Reklama

.

.

pátek 8. září 2017

Když politika zapáchá, aneb Toho vydám, toho ne…

Marek Řezanka
8.9.2017 Literárky 


Andrej Babiš snad v lepší předvolební kampaň doufat nemohl. A podílejí se na ní v podstatě všechny významné konkurenční politické subjekty. Místo toho, abychom měli jako občané pocit, že policie a soudy měří všem stejně a že vyšetřování politiků a jejich rezignace na své funkce bude v takovém případě samozřejmostí, jsme svědky politických frašek.Včera na ně plivali, dnes po hlavě je hladí…

Ti, kteří včera vykřikovali, jaký že tu máme policejní stát a jak nás prý zlí státní zástupci o demokracii připravují, se dnes pasují do rolí morálních autorit, kterým leží demokracie – jak také jinak – přímo na srdci.
 
Tisíckrát pak můžeme kroutit hlavou nad tím, jak to, že panu Babišovi neubývají voličské preference – když přece je zastáncem poměrně asociální pravicové politiky – a o nějaké alternativě ke stávajícímu systému nemůže být u jeho jména řeč. Lidé totiž reagují na tunu pokrytectví, kdy se ti, kdo včera měli máslo na hlavě, stylizují do postav ušlechtilých soudců a obránců „pravých hodnot“. 

Není to tak dávno, kdy se řešilo zneužití poslaneckých náhrad ze strany B.xSobotky (Viz), kdy do ztracena vyznívá kauza I. Rittiga s vazbami na ODS (Viz) či kdy policie vyšetřovala M. Půtu ze Starostů a nezávislých (Viz).
Až v překvapivé mediální tichosti (ve srovnání s kauzou Čapího hnízda) probíhá kauza OKD (Viz). Většinou vše vyzní do ztracena a je obrazně zameteno pod koberec. 

Těžko se potom věří těm, kdo si hrají na „poslední spravedlivé, kteří to s námi občany přece myslí jenom dobře“. 

Mezi takovéto „spravedlivé“ dozajista patří i M. Němcová.   

Toho vydám, toho ne…

Ta má například jasno, že A. Babiše je potřeba policii vydat: 
Jak sleduji ministra spravedlnosti, který napadl bez jakýchkoliv důkazů a beztrestně dosavadní průběh předběžného vyšetřování v kauze Čapí hnízdo, tak myslím, že po volbách mají určitě zálusk na to, aby si tyto věci lépe pohlídali než dosud. Pro to žádný důkaz nemám, ale naprosto neakceptovatelná slova od ministra spravedlnosti, pro která by každý jiný ministr spravedlnosti okamžitě letěl a už nikdy by na tu židli nemohl zasednout, mě vedou k takovémuto směru uvažování.“– (Viz

Tatáž M. Němcová ale ještě nedávno odmítala policii vydat M. Nečase:
 „Nicméně, pokud zůstane pouze na těch informacích mediálních, které mám dosud k dispozici, tzn., že pozice pro poslance byly označeny jako kriminální čin, nikoli součást politických dohod, pokud tam nebude nic jiného, tak já budu hlasovat proti vydání Petra Nečase k trestnímu stíhání.“– (Viz

Bylo by docela zajímavé zjistit, podle paní Němcová určuje, kdy je vhodné někoho poslanecké imunity zbavit, a kdy je to naprosto nepřípustné. Oboje samozřejmě v naprostém souladu s „ochranou demokracie a západních hodnot“.

Poslanecká imunita je ošidná věc. Zatímco pan Babiš jí je zbaven, pánům Fuksovi, Šnajdrovi a Tluchořovi zajistila nedotknutelnost (Viz).
Dodnes se tak můžeme jenom dohadovat, cože způsobilo, že přes noc tento trojlístek radikálně změnil své názory a hlasoval tak, aby „daňový balíček“ a následně i zákon o tzv. církevních restitucích mohly nerušeně projít.

Úctyhodné životopisy podle pana Kalouska

Dnešní velký Babišův kritik M. Kalousek prohlásil, že pánové Fuksa, Tluchoř a Šnajdr měli „úctyhodné životopisy“ (Viz).

Tak si tu „úctyhodnost“ přibližme:
Ivan Fuksa byl spolu s celým vedením příbramské radnice vyšetřován policií v souvislosti s úplatkářskou aférou kolem společnosti Tender Group, kterou odstartovala razie v roce 2002. Po šesti letech prošetřování všech zakázek policie konstatovala, že v Příbrami nedošlo k žádnému porušení zákona. 29. ledna 2007 byl tehdejším ministrem financí Miroslavem Kalouskem jmenován prvním náměstkem. Na podzim 2007 stanul v čele vládní komise pro rozvoj Brd (vznikla v souvislosti s jednáním o americké radarové základně v Česku). Jako ministr zemědělství byl expremiérem Nečasem odvolán.

Petr Tluchoř (nedokončil studia na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy) byl v souvislosti s vyděračskou aférou poslance Jana Moravy dne 8. září 2008 vyzván Janem Schwippelem, aby rezignoval na funkci předsedy poslaneckého klubu ODS, neboť o Moravově akci údajně věděl. Tluchoř též nechvalně proslul záhadnými schůzkami s K. Kočí (Viz), kdy se spekulovalo o politických intrikách.
Vskutku – úctyhodnost sama.

