Reklama

.

.

středa 20. září 2017

Když se kácí les, létají třísky...

Jiří Baťa
20. 9. 2017
Není to sice ideální přirovnání, nicméně své opodstatnění to má. Portál Novinky.cz informuje, že o nehodě na ruském cvičení Západ 2017, kdy zbloudilá střela z vrtulníku prý zasáhla skupinu novinářů. Informace, která má zavádějící charakter, neboť předně nešlo o o „ruské“ cvičení Západ 2017, ale o společné cvičení ruské a běloruské armády. Budiž, chybička se vloudila, nicméně i další informace mají poněkud zmatečný výklad. Ve zprávě jsou informace, kdy prý Ruský bitevní vrtulník Kamov Ka-52 vypálil rakety vzduch-země do řady zaparkovaných aut, přičemž byli zraněni dva novináři. Jiná informace v téže zprávě však zase říká, že byla údajně vypáleny tři projektily, jež zasáhly místo, kde vedle vojenských aut parkovala i auta civilní. Zasažena byla dvě vojenská vozidla, jedno nákladní a jedno osobní. Dva automobily shořely, dva lidé utrpěli těžká zranění a byli hospitalizováni. Čtenář si tedy může vybrat, která verze je správná.

To však není podstatné, protože... a zde platí příměr z titulku článku, že „když se kácí les, létají třísky“. Jinými slovy, koná-li se ostré vojenské cvičení, je také potřeba počítat s možnými nehodami (v plánu každého,nejen vojenského cvičení, je vždy s podobnými nehodami počítáno) a to včetně ztrát na lidských životech. Taková cvičení není hraní si na vojáky s dřevěnými šavlemi nebo z dřeva vyřezaným samopalem. Nabízí se ovšem otázka, zda takové či podobné informace poskytnou masmédiím i organizátoři z vojenských cvičení NATO a národních armád, které probíhají či probíhali v pobaltských republikách na hranicích s Ruskem. Zatím o nějakých nehodách, na kterých se zúčastňují řádově deseti tisíce vojáků a stovky kusů vojenské techniky, nebyla zveřejněna žádná zpráva či informace. Že by se cvičení obešlo bez podobných nehod? Tomu se ani nechce věřit. Spíše se dá věřit tomu, že ne všechno je vhodné o průběhu či událostech při cvičení NATO zveřejňovat. To nehody na cvičení ruské armády je pro západně orientované média a novináře daleko zajímavějším, vždyť v takovém případě jde vlastně o události „z bojiště našich nepřátel“. Takový materiál se musím umět využít, no ne?


8 komentářů :

 1. Vymyzvani mozku pokracuje. Cviceni je na to "cviceni", aby se cvicilo. Ale vysvetluj to liberalum, u kterych pri tomto incidentu nastal skupinovy orgasmus.

  Liberalove honi na Elon Maska, na svetle zitrky s v rozvracene EU, klidne. Rusum to sumak, kdyz maji armadu, ktera rozdrti kazdeho - to se dobre spi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cvičení je ok, ale nesmíš u toho střílet rakety do civilistů.

   Vymazat
  2. 14:59
   Ukazovaní protiraketovýho deštníku který je k ho..u je debilita,tudíž specialita USSA!!!!!!

   Vymazat
  3. Trump chce kacet lesy ale boji se "trisek", ktery by jemu i s rodinou vlitli az do pr...
   A pripomina silne toho vrazednyho Sefa Gangsteru , kterej ma projev na ty jejich "schuzi" na Floride z filmu Nekdo to rad horke...Mozna ,ze ho rad Kopiruje , jako svuj Vzor !!Aspon z dalky to tak vypada..

   Vymazat
 2. Video je na Youtube, tak si to můžete prohlédnout.

  OdpovědětVymazat
 3. pokaždé to holt nevyjde
  https://www.youtube.com/watch?v=Dsy4FQuOUNQ

  OdpovědětVymazat
 4. Když jsem si konečně někde přečetl, jak málo tanků a letadel na tom cvičení vlastně jezdí a lítá, tak jsme se musel té hysterii opravdu zasmát. No, s tímhle obsadit leda tak břeclavské vinné sklípky. To by i ty pitomé dragounské jízdy musely být hotový Stalingrad. Asi se začnu vytahovat, co jsem kdysi za Jakeše absolvoval na již tehdy antikvárním T-55. Není to ale vůbec k smíchu. Jak to, že nikdo (si) nepoloží tak triviální otázku, "a kolik je tam vlastně těch tanků??" Pakáž česká novinářská. Pak k nim buďte spravedliví jako k třídě.

  VR

  OdpovědětVymazat
 5. Celá zpráva je mnohem větší tragédie, než by chtěl vypovědět mainstream. Pokud samozřejmě si uvědomíme fakt, že jeden průměrný voják je nesrovnatelně cennější lidská bytost, než průměrná mainstreamová novinářská sračka.
  A evidentně pravdivější verze zprávy bohužel vypovídá, že (v blízkosti civilních aut) byla zasažena vojenská vozidla a dva lidé utrpěli těžká zranění a byli hospitalizováni. Takže pravděpodobně vojáci. Těch mi opravdu líto je. Je velmi pravděpodobné, že na rozdíl od mainstreamových novinářů tohle byli slušní lidé.

  OdpovědětVymazat