Reklama

.

.

neděle 3. září 2017

Krávy jsme porazili, zbyli nám jen voli….

Přemysl Votava
3.9.2017  ČNL
 

Ceny másla, sýrů, mléčných výrobků letí vzhůru. V supermarketech hlídáme akční nabídky. Místo másla, natíráme chleba lacinějším margarinem. Nedostatek másla je prý celosvětový. Pokud je to tato pohádka pravdou, tak bruselský úředník zase selhal. Možná, že se vymluví na čínského, indického zákazníka, který začal mazat máslem.

Zcela nedávno dle médií, byl mléka nadbytek. Tedy i dojnic. Krávy dojily, jako divé, mlékárny odmítaly mléko vykupovat. Za více nadojeného mléka byly sankce. Uteklo několik měsíců a z ceny másla se nám protáčí panenky. Dnes je to máslo, sýry, či obilniny, zítra to bude vepřové, pozítří hovězí, za měsíc kuřecí maso a za rok třeba vajíčka….

Nemusíme být velkými zemědělskými odborníky, stačí se jen projít českou či moravskou vesnicí, vidět krajinu kolem ní. Naši předkové by žasli nad prázdnými kravíny, vepříny, místo cukrovky či obilnin, by viděli jen nedozírné lány žluté řepky…

Z vesnic mizí život, odcházejí obyvatelé, zavírají se školy, obchody, pošty, hospody, …místo prosperujících podniků, se mluví o propadu zemědělství. Ročně mizí pod betonem tisíce hektarů zemědělské půdy. Na kvalitní zemědělské půdě se staví obrovské velkosklady, desetitisíce kamionů vozí k nám potraviny, často přes půlku Evropy.

Česká republika už po mnoho let přestává být potravinářsky soběstačná, preferují se dovozy, zejména ze „starých“ států EU. A to drahé máslo, to je jen důsledek této krátkozraké politiky. Stáváme se jen odbytištěm pro EU. Ničíme tím ale českou vesnici, deformujeme krajinu.

Stačí si otevřít statistiku, porovnat vybrané údaje o stavu zemědělství. Jako ilustraci jen několik příkladů. Ještě v roce 1989 v českém zemědělství bylo přes milion dojnic, nyní jen 360.000. Tedy třetina. Obdobně je to u prasnic, v roce 1989 jich bylo 315. 000, nyní jen 100.000, tedy také třetina. Obdobný stav je i u rostlinné výroby, podobné je to u ovoce, zeleniny. I v těchto komoditách vidíme prudké poklesy produkce. U brambor dokonce je to 4x méně, než v roce 1989. Propad výroby je i u zeleniny, ještě v roce 1989 jí bylo na českých polích 573 tisíc tun, nyní jen 250 tisíc tun. Tedy opět méně než polovina. Důsledkem této krátkozraké politiky polistopadových vlád je propad našeho zemědělství. Proto po českých silnicích se valí kamiony se zemědělskou produkcí ze států EU zejména pro zahraniční majitele našich supermarketů. Nespokojené zemědělce zachraňujeme jen dotacemi.

Tato uvedená statistika je nemilosrdná, je jen obrazem stavu naší zemědělské politiky po roce 1989. Stáváme se pro EU jen výhodným odbytištěm. Rostoucí ceny másla, jsou jen důsledkem této politiky státu. Ubylo nám krav, zůstali voli. 


Přemysl Votava
místopředseda Národní socialisté

47 komentářů :

 1. S článkem souhlasím jsou to smutné fakta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. před pár lety jsem dělal v jedné potravinářské firmě na managerské pozici a majitel nám říkal, že ČR je soběstačná z 60 procent v potravinách. Slovensko jen ve 40 procentech. Porovnejte s komančema , kdy to bylo asi 92 procent. Těch pár procent byly banány, pomeranče a další věci co u nás nerostou.
   J.

   Vymazat
  2. Smutná fakta koloniální politiky.

   Vymazat
  3. To mi hlava nějak nebere. Vždyť Vašík přece říkal, že budeme mít vládu odborníků...