Od „boje proti zvůli“ k „obhajobě práva“? aneb Tomu mámě věřit?

Dnes se M. Kalousek tváří jako někdo, kdo stojí na straně zákona, policie a soudů. Ještě před pár lety ale právě M. Kalousek vyšetřovatele slovně napadal a nabádal k jejich bojkotu. Například v souvislosti s vyšetřováním V. Parkanové o nějakém jejím vydávání policii nechtěl ani slyšet: 
Obviňují ji, že pije pivo, létá na koštěti na Petrovy kameny a obcuje tam se Satanem", sdělil a pokračoval: „Tvrzení 'Vydejte nám Vlastu Parkanovou, protože nesplnila zákonnou povinnost, která neexistuje', je asi stejné jako 'Vydejte nám Vlastu Parkanovou, protože létá na Petrovy kameny'.
Na adresu policie potom pronesl, že se jedná o absolutní zvůli (Viz).  

Sám pan Kalousek byl policií vyšetřován např. v souvislosti s internetovými sázkami (obviněn však nebyl). K tomu se vyjádřil „zcela babišovsky“: 
Pokud to chce někdo prošetřovat, tak může, samozřejmě v tom nelze nikomu bránit, ale je to naprosto absurdní“ (Viz).

V podobném duchu podpořil M. Půtu. Je přesvědčen, že jeho obvinění je „vykonstruované“ (Viz).

Je zajímavé, pokud se politik řídí přesvědčením. Jednou mu tento báječný vnitřní hlas našeptá, že je někdo policií zcela protiprávně pronásledován (jako paní Parkanová či pan Půta) – a jindy mu neomylně sdělí, kdo je padouch (jako v případě pana Babiše). 

Pak se můžeme jenom těžko divit, že řada občanů už na nějaké objektivní vyšetřování nevěří a je náchylná idealizovat si toho, koho napadají stokrát provaření a stokrát vypečení. 

Nejsmutnější je však fakt, že po volbách jsou schopni se dát zase všichni dohromady, jen když bude příležitost vládnout. Nějaké programové či ideové zábrany jim pochopitelně v cestě stát nebudou – protože v podstatě neexistují.

Co skutečně ohrožuje demokracii?

Je evidentním paradoxem, že volič má sice k dispozici desítky volebních lístků různých stran, ale de facto má na výběr jedinou volbu: Systém (od bleděmodré po sytě rudou). Antisystémová levice na pomyslných pultech jednoduše není. A právě tento rys považuji za jeden z významných faktorů ohrožení demokracie.

- - -

66 komentářů :

 1. Právě proto, co článek velmi pravdivě a přehledně shrnul, totiž je to fraška, hnus a ostuda a že jsou všichni nejen spolu smluvení a vzájemně se kryjí a přihrávají si kšefty bez rozdílu stran, ale že po volbách jsou schopni vytvořit koalici z deseti stran a každá s 5,00% a ještě řvát o tom, že je to demokratické a že jsou vládou z vůle lidu - tak proto by měli být po volbách po zásluze skončit na smetišti a ve fabrikách hezky za pár tisíc hrubého - všichni ti paznehti z tzv zavedených stran, z nichž už se chce normálnímu člověku jen a jen zvracet..........

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mezi vaše "zavedené" strany patří rozhodně ANO oligarchy Babiše na rozdíl od parlamentní KSČM, která nevládla po listopadovém puči ani jednu minutu ! Babiš zbohatl ve spolupráci s ODS, ČSSD to je s partajemi vládnoucí v éře privatizačního šílenství, on sám symbolizuje veškerý švajneraj, který dns tak farizejsky kritizuje !!

   Vymazat
  2. Heroute, nechtěl bys konečně toho Babiše nechat na pokoji? Nebo se z toho posereš. Co ti udělal - nařídil ti zavést EET a ty musíš platit daně, cos předtím nedělal? Krafeš neustále jen nenávistné krafance proti Babišovi. Jestli je kauza čapí hnízdo stará deset let, jak mohl být ustaven ministrem financí? Nebo to před čtyřmi lety nikomu nevadilo? Že majetek českého státu do mrtě rozkradli lotři, kteří už měli dávno viset na konopném provazu a měl jim být zabaven majetek, který ukradli nebo jeho ukradení zprostředkovali, to tě nesere? Jen Babiš s jeho EET - jdi už taky do pr... kdykoliv vlezeš na diskuze, vždycky nadáváš Babišovi - pokud o něm máš konkretní info, že něco ukradl, podej na něho trestní oznámení a přestaň tady kvákat ty pořád stejný sračky ty trapáku.

   Vymazat
  3. 18:51 když přehlédnu ty hloupé vulgarity primitiva, zbývá se zeptat, zda je, nebo není pravda, že občan Babiš došel jistého, značně nadprůměrného majetku za podmínek, na jejichž vytváření se rozhodující měrou podílela tzv. Československá, hned na to, česká pravice, ODS, ODA, KDU-ČSL, nakonec i TOP 09. Nevím, jestli pan Herout je obtěžován daněmi, nebo vyžírá ty mladší svým starobním důchodem. Jsem si ovšem zcela jist 18:51, že máte to popletené. Jako podnikatel, jak je dáno konkurencí, jste nucen používat všechny prostředky k maximalizaci zisků, tedy stejné a podobné jako konkurenti a jestli máte vítězit, ještě něco navíc. A občan Babiš se drží v ČR na druhém místě. Kdyby nevpadnul do politiky, zřejmě by mu korunové dluhopisy i Čapí hnízdo procházelo tak, jak obdobné prochází jiným. Že ten problém, který vás doopravdy žere spolek ANO ani s občanem Babišem v čele státu nevyřeší, těžko pochopíte. Pochopte alespoň to, že je hloupé být v diskuzi osobní a vulgární.

