Reklama

středa 13. září 2017

Facka Putinovi, ruská opozice vyhrála, v Putinově obvodu prohráli...

Jaromír Petřík
13. 9. 2017     JaromirPetrik
Takové a podobné titulky, jak Putin v Rusku prohrál volby, běžely ve včerejším mainstreamu, konkrétně na Novinkách, IDnes a ČT. Cituji: „Moskva má 125 obvodů a opozice vyhrála ve 14 z nich, a získala tak právo jmenovat starostu.“ To je vskutku drtivé vítězství ruské opozice, když v ruských komunálních volbách opozice vyhrála ve 14 obvodech a Putin „pouze“ ve 111 obvodech. V naší ČT byly pro „objektivitu“ rozhovory pouze s protiputinovskými politiky, kteří v těchto volbách uspěli a Putina patřičně kritizovali.


Člověk, který je trochu při smyslech neví, zda se smát, nebo kroutit hlavou nad úrovní takto prováděné protiputinovské hysterie. Uvedená mainstreamová média by totiž měla dělat objektivní zpravodajství a ne pokleslou propagandu.

Cituji dále:

„Za pikantní detail voleb označují v pondělí ruská média skutečnost, že totální vítězství zaznamenala opozice například v Gagarinově obvodu, kde v neděli odevzdal svůj hlas prezident Vladimir Putin. Jeho strana Jednotné Rusko tam propadla a nezískala jediný mandát...“ https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/448830-v-putinove-obvodu-prohrali-jednotne-rusko-ve-volbach-v-moskve-ztratilo-ale-jinak-je-jasnym-vitezem.html

Poslechněme si pro změnu názory některých diskutujících na toto téma:

Jan Pospíšil: „pokud to překlopíme do ČR, tak by se dalo směle napsat po našich parlamentních volbách - Babiš s 30% dostal facku od Kalouska s 3% http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A170911_104244_zahranicni_aha&razeni=tip

Jan Malý, Semčice: „Opět titulek!!! Napište, že Putin jasně vyhrál a ne ty řeči kolem.“

František Opluštil, Brno: „Ta zpráva se však dá přetlumočit i jinak: ... vládní strana Jednotné Rusko dosáhla drtivého vítězství, a to i přes úsilí všech podvratných NGOs a zaprodaných proamerických podpindosů...“ https://www.novinky.cz/diskuse?id=498738&articleId=/zahranicni/evropa/448830-v-putinove-obvodu-prohrali-jednotne-rusko-ve-volbach-v-moskve-ztratilo-ale-jinak-je-jasnym-vitezem.html§ionId=742

Takže jediné, čeho se dá chytit, je velmi malá volební účast v Moskvě a to kolem 15% voličů. Ale jak je možné, že něco takového Putinová diktatura dopustí? V diktátorských státech přece bývá volební účast 99,9%. Poslechněme si opět názor čtenáře:

Michal Peterka: „Jak se to mohlo stát? Rusko je přeci nedemokratická diktatura! Tak si aspoň kopněme do Putina, že dostal facku. No a nakonec zjistime, že k volbam přišlo jenom 15 procent voličů.. Jak to jen moskevská diktatura mohla připustit...“

Sám nevím, co na to říct a kam ještě úroveň našeho zpravodajského mainstreamu klesne. Reakce čtenářů snad vypovídají za vše. A to jsem citoval pouze příspěvky, kde převažoval velkých počet shodných názorů. Podobných příspěvků je tam většina.

Co je zajímavé, že všechna 3 uvedená mainstreamová média (Novinky, IDnes, ČT) informují naprosto stejně. Že by tyto informace vycházely z jednoho stejného zdroje? Nebo už jsou všichni redaktoři v mainstreamových médiích vyškoleni tak, že v případě Západu jakýkoliv neúspěch MUSÍ vydávat za úspěch a jakýkoliv úspěch Putina MUSÍ vydávat za neúspěch?

