Reklama

pátek 15. září 2017

Klaus Medersbacher: Teroristická supervelmoc – Spojené státy

15. 9. 2017    zdroj
Indikátorem zdravotnické úrovně jednotlivých zemí i planety je počet lidí, umírajících na epidemie a nemoci, jímž se dá předcházet. Mor zvaný „černá smrt“, jedna z hrůz středověku, byla v Evropě vymýcena, ale tu a tam se v rozvojových zemích stále ještě vyskytuje. Prvním předpokladem pro výskyt a šíření této nemoci jsou samozřejmě nevyhovující hygienické podmínky. Naštěstí máme dnes prostředky k jejímu vyléčení. Velmi nebezpečnou nemocí byly i neštovice. I tato nemoc si vyžádala miliony životů, zvláště v oblastech, kde proti ní lidé postrádali imunitu, což byl případ amerických indiánů.


Neštovice patří k mým „oblíbeným nemocem“. Za prvé proto, že byla vymýcena, a „pouze vymýcená epidemie je dobrá epidemie“, a za druhé proto, že jsem se jejího vymýcení v sedmdesátých letech minulého století v jediném úspěšném programu Světové zdravotnické organizace sám zúčastnil.

I cholera byla velmi vážnou nemocí. Může se neomezeně šířit všude, kde je nedostatek pitné vody, a voda dostupná je kontaminována vodou odpadní.

Výskyt cholery, úplavice a tyfu, nebezpečných zvláště pro děti a osoby přestárlé, prozrazuje, že v dané oblasti chybí čistá voda.

Možná si vzpomenete na 500 000 dětí v Iráku, zabitých sankcemi, jež byly na Irák uvaleny po tzv. válce v Zálivu. Ano, těch dětí, o kterých tehdejší americká ministryně zahraničí Madlene Albrightová promluvila v tom smyslu, že za „tu cenu„ (vyhnání Iráčanů z Kuvajtu), ty mrtvé děti stojí. Úmyslně píši „zabitých“ a ne tedy „zemřelých“ jak západní média psala, pokud se o věci vůbec zmiňovala. Podle mého názoru šlo o masovou vraždu nevídaného rozsahu, spáchanou ve spolupráci i se souhlasem celého západního světa včetně OSN, organizace, pracující pod bičem amerického ministerstva zahraničí.

Ve Washingtonu i v Londýně jistě vědí, že ubohé hygienické podmínky šíření epidemií pomáhají. Představuje však tenhle fakt zábranu pro počínání nejagresivnějšího darebáckého státu naší doby?

Nikoliv, letadly bombarduje a ničí elektrárny, systémy rozvodu pitné vody, kanalizační odpadové systémy, a to buď on sám, či v rámci různých „koalic“.

A potom?

Potom uvalí na poničenou zemi sankce, aby jí znemožnil přísun materiálu, potřebného na opravu zničených zařízení. Anebo se postará, aby se do postižené země nedostaly potřebné potraviny a léky či cokoliv jiného, co kriminální mozky různých řídících center považují za příhodné v zájmu ztížení či zničení života lidí, kteří NEPOSLOUCHAJÍ. A tak se dříve nebo později dostaví očekávaný efekt, který nelze nazvat jinak než jako naplánovanou masovou vraždu.

To vše se v minulých letech událo v Afghánistánu, v Iráku, v Libyi, v Sýrii a nejčerstvěji pak v Jemenu a v Gaze.

Fakt, že se západní média se o těchto zločinech proti lidskosti nezmiňují, činí z těchto „svobodných médií“ stejné zločince, jak jsou ti, kteří je páchají, a staví je plně na roveň médií nacistických.

Všimněme si v té souvislosti zajímavé okolnosti: USA zcela zjevně nemají zájem ty a ty země okupovat - stačí jim zanechat je po svém útoku natolik bezmocné a bezbranné, aby se agresivním ambicím supermocnosti, usilující o světovládu, už nedokázaly postavit.