   Vymazat
 2. Přesně to jsem psal na PL včera, že je Němcová demagog a v čété jí jdou na ruku tím, že se jí na tyhle evidentní lapsusy neptají a nemlátí ji tím po hlavě. Ještě před týdnem odeesáci skučeli, že olomoucký státní zástupce Ištván je zločinec a musí být vyštván a dneska ti samí říkají, že dozor státních zástupců je dokladem toho, že zločinec Babiš musí být vydán. Fraška.

  OdpovědětVymazat
 3. Pan Řezanka to napsal dobře budou se snažit třeba o 10 koalici aby mohly vládnout.

  OdpovědětVymazat
 4. Po volbách nás teplákový premiér Andrejko, naučí jíst své kobližky plněné čapím trusem a Zadolárek zajistí přísun čerstvé krve z Afriky i rychlé zavedení Ojra.Spolu tak dovedou ČR k multikulturnímu blahobytu, jako levnou pracovní kolonii, odbytiště dreků a nekvalitních potravin, do vysněného ráje-Merkelovic Germanistánu.Jen nevím, jak z nás občanů, vymlátí náš slovanský mateřský jazyk, aby nám do hlav denně vštěpovala mainstreamová média, že islám do ČR patří.Určitě na to dostanou z Bruselu bohaté dotace!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná se pletu, ale právě Babiš může být změnou systému. Už jenom to, že se v odporu proti němu sjednotila celá "národní fronta", od komunistů, až po Kalouska nasvědčuje, že by jí mohl být. Otázkou zůstává, zda k lepšímu. V současném ryku zcela zapadly výroky celé škály Babišovců, které značně mátly voliče. Jedni migranty vítali, druzí by je rovnou stříleli. Jedni volali po těsnější integraci s Bruselem, druzí by z unie rovnou vystoupili. A dalo by se asi dlouze pokračovat snad ve všech hlavních událostech, které se nás dotýkají.
   Připomíná mi to ono pověstné, "Vrátíme vám Elvise". Pro každého něco.
   Nikdo nám nemůže dát to, co Babišovci slíbí.

   Vymazat
  2. Andrejkovi nevěřím ani pozdrav.ANO, bude hůř, nemá konzistentní názory, ve vládě má gaunery a vlastizrádce, jinak krmí občany svými sliby, jinak pak hlasují a v závěru i jinak konají v zájmu EU integrace a Bruseli.Mrs.Džourová, Štropnický, Teplička a další...Chameleon, hnutí jednoho oligarchy a jeho nejvěrnější ovečky.jeho 100% zvolení předsedou hnutí, hovoří za vše.Lid Andrejka ale miluje, ale může nastat po volbách, hodně zajímavý efekt prohry.Jinak ty ostatní velké a malé strany, by se měly odebrat po 27 letech, konečně na veřejné záchodky.I jakákoliv hajzlbába, by měla vlastenecké cítění, i za pěťák do okýnka, na talíř.

   Vymazat
  3. A komu věříš 16.56 - z těch šmejdů, kurev, zlodějů, vlastizrádců a podrazáků, kteří berou plat přes sto tisíc měsíčně a ještě rozkradli majetek státu? Z těch polistopadových kurev, které už dávno měly viset na konopném provazu? Která z těch kurev se trvale vzdala svého platu? Jmenuj některou. Schválně - ty diskuzní štváči s vypláchnutým mozkem - komu teda věříš? Ano, já Babišovi věřím. Je to kapitalista, nelže, nepodbízí se, nejezdí se radit do Washingtonu jak s občany nejlépe zamést, nezbohatl politikařením jako všichni ti prašivci, stát by řídil jako firmu, to jest vedl by jej k prosperitě, a ne k rozkradení, a nenechal by z majetku státu udělat trhací kalendář pro všechny nenažraný parazity, vši a filcky. Tak - komu z nich věříš?

   Vymazat
 5. Co ohrožuje naši demokracii? Nic! Kde demokracie není nemůže být ohrožena.
  Víte co bylo příčinou vzniku EU? Touha po ještě větším usnadnění diktatury privátního kapitálu.

  OdpovědětVymazat
 6. Trochu mne překvapuje postoj KSČM v kauze Babiš. No spíše nepřekvapuje. Myslím, že tady by mohli vytřískat body do voleb.Ono jim ale těch 12% stačí. Oni ti naši komunisti jsou takovou levicovou stranou pravicověho typu, no a takový pan Dolejš svým vystupováním a výroky už pro mne určitě není žádný komunista. M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni to jsou komunisti už jen v názvu, jinak je to jen banda parazitů kteří se dobře přisáli v parlamentním kožiše už od hadráku, občas někde něco kecnou aby si toho jejich voliči všimli a opět si u korýtka chrochtají.