Tak se nechejme překvapit mainstreamem při našich parlamentních volbách, zda Babiš získá 30% a Kalousek ne 3%, ale např. 10%, jestli bude náš mainstream tyto výsledky komentovat způsobem: „Facka Babišovi, Kalousek vyhrál. (když je dle mainstreamu úspěchem vítězství ve 14 obvodech ze 125...“)

Lhaní do vlastní kapsy totiž bývá kontraproduktivní, viz. příspěvky čtenářů.

29 komentářů :

 1. Jak se ten svět mění...
  Pamatuji se, že se na začátku šedesátých let vykládal vtip, že Kennedy a Chruščov závodili v běhu. Druhý den moskevská Pravda napsala: "Předseda prezídia nejvyššího sovětu a generální tajemník KSSS Nikolaj Chruščov doběhl na pěkném druhém místě, zatímco americký prezident John Kennedy skončil předposlední!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže toto byl vtip. Západní mainstreamová propaganda komentáře událostí tímto způsobem bohužel myslí vážně...
   Jaromír Petřík

   Smazat
  2. Toto byl vtip, zalozeny tehdy na velmi obvykle zkusenosti vsech...

   Mnoho lidi si nevsimlo, kdy se to otocilo, a z krestanske a charakterni mocnosti USA se stala zionisty ovladana vojenska masinerie bez skrupuli, a kdy se z bolseviky ovladane Velke Ukrajiny s nazvem SSSR mezitim stala krestanska konzervativni a velmi charakterni mocnost Rusko.

   Smazat
 2. Mě zaujalo toto:

  "František Opluštil, Brno: „Ta zpráva se však dá přetlumočit i jinak: ... vládní strana Jednotné Rusko dosáhla drtivého vítězství, a to i přes úsilí všech podvratných NGOs a zaprodaných proamerických podpindosů...“"
  ============================
  Je charakteristické jak se komunističtí pohrobci, proputinovští zmrdečci typu Opluštila vyjadřují o opozici.
  Ve své nekonečné tuposti si nejsou schopni uvědomit, že oni sami jsou tady u nás podvratní, zaprodaní, proruští podrusáci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jsem neskutecne rad kdyz tak kvicis, kvicis a kvicis jak podsvince....ano Putin a jeho strana vyhrala a to drtive. Blbecku precti si kolik lidi v procentech volilo z kolika volebnich obvodu.....

   Smazat
  2. 14:36
   Jo, Putin vyhrává. A co ty z toho jako máš, ty debilní podvratný podrusáku? U nás nevládne ani Putin, ani komouši, ani Okamůra, ale ANO a ČSSD. Takže kvič dál, ruský zoufalče.

   Smazat
  3. Pro 14:48. To jsme si moc nepomohli. Ale fak zůstává faktem. Volby v Rusku proběhly demokraticky a vyhrálo Putinovi Jednotné Rusko (111:14 je rozdíl několika tříd). A proč? Protože Rusové jsou asi moudřejší než lidi u nás. Různé Gajdarovce, Primakovy, Němcovy aspol. už jednou zvolili. Když ukázalo co jsou zač, další šanci jim nedostali. Ať se chovali pod jakoukoliv vlajku. To u nás ať volíme koho volíme, vždy se do PS dostane p. Kalousek, Benda ml., aspol. Už více než 20 let! Tak kdo je tady blbec? A jestliže na vůdce ruské opozice je pasován zlodějíček okresního formátu Navalnyj nebo parta šestákových kurev jako Pussinky (kdepak je jim konec, holkám), tak to taky o něčem svědčí. Rusové se nedají obalamutit řvaním západního mainstreamu. A co to stálo peněz a ostudy (kurvy mluvily v Dolní sněmovně v Británii, olizovaly se s kdejakým papalášem, včetně premiérů a prezidentů..). To je k uzoufání, co?

   Smazat
  4. 14;21
   Ty ussackej mamrde,v tom tvým okupantskoagresorským státě se za jinej názor zavírá a vraždí!!!!!!!
   Ovšem debilokraticky ty papundekle z Hovnodolní!!!!!

