Reklama

.

.

pondělí 4. září 2017

Kdo ve skutečnosti rozkládá EU?


Orbán vítá Putina v Pešti
Petr Iskenderov
4.9.2017   Outsidermedia

Pragmatici EU proti atlantistům NATO
Pohled na vztahy Ruska s Maďarskem v poslední době dávají obraz o tom, že hospodářské vztahy a obapolný zájem na upevnění národní suverenity jsou nejdůležitější faktory státní politiky i v případě, že EU a další západní struktury jsou proti. Svědčí o tom výsledky jednání Vladimira Putina v Budapešti dne 28. srpna.

Putin v besedě s Orbánem zmínil, že dynamika obchodní výměny stoupá. Loni se sice obchod o něco snížil (9,5 %), ale za letošní první polovinu roku narostl o více než 20 % a nyní by už podle propočtů mohlo jít o 27 %. Ruští investoři se o maďarské hospodářství nadále zajímají.

Hlavním ruským projektem v Maďarsku je jaderná elektrárna Paks. V prosinci 2014 byly Rosatomem uzavřeny kontrakty na dva nové energetické bloky. Jejich majitelem bude maďarský stát, ruská strana vkládá 12,5 miliardy EUR na dostavbu jaderné elektrárny. Paks běží od roku 1982, má čtyři reaktory a do maďarské sítě dodává přibližně 50 % elektrické energie. Ještě před podpisem dokumentu vyhodnotilo Maďarsko možnost účasti Rosatomu na budování pátého a šestého bloku v Paksi. Možnost uzavření smlouvy s Ruskem dohodla s EU s tím, že podá v případě zájmu potřebná vysvětlení.

Jenomže poté, co došlo na sankční válku s Ruskem, snažil se Brusel realizaci projektu zabránit. Angažovala se především Evropská komise a agentura Euratom. Prý nemůže být „v současné podobě dohoda o výstavbě pátého a šestého bloku JE Paks schválena“. Důvody z kuloárů: upevnění pozice Ruska v maďarské energetice by mohlo podnítit Budapešť k odmítání protiruských sankcí a zablokování jejich prodlužování. Přesto se nepodařilo Maďarsko od projektu odradit a příští rok mohou začít práce.

Význam upevnění spolupráce Ruska a Maďarska jde za rámec dvoustranných vztahů a svědčí o narůstání vnitřních neshod mezi západní a východní částí EU. Je možné též hovořit o vytváření druhého regionu ve východní části EU, k níž patří i Balkán. Ten se orientuje více na Východ, než na Západ – na Rusko a Čínu. Obrat nastává i v Turecku. I tam upřeli pozornost ke změnám nálad Východoevropanů a Balkánu.

Turecké vydání Aydinlik Gazetesi uvádí: „Dnes, kdy se Turecko jednoznačně odvrací od Atlantistů a obrací se k Eurasii, probíhají důležité geopolitické události i na Balkáně. Rozhodnutí odpovědět na sankce, které EU nasadila proti Rusku na počátku ukrajinské krize, přijal ruský prezident Putin jako profesionální šachista. Zrušil projekt Jižní proud pro transport plynu do Bulharska přes Černé moře a oznámil novou trasu – Turecko.“(pozn.NR - zrušení projektu zahájilo Bulharsko, jehož vláda na nátlak "atlantistů" hodila do projektu vidle, až poté následovalo ruské rozhodnutí projekt ukončit)


Dále list píše: „Projekt Turecký proud je důležitý a podstatný článek v orientaci Turecka na Eurasii. Ovlivnil přímo i Balkán. Když v únoru 2017 navštívil Putin Maďarsko, promluvil o možnosti dodávat tam plyn plynovodem Turecký proud a 5. července byla podepsána odpovídající dohoda. Krom toho byla dosažena dohoda o výstavbě dvou jaderných reaktorů v Paksi. … Rusko rovněž vlastní 51 % akcií společnosti Nuclear Power Alliance vytvořené v souvislosti s budováním atomové elektrárny v ČR. Je známo, že Rusko staví JE i v Turecku.“

Podobný názor má i známý americký ekonom William Engdahl. Podle něho „země Východní Evropy, především Maďarsko, ČR a Bulharsko obrátily svoji pozornost směrem k Eurasii, především k Rusku a Číně“ a stejně takové jsou „investice, které tyto země navyšují na Balkáně v rámci projektu Nová Hedvábná stezka a dalších eurasijských infrastrukturních sítí“. Tyto změny odhalují „kolosální rozpory uvnitř EU mezi „atlantisty NATO“ a pragmatickými zeměmi EU, které mají zájem na hospodářském rozvoji a bezpečnosti svých zemí více než na obraně USA.

Orbánova politika směřuje k zabezpečení státní suverenity a zachování národní identity a tím v EU vyvolává rostoucí nelibost. Podle EU ji chce Orbán rozložit. Ve skutečnosti však na rozvratu Evropy pracuje vedení EU. Je to vinou její spekulativní, na fobiích a lžích založené politice. Ti státní činitelé zemí Střední, Východní a Jihovýchodní Evropy, kteří se obávají o budoucnost svých zemí, to chápou.