   Vymazat
  2. M.R. Souhlas stačí komentář dolejše k cause lídl článek je na PL.

   Vymazat
 7. Skutečnost, že antisystémová strana (a nemusí být zákonitě levicová v současném slova smyslu), která má za cíl změnu dosavadního politického systému, není na tom pomyslném pultu nabídky politických stran a hnutí do letošních voleb, zřejmě žádným "ohrožením demokracie" není, spíše lze v její absenci spatřovat v současnosti určitou "naději" pro budoucnost.

  Její "čas" přijde až se většina občanů, napříč politickým a věkovým spektrem, na vlastní kůži přesvědčí, že je "skutečně zle" ...
  L.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:56 není divu, že na scéně není žádná antisystémová strana. Musela by být ze zákona zakázána! Od KSČM očekáváte, že vehementně podpoří oligarchu. Leda by šlo o vynucenou volbu menšího zla, račte pochopit. Tak KSČM svého času podpořila i Václava Klause prezidentem. On totiž, jak už to v životě chodí, každý může, jen co zmůže. Zalehávat střílny má smysl jen zcela výjimečně.

   Vymazat
 8. Jde o to, že až to zjistíme ne vlastní kůži, už bude pozdě....
  Lidi by měli začít trochu přemýšlet a dávat do souvislostí....
  Je jasné, že Andrej alespoň trochu tipnul penězovody stranám a přisátým. Jenže na druhou stranu v rámci svého podnikání a financím nikdy nepůjde proti EU.
  Je ale taky jasné, že kauza Č.H. je přesně načasovaná a nějaký odposlech bude taky ještě puštěn...
  No a demokracie? No to podle toho, jak se to hodí. Určitě tady není vláda a vůle lidu. Když zvítězí strana na základě odporu proti církevním restitucím a pak se s touto stranou dá do vládnutí, tak by měly být všechny další kroky považovány za neplatné a voliči nechtěné , tedy v demokracii...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:33 Problémem je, že pojem "skutečně zle" je pro každého individuální. Pro někoho platí už nyní, někteří ho pocítí dříve či později, někdo ani neví, o čem je řeč.
   Říká se, že nikdy není pozdě, zapomíná se ale, že může být ještě hůře.

   Vymazat
 9. Ještě mě politika zapáchá z jiného důvodu.
  Vzkazy na účtu pro prezidenta. Mohu mít jakýkoliv názor, smýšlení, orientaci, preference, ale....
  Alespoň lídři stran, všichni ti humanisti, tzv.celebrity, morální autority,atd. .., by měli mít tolik slušnosti a nadhledu, té demokracie a plurality, že by měli odsoudit vulgarity psané na transp.účet prezidenta.
  Nevím, ale i v tom je člověk velký, když dokáže rozpoznat a odsoudit něco špatného. I když se jedná o někoho ským nemusím souhlasit a koho třeba nebudu volit.
  V tom u nás právě tkví kámen úrazu. Jak asi si budou děti, mládež, vážit ostatních, když toto se může k prezidentovi. Byl zvolen přímo lidmi a ti, kteří s ním nesouhlasí by to měli respektovat. To je ta demokracie.
  Když napíšete slovo, které odedávna Čestina a ostatní jazyky používají, jste rasista a xenofob. Pomalu na žalobu. Na druhé straně se může vše. A to je také to, že tady nejsou nastaveny alespoň základní mantinely, které nesmí překročit žádná strana.

  OdpovědětVymazat
 10. Myjete si špinavé ruce vlastně špínou. Aby byly pak hezky čisté.
  V "demokratické" politice to jinak nejde. Kdo není špínou do politiky nesmí.

  OdpovědětVymazat
 11. Pořád se mluví jen o Babišovi. Nevolil jsem ANO ale volit Babiše bych dnes mohl. ALE nebudu, protože mně vadí
  ta jeho suita v jeho stínu.
  Hlavně pro ty nepřijatelné lidi jako Stropnický a spol.
  Protože tuším, že Babiš bude časem odstraněn a vlády se ujmou ti jeho zatím věrní. Na ty totiž Kalousek nijak neplive a to je určující a vypovídající.
  Takže Babiš stvořil partaj, je zatím nejsilnější, zajistil prachy a pak bude muset jít. A koalice Stropnický, Zaorálek, Fiala, Kalousek se ujme vlády pravičácké jednoty. A jejich hodnoty známe dobře.

  A k šulínovi ze 12:49 Co si šulínku očekával že půjdou komunisti s Babišem ?
  Já, jelikož nechci být zklamán, což bude každý kdo zvolí někoho kromě komunistů, budu volit právě je. Tam mě žádné zklamání nehrozí. Budu jen pobaveně koukat jak budete do roka lomit rukama, naříkat a dušovat se že už nikdy.
  Doba čtyři roky je ideální k zapomění a tak příště to zopakujete.