   Smazat
  5. Opět nás v 14:21 obšťastnil svou přízní a duchaplným komentářem vzdělanec, který ovšem občas (dost často) své nadávky a útoky sám stáhne, a to pro jejich zjevnou hloupost. Ale je to člověk Nové republice věrný, pilný diskutér, takže redakce NR ho asi velmi zbožňuje a dopřává mu dostatečný prostor pro rozvoj jeho neopakovatelného talentu.

   Smazat
  6. 14:21 a 14:48
   Jen kvič, teplý havloide, to prasátka dělají, porážce stejně neunikneš. A teď vyskoč!

   Smazat
  7. 16:11 Mám dojem že ona osoba je sám Frank Burns z MASH 4077. Stejný slovník, stejná "uvědomělá" nenávist, stejné křiváctví. A stejně jako Frank je už jen k síchu.

   Smazat
 3. No a oto jde aby tady proběhly volby alespoň regulérně. Jak jsem psal, je potřeba aby zástupci komoušů u voleb ofotily mobily součty na volebních listinách a zaslaly je na dohodnuté adresy aby mohla proběhnout kontrola proti výsledkům uvedeným statistickým úřadem. Nikdo jiný na to nebude mít dost sil. Jako jejich volič žádám aby toto učinily veřejným prohlášením.

  OdpovědětSmazat
 4. Předevčírem jsem si pustila (ještě) ČT24), kde radostným hlasem redaktor hlásala, jak to Putinovi natřeli, že opozice dostala 200 křesel a další pravdivé zprávičky. No a pozval si hosta (určitě loajálního myslitele), který se přes svou loajalitu nechtěl ztrapnit a vybalil na redaktora, jak to s výsledkem těch "prohraných" voleb je. Putinova strana získala 16 gubernátorů ze 16, potom při volební účasti snad okolo 15%, kdy opozice vyslala k volbám i beznohé získala svých zasloužených 200 míst, ale Putinova strana snad okolo 1600. No zkrátka taškařice po česku resp. po české televizi. Opravdu vítězné volby, pane redaktore.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:14 Moc se mi líbilo vyjádření jednoho opozičního "vítěze", že jeho náplní práce nebude starost o nějaké opravy chodníků, ale odstranění stávajících politiků. Skoro přesně totéž mi řekl v roce 90 kandidát za OF v našem okrsku, když jsem se zeptal, co konkrétně plánuje udělat pro obec. Pak ještě začal nadávat, že pokládám takové provokativní otázky protože jsem kryptokomunista a přítel starých pořádků. Takže díky jemu, aby nebyl za lháře, volím od té doby KSČM.

   Smazat
 5. U nas je tedy demokracie jako remen. To by mel Vasek radost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:44
   Táhni na Floridi ty ussackej přemřelo z Hovnodolního papundeklova!!!!!

   Smazat
  2. 15:52 Koukám, že se Vám povedl parádní výkřik do tmy.
   Sims.

   Smazat
 6. Debilové v Novinky, IDnes, ČT mi jsou lhostejní, tento hnůj již dávno nesleduji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spravne, ani ja.

   Skoda, ze lidi ze zvyku chodi porad na mainstream.

   Chtelo by to NR predelat - pridat pocasi, e-mail, bazar, realitku a horoskopy.

   Neklikejte na NOVINKY, IDNES, CT, SEZNAM !

   Prectete si neco o jejich aktivech, vzdyt to jsou miliardari! Nezvysujte jim nasvtevnost! Ta se rovna prijmy z reklam!

   NR jiz nyni ma 250 tis zhlednuti/ tyden = milion zhlednuti mesicne!