A tak mnoho milionů lidí zabitých, zmrzačených či vyhnaných ze svých domovů, bude pro teroristickou supervelmoc i v budoucnu „cenou, která za TO bude stát“. Ať to bude vyžadovat cokoliv.

Nejde samozřejmě o nic jiného, než o světové tažení proti lidskosti a humanitě, provázené přezajímavým úkazem. A to tím, že jak zmiňovaná teroristická velmoc, tak i všechny její teroristické a represívní složky se přes všechny své zjevné zločiny proti míru a humanitě, těší ve světě stále ještě poměrně dobré pověsti i respektu. Což může být jedině rysem i symptomem světa, jehož duševní stav se nalézá hluboce v oblasti pathologie. I zde se tedy zřejmě jedná o epidémii. O mor, zasahující lidské mozky.

Existuje imunní systém, který nás přece jen před tou epidémií a tím i před naším zničením ochrání?

Jestliže soudíte že ano, vy sami součástí tohoto imunního systému jste. Nebo se jí můžete stát.

Z článku na webu Antiwar.com vybral a přeložil Lubomír Man

43 komentářů :

 1. Soudruhu Davide,
  nemyslíte, že je toho fanatického antiamerikanismu přeci jen už trochu moc?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerikanizmus má kořene v neokonzervativní ideologií USA jako samozvaného světového hegemona. Podle neokonzervativců zhroucení komunizmu a socializmu dalo světu znamení, že dějiny si jako svou budoucnost vybraly „demokratický kapitalizmus“, který ovšem ve skutečnosti není ani demokratický, ani kapitalistický. Je to světový socioekonomický a politický systém, který by se dal nazvat amerikanizmem. A tento „amerikanizmus“ se nyní Washington coby svou světovou nadvládu chystá nasadit na celý svět.
   Rusko, Čína, Sýrie a Irán, které tuto nadvládu nad sebou odmítají, musí být destabilizovány a zničeny, protože americkému „amerikanizmu“ prostě stojí v cestě. Býv. prez. USA Obama to výstižně nazval "zkroucení rukou".
   USA svojí politikou destabilizují světový mír. Americká demokracie je podvod, který slouží komukoliv a kdekoliv.
   USA je nejškodlivější stát na Zemi, který nelegálně bombarduje a zabíjí civilisty v několika zemích současně, tajně vyzbrojuje teroristy na Středním východě a podvratně zasahuje do voleb v zemích po celém světě. Poučuje ostatní suverenní státy o čestnosti, čímž se vysmívá mezinárodnímu právu a pravidlům obchodu.
   Evropa se nechala vtáhnout do amerického protiruského tažení a nyní sklízí shnilé ovoce. „Humanitární intervence“ a „barevné revoluce“, sankce EU, vojenské provokace NATO, transatlantický „Drang nach Osten“, a nyní neví, jak z toho. Evropa se pod praporem EU stala nástupním územím Spojených států, které se podle potřeby ekonomicky i vojensky obětuje na oltář americké hegemonie.
   • http://aeronet.cz/news/video-statni-senator-z-virginie-natvrdo-odhalil-jakou-moc-drzi-nad-kongresem-deep-state-oligarchove-george-soros-a-zbrojari-trump-je-ztracen-tandemove-rizeni-svazkove-moci-v-usa-a-jeho-kopie

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Amerika je v obcanske valce

   Smazat
  4. Pane Ivane Davide Jen jsem dávejte takové články protože je to pravda. Ten západní poskok by nejradši vše cenzoroval.

   Smazat
  5. Programovací video Syndikátu....

   https://aeronet.cz/news/video-human-ex-machina-programovaci-video-syndikatu-pro-konferenci-world-economic-forum-v-new-yorku-clovek-stroj-singularita-augmentace-bionika-robotika-osobni-eeg-cipy-projektory-vitejte/

   Smazat
 2. demente anonyme 16. září 2017 0:07, - NAOPAK ! kritiky zločineckého režimu USA = pseudocivlizácie animálnych predátorov a kliatby ľudstva, založenej na zločine genocídy (100 miliónov obyvateľov!), ktorá z tohoto zločinu vyrastá a na tomto zločine dodnes stojí - takejto kritiky v záujme záchrany ľudstva je stále málo. Hitler bol kritizovaný viac a bol oveľa menej nebezpečný, ako USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dej si mokrý hadr na hlavu a jdi se léčit, s(u)line.