  OdpovědětVymazat
 12. Dobře napsaný článek, ale já jsem přesvědčen, že voliči mají již dávno jasno. A nějaké průpovídky starých struktur nebo dokonce jejich kázání o morálce je zcela směšné. Od Zaorálka a Birkeho, Němcové a "fešáka" Pavla Novotného, Kalouska a Gazdíka nebo Jurečky či Bělobrádka, případně i "uspávače hadů" Kováčika jsou všechny proslovy proti Babišovi směšné a ANO jen velice pomáhají získávat další voliče. Otázka je, zda je to dobře nebo špatně. ANO je každopádně hnutí,které je v rozletu a má ambice se za Česko i bít, oproti starým a ne dobrým stranám, které dokáží naopak jen poklonkovat "majitelům" EU v čele s německým kancléřem(jakýmkoliv), bít se i s EU (pokud tedy ihned vymění zcela všechny své europoslance a "komisařku), bít se s EU je dnes již bohužel nutnost,po vzoru Polska a Maďarska či Slovenska před Ficovým infarktem,jinak se zisky z firem v Česku budou danit jinde a tady se bude pouze pracovat, ato především ty nejpodřadnější práce. Zkrátka stačí jenom citovat našeho vousatého ekonoma Sedláčka(PL) - "je třeba se konečně zbavit těch brblalů Zemana a Klause a pořádně do toho šlápnout!", tím evidentně myslí uklonit se směrem k Bruselu a Berlínu a držet ústa a krok, dělat co nám oni poručí! Brežněv by valil oči, jak se se "smetáky" zametá. Karel z Plzně PS - pro jistotu však volím SPD s T.O.

  OdpovědětVymazat
 13. Demokracii ohrožuje pouze a jenom to když si občané naivně myslí, že jsou to oni, kteří rozhodují, co se udělá, postaví, vybuduje. Není tomu tak a nikdy nebylo. Vždy rozhodování skončí u osob, které mají vliv a moc (chca/nechca). Je proto nutné postavit do čela osoby, které dokázaly, že umí pracovat nejen pro sebe, ale i pro druhé. Pokud to umí jenom pro sebe, což předvádí většina politiků, tak ti k rozvoji společnosti moc nepřispívají.

  OdpovědětVymazat
 14. Volby vyhra Babis, pokud nebudou zmanipulovany politickymi protidemokratickymi lumparnami, kterych je u vas tolik jako u nas, ale jineho odstinu.

  Nejzajimavejsi prispevek je 12:49 - ODSUZUJE sprostarny proti presidentovi. Vyborne pane !

  Sprostarny proti presidentu Zemanovi, ktery ma sto % legalitu jsou udivujici !
  Na drube strane jste ho pranyrovali za slovo Pussy (v anglictine - kotatko.)

  Mate na vsechno dvojite meritko. Mate v prumeru takove povahy, ze u vas nemuze existovat zadny demokraticky rad.

  U vas SEKTA gauneru, silne proti narodni - ovlada vsechen vliv. Nejlepe je to videt z dalky a nadhledu.

  Vy na to reagujete tim, ze se utapite v detailech a celkovy obraz vam unika.

  Vy nenavidite presidenta, duchodce, emigranty, - kteri jsou vasi krve.

  Vy nejste schopni zit, aniz by jste nelezli do zadku nejake mocnosti. (Viden, Berlin, Moskva, Brusel a ted washingtonska bazina s kterou ti nejuslechtilejsi Americane bojuji.

  Nic dobreho vas neceka ! Bozi prozretelnost na vas posle nejakou IRMU.
  Ja Irmu preziji, vy tu vasi ne !
  A vsimnete si, ze se podepisuji - to jsem napsal ja
  nick HONOLULU
  (S Merkerovou (Berlinem) zahytete !
  Dopadnete jako JAR.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U vas SEKTA gauneru, silne proti narodni - ovlada vsechen vliv. Nejlepe je to videt z dalky a nadhledu.

   Bohužel, většina Čechů to právě z dálky a nadhledu není schopna vidět. Jinak ale výstižné.

   Vymazat
  2. Presne tak
   Cesi se mezi sebou nenavidi, furt se kousou, okradaj se, strkaj se v obchodech, v autobusech, rvou se u svedskych stolu o salam

   Vymazat
  3. 22:42 Kdežto Američané se navzájem jen milují. Jen z lásky a ohleduplnosti se jich každý rok 33000 navzájem postřílí. Horní Dolní, ty jsi hrozný blb.

   Vymazat
  4. 23:52 on neni american jako american
   Ale na zavist prumernyho cecha Americane nemaji
   Ty hlupaku, me nadavas do blbu, to jen ukazuje jak jsi omezeny
   Ja byl v Cesku i Americe tak muzu porovnavat
   Ty zapecniku jsi byl leda pres dvorek se vysrat na hnuj i kdyz ty spis sere seres v sini

   Vymazat
 15. Maly dotaz !
  Uz jste se omluvili Sladkovi za rok 1998 ?
  A Necasovi za rok 2014 ?

  Vy mate pravo hodit do politicke popelnice kohokoliv , ale pouze LEGALNE !

  T.j. zajimava estrada ta vase politicka scena ! Ted se
  zabydlena klika rozjela proti Babisovi, ktery ji 4 roky nevadil.
  To jsem zvedav jak to dopadne.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dopadne to legracne, Babis bude vladnout Audiasovu chlivu z vezeni
   To by Hasek nevymyslel

   Vymazat
 16. Mel jsem sen ! Zjevila se me THALEIA - t.j. ta, co mela v Rime department na Komedie. Slibila mi pobaveni ! Tak se snazte !

