Reklama

pátek 15. září 2017

Jaderná KLDR jako důsledek politiky Západu, Saakašvili je dárek Moskvě, ropa nad pětapadesáti dolary a další krátké zprávy


Božena Weitingerová
14.9. 2017 Eurasia24
Porošenko se lekl Saakašviliho a jeho stoupenců. Nejdůležitější potraviny v Rusku nadále zlevňují. Erdogan usadil Spojené státy kvůli S-400. Ceny ropy jsou nejvyšší od dubna. Více v krátkých zprávách ...1; Rada bezpečnosti zpřísnila v pondělí sankce proti Severní Koreji. Svět si klade otázku, jak se Severní Koreji daří sankce obcházet.

2; Ruské ministerstvo zahraničí řeklo, proč Severní Korea hrozí jadernými zbraněmi. Problémy se Severní Koreou jsou v mnoha ohledech důsledkem politiky Západu vůči Libyi před svržením Muammara Kaddáfího.

3; Obyvatelé Krivého Rogu „vykonali potřebu“ na ukrajinskou vlajku. Prznitelé státního symbolu byli zadrženi obyvateli domu, kde k tomu došlo.

4; Z Bajkonuru odstartovala vesmírná loď Sojuz MS-06 s novou posádkou Mezinárodní kosmické stanice.

5; Clintonová mluvila o Putinově pomstě. Hillary Clintonová tvrdí, že ruský prezident použil vůči ní osobní vendetu.

6; Porošenko se lekl Saakašviliho a jeho stoupenců. Porošenko se nyní snaží zamést skandál kolem Saakašviliho pod koberec.

7; Jezdí po soukromých bytech a vyjídá lidi. Na internetu se vysmáli Porošenkově fotografii s Borščem. Ukrajinský prezident se znovu ztrapnil.

8; Senátorka Mizullina navrhuje zavést doživotní vězení pro pedofily. V tuto chvíli se s tímto trestem počítá jen v případě recidivy.

9; Velké kolony vojenské techniky ukrajinské armády se pohybují směrem ke Krymu a Donbasu.

10; Bloomberg: V Rusku se může objevit vojenská banka. V Rusku může vzniknout nová státní banka, jejímž klíčovým úkolem bude úvěrování vojenské-průmyslového komplexu.

11; Strpěl jsem tam Petrosjana, ale tohle je už prostě šílenost. Dlouhodobí „obyvatelé“ Mirotvorce jsou rozhořčeni zařazením Timošenkové a Saakašviliho do stejného seznamu. Přítomnost tak ideologicky odlišných osob vyvolává silně negativní emoce.

12; V Rusku vdechli život snu fanoušků Hvězdných válek. Jedná se Hoverbike Scorpion 3. A stroj vypadá tak, jako by přímo sestoupil s filmového plátna.

13; Konstantin Dolgov kritizuje současnou ukrajinskou moc: Jde o master třídu v zlodějnách. Nynější ukrajinská moc se nestydí vydělávat peníze úplně na čemkoli – třeba i na ukrajinské vlajce.

14; OSN vyzývá národní policii Ukrajiny, aby urychleně vyšetřila činnost stránek Mirotvorec. Správa nejvyššího komisaře OSN pro lidská práva zveřejnila další Zprávu o situaci na Ukrajině v oblasti lidských práv.

15; Ukrajina v mlze: Saakašviliho návrat je nejlepším dárkem pro Moskvu. Už z něho začali slepovat další symbol Majdanu. Ale žádný strach – žádný nový Majdan nebude...

16; Ruské letectvo je připraveno zaútočit na Idlíb, pokud ozbrojenci napadnou vojenskou policii Ruské federace.

17; Ruské letectvo a syrská armáda vytlačily ozbrojence Islámského státu z klíčových hor u letecké základny a osvobodili 80 čtverečních kilometrů v provincii Dajr az-Zaur.

18; Ruská kosmická loď se úspěšně připojila k Mezinárodní kosmické stanici. Oznámila to korporace Roskosmos.

19; V Jižní Koreji informovali o síle otestované bomby. KLDR 3. září informovala o úspěšném testu vodíkové munice.

