Reklama

pátek 15. září 2017

Frontální Útok

Yekta Uzunoglu
15. 9. 2017
Masúd Barzani a kurdská vláda se v iráckém Kurdistánu stali terčem útoků Erdoganových novin, mimo jiné Yeni Şafak, které jsou známy jako Erdoganovy ideologické noviny. Proč se tak děje?
Jediným důvodem je vyhlášení Referenda přes NE Erdogana a pak podpora samostatnosti svobodného Kurdistánu ze strany Izraele.
Tyto noviny označují Kurdy za podporovatele sionizmu a chtějí vyhecovat proti Kurdům silně antisemitskou tureckou společnost.


Podsouvají Kurdům, že Barzani má v plánu pozvat 200.000 tisíc kurdských Židů žijících v Izraeli do Kurdistánu a vrátit jim jejich majetek, který jim byl baasistickým režimem zestátněn a jeho částí byli "obdarováni" se Saddámem kolaborující Kurdové. Jak je známo, Kurdové poté, co část Židům patřících vesnic po 1991, to jest po první americké invazi do Iráku, dostali pod svou kontrolu, tak vyhnali tyto kolaboranty až za město Mosul. A od té doby opakovaně sdělují, že tyto vesnice a obce jsou židovské a kdykoliv se tam mohou Židé vrátit, či mohou nakládat s majetky svých předků, jak chtějí. Kurdové též vyzývají, aby se například v zájmu některých měst Židé buď vrátili a nakládali se svými domy, nebo aby je darovali městu. Města mají totiž obavy, že tyto čtvrti zchátrají a jejich činitelé žijí s dilematem, protože nevědí, co mají dělat s chátrajícími objekty a někde jsou to celé čtvrtě.

A tento lidský, bratrský a v minulosti sousedský přístup Kurdů se nelíbí Erdoganovým ideologům, kteří vydávají Kurdy v Iráckém Kurdistánu za sionisty! Turci jdou ještě dál, tvrdí, že vlastně už otec dnešního kurdského prezidenta Masúda Barzaniho, Mustafa Barzani, byl přítelem Izraele a vlastně podle nich byl přímo agentem MOSSADu! To vše proto, aby měli ke svým tvrzením nějakou "historickou" oporu, lžou stejně, jako jim podobní panovníci, co zneužívali historii ke svým perverzním ideologiím.

Aby dodali štvanici na Kurdy a Židy grády, zveřejňují Turci fotografie návštěv izraelských činitelů, které ani mně, jakožto znalce kurdské otázky, nejsou známy! Třeba fotografii generála Šaula Mofaze, bývalého ministra obrany a náčelníka generálního štábu Izraele, kterého označují za „kurdského špinavého Žida“! Nebo fotografie kurdských Židů z Jeruzaléma v kurdských krojích, jak oslavují jako Kurdové svátek Newroz a tohle prezentují to jako zločin! Chtějí podněcovat nenávistné hlasy jak vůči Kurdům, tak i vůči Židům.

Kurdská regionální vláda v minulosti schválila vládní úřad pro otázky Židů v Kurdistánu a tyto noviny tento úřad označují jako plán izraelské tajné služby MOSSAD, stejným způsobem nálepkují "Společnost přátelství Židů a Kurdů" a "viníkem" toho všechno má být podle Turků Masúd Barzani!

Šéfredaktor těchto Erdoganových novin a nedílné části Erdoganových zahraničních návštěv a současně jeho ideolog İbrahim Karagül, který ještě donedávna Barzaniho chválil, teď označuje Barzaniho za člena teroristického paktu! Jeho noviny pak ve stejný den označují Izrael a Kurdy za zločince, kteří chtějí porobit čtyři státy, to jest Turecko, Irán, Irák a Sýrii .....

Komu prospěje v Turecku další jitření i bez tak už vyhecovaných davů v duchu antisemitizmu a anti - Kurdům? Chce Erdogan další válku? Nestačilo mu, že rozbil celou Sýrii?

Ano, Kurdové žili s Židy tisíce let v sousedství, ve stejných vesnicích či městečkách, v obcích v klidu a míru, bratrsky, než přišel arabský či turecký nacionalismus. Například z Iráku se museli Židé od roku 1948 odstěhovat do Izraele a Kurdové jim vždy pomáhali, jak jen mohli, aby jim nebylo fašistickou armádou v Iráku ublíženo! Co je na tom, že přes generace kurdští Židé se cítí s Kurdy jako bratři a zachovali si i v Izraeli svoji kurdskou kulturu? Pro diktátory byla lidskost vždy jako smrt. 

 Fotografie :
1) Generál Šaul Mofaz v Kurdistánu
2) Legendární vůdce Kurdu Mustafa Barzani s Moshe Dayanem v Tel Avivu ( 1968 )
3) Titulní strana Yeni Şafak ; Kurdští Židé oslavující kurdský svátek Newroz v Jeruzalému ," židovsky plán Barzaniho"

8 komentářů :

 1. Přestaňte už blbnout , Kurdové nikdy žádný stát mít nebudou !!

  OdpovědětSmazat
 2. Nechápu, proč my čeští středoeuropané by jsme měli řešit problém Kurdů?! Vždyť vlastních problémů máme dost! Ať se o to postarají mezinárodní kurvitka USA a Turecko, které jsi v tom namočily svůj sosák!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:07

   Však tebe k tomu nikdo nepotřebuje - a ani tě nikdo nenutí se k tomu vyjadřovat. Takže klidně drž hubu!

   Smazat
 3. pane Yekto, vy jste tak nějak v té lásce mezi Židy a Kurdy zapomněl na případ Mavi Marmara. kde Židé zmasakrovali 10 Turků v mezinárodních vodách. Vám toto nevadí? oni jeli pomáhat Palestincům. Vy jste Žid a nebo muslim? Pokud to první, tak je jasné, co vás sbližovalo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kurdové nejsou muslimové, ani nejsou židé. Že Turkové jeli pomáhat Palestincům, to se nedivím. Obojí jsou bezskurpulozní vrazi. Irael se s vrahy nemazlí. Co se tomu divíte?

   Smazat
 4. s Vencou Flaškou

  OdpovědětSmazat
 5. tak to budou plná letadla z Turecke do Německa, Francie a Itálie. Ještě že to nechali až po turistické sezoně.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.