Reklama

.

.

sobota 9. září 2017

Je těžké mluvit s lidmi, kteří si pletou Austrii s Austrálií. Co tím Vladimir Putin sdělil světu?

The Saker
9. 9. 2017   thesaker.is     www.eurasia24
Ještě dosud nikdy jsem neslyšel nic ani vzdáleně podobného jazyku, jaký přichází z Ruska nyní, píše ve svém novém rozboru analytik The Saker. A vysvětluje, proč nedávná ostrá slova ruského prezidenta Vladimira Putina na adresu amerického establishmentu znamenají zásadní změnu přístupu. Vladimir Putin: „Je těžké mluvit s lidmi, kteří si pletou Austrii s Austrálií. Ale s tím nic nenaděláme: je to úroveň politické kultury v části amerického establishmentu. Pokud jde o americké lidi, Amerika je skutečně skvělý národ, když se dokáže smířit s tolika politicky necivilizovanými lidmi.“Páni! I když jsem právě dopsal komentář o úrovni frustrace a, upřímně řečeno, o opovržení, jaké Rusové cítí vůči jejich americkým protějškům, tato slova Vladimira Putina jsou skutečně fackou, která bude ještě dlouho rezonovat po celém světě – i přesto, že říšská korporátní média budou vyvíjet další herkulovské úsilí, aby je nemusela zaznamenat. Mohu jen zopakovat, že jsem dosud nikdy neslyšel nic ani vzdáleně podobného jazyku, jaký přichází z Ruska nyní.

Mimochodem, Putin potvrdil, co jsem napsal dříve, když řekl: „Američané mají právo zredukovat počet našich diplomatických zastoupení. Ale zcela jinou věcí je, že to udělali způsobem, který je naprosto nezdvořilý.“

Kdyby Američané prostě vykopli nějaký počet diplomatů nebo uzavřeli nějaká ruská diplomatická zařízení, Rusové by to mohli akceptovat coby „hru podle pravidel“.

Jenže Trump a intelektuální zakrslíci, kteří ho obklopují, se rozhodli veřejně ponížit Rusko – a místo toho se nakonec sami zesměšnili. Sergej Markov, další dobře známý ruský politik, referoval o americkém vedení jako o „amorálních trpaslících“!

Bylo by příliš mírné říct, že Rusové jsou neohromeni Trumpovým násilnictvím.

Putin také nachystal past pro Trumpovu administrativu, když prohlásil: „Požádám naše ministerstvo zahraničí o podání žaloby. Uvidíme, jak efektivně funguje vychvalovaný americký justiční systém.“

To je velmi lišácký krok, protože staví USA do situace prohra-prohra: jestli soudy rozhodnou ve prospěch Rusů, bude Trump vypadat jako primitivní darebák. A jestli soudy rozhodnou ve prospěch Spojených států, bude to celosvětová reputace údajně nezávislého soudního systému, co se promění v přejetou mrtvolu.

A konečně, Putin nachystal ještě další past na Trumpa: řekl, že kontingent schválený Radou bezpečnosti OSN by mohl chránit pracovníky OBSE podél demarkační linie na Donbasu, ale jedině po „odstoupení stran a odsunu těžké výzbroje, čehož nemůže být dosaženo bez přímého kontaktu s představiteli symovyhlášené Doněcké lidové republiky a Luganské lidové republiky“.

Pokud Američané řeknou ne, budou teď vypadat jako pokrytci. Ale pokud řeknou ano, potom jsou ochotni připustit proces, který může současnou demarkační linii změnit v něco podobného, jako je de facto hranice mezi Tureckem okupovanou zónou a zbytkem Kypru – tedy něco totálně nepřípustného pro neokony a jejich ukronazi spojence v Kyjevě.

Ale skutečným příběhem je změna ruské rétoriky. Zůstane většinou bez povšimnutí obyvateli Západu, kteří jsou vzdáleni od toho, co politici říkají vážně a kteří jsou zvyklí na všechny ty šaškárny od svých vůdců. Ale v kultuře, kde se slova počítají (včetně celé Asie), bude tato změna tónu pochopena okamžitě a tak, jak je myšlena: jako ekvivalent úderu do tváře, záměrný projev neúcty a dokonce jako známka totálního pohrdání a znechucení.

Trump se může snadno zapsat do historie jako prezident, který zahodil historickou příležitost k opravdové změně celé planety k lepšímu, a zároveň jako ten, kdo namísto toho – kvůli nedostatku odvahy a cti, naprosté absenci politického a diplomatického vzdělání a kvůli podlézavé podřízenosti „bažině“, s níž slíbil skoncovat – nakonec odplave stejně uboze a bezradně jako Obama.

Překlad: Geo, Eurasia24.cz 

12 komentářů :

 1. Díky za článek. The Saker opět skvělá analýza. Rád čtu jeho postřehy

  OdpovědětVymazat
 2. https://www.youtube.com/watch?v=-qcpTbouiIs

  Zajímavé.

  OdpovědětVymazat
 3. Napred tam kagebacky nacek Putin pomohl slabomyslneho Trumpa dosadit a ted mu nadava.
  Ti dva debilove si nemaji co vycitat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Az se osliku naucis rozlisovat mezi pravdou a lzi,intrikami a pravdou,pak tu neco pis !!!! Jenze takovy trouba jako jsi ty,tu asi nebude moct psat nikdy !!!! Proste dement dementem zustane,co ??????!!!!! Bez za roh a dej si pres drzku !!!!

   Vymazat
  2. 5:42 To jsou USA ale slabá země, když může každý "kagbácký nácek" dosazovat prezidenty, jak se mu zlíbí:-D
   A teď vyskoč, omyle svých svazáckých rodičů!

   Vymazat
  3. No ale čumíš, blbečku, co? Ruský mužik si dosazuje za prezidenta USA koho chce. Hustý, co, blbečku? A jak jinak v Bohnicích, vycházky?

   Vymazat
  4. Nevím, kde bereš ten přesný název ,debilové. Ty musíš o tom stavu hodně vědět.

   Vymazat
  5. 5:42 President Putin je nejlepší státník na zemi. Trump je bohužel jen loutka pravých vládců usa.

   Vymazat
 4. USA a Británie, toť katastrofa pro civilizaci. Ale nemohou za to, jsou vedeny nadnárodní superelitou už pár set let. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U ASA je to opravdu pár set let.

   Vymazat
  2. Opavuji oprava, u ušáků samozřejmě.

   Vymazat
 5. Pohoršujeme se nad projevy USA podoby hitlerovského nacismu. Ale vždyť to není novinka v Západní "kultuře". Vždyť Churchill měl třeba o Indech stejné mínění jako Hitler o židech či komunistech, s jakým opovržením a jak urážlivě se vyjadřoval o Ghándim. Jaký postoj či vztah budují vládci Bílého domu či Pentagonu k občanům jiných, druhořadých, až zcela "podřadných" národů? USA isolacionismus se přerodil v USA specifický nacismus. A ani něco jako heydrichiády jim není cizí - hlavně vždy aby přežili USA žoldnéři, kolik civilních životů jejich "bohulibou" činností je povražděno, je jim zcela fuk.

  OdpovědětVymazat