20; Severní Korea odmítla uznat nové sankce Rady bezpečnosti OSN. Severokorejské ministerstvo zahraničí je přesvědčeno, že USA se pomocí sankcí a tlaku snaží bránit rozvoji země.

21; Byly zveřejněny dojemné záběry: ruští vojáci a prvňáčci v syrském osvobozeném městě. Ještě tuto zimu bylo město pod kontrolou ozbrojenců.

22; Jeden člověk zahynul v důsledku střelby ve zdravotnickém středisku ve státě New Hampshire. Oznámila to americká média s odvoláním na generálního prokurátora státu Gordona McDonalda.

23; Kolem stovky tisíc lidí se účastnilo křížového pochodu po Něvském prospektu. V Petrohradě se konalo procesí na počest dne přenesení ostatků svatého knížete Alexandra Něvského.

24; Státní department USA si přeje zlepšení vztahů s Ruskem. Státní tajemník USA Rex Tillerson nechce eskalaci diplomatického sporu mezi Washingtonem a Moskvou.

25; Nejdůležitější potraviny v Rusku nadále zlevňují. Cena koše nejzákladnějších potravin v srpnu opět poklesla.

26; Ruský „Alligator“ Ka-52 pronikl na Ukrajinu a vystrašil obyvatele chersonské oblasti. Lidé byli vystrašeni náhlým objevením ruského vrtulníku Ka-52 „Alligator“, který přiletěl z Krymu.

27; Saakašvili zmizel z hotelu. Advokát skandálního politika se přiznal, že neví, kde se politik nachází.

28; V září zapíše Ukrajina Rusko na seznam zemí „s migračním rizikem“. Příslušný pokyn dá Grojsmanova vláda ministerstvu zahraničí a SBU.

29; Na hraničním přechodu u Charkova postřelili ze samopalu vojáka základní služby. Jednadvacetiletý voják z města Vinnica byl zraněn 10. září.

30; Sergej Udalcov byl zadržen za demonstraci u Státní dumy. O zadržení svého manžela informovala Anastasija Udalcova.

31; Ukrajinská armáda ostřelovala 15 obcí v Doněcké republice. Informovala o tom tisková služba Armády Doněcké republiky.

32; Hudebníci polské metalové skupiny Decapitated byli obviněni ze skupinového znásilnění fanynky v USA. Oběť činu říká, že neví, kolik času strávila v autobusu metalistů. Po činu ji muži vynesli na ulici.

33; Kyjev zahájil trestní řízení ve věci voleb v Sevastopolu. Ukázalo se, že formulace „Baba Jaga je proti“, kterou včera připomněl Aksjonov, nemusí platit jen pro „evropské přátele“.

34; Saakašvili se opět našel. Ukrajinské ministerstvo vnitra nebude přijímat žádná dodatečná bezpečnostní opatření na předpokládané trase, po které se bude pohybovat uprchlý Gruzínec zbavený ukrajinského občanství.

35; Americká vojenská technika dorazila do polského Gdaňska.

36; Juncker vyloučil členství Turecka v EU v dohledné době. Připomeňme, že vztahy Ankary a Bruselu se značně zhoršily po pokusu o ozbrojený převrat v Turecku v roce 2016.

37; Počet obětí hurikánu Irma už je do desítek. Zhruba šest milionů domů na Floridě a sousedních státech zůstává bez elektřiny.

38; Na Ukrajinu dorazila první dodávka uhlí z USA. Nákladní loď s 62 tisíci tunami energetického uhlí bude vyložena během tří dnů.
39; Ukrajina se rozsype sama od sebe. Je to jen otázka času. Kyjevský režim zemře přirozenou smrtí a bez pomoci Moskvy.
40; Generální štáb ukrajinské armády zakázal natáčení cvičení „Nezdolná pevnost 2017“. V Kyjevě pohrozili trestní odpovědností těm, kdo by si dovolil fotografovat nebo natáčet a získaný obsah by vystavil na internetu.
41; Telefonní teroristé přinutili k evakuaci 45 tisíc Rusů. Připomeňme, že hromadné anonymní telefonáty o uložení bomby v sociálně významných objektech přicházely z území Ukrajiny.
42; Svědci informují o mohutném přesunu vojenské techniky u Oděsy. Vojáci cynicky požádali místní obyvatele, aby se nevzrušovali.
43; Nahá „aktivistka“ Femen u velvyslanectví USA seslala hurikán na Trumpovu hlavu. Na obnažené snědé hrudi exhibicionistky, která měla představovat něco jako Sochu svobody, bylo bílou barvou napsáno: „Irma, Flush Trump“.
44; Sankce proti Rusku přijdou evropskou ekonomiku na 3,2 miliardy dolarů každý měsíc.
45; Ukrajinská armáda záměrně ostřeluje civilní čtvrti a životně důležité infrastrukturní objekty.
46; Po proniknutí Saakašviliho přes polsko-ukrajinskou hranici zůstává v nemocnici deset pohraničníků. Kvůli rozkazu nepoužívat zbraně a speciální prostředky se nemohli vojáci ubránit zdivočelé smečce Saakašviliho podporovatelů.

47; Medinskij obvinil Poklonskou z diskreditace ruské kultury a církve. Ministr kultury RF požádal policii, aby tvrdě zastavil tlak ze strany zdivočelých aktivistů, kteří se považují za pravoslavné.

48; V Kyjevě se konal „Pochod asociálů“. Jdeme na Nejvyšší soud, bylo napsáno na plakátech demonstrantů s maskami vlkodlaků.

49; „Jsme pány ve svém domě!“ Erdogan tvrdě odpověděl Spojeným státům. Začali křičet, až když jsme se domluvili s Ruskem na nákupu S-400. „To jsme s tím na vás měli čekat?“, usadil turecký prezident Washington.

50; V Kyjevě vandalové sypou barvu do řek a fontán. Pracovníci komunálních služeb vážně uvažují o tom, že vypnou fontány na Majdanu Nezávislosti.

51; Na Ukrajině byla ruština vyřazena z předmětů, ze kterých lze dělat maturitu. Přitom v potvrzeném seznamu jazyků jsou kromě ukrajinštiny ještě angličtina, němčina, francouzština a španělština.

52; V Oděské oblasti byl zapálen památník „Vojákům ATO a hrdinům nebeské setniny“. Místní obyvatelé zapálili pomník ukrajinských karatelů. Nejspíš jejich snahy příliš neocenili.

53; Putin může vyrovnat minimální mzdu a existenční minimum už od 1. ledna 2018. Od července je minimální mzda na úrovni 7.800 rublů. Existenční minimum se odvíjí od oblasti a sociální kategorie a pohybuje se mezi 8 (celostátní průměr u důchodců) až 18 tisíci rublů (pracující v Moskvě).

54; Nevím, proč ho nesestřelili. Na Ukrajině informovali o průniku ruského „Alligatora“ Kа-52. Ten se objevil nad Chersonskou oblastí deset kilometrů od hranic s Krymem.
55; Německý časopis vysvětlil, proč urazil Putina (Putin = pes). V němčině je prý pes mimo jiné i symbolem neústupnosti (harter Hund = tvrdý oříšek).
56; V Kremlu informovali o možných rozhovorech o mírových silách v Donbasu. Každá země musí vypracovat svůj domácí úkol, řekl tiskový tajemník prezidenta Ruské federace.
57; Opilý syn prokurátora okupovaného Lisičanska zabloudil do Luganské republiky. Na ministerstvu státní bezpečnosti Luganské republiky jsou připraveni syna zástupce prokurátora Kyjevem okupovaného Lisičanska Andreje Kurbatova předat ukrajinské straně. Později k předání skutečně došlo.

58; Ukrajina hledá hodného diktátora. V Nejvyšší radě oznámili datum útoku na Porošenkovu rezidenci. Ukrajinci budou požadovat místo Porošenka jakéhosi „hodného diktátora“, který dokáže nastolit pořádek v zemi v podmínkách ochromení moci.

59; V Rusku prověřují téměř 200 objektů kvůli anonymním telefonátům s výhrůžkami. V sedmnácti městech včetně Moskvy pokračuje kontrola více než 190 objektů s hromadným výskytem lidí.

60; V Londýně vyhověli žalobě Tatněfti proti Kyjevu o 144 milionů dolarů. Ukrajina dostala informaci o tomto rozhodnutí Nejvyššího soudu Anglie 25. července 2017. Na podání odvolání bylo 22 dní.

61; Proti generálnímu prokurátorovi Ukrajiny bylo zahájeno řízení kvůli zveřejňování příspěvků v sociálních sítích. Disciplinární komise prokurátorů zahájila proti generálnímu prokurátorovi Juriji Lucenkovi disciplinární řízení.

62; Vyslání mírových sil OSN do Doněcké republiky bude možné pouze po projednání v Minsku, říká Pušilin. Dodal, že tento krok může být realizován po přerušení palby a odpoutání znesvářených sil.

63; V okolí Mariupolu se soustřeďují ukrajinské tanky. V okolí obce Granitnoje byl zaznamenán mohutný přesun vojenské techniky.

64; Ukrajina mezi dvěma ohni: mocí a radikály. Akce profašistické Ukrajiny budou analogií etnických čistek v Kosovu, Srbské Krajině a také na území Islámského státu.

65; Velvyslanectví Ruska se nespokojilo s odpovědí německého časopisu, který urazil Putina. Peskov označil urážlivý výrok o prezidentovi Ruské federace Vladimiru Putinovi v německém časopisu Focus za nepřípustný.

66; Kybernetičtí aktivisté odhalili tajemství, jak ukrajinští vojenští propagandisté vytvářejí „senzační novinky“. Nejzajímavější na tom je, že se – jak vyplývá z korespondence – pracuje hlavně v papírové podobě.

67; Ceny ropy poprvé od 19. dubna překonaly 55 dolarů za barel.

68; Zástupce šéfa Vězeňské služby Ruské federace Oleg Koršunov, který měl na úřadě na starosti finance, byl ve středu zadržen na své jachtě kvůli podezření z korupce.

69; Do čela ukrajinské zahraniční rozvědky byl jmenován Jegor Božok z NATO. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko jmenoval nového šéfa Služby zahraniční rozvědky.


70; Ukrajina během příštích pěti let bude muset vyplatit 64 miliard dolarů jako splátky úvěrů. Příští rok 10,935 miliard, v roce 2019 už 11,555 miliard, v roce 2020 to bude 13,705 miliardy dolarů.

71; Tanky T-90 přijíždějí do Aleppa kvůli boji proti Al-Káidě. Syrská armáda nadále posiluje západní část provincie Aleppo obrněnými jednotkami.

72; Ukrajina zvýší vojenské výdaje na 6,2 miliardy dolarů. Porošenko na zasedání zdůraznil nutnost posílení finanční motivace těch, kdo se nacházejí na frontě v Donbasu.

73; V americké škole došlo ke střelbě. V jedné ze škol ve městě Spokane ve státě Washington na severozápadě USA došlo ve středu ke střelbě.

7 komentářů :

 1. Dobré čtení ani se nemusím dívat na lhavou tv.

  OdpovědětSmazat
 2. Zajímavé informace. Ukrajina se otevřeně stává teroristickým státem. Nejen stránkami Mírotvůrce, kde jsou zveřejňovány osobní údaje "nepřátel" Ukrajiny včetně adresy bydliště, ale i oznamováním falečných bombových útoků a omerováním Ruštiny, kterou doma mluví přes 40% Ukrajinců.
  Dodávka energetického uhlí z USA je "bomba". 62 tisíc tun vypadá hezky, ale pro průměrnou elektrárnu s výkonem 1000 MW vystačí asi na 3 dny. Přitom 40% ukrajinských elektráren je stavěno na antracit, který se těží jen na Donbasu a jehož dodávky "uvědomělí" Ukrajinci zablokovali.
  Rád bych se na Ukrajinu podíval. Musí to být krása, vidět na vlastní oči, jak blbost kvete. I když tam už vlastně odkvetla a teď sklízejí plody.

  OdpovědětSmazat
 3. Bleju kdyz ctu jmeno te picy Hillary

  OdpovědětSmazat
 4. Nejlepší informace by byla: Vlak s Tymošenkovou a Saakašvilim byl přesměrován na PŔEJEZD KASANDRA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komu fandit v souboji Porošenko versus Tymošenková a Saakašvili je těžké rozhodování...:-)

   Smazat
 5. Plynárnám,ty by všichni tři měli poznat ve sprchách!!!!!!!:-)))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sprchy by byly neúčinné, protože Tymošenková by všechen plyn ukradla.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.