   Smazat
  2. 0:07 už tím sereotypním „soudruhem“ na úvod svoji otázku znehodnocujete. Jestli se Vám zdá „toho antiamerikanismu“ v daném článku moc, posbírejte podložené argumenty, které tvrzení uvedená v diskutovaném článku vyvrátí. Je zcela mimo logiku na redakci NR vymáhat, aby měnila výběr toho co publikuje. Podle Vašeho přístupu se lze domnívat, že jste demagog.

   Smazat
  3. Podívej se na ČAS, v kterém tvoří O:07 své
   příspěvky.
   Není to fanatik, který musí kvůli tomu vstávat,
   píše ze státu, jehož image provází pověst

   světového parazita,agresora,zločince ...
   A on za tuto negativní nálepku bojuje,aby ji
   ukázal v pozitivním světle.

   Marně, o to je zuřivější.
   Připomíná mi to jedno čínské pořekadlo:

   "Sotva zatlačíš dýni pod vodu, hned zase jinde
   vyplavou jiné na povrch."

   Smazat
  4. 0:54 Pravda sa zle počúva, že, ty amícka hnida?

   Smazat
 3. 0:07
  Článek nevypovídá proti Americe, spíše jen proti USA,což je její část. Zmiňovaných zločinů se USA skutečně dopustily.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsou přece nejmenší pochybnosti o tom,
   že zahraniční politika světového parazita - USA,
   je zločinná.
   Mě v článku zaujalo ještě něco jiného :

   …“ tím, že jak zmiňovaná teroristická velmoc, tak i všechny její teroristické a represívní složky, se přes všechny své zjevné zločiny proti míru a humanitě, těší ve světě stále ještě poměrně dobré pověsti i respektu.“

   Ony zmíněné "dobré pověsti a respekt"
   šíří po celém světě média a politici,kteří jsou
   za pozitivní zprávy dobře placeni.
   Je v tom pořádný kus pokrytectví,
   neboť pochybuji o tom, že naprostá většina
   těchto prostitutek to dělá z přesvědčení.
   A respekt ?
   To není respekt, to je obyčejný lidský strach
   před "právem" silnějšího.

   Smazat
 4. Vzdy se ozyva stejny blb asi mozna Horni z dolni. A nebo je to stejny idiot jako chrochtavec z Green horns jakysi Vycital jez nez zblbnul mel celkem diky Zpevakovi Tucnemu u mladeze oblibu .Po zpivani Bushovi asi tyto sance zcela zmizely .Maskara s predkusem -zpivajici ministryne obrany .To neni antiamerikanismus to je jen dusledek toho co verejne prohlasil prase Sharon nezli zkapal -zkracene prelozeno:" my rideme Ameriku a Americani to vedi "Vlastni vse, jsou rozlezli v celem aparatu a delaji to co je ucili dedeckove ,smelit krast a lhat a vrazdit .Dle toho to vypada dnes v celem svete neb vzdy se najdou jednak uzitecni idioti a jednak soukmenovci kteri je kryji a tlaci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nerozumis o cem je rec, blbe hloupej zapecnickej
   To vis, z posranyho dvorecku kde zijes cely zivot nemuzes rozumet tomu co se deje
   Nemluv, cti, soupej nohama blby cechu

   Smazat
  2. Ale ale horedole, pracoval a žil jsem v Austrálii, New Zealandu, Indii, Chile, Trinidadu, Thajsku, Malaisii, Cambodii, Papua New Guinea, Libii, Fiji, New Caledonii, Saudi Arabii s firmou Bechtel Corporation. 6 mesíců v P&H Harnischfeger v Milwaukee Wisconsin pro firmu Joy Global. Čili jsem blbý český zápecník, že. To ty jsi určitě byl všude, i na Marsu, blbe

   Smazat
  3. Toto všechno za 40 let své kariéry jako metalurg a specialista na tlakové sváření.

   Smazat
  4. 6:40 To vieš, nemôžu byť všetky národy cez svoje armády a svojich židobankárov rozlezené po celom svete, to by už amíci nemali voľné pole pôsobnsoti, že? Takým ako ty hovoríme Truhlík, všade bol, všetko videl a hovno vie.

   Smazat
 5. Do "svych" Evropskych zemi !!

  OdpovědětSmazat
 6. Bombardovani je jedina rozumna odpoved na terror
  Evropske kyticky nefunguji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bombardováním se teror začíná. Viz. bratrská pomoc západní Evropy teroristům při "investici" do přírodních zdrojů a sanace dluhů vůči Libyi tzv. Arabské jaro

   Smazat
  2. 8:12 hlavne nebud naivni

   Smazat
 7. Američania si demokraticky volia svojho prezidenta, a ako mi vysvetlil pán Rooswelt, demokratické je to, čo chce americký ľud - J.V. Stalin - Teherán 1943

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co bylo po Rooseveltovi... zastavili se dějiny? http://www.history.com/topics/us-presidents/theodore-roosevelt/videos

   Smazat
  2. Postuchovani

   Smazat
  3. F.D.Roosevelt ( 7:06-Teherán) je o generaci jiná osoba ,než Theodore Roosevelt (8:06 odkaz p. Krajtla na video) . Ano, oba zastávali funkci presidenta USA, ovšem každý jindy.

   Smazat
 8. Američanům se nejvíce staví na odpor Kim. Má za to, jenom za to, můj palec nahoru.

  OdpovědětSmazat
 9. V historii lidstva byly všechny supervelmoci stejné. Od Egypta, Perské říše, starověkého Řecka, říše Římské, Čínské a Mongolské atd. až po dnešní USA. Bez slitování si braly vše co chtěly. A chtěly stále a stále víc, neboť s jídlem roste chuť, toť je všeobecně známé. Na těchto říších je zajímavý mimo jiné jeden aspekt, ato při jejich výbojích po světě, jakoby zapomínaly na sebe sama a jejich říše se začaly rozpadat zevnitř. Ato buď nepřekonatelnými rozpory mezi uvnitř sebou nebo pod záplavou imigrantů z dobývaných území a jejich neschopnosti na tuto situaci reagovat.Zde na toto například kdys doplatil m.j. Babylon, kde již ani nevěděli kdo tam vlastně vládne a za co bojovat či proti čemu se bránit. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty bys sel branit vykradene cesko? Kde vladnou cizaci a vse vlastni

   Smazat
  2. Ano, já bych šel. S vědomím, že si konečně vezmu zpět to, co mi bylo neprávem ukradeno a předám to svým potomkům, aby mohli žít ve SVÉ SVOBODNÉ ZEMI, tu zvelebili a předali zase dál. Říká se tomu vlatenectví...

   Smazat
  3. 10:24 no to je jina, s tim se da souhlasit

   Smazat
  4. My jsme bohužel součástí, periferií tohoto upadajícího Impéria, které je již na ústupu z historie! Neb dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém slova toho smyslu vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, buzerantismu, xenifilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým vlivům a idejím! A když nebude Čtvrtý Řím, pak bude nová Zlatá Horda! Tuvin Šojgu - druhý muž a nástupce Putina v Rusku bude jejím prvním chánem. Páč čím jest Rusko samotné, když ne nástupcem oné říše Mongolů", v reálu ale šlo o říši Eurazijců! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara), což souvisí s ruskou "civilizační volbou" - http://www.zvedavec.org/send_print.php?clanek_id=5875&status=print
   Však také Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem právě oné Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! Však také první car Ivan IV. byl sice po linii otce přímým potomkem Rurika, po matce ale chána Mamaje, vládce Zlaté hordy, tedy potomka Čingischána! Ruský historik proto nazývá carskou říši eurazijským Projektem! A tento Projekt nejen že nekončí, ale on přežije i neslavnou jepičí pidiříši zvanou "Euroatlantida", která přestala být invazívní a sama se stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu! Nahradí ji silnější, zdravější rasa a kultura. Evropa pod příštím chánem Šojgu bude vypadat jinak - http://a2larm.cz/wp-content/uploads/2014/03/20070309map2053.jpg

   Smazat
 10. V emerice havaroval letoun SU -27 z nějakým plukovníkem na palubě...plukovník skončil v márnici....prý to osobně putin vypnul na dálku.... http://rusvesna.su/news/1505543351.

  OdpovědětSmazat
 11. Hele lidi, jestli chcete znát odpovědi, tak Vám je nabídnu na talíři: - přečtěte si Hlavu XXII - tam je o současné době, o lidské společnosti, o lidském myšlení úplně všechno (výhodou čtení Hlavy oproti "1984" je to, že nepodlehnete depresím); - pusťte si britský seriál "Jistě pane ministře" a na něj navazující "Jistě pane premiére" (tam je úplně všechno o fungování "Západního střihu demokracie a západních politiků);- přečtete si Čapkovu Matku, Bílou nemoc, Válku s mloky a RUR (tam je všechno o morálce a mnoho o současných dějích); - přečtěte si "Kapitál" a "Komunistický manifest" (tam je mnoho k pochopení proti čemu a proč liberální džihádisté bojují); nastudujte si příčiny vzniku I. a II. světové války (pochopíte, že Západní postupy se točí v kruhu a současné dění není nic, co by tu už nebylo); - nastudujte si "Husitství", zejména taktiku Jana Žižky, Žižkův polní řád" (ať víte, co, kkdy, kde a jak na "to" Češi (alespoň jak naši předci řešili problémy) ... no a podle Vašeho naturelu si potom pusťte plyn (dokud je z levný z Ruska), nebo Husitský chorál, nebo začněte kovat cepy, anebo jděte do Kaufu, kde je zrovna akce na máslo a to za cenu, o které se nám za dosud nezdálo. Bude hůř! Nejdříve je třeba pořešit domácí liberální a neziskové džihádisty a zavést prostý lidský středoevropský pořádek. Pak bude lépe, podstatně. Myslete na to při volbách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velice trefné! Karel z Plzně

   Smazat
  2. 9:51 Skvěle napsané jediná šance volit SPD. Kdo má ve znaku Českého lva a ne makrely prdel tak tak se taky tak zachová.

   Tady makreloprdelnící v akci proti 90% Českých občanů:

   http://svobodnenoviny.eu/umelecka-fronta-ma-novy-uvedomely-protestsong-ze-neuhodnete-z-koho-si-poklesle-strili/

   Smazat
 12. DĚKUJEME ZA VÝKLAD O MODERNÍCH METODÁCH TERORISMU SOUDOBÉHO VELKOKAPITÁLU, KTERÝ VRAŽDÍ ROVNOU PO MILIONECH, ABY FALEŠNĚ HOŘEKOVAL NAD DESÍTKAMI MRTVÝCH Z RUKOU SEBEVRAŽEDNÝCH ATENTÁTNÍKŮ. ZNÁME TO JIŽ DOBŘE I Z DOBY 2. SVĚTOVÉ VÁLKY, KDY POD BOMBAMI USA HYNULI STA TISÍCE CIVILISTŮ I V ZEMÍCH, KTERÉ "OSVOBOZOVALY". A z úst těchto masových vrahů pak slyšíme obžaloby, navíc vylhané, třeba o Miloševičovi. I my roníme slzy nad zbytečnou smrtí Milady Horákové, ale smrt desetitisíců jakýchsi iráckých, afghánských či syrských dětí nám slzu do oka nevžene. Holt propaganda ala Göbbels made třeba in ČT, to chce ovšem notnou dávku otrlosti, kterou nemají asi ani sebevražední atentátníci.

  OdpovědětSmazat
 13. Proč ty ussacký mamedi bedovedou vyřešit vraždu Kennedyho,ale všude jen vraždí a okupujou a tadnou válku sami nevyhráli???"!!!!!!
  Protože je to untermensch a zlodějskej ksindl!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 14. 9:06 and company: To je samé proč a chtělo by se slovy našich liberálních celebritních džihádistů odpovědět:"Proto!". Nicméně to neudělám a odpovím. Pro světovou rezervní měnu, pro US Dollar!!! Copak to není jasné? Velmoci nemají přátele, ale zájmy (říkají nám to pořád dokola a my to neslyšíme?). Kdo je jejich nepčítel? Všichni, kdo by hegemonii US Dollaru mohli ohrozit ... a ano přátelé, i EU (Euro)! Kaddáfí byl kámoš až do doby, kdy ho napadlo, že už by měl umřít a tak chtěl založit a financovat Africkou rozvojovou banku a Zlatý denár, který by nahradil hádejte co a koho (USD a MMF)(zvláštní a z jeho strany úspěšný způsob sebevraždy). Husajn nás nas.al s Kuvajtem, tak sme ho vyhnali a stačilo nám to. Pak ale dostal nápad, že bude s ropou obchodovat v Eurech (nemusím podotýkat, že to byla u něj úspěšná přihláška do klubu sebevrahů). Pak EU - copak si myslíte, že Euro není způsobilé konkurovat USD? Tak se s Kaddáfím a Husajnem svezla i EU. Tady ale bylo třeba trochu to vylepšit, tak přišly "barevné revoluce .. násilí a vlny emigrantů, kterým už neměl kdo bránit). Rozmordování Srbska (každá pořádná základna se hodí), rozvrat Ukruiny (ať Evropané vidí, co je to umírání, co je to válka). No a zlatý hřeb bylo co? Zveřejnění odposlechů a šmírování (údajně včetně Merkelky) - Snowden, Wikileaks ... to potom ti gauneři nemají jistotu, jestli taky nebyli odposloucháváni, šmírováni ... a všichni vědí, že US to klidně zveřejní ... a když ona ta moc tak chutná. Takže shrnuto: EU vedou vydíratelní podle zámořských notiček a konkurence Denáru a EU je zažehnána. Nadto společným "kampfem" proti Rusku poškozují i BRICS a tak se nám to všechno tak nějak slejvá k "zářným zítřkům" současného hegemona -USD. Jen vadou na kráse je postoj ruska, trochu Číny a nikdo neví, co udělá obyčejný bílý muž v USA, až se řádně nasere. Proto se preventivně pomlouvají, obviňují z kdečeho, ale hlavně nacionalismu, rasismu, nedemokracie, zásadně je nevzdělaný ..... Prostě pitomosti, kterým věší jen pitomec a pražskej džihád a jím řízené neziskovky.

  OdpovědětSmazat
 15. Jedno je jisty,ze jsme hrdi byt clenem onoho vrazedniho,exklusivniho spolku s jmenem Nato.Politici jsou spokojeni,ovcan ejsou spokojeni,radost je zit!

  OdpovědětSmazat
 16. Přesný popis toho, jak největší světový zločinec USA činí na zločiny rádoby světovlády pod rouškou "humánní demokracie". Přitom je to z jejich strany kruté, zločinné a s ohledem na dnešní dobu i neskutečně zákeřné.

  OdpovědětSmazat
 17. A k tomu zasadni a jednoducha otazka:
  A kdo ze to tam skutecne ovlada?
  A KDO ze to vrazdeni narizuje (a tedy je moralne zodpovedny), a kdo z nej profituje?

  Ono totiz zaclo dochazet i na Americke a Evropeske obcany, i je ted zacali vyhlazovat a nahrazovat... I konzervativni americane jsou obet, jen zcasti jsou spolupachatel - tolerovanim tech gangsteru...

  Akorat ze ta jednoducha odpoved "kdo" se tady nesmi uvest...
  (Jak rekl Voltair: Abys poznal, kdo te ovlada, zjisti, koho nesmis kritizovat...)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.