   Smazat
 7. V každé společnosti se najdou jedinci, kterým je vlastní rodina lhostejná. Tak jako v roce 1938 se našlo dost těch, co s vlaječkami stáli u silnic a snad i věřili v lepší dobu, zatímco většina byla zdrcená. To samé proběhlo v roce 1968 a v roce 1989 rovněž.
  Občan ČR by měl mít zájem na plnění základních prvků státnosti, vedení státu pracující v zájmu státu atd. To je podstatné.
  Rusko je velká zem a drtivá většina z nás nemá důvod se proti Rusům vyhrazovat. Putin je v tomto čase elitní politik. Vy co proti němu máte výhrady, uveďte podobný příklad politika v ČR či EU. Zamyslíme posoudíme a uvidíme. :-)
  Některé příspěvky jsou k pláči. Jak ty plné sprostých slov, která by mnohdy pisatel "z očí do očí" nevyslovil, tak ty oslavující projevy propagandy a "prozápadního" postoje. "Dejte mi do ruky banán (synonymum prosperity) a já pro vás udělám cokoliv."
  Kam se poděla hrdost?
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V roce 1938 nikdo u silnic s vlaječkami nestál. Stáli tam jen sudeťáci se zdviženýma prackama a vítali Hitlera, rozbití demokratické republiky a nástup nacizmu. Srovnávat příchod Hitlera s příchodem 5 armád Varšavské smlouvy je pěkná blbost a další blbost je srovnání s rokem 1989. S hodnocením dnešního Ruska a Putina ale souhlas.

   Smazat
  2. 18:15
   Nesrovnával jsem historické události, jen poukazoval na skutečnost, že ve všech případech změnám někdo fandil. I v roce 1938 se našli Češi, kteří vítali, potom kolaborovali, udávali .... a potom se někteří aktivně podíleli na odsunu.
   ABC

   Smazat
  3. 20:59 - vy konkrétně někoho takového znáte? Spíš jde o nějakou legendu, co se šířila jako všeobecná nenávist frustráta, který nic neumí a hází všechny "nahoře" za jakéhokoli režimu do jednoho pytle. Vsadím se, že nikoho, koho tu popisujete, osobně neznáte a jen papouškujete.

   Smazat
  4. 2:08
   Ne nikoho takového osobně neznám. Máte pocit, že po válce nebyl nikdo odsouzen za vlastizradu? Opravdu si myslíte, že ani jeden Čech nespolupracoval s Němci a neudával? Tady nejde o házení někoho do jednoho pytle, ale o realistický pohled na svět. Můžete si položit otázku: "co jsem ochoten pro systém udělat".
   Máte-li pocit, že odsuzuji lidi "nahoře" (myšleno poslance), pak dle mého názoru za posledních 28 let většina zásadních rozhodnutí nebyla učiněna v zájmu obyvatelstva ČR. K tomu připouštím, že část z množiny držitelů občanských průkazů ČR s těmi kroky souhlasí a podporuje je.
   Papouškování? Připustíte můj vlastní názor?
   ABC

   Smazat
 8. Děkuji za ten vtip dr. Davida, příležitosti ke smíchu dnes moc není, smích skutečně léčí nejen duši, ale i tělo, dokonce i oči, když smíchem tečou slzy.
  S demokracií měli již problém ve starém Řecku. Byla jen pro svobodné občany - tedy jako dnes: je jen pro ty, co mají kapitál, který je osvobozuje z otroctví a činí je otrokáři. Kapitalismus a demokracie jsou naprosto neslučitelné. Buď jedno, nebo druhé.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. Chtěli jsme demokracii a máme ji, tak se nemůžeme divit. Na každou kritiku odpovídají dnešní demokraté tím, žen ten kdo jde proti proudu demokracie je komunista, nebo putinovec. Jiná varianta není. Jenom exekucí v minulém roce bylo 850 tisíc a pravice v parlamentu zablokovala zákon o insolvenci, tak aby dlužníci se nikdy neměli šanci se z dluhů dostat a byli novodobými otroky a to je smysl současné demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po cem touzi otrok? Po svobode.

   Smysl demokracie je v tom, aby otrok si myslel, ze je svobodny, avsak realne zustaval otrokem i nadale.

   Smazat
 11. 12,19
  A tenhle hlubokomyslný blábol ti za panáka poradil kdo????
  Honolulan??!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.