  U nas je povinna evakuace pred Irmou (nekterych lidi) a ja jsem evakuovan nebyl. Byl zarazen do pracovni cety.
  VITE CO TO ZNAMENA ?
  T.zn., ze jsem PUPERMAN - penzista !
  T.zn., ze vas budu svedomite drazdit jeste dlouho !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SOS Florida, nejznámější zahraniční komentátor Nové republiky je živelně ohrožen blížící se Irmou. Sbírejte humanitární pomoc a připravujte vyslání záchranářských týmů na pomoc krajanům.

   Vymazat
  2. Ceska humanitarni pomoc se da zhrnout do napisu
   CESI NEKRAST TADY

   I kdyz zase Cesi by treba ukradli i Hurikan
   A Cenzor Havlista Dvorak by mohl Irmu vycenzurovat
   Vymazat

   Vymazat
  3. 16:21 Samozřejmě víme co to znamená. Jako naprosto postradatelný jsi byl nasazen k čištění vyplavených kanálů a žump. Takového člověka, který má s hovny bohatou zkušenost už z JAR a hovno zná, přece nemohli lépe využít.

   Vymazat
 17. Slovensky Ondra,v snemovni presne vymenoval zlodejiny za 27 rokov!Najvacsim sklamanim su tzv.
  Ceske geny naroda,Kalousek a Sasa Vondru,ktory okradli cechov o 360 melounu a nic sa nedeje!Ten vypocet Ondra Babisu bol pricinou radeni ceskich
  genu,Sobotky,Belobradka,Knizete,Kalouska a
  dalsich zalezlich.Cisty hnus,Cesi!

  OdpovědětVymazat
 18. Predosly nazor od jozky ze slovenska.

  OdpovědětVymazat
 19. .....Za co pane bože za co - všichni jsme to věděli - za co pane bože za co - půl života v prdeli....

  OdpovědětVymazat
 20. 17:41 - Pro SUPERMENY - nas !!! - Neni treba zadne zahranicni pomoci i kdybychom vsichni plavali v GULF OF MEXICO !
  My jsme pripraveni !..My jsme pysni ! My jsme sebevedomi. (Psssst - a posrani strachem z cisel, ktere jsou uverenovany, ohledne IRMI.)

  Vy by jste se meli hodne veci naucit od obcanu Floridy, jak se stavet proti prirodnim katastrofam a jak se na ne pripravit...

  Pod clankem od LOUDILA, jsem se tohoto thematu lehce dotkl a byl jsem smazan.

  Prirodni katastrofy se mouhou stat i u vas a nebudete-li na to pripraveni, tak mnoho lidi zahyne uplne zbytecne !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cesku mrdniku staci politicka katastrofa
   Treba to ze Prime Minister bude vladnout z vazby
   A zli Hurvinci se pokousou mezi sebou

   Vymazat
 21. IRMA ma rozlohu Texasu, t.j. 268 597 mil ctverecnich !
  Na porovnani Ceska republika ma 30 450 mil ctverecnich.
  Florida ma 65 755 mil ctverecnich.

  Proud vzduchu (vitr) v teto vychrici je 185 mil. v hodine = 296 km /hod. !

  Neco takoveho zde jeste nebylo !

  Vzdalenost Key West, (nejiznejsi americke mesto) do Havana Cuba = 106 mil (170 km.)

  Timto uzkym prulivem se valy tepla voda z Gulf of Mexico smerem na severo-vychod do Evropy, rychlosti
  3 mil za hodinu..

  Rozdil teploty vody v Atlantiku a v Gulfu of Mexico pri HURRICANU zvetsuje nebezpeci toho, cemu se rika
  water SURGE ! Hurrican zvedne horu vody a hodi ji proti pevnine. Proto lide umiraji.

  Kdyz je vse zatopeno, tak kousave potvory z Everglades je videt v ulicich - ale techto alligatoru je mene nez kousavych prispevkaru na NR !

  Na Floride take zije 6 druhu prudce jedovatych hadu, ale z prispevku vim ze u CSSD je jich vice.

  Tak ahoj, a pekne si ode me odpocinte ! Nebudu mit elektriku ! To znamena, ze budete intelektualne chradnout nejakou dobu.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, držím vám pěsti, ať to ve zdraví vše přečkáte!!!

   Vymazat
  2. Honolulu, vysilej do posledni chvile, Godspeed
   Havet na Floride je hovno proti vrazdici havlohaveti v Cesku a EU

   Vymazat
 22. Hurvinci, prejmenujte Novou Republiku na Zpravy z Legracniho Mrdnikova
  Cesko je komedie se smutnym koncem
  Kdyby sem nechodil psat Honolulu tak se na vas vyseru
  Honolulu, mej vlastni blog a ten bude slavnejsi a navstevovanejsi nez tisic cenzorovanych havlistickych Novych Republik zlodejskych
  O Hurikanu pis

  OdpovědětVymazat
 23. Energie Hurikanu a vubec Cyklonu vznika z kondenzace vodnich par ktere se zenou do tropicke tlakove propasti
  V Cesku se zenou podobnym zpusobem Cesi k svedskym stolum, strkaji se, ci na sebe rvou, taaaady jsooou ty levneeeeeee trickaaaaaaaass

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:28 Hurikán je trest Boží, seslaný na USA za takové pitomce, jako jsi ty. Škoda jen, že to slíznou i nevinní.

   Vymazat
  2. 33:57 takhle idiotsky mluvil americky profesor o Harvey
   Za hloupost ho vyhodili
   To se ovsem tobe nemuze stat, nejsi profesor, hloupost se od tebe ocekava, moralne naruseny cechu
   Stat se muze ledasco ale slibuji ti ze me hurikan Irma nesplachne
   Zly zmrde

   Vymazat
 24. Cenzore, vymaz Irmu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Irma se vdá za Josého a USA může dál masivně zbrojit, válčit za své zvrácené zájmy. investovat miliardy do rozvratu států, protiruské propagandy, plánovat války s Ruskem, Venezuelou a KLDR.Příroda je spravedlivá a v USA by měli věřit na boží mlýny!Floridu a nejen ona, bude posunuta o pár inchů.

   Vymazat
 25. Cenzori mazou vic nez komunisti

  OdpovědětVymazat
 26. Honolulu, piš.
  QUINTILIUS VARUS
  LEGIO XIX

  OdpovědětVymazat
 27. Cenzore nemaz nic, co je psano o Irme !

  Duvodem je to, ze se snad Cesi nauci stat jeden pri druhema a pomahat jeden druhemu v pripade nouze - protoze prirodni katastrofy si nevybiraji, mezi pravici,
  ci levici.

  5 P.M. naseho casu jsme dostali balenou vodu ze severu (Az z Niagary - Kanadske hranice) - zdarma.

  Privezla to devcata v uniforme a odmitla penize. Pozadala, abych pomahal starym lidem pripevnit SHATERS proti Hurricanu.

  Kdyz jsem jim rekl , ze v nasi Communite jsme hotovi, tak mi rekly, at si najdu co delat - sam.

  My ted nemuzeme delat nic, nez cekat !

  Florida je administrativne rozdelena na 67 okresu a nejohrozenejsi, na vychode Floridy jsou
  Miami - Dade,
  Broward,
  Palm Beach,
  Martin, a
  Saint Lucie.
  V techto jmenovanych okresech zije dohromady 5.5 millionu obyvatel a proto, ze tam hrozi water STORM SURGE. (cti serc s hackem na 'c'), tak 1.5 millionu lidi je evakuavano povinne.

  Oni ocekavaji zatopene silnice kolem 9 feetu (t.j. 2.75 metru)

  Hned na pobrezi Atlantiku je Mar-o-Lago. (Palm Beach County), takze president Trump bude mit z jeho palace akvarium.
  Kousek na sever od jmenovaneho mista , zije Mark Levin, INFORMACI HVEZDA Ameriky, ale on uz utekl do Tallahassee a plakal na ceste o jeho archiv.

  Rush Limbaugh = dalsi slavna hvezda na strane Trumpa ma vilu ve Fort Lauderdale. Ten uz utekl do New Yorku.

  Nejohrozenejsi okresy na jihozapade jsou.
  Monroe,
  Collier,
  Lee, and
  Charlotte.

  Monroe je evakuovano cele.
  Collier, tam je Pelican Bay - jedno z nejluxusnejsich mist v Americe.
  Sean Hannity tam ma bydleni a v Charlotte ma vilu president Bush mladsi.

  Samozrejme, ze nejdulezitejsi a nejkrasnejsi je Lee county, protoze zde ziji ja. (County = okres)

  Ctyri hlavni computry sleduji IRMU a nemohou se domluvit !
  americky comp.
  japonsky comp,
  evropsky comp,
  a UK comp,
  Ktery bude nejblize pravde dostane vodu z Niagary - PARDON, chtel jsem rict $ million.

  Je zajimave, ze lide jsou k sobe pozorni a ohleduplni, galantni a stedri. Na dalnicich k severu I-95 & I-75 je to daleko horsi. Auto, ktere ma poruchu je hozeno do prikopu. Provoz se nesmi zastavit.
  S jidlem je to jednoduche. My mame velmi lahodne konzervy.
  IODINE na destilaci vody nam odmitli prodat.
  Sestricky rekli, ze jsme vsichni hloupi a , ze bychom se otravili. (Americke zdravotni sestry jsou andele s obrovskou prestizi. Ta ktera ma titul RN (Registred Nurse je pani general. Poslouchame v pozoru vsichni.)
  nick HONOLULU - predklada na pobaveni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bleach, cisty neparfemovany bleach
   Par lzicek na gallon
   Nechat sedet
   Aby to pak jemne vonelo cholrem
   QUINTILIUS VARUS
   LEGIO XIX

   Vymazat
  2. 1:13 Máte chytré sestřičky. Hned poznaly, že jste všichni hloupí. To vám tady říká kde kdo a vy tomu pořád nevěříte.

   Ale vážně. Držíme palce (cross fingers), aby všechno dobře dopadlo. I když ty vaše papundeklové chatrče, stavěné stylem "navrch huj uvnitř fuj" to bohužel určitě pořádně pocuchá.

   Vymazat
  3. 16:32 no v cesku zapomeli varovat ze v normalnich flaskach je metanol
   A cesi kteri se dozivaji v prumeru min nez tlusti Americane jsou teda chytrejsi?

