Reklama

.

.

úterý 5. září 2017

Konstruktér sovětských letadlových lodí dal sbohem Ukrajině. Bude pracovat pro Číňany


Geo
5. září 2017   Eurasia24
 
Konstruktér sovětských letadlových nosičů Valerij Babič se z ukrajinského Nikolajeva přesunul do Číny, kde se bude podílet na tamním programu vývoje letadlových lodí.


Informaci s odkazem na čínské zdroje přinesl ruský blog BMPD, jenž upřesnil, že Valerij Babič bude pracovat v námořním vědeckovýzkumném institutu v Čching-tao. Babič působil do roku 1991 v oddělení hlavního projektanta Černomořského loďařského závodu v Nikolajevu jako vedoucí konstrukční kanceláře pro letadlové nosiče a pozemní zkušební komplex palubního letectva NITKA.

V osmdesátých letech Babič pracoval mimo jiné na technické dokumentaci projektu 1143.5, který měl být základem třídy plnohodnotných letadlových nosičů sovětského námořnictva a vyústil v konstrukci jediné současné ruské letadlové lodi – těžkého letadlového křižníku Admirál loďstva Sovětského svazu Kuzněcov.

Babič až do současnosti žil na Ukrajině, ale bohatě publikoval i v Rusku a také v Číně, kde nyní získal angažmá. Jeho zapojení do vývoje čínských letadlových lodí může dále výrazně urychlit tento strategický program a pomoci Číňanům stavět letadlové nosiče „od nuly“.

6 komentářů :

 1. Pjakin v predminulom diele z Krymu informoval že v Čine su vybudovane cele mesta prpravene pre ľudi ako je aj tento konštrukter. Do Činy prešlo veľa odbornikov z Antonova a zo Siču.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Oni veškerou výrobu převážejí k sobě. Pro Motors-Sič mají připravené jedno městečko a pro Antonova zase druhé. Dovážejí si tam odborníky, mnozí už jsou tam zabydlení. Zavádějí tam veškerou tu výrobu, chápete? Třetí společnost, která také odešla z Ukrajiny, to třetí městečko… Dej Bůh paměť, teď si nemohu vzpomenout. Ale to není důležité. Mají náplň pro celá tři městečka jenom díky tomu obilí, kdy Ukrajinci dělali „byznys“. Jen zajistili Číňanům potřebné krytí, protože kdyby si o to Číňané řekli přímo, tak jim to nikdo nedá. Ale jako kompenzaci za zmaření jiného obchodu, za které by následovaly smluvní pokuty... To je takový krátký zpětný obrat. Když to nejde tak, tak to půjde jinak. "
   Pjakin 17.8.2017

   Vymazat
 2. Pozor, Havlista Vaclav Dvorak je prorezimni agent, Nova Republika existuje s cilem pro sber ip adres lidi nespokojenych s rezimem. Vaclav Dvorak je havlista ktery pracoval pro Vaclava Havla, nez byl prevelen do role agenta provokatera. Pozor, sbira vase adresy stejne jako sebral moji. Jeho ukol je vas identifikovat pro internaci. Cesko zvysuje pocet bojovych letist z 4 na 16, stavi a dostavuje kryty pro vladu, pripravuje plan vcetne internace (koncentracni tabory) ktere stavi v Krusnych Horach, na Ostravsku a jinde. Nepiste sem primo, pouzivejte anonymni server kryjici vase ip. Zjistete si havlistickou minulost Vaclava Dvoraka. Me verit nemusite, overte si to.
  Budte opatrni a bdeli.

  OdpovědětVymazat
 3. To udělal dobře Čína potřebuje letadlové lodě.

  OdpovědětVymazat
 4. Přez tyto okrajinské občany již skoupily veliké množství pozemků a to pokračuje, až se okrajina vzbudí tak zjistí že jim patří jenom dluhy, které nebudou NIKDY splatitelné. TO JE MODERNÍ OTROCTVÍ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:28 Ukrajina je na správné cestě, na které my jsme už o kousek dál. Oni o svou kolonizaci teprve bojují, u nás už to je realita.

   Vymazat