   Vymazat
  4. hodně pravdy ale... měl by také vědět, kolik procent zůstalo orné půdy, a kolik v té zbývající stojí elektrovoltaiky, a kolik luk je pokosena bez ohledu agrotechnických lhůt jen za účelem zisku ze státních dotací....

   Vymazat
  5. V roce 2004 byla touto dobou výkupní cena mléka 9,40 Kč/l a máslo bylo za 35,- Kč/ks. Dnes je výkupní cena 8,40 Kč/l a máslo za 55,- Kč/ks - kde se stala chyba??

   Vymazat
 2. Zase Porošenkův kamarád Zaorálek zvrací v Sorošových mediích o 40.000 Kč průměrné mzdy. Jestli ten prolhaný sajrajt zase budou lidé volit, tak se připojím k hnutí za zotročení a likvidaci dementů a budu volit TOP a padákového experta.

  OdpovědětVymazat
 3. "Stáváme se pro EU jen výhodným odbytištěm"
  ===========
  Náš export a to především na ten zlý západ, výrazně převyšuje import. Žijeme z exportu na západ. vyvážíme auta, díly na auta, stroje,... Daleko sofistikovanější věcičky za které dostaneme daleko víc peněz než za nějaké obilí či co.
  Tolik k blábolům toho Votavy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B.4. září 2017 3:30

   Tak hlavně, aby ty peníze dostali nezaměstnaní z živočišné výroby a kapitalista těmi bankovkami místo svého strožoku nakrmil celý národ. Zatím to moc nefunguje a výživa havloidy okradeného a zneužitého národa je zajišťována válečnými náhražkami a rozemletými drůbežími kostmi, což by za reálného socialismu neprošlo. Tolik k blábolům 0:07.

   Vymazat
  2. 0,07
   Od nepaměti byla soběstačnost ve výrobě základních potravin výrazem nezávislosti státu. Vámi zmiňovaná auta a stroje u nás pouze montujeme dohromady. Jejich vývoj probíhá v domovských zemích majitelů fabrik. Tam ostatně odcházejí i zisky z prodeje.
   Do českého zemědělství odtéká cca čtyřicet miliard ročně. Nemyslíte si, že by si za tyto peníze zasloužili plátci alespoň dostatek kvalitních, cenově dostupných potravin?

   Vymazat
  3. Už tu na vaše hloupé závěry pán kolega odpověděl, ale pro jistotu znovu:
   Pokud budete bydlet s Babišem nebo Kelnerem v jedné obcí, tak budete mít všichni vysoké průměrné příjmy, ale vy ve skutečnosti budete umírat hladem. Tak je to s naší ekonomikou. Většinu výroby, kterou budovali naši předci, nám naši politici prodali za hubičku do ciziny. A co prodali našim, tak se buď vytunelovalo nebo vyvedlo do bezdaňových rájů. Takže zisky jdou stejně jinam. Před rokem 1989 nám dle ústavy patřil celý majetek ČSSR. Pár jedinců nám ho zpronevěřilo za sliby. A co více. Zničili nám zdravotnictví, sociální péči, vymohli v EU tak malé kvóty na dovozy ale i vývozy, že i ten zbytek výroby a zemědělství v českých rukou krachuje. Když jdete do zahraničí banky, česká je snad jen jedna, tak vám na začátek podnikání nepůjčí. Kolikrát ani na rozvoj již fungujícího podniku. Stát sice hlásá podporu, ale ta je byrokraticky natolik zdlouhavá a neprůhledná, že se na to raději vykašlete a jdete si půjčit k příbuzným či přátelům. Když klopýtnete, tak máte najednou nepřátele, kteří o vás tvrdí, že nevracíte. A zažalují vás. Najednou jste persona non grata a už se nezvednete. To je celkem běžný příběh. A tak slovy Renčína, kdy věštkyně říká panu Dlabáčkovi: ano, vidím vilu, dvě auta a bazén a vy na to závistivě koukáte přes plot...
   Tak dopadl český sen. Můžete mít sebelepší nápady, ale vlastní lidi vás uštvou...
   Pak bude máslo ne za 50 Kč ale třeba za 100 a my budeme volit mezi máslem nebo tím, zda si pustíme teplou vodu ve sprše.