Převzato z Fondsk.ru

11 komentářů :

 1. Dnes v hlásné troubě establišměntu Paskvilu Lidových novin článek představte si Petry Procházkové -(Basajevové) - o záležitosti Ruska. Ani jeden Putler, ani umínka o vraždách opozice, diktatuře, putinizmu, imperializmu, uloupení Krymu a t.d. Něco donedávna u zmíněné dámy nevídané. A předtím asi 4 podobně laděné články jinde, od podobných kreatur.
  Kdoví, zda náš ten skutečný, tajný establišment který tu řídí VŠECHNO nezačíná přehazovat výhybku na stejnou kolej jako Maďaři.
  To si myslí ex-nemo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnes jsem otevřel lednici, byla prázdná. Seděl tam Putin!!!!!! VŠE MI SEŽRAL A VYPIL! :-) :-)

   Vymazat
  2. Jo a zaznamenal jste někde alespoň zmínku o Beslamských dětech? Kdyby někde umřelo 500 amíků, z toho půlka dětí, to bychom poslouchali 14 dní.
   Ale že to bylo v Rusku, tak ani čárka...

   Vymazat
  3. Ano, to je projev protislovanského rasismu, který od 1991 znají i Srbové, na které se také nakydalo a stále kydá! Levná práce v českých montovnách je také projevem rasismu, nekvalitní potraviny pod vinětou "kvalitních západních" je také projev rasismu.

   Vymazat
  4. Přesně tak, 20,01 má naprostou pravdu.
   Pro Západ jsme podlidi, odpad, kteří si nezaslouží pořádné potraviny ani mzdu, je to tak a vždycky bylo, jít s nimi do holportu bylo to nejlbější, co naše země udělala!!!!

   Vymazat
  5. Souhlas pánové doufám že se po volbách z toho odporného spolku vymaníme.

   Vymazat
 2. A kdo pořád pouští jed a dští síru?
  Jen čekají na záminku, jak mohou přikládat další a další polínko nenávisti.
  Jo, takový Orbán má také jistě spoustu chyb, ale pro svou zemi a svůj lid dělá hodně. Je zajímavé, že na něho ještě nic neušili...
  Asi je nás víc, které chování a jednání Západu zklamalo a nikdy jsme si nemysleli, že řekneme, že ti komunisti nelhali a v lecčems měli i pravdu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:50
   Jednání západu mě nezklamalo. Je dostatečně popsané v literatuře. To, že jsme se pod taktovkou západních sponzorů vrhli na scestí, je naše chyba. Něco bylo dobré, něco špatné. Kapitalismus byl rozpitván a analyzován dost podrobně jako nepřátelský režim. Stačilo se poučit a najít svoji cestu, výhodnou pro obyvatele dolíku ve střední Evropě.
   Asi by to hledání cesty nebylo tak výnosné pro pár jedinců, neměli bychom miliardáře, ale jen milionáře.
   Jenže ouha, lid se vrhnul na hozené mince, aby po pár letech ty naivní obličeje zešedivěli starostmi, na které nebyli zvyklí ... tj. být bez práce i když chci pracovat.
   S nikým nejsme ve válečném stavu, alespoň o tom nevím. Na sankce kašlat a obchodovat tam, kde je to pro nás výhodné.
   ABC

   Vymazat
 3. Ano souhlas svata pravda

  OdpovědětVymazat
 4. EU se rozkládá sama. A Německé volby to zhorší. Merkelová vs Schulz, to je jako slouboj Saurona se Sarumanem. Nic dobrého z toho nevzejde. Měli bychom spolupracovat vrámci V4 abychoms e zachránili.
  Německo nás bude tlačit kdo jádra, ale od jádra - epicentra krize nic dobrého nečekejme. Západ Evropy je stejně ztracen.
  Nedokáže se bránit terorizmu a islámu - s nekompoetentní EU a merkelovou v čele.

  http://www.epshark.cz/clanek/119/vydesi-radikalni-islam-zapad-az-k-paralyze

  OdpovědětVymazat
 5. Pozor, Havlista Vaclav Dvorak je prorezimni agent, Nova Republika existuje s cilem pro sber ip adres lidi nespokojenych s rezimem. Vaclav Dvorak je havlista ktery pracoval pro Vaclava Havla, nez byl prevelen do role agenta provokatera. Pozor, sbira vase adresy stejne jako sebral moji. Jeho ukol je vas identifikovat pro internaci. Cesko zvysuje pocet bojovych letist z 4 na 16, stavi a dostavuje kryty pro vladu, pripravuje plan vcetne internace (koncentracni tabory) ktere stavi v Krusnych Horach, na Ostravsku a jinde. Nepiste sem primo, pouzivejte anonymni server kryjici vase ip. Zjistete si havlistickou minulost Vaclava Dvoraka. Me verit nemusite, overte si to.
  Budte opatrni a bdeli.

  OdpovědětVymazat