   Vymazat
 28. 0:52... To je inspirativni !
  PUBLIUS QUINCTILIUS VARUS - governor of Germeny 9 A.D. mel 3 legie. XVII, XVIII, XIX a byl zrazen Arminiusem.
  Prisel o vsechny 3 legie a udelal sebevrazdu.
  Byl vyborny administrator a byl spriznen s Oktavianem - cisarem Augustem.
  Mel sidlo tam kde je dnes Cologne.
  Colonia Claudia Ara Agrippinesium
  Dejiny antiky jsou velmi krasne a poucne.

  Pisen na oslavu Cologne na youtube.

  Hohner Viva Colonia.

  nick HONOLULU - predklada na povaveni.

  OdpovědětVymazat
 29. VARE VARE REDE MIHI LEGIONSE MEAS
  QUINTUS POMPONIUS SECUNDUS

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SECUNDUS VARUM FREQUENTES MILITES IN SERVITUTE LIBERATI

   Vymazat
 30. AVE CAESAR
  LEGIO XIX DEFENDERE PARATUS
  PUBLIUS QUINCTILIUS VARUS

  OdpovědětVymazat
 31. Cyklon Irma opet posilil ze 4 na 5, projel nad Quantanamem.
  At jdou do prdeli ti prognostici, co tvrdili ze uz ochabuje na 4. Myslel jsem si ze je to blbost, jak muze ochabnout nad Golfskym Proudem, a horkym Karibikem
  160 MPH, tlak 924, smer zapad 13 MPH,
  Florida jiz citi vitr
  Honolulu, podavej zpravy, funguje proud?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:51 Honolulu vám určitě podá zprávu, až vypnou proud. Na to se spolehněte. A co jinak? Jíst vám chutná?

   Vymazat
  2. 16:43 neumis cist, cesky zavistivy zmrde
   Tohle uz mas na trestnak, zase te zavrou
   Cesky zmrde

   Vymazat
 32. Jak si ten zmrd z Floridy vystačí -sám! Vidíte? Polovina diskuzí jen exulantská špína, která denně leze na české diskuze, denně vyhrožuje, uráží, nadává, straší. Napíše kokotinu - sám si odpoví -napíše kokotinu - sám si odpoví. Už je mu jedno, že mu nikdo neodpovídá, píše si sám se sebou. Duševní mrzáček - možná píše z klecového lůžka a my máme pro něho pochopení. Jinak - volby nám nepomůžou v ničem. Jak se můžeme zbavit šmejd politiků, když si nevíme rady se sráčem, který leze na naše diskuze, uráží nás a nadává nám? Nadává i redakci, nadává všem, prase jedno hnusný. Ano, ať si floridský prase založí vlastní web, občas tam nějakej českej sviňák zabloudí. U nás se může z klecových lůžek blázinců taky psát. Diskutujících je tam hodně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak cenzoruj, cesky zmrde
   A nelez na Americky internet, vtiravej ocase
   Cesko je cele cvokhaus, pristi premier povladne z vezeni, vlada zrazuje lid
   Tudis vse ceske je magorske
   Cechu, zmrde, nelez na americky internet, zvan si na pavlaci nez ti ji vezmou migranti

   Vymazat
 33. 12:07 zde je honolulu !

  Ty jsi absolulutne tupa blba svine ! Kdyby jsi nemel nasrano v tve blbe palici, tak by jsi vedel, ze podepisi co napisi.
  Pamatuj ty hajzle jeden ze sklidis co zasejes !
  Toto jsemn napsal ja nick HONOLULU

  ------------------------------------------------------

  Ohledne smeru , ktery ma IRMA - vyhral evropsky computer, proti Americkemu, UK a Japonskemu.
  Jde to primo na LEE county. (Irma.)

  -------------------------------------------------------

  Ty 12:07 jsi absolutni podradna svine, ktera me osocuje z nadavek, kterymi ty, ty hajzle provukujez toho, kdo ti zde nadava.
  Lide me ctou protoze ziji v centru prirodni katastrofy
  a ty to nemuzes prenest pres tvoje praseci srdce uzirane zavisti, ze tebe nikdo necte.
  Jsi ignoravany nedomrdek a charakterove spinavec , ktery nema ani nick.

  Mrzi me , ze budu behem nekolika hodin bez elektriky, ze ti nemohu nadavat porad.

  Zesmesnujes sebe svou zlobou a nicim nepodlozenou nenavisti pred svymi sousedy. Krome toho mas totalne nasrano v hlave kdyz nepoznas kolik osob zde diskutuje Irmu.
  -------------------------------------------------------
  From honolulu to HORNI DOLNI.

  Rytiri, chtel bych te poprosit , aby po dobu moji nepritomnosti, takova hovada jako je 12:07 jsi fackoval non stop.

  Sejdeme se az budu mit elektriku , oni vse vypinaji.
  Jsem zarazen do pracovni cety, tak nemoho psat.
  nick HONOLULU - Fort Myers z evakuacni zony "A" !  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, sire, splnim tve prani
   Ty vse zdokumentuj, a pak az bude Irma na Atlantou, tam myslim ze miri, tak nam podas presne zpravy z mista
   A ne ty ceske hurvinkovske zpravy co pisou v ceskych cenzurovanych mediich
   I'll see you on the other side of the superhurricane
   Godspeed

   Vymazat