto příchozích Afričanů. Velký vliv má na Němce církev a když farář, řekne v kostele při nedělní mši, aby všichni volili Merekelovu a její stranu, všichni tak udělají i když mají pochybnosti o tom co se děje s organizovaným dovozem mladých mužů v počtu milionů do Evropy. Ale bylo nám také naznačeno, že otevřeně se o této problematice doporučuje v Německu mlčet, takže vše co bylo řečeno, jako by nebylo!!!
  To vše výše uvedené není ojedinělé a potvrzují to i Češky a Češi pracující v hojném počtu v Německu. A nyní vlastní názor o tom, jak je takový disciplinovaný velký národ uprostřed kontinentu nebezpečný pro celou Evropu tím, že když jedna vůdkyně zavelí k provedení sebezničení, celý tento velký disciplinovaný národ sklapne paty a jde na pomyslnou porážku což jestli se všichni dobře pamatujeme z učebnic dějepisu není to poprvé, kdy Německo provedlo pod svým vůdcem svou destrukci. My máme tu smůlu, že jsme hned za rohem a následky poneseme, dřív nebo později, ale muže z Afriky mít tady budeme, chtě nechtě s tím, dopadneme možná jako Švédsko, které má podobný počet obyvatel jako my a černí muslimové z Afrických zemí, již tam rozvrátili celý stát, protože platí pravidlo, že jakmile jsou muslimové ve většině v některé lokalitě, okamžitě přebírají vládu nad danou oblastí a původní obyvatelstvo má na výběr, přizpůsobit se a stát se muslimy, nebo rychle z této lokality uprchnout. Jak víme a máme to dnes a denně i z naší televize, že příliv černých Afrických muslimů do Evropy nekončí, hranice Evropy jsou doširoka otevřené a v Africe je připraveno v první fázi 60 milionů muslimů a v druhé fázi až 300 milionů muslimů k přesídlení do Evropy, je naděje na spokojený život v naší vlasti, ten tam." Tož tak děcka." Píšu to z důvodu, že než se strana uvedená v článku nadechne, bude tady v Evropě několik desítek muslimů z Afriky a páchání trestných činu ze strany těchto Afričanů se stane normou na kterou nám budou politici jako je Merkelová říkat, že si na to už musíme zvyknout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už to samé žvatláte pod druhým článkem - není vám líto času na to ťukání? Já jsem taky byl v Německu, a žádného černocha jsem neviděl. Kde jste lozil vy, že to tam bylo samej černoch? A protože si Němci zase zvolili Merkelku, tak buď jsou úplně vypatlaní, nebo pravda bude o tom všem někde úplně jinde, než se žvatlá v mediích. Ono je to tak, že v mediích se žvatlá, každej žvatlá o událostech z jeho úhlu pohledu, a ne že se píšou objektivně zpravodajství - píšou se komenty, a to je o něčem jiném. Já vidím tohle takhle, Franta to vidí jinak, a Bohouš zase jinak - proto se chlapi u stolu štamgastů v hospodách vždycky pohádali, a mockrát i poprali. Teď se nic neprojednává - jen se všechno píše, a píše, a ožvatlává. Publicistické vyfabulované slohové práce.

   Vymazat
 8. Ultrakonzervativec Václav Umlauf se buď pomátl nebo ignoruje či nezná relevantní fakta o AfD.
  Bernd Pachal z AfD na Facebooku chválil šikovnou politiku protektora Reinharda Heydricha v tehdejším Československu. Prý od prvního okamžiku nastavil správný směr. AfD odmítá Benešovy dekrety. Před dvěma roky mluvčí strany André Barth řekl: "Dodnes jsou tyto dekrety platným předpisem v naší sousední zemi. Málokdo ví, že také etnická skupina Maďarů padla za oběť těmto dekretům. Dnešní Česká republika by jako členský stát EU a demokratická země měla i 70 let po válce konečně tyto dekrety prohlásit za neplatné."
  O nějakém pocitu viny v AfD nelze hovořit. Letos v září místopředseda AfD Alexander Gauland tvrdil, že "máme právo být pyšní na to, co dokázali němečtí vojáci ve dvou světových válkách". Má smysl pokračovat?

  OdpovědětVymazat
 9. "-A jeho poslance si po roce zase koupí ti, kdo je budou potřebovat pro lobbing. A po rozpadu koupených borců si stranickou kasu rozdělí jeho vlastní partajní zrádci. ??"
  NE. Ta minulá strana "Úsvit" měla celkem asi 7 členů - všichni ve sněmovně. Proto si snadno domluvili puč. Dnes je na tom SPD jinak, s mnoha členy mimo sněmovnu. Takže se podobá jiným parlamentním stranám.

  OdpovědětVymazat