Reklama

.

.

sobota 23. září 2017

Independent: Rusko pohrozilo, že odpoví USA na ostřelování svých vojsk v Sýrii


23. 9. 2017   zdroj
Rusko pohrozilo, že zasadí úder v těch oblastech Sýrie, kde jsou speciální jednotky USA a USA podporované milice, pokud bude na ruské a syrské vládní síly znovu spuštěna palba, informuje Independent. Jak britský list píše, podle slov zástupce Ministerstva obrany RF Igora Konašenkova budou "palebná stanoviště v těchto oblastech okamžitě umlčena všemi dostupnými prostředky ničení".Rusko pohrozilo, že zasadí úder v těch oblastech Sýrie, kde jsou speciální jednotky USA a USA podporované milice, pokud bude na ruské a syrské vládní síly znovu spuštěna palba, informuje Independent. Podle Moskvy se to stalo již dvakrát.

Zástupce Ministerstva obrany Ruska Igor Konašenkov prohlásil, že Demokratické síly Sýrie spolu s americkými speciálními jednotkami obsadily oblasti na východním břehu Eufratu a dvakrát zahájily palbu na syrská vládní vojska, působící společně s ruskými vojáky.

Jak britský list píše, Konašenkov ve svém prohlášení poznamenal, že zástupci velení Ozbrojených sil USA v Al Udeid bylo oznámeno, že "pokusy o ostřelování z oblastí, kde se nacházejí bojovníci Demokratických sil Sýrie, budou okamžitě zastaveny", a dodal, že "palebná stanoviště v těchto oblastech budou okamžitě umlčena všemi dostupnými prostředky ničení".

Moskva také konstatovala, že Demokratické síly Sýrie byly přesunuty z Rakky do severních oblastí provincie Dajr az-Zaur, kde ruští vojáci pomáhají syrské armádě vytlačit teroristy DAEŠ.

Střet dvou protilehlých stran zesílil napětí v Dajr az-Zaur. Milice, podporované USA, dříve prohlašovaly, že byly ostřelovány ruskými stíhačkami a syrskými vládními silami, ale to Moskva popírá.

Ve svém prohlášení si Konašenkov klade otázku o povaze vztahů Demokratických sil Sýrie a DAEŠ, protože podle něj ruské drony nezaznamenaly střetnutí mezi dvěma skupinami, když se Demokratické síly Sýrie dostaly k Dajr az-Zauru, píše The Independent.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Je třeba teroristické partnery kopnout do pozadí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je slabé slovo. Rozmlátit na hadry, vymazat z mapy světa, a na uprázdněné místo na tom kontinentě zase nasadit bizony. A ve světě by se rozhostil dlouhodobý mír, což už je naléhavě třeba, protože takové válečné sračky, v jakých je svět dnes, nejsou slučitelné s normálním životem, a ten lidskej je zatraceně krátkej na to, abychom pořád přenýšleli, kdy to vypukne, a jestli má ještě vůbec cenu se o něco snažit. A za každým tím bordelem je vždycky - ale vždycky - ten hnojník plnej sebestředných, nafučených, militantních magorů - USA.

   Vymazat
  2. To nestačí. Ještě vystoupit z NATO. Vždyť jsme jejich spojenci! Děda.

   Vymazat
 2. Asi zbytečná poznámka. Věřím, že Rusové vědí, kam se přesunou nejmenované rodiny, které udělaly a vlastní dluh USA, ať z toho také něco mají.

  OdpovědětVymazat
 3. Je načase vymazat americko-anglické fašisty z mapy světa ....

  OdpovědětVymazat
 4. Co to, "demokratické síly"?:-D
  Měli zrovna napsat FSA, což je někdejší pátá kolona, nastrčená CIA.

  OdpovědětVymazat
 5. Jsou to tamní vrty pro čerpání ropy a plynu, které pudí ty US vetřelce k jejich osvobozování. Nikoliv města, vesnice či území s písky. A aby tam ti US huni nevypadali jako učinění darebáci a lupiči, kryjí svůj gangsterismus přítomností najatých loutek - užitečných idiotů. K nerozeznání podobných džihádistům IS(IL). A to je podstata US agrese v Sýrii.
  Dny té panské koalice v Sýrii se tak jako tak krátí a Asadova vojska, jsouce podporována Rusy, Íránci i Hizballáhem, ty US šváby ze Sýrie vyžene.
  A celá Sýrie (i mírumilovný svět) si oddechne. Aby mohla být ta země obnovena k její bývalé kráse a prosperitě.

  OdpovědětVymazat
 6. USA se všemožně snaží udělat ze Sýrie další Libyi, Irák, Afganistán nebo Ukrajinu. Permanentní bojiště občanských válek. Proč to dělají, zkráceně - pro prachy a zisky svých firem, na tomto chaosu v těchto zemích profitujících. Při tom všem velice schopná a rozsáhlá americká propaganda neustále křičí "chyťte zloděje", lhát a jiné osočovat ze lži, toť jejich motto. My v EU jakožto satelité USA, pak musíme tytéž papouškovat - památná je cesta Martina Stropnického před téměř 4mi lety do Bruselu na schůzku ministrů členských států NATO. V dobré víře ve vlastní pravdu a sílu tam letěl jako orel a vrátila se nám zmoklá slepice a tady se z ní vyklubal, jak jinak další evropský papoušek. Co tedy dělat, my můžeme mluvit pravdu a bojovat slovy proti této nekonečné americké totalitě ve světě, ale rozpoutat světovou válku chtít nemůžeme, pokud tedy chceme ještě dále žít. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat