Reklama

sobota 9. září 2017

Jak se vlastně věci mají, aneb, co vy na to?Vojtěch Filip   
9. 9. 2017     CzechFreePress
Vraťme se zpátky do roku 2013. Vadilo snad ČSSD i jiným stranám, že má Babiš Agrofert a média?
Ó NIKOLIV. Sobotka chtěl být premiérem a proto uzavřeli s ANO koalici. Proč se to děje nyní? Protože ANO má stále nejvyšší preference, zatím co ostatní tradiční strany až na KSČM se propadají a mají oprávněný strach z voleb. Už to naznačily volby do krajů a do Senátu. 


A co třeba tohle:

Karel Schwarzenberg, sám jako ministr zahraniční vlády ČR podnikal po celou dobu ministrování se svou firmou ORLÍK NAD VLTAVOU s.r.o., Bělohorská 165 Praha 6, IČ: 45023930, kde drží 99,82 % podíl. Kalousek této firmě převedl více jak 100 milionů Kč dotací ze státního rozpočtu ČR a mnoho desítek mil. Kč z EU. Jen za poslední 2 roky ministrování obdržel Schwarzenberg prostřednictvím této firmy od pana Kalouska a Ing. Čiernika z MZE 70 milionů za odbahnění písčitých rybníků Sobík, Silvestr a Zhoř, kde místo bahna těžil písek, který prodával a používal na opravu cest....pochopitelně, všechno byl o a je v naprostém pořádku!!!

19 komentářů :

 1. JUDr. Vojtěch Filip jako právník zřejmě dobře ví, že bez důkazů a následného podání trestního oznámení příslušným orgánům k dalšímu řízení, jsou jeho, v článku uvedené, "informace" na úrovni řečí hosta hospody 4. cenové skupiny ....
  To chce, aby KSČM měla ještě méně poslanců ?!
  L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Docela zajímavá, jakkoliv asi nepříliš překvapující, informace. Takovou nám mainstream neposkytne. Ani náhodou.
   Způsobem zveřejnění se Vojtěch Filip ani nijak moc neliší od těch, kteří poslední dobou odhalují Babišovy kšefty. Není povinností politika, aby sháněl důkazní materiál a sepisoval oznámení. Za to je v republice placeno mnoho povolanějších. A také to ani není on, kdo by měl "pod palcem" státní zastupitelství a Policii, aby jim "dopomohl" patřičně reagovat. To jiní ...
   Nerozumím proto tomu, proč by KSČM (jejíž předseda veřejně poukáže na zdejší lumpárny) měla ještě přicházet o voliče? Snad naopak! Kalousci ani Schwarzenbergové nejsou v KSČM. Naštěstí.
   Filip ukázal na dva z těch, kteří v kauze "Babiš" mají plnou hubu morálky, aby si sami ze státu dělali a dělají dojnou krávu (což zřejmě Babiš ze své pozice na MF utnul).
   A díky Filipovi za to. My tak alespoň lépe víme.

   Smazat
  2. 20:11 Rozdíl je, když s touto "informací" vystoupí laik nebo právník, který je zároveň předsedou tradiční politické strany a měl by jednat, ne jen mluvit.
   A to je zřejmě pro něho "problém" ...

   Nemluvě o tom, že neřekl nic nového, o dotacích na "odbahnění" zmíněných rybníků se psalo již před cca 2 roky ...
   L.S.

   Smazat
  3. 20:40 Rozdíl mezi těmi případy a Čapím hnízdem určitě je. Spočívá v tom, že ačkoliv oba případy jsou po formální stránce v souladu se zákony, tak pro stíhání Kalouska a knížepána není "politická vůle". Položte si otázku, jestli by policie na základě anonymního udání také tak usilovně prošetřovala uvedené dotace. Určitě by to odložila, protože na všechno jistě jsou "papíry" v pořádku. Stejně jako jsou na Čapí hnízdo, ale tam bylo třeba vykonstruovat něco navíc. Jsem zvědav, jak to dopadne u soudu. I když i soudy už několikát předvedly, jak jsou paragrafy ohebné, když se chce. Viz prezidentská standarda kontra pomalovaný bilboard a vystrčený zadek.

   Smazat
  4. Re (20:40):
   Napovězte mi, prosím, který z našich politiků JUDrů vůbec kdy podával hotové trestní oznámení na některého z jeho politických oponentů!
   Nějak si nemohu vzpomenout na jediného.
   Zato na dobře načasované dehonestující kampaně?, tak to ano. Vedené odkudsi ze zákulisí.
   Stále se domnívám, že posláním parlamentního politika je (zejména) jeho zákonodárná aktivita.
   A pokud již veřejně poukáže na darebnost, pak je povinností příslušného stát. zastupitelství a Policie ČR kompetentně a neprodleně konat.
   Avšak to, že obě složky jednají výběrově, jen ukazuje, že je cos shnilého u nás doma.
   Za to ovšem Filip odpovědnost nenese! To jiné partaje!, co se jich už u vládních koryt po sametové prostřídalo.

   Smazat
  5. 21:55 Odpověď je nasnadě, zřejmě mají sami "máslo na hlavě".

   Smazat
  6. Pro mě z toho vyplývá jediné, Babiš, Kalousek i Schwarzenberk a samozřejmě hromada další patří do jedné cely. Že k tomu v některých případech není nebo naopak je tzv. politická vůle je smutné ale poměrně obvyklé. Smutnější je však to že i přes tyto závažná podezření je voliči volí jako by se nechumelilo aniž by po nich žádaly objasnění a veřejnou obhajobu jejich případného pochybení. Místo toho se spokojí s falešným prohlášeními o nepřípustnosti kandidatůry v případě trestního stíhání, které je potom nutno rychle a směšně měnit na nepřípustnost odsouzení, jako v případě ANO, nebo různá prohlášení že je to soukromá věc a nebylo nic prokázáno, jako v případě Kalouska a dalších šmejdů.

   Smazat
  7. Hloupému děcku z 19:31 A co ty, vlezřiťko kalouskovo se zajímáš kolik bude mít kdo poslanců.

   Smazat
 2. Takže se to nejméně touto cestou dozvídá policie i státní zastupitelství. Proto se můžeme těšit, že budou konat tak, aby to i s obviněním stihli do voleb. Nebo ne?

  OdpovědětSmazat
 3. Nojo, jenže Šchlafenberg patří k hochům, co spolu mluví, na něj se trestní oznámení podávat božínku přece nemůže ....

  OdpovědětSmazat
 4. Naprosto mimo. To, že i jiní podvádějí a kradou, Babiš-Bureše neomlouvá.
  Pokud by se komunisté jakkoliv spojili s pravicovým ANO, nebudu je už volit a na volby kašlu.
  Přitom jsem slyšel Filipa v televizi jak správně řekl, že se ANO odkopalo jako pravicový spolek až v poslední době. M.j. společně s ODS ve středočeském kraji tvrdě prosadili asociální opatření - zrušení dopravy zdarma pro důchodce a děti atd. V Ústeckém kraji je komunisté správně kopli do zadku a udělali levicovou koalici...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K volbám nechoď, stejně bys volil voly,po volbách můžeš říkat opět, to já né, to oni.

   Smazat
 5. 19:13 nevím, proč požadujete, aby občan, byť politik. přebíral roli vyšetřovatele, prošel nikoli nenákladnou cestou podání žaloby a riskoval v případě soudního neúspěchu protižalobu za křivé obvinění. Právnímu řádu rozumím tak, že jsou to policie a státní zastupitelství, kteří mají konat, když se dozví... Pokud nekonají, když vědí nebo vědět mohli, hrozí promlčení. Jen mimochodem, ten Vojtěch si dost troufnul, už si to povídají vrabci, nebo ví se toho víc?

  OdpovědětSmazat
 6. Šchlafenberg a kraďousek do tepláků a zabavení majetku ve prospěch státu. Po propuštění z lochu pracovat za minimální mzdu.

  OdpovědětSmazat
 7. jestliže chce pansoudruch filipek dodržet posranecki slib tak ma podat trestni oznameni nejpozději kdy toto zjistil jinak snad dvacet pět let v te lavici chrapal s komunistickou vizi čim huře tim lepe a to v čete o něm moravcova mluvi jako o odbornikovi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jseš chytrej asi jíš vtipnou kaši.

   Smazat
 8. Potrefené sTOP husy tady dost hlasitě kejhají. Třeba panusoudruh z 8:30

  OdpovědětSmazat
 9. Nic proti KSČM, sedí přes čtvrt století na trestné lavici. To je hlavní důvod, že nemá ani politické loutky, jako soc. dem, ODS, TOP 09 a lidovci, ale také nemá politiky osvícené a hlavně odvážné promluvit za chudinu, sociálně propadlé či vyvržené. Z KSČM se stala vlastně renegátská soc. dem. a ze soc. dem. přímá služka kapitálu. Zřejmě nenastala ještě doba, kdy by idee sociální spravedlnosti, které jediné jsou schopné vnést do života demokracii, mohly ožít. Proč? Nemalá část občanů přežívá z oblbnutí převratem socíku v kapitalismus 1989 a díky vyvážené míře zkorumpování tzv. střední třídy. Vidíte, jak je těžké vystřízlivění z kocoviny národa!?

  OdpovědětSmazat
 10. Když tohle soudruh Filip všechno ví proč se zůčastnuje se socany ,TOP 09 a dalšími stranami honu na Babiše?Nebylo by moudřejší mlčet

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.