   Vymazat
  4. O:07A ty jsi kdo?Tupec,který přepočítává doma dolary a je mu jedno,co žereš,za kolik,je ti jedno,že místo polí,stojí na úrodné půdě haly,kam nadnárodní korporace vozí právě to,co by se mělo vyrábět u nás,tobě je jedno,že na pastvinách není dobytek,který,Nás živil,tobě je jedno,že nechodíš v botech u nás vyrobených,tobě je jedno,že se zlikvidovalo těžké a lehké strojírenství,textilní a sklářský průmysl, a vše se dováží,nebo nám tady laskavě umožnili montovat,tobě je jedno,že jsme v područí?Kolik ti je,ty postrevoluční kryso?Vždyť ty nejsi ani Čech.Ty jsi zaprodanec!

   Vymazat
  5. 7.51 Pan Werich, blahé paměti, by k tomu řekl "von je jenom blbej"...

   Vymazat
  6. 8:08:
   Ten výrok V&W je třeba citovat přesně: "Von je buď tak blbej nebo to dělá za cizí peníze". Tady tak zbývá otázka co platí o 0:07 víc.

   Vymazat
 4. panove, co si myslite o konfliktu KLDR a USA? Uprimne, Kim asi pro vsechny blazen, ale preji si aby hodil jadernou zbran ne na ostrov GUAM, ale primo do NEW YORKU, at se ty USACKY kurvy probudi, ze nebudou diktovat a urcovat sankce a co se jim zalibi, kezby tam zhnilo miliony lidi, on uz je tresta buh hurikanem v texasu, aneb Putin, za to jake jsou to kurvy!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi normální psychopatický dement. A ještě Boha si bereš do tý svý špinavý tlamy. Hnus.

   Vymazat
  2. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B.4. září 2017 4:42

   Naslibovali lidem rakouské platy a místo toho makají za 1/4 v montovnách jako Slaves otroci odkázaní na dříve kafilérní produkty vydávané za potraviny. Vsadím se, že i dovezené africké kobylky a blízkovýchodní slimáci mají větší příjem a jsou lépe živeni.

   Vymazat
  3. Neplácejte hlouposti. Nikomu bych nepřál smrt ani Američanům. A už vůbec ne atomovou zbraní. Mně spíše připadáte jako agent provokatér. Jako že Švejka. Tak příště přemýšlejte než nějaký blábol vypustíte z úst. Kazíte tím diskuzi. Navíc je to mimo téma.

   Vymazat
 5. Neni to pravda, ze ve svete je nedostatek masla.
  Je to propagandisticka lez.
  Treba v USA je maslo levnejsi za kg o dva dolary.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to evropský problém. Ne americký. A to se nemáte tedy čím chlubit. Jen o dva dolary. BývAlý potraviny v USA mnohem levnější.

   Vymazat
  2. Jo, to emerické geneticky, ractopaminem napíchné jedovaté svinstvo, pardón, maso, plné růstových hormonů, byste chtěl prodávat Čechům, už s tak vysokým výskytem rakoviny?USSA pro rychlý kapitalistický zisk, dělá ze zvířat kulturisty.Až hlupáci v EU podepíší TTIP, tak stejně krachne nekonkurenceschopné evropské zemědělství vůči levnější emerickké nadvýrobě.A ty otravné jedy, doveze USSA do našich domovů a na talíře, nastane trávení obyvatel, včetně nesmyslného dovozu frakovaného zkapalněného předraženého plynu!

   Vymazat
  3. V USA je 70% potravin, geneticky okořeněných chemickým svinstvem a z chovné zvěře dělají svými hormony, hotové kulturisty.

   Vymazat
 6. Neznám vůbec nikoho kdo by natíral pečivo máslem.
  1) Nemá žádnou výživovou hodnotu, je to jen prázdný tuk, navíc nezdravý, žádné proteiny, jen zbytečné kalorie.
  2) Musí se vytáhnout z lednice 1/2 hodiny před natíráním - komu by se chtělo?
  3) Je drahé
  4) Není to žádná nenahraditelná chuťová extáze bez které se nejde obejít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B.4. září 2017 4:01

   Nevím, proč se vyjadřujete k věcem, kterým nerozumíte.
   1) Máslo (mléčný tuk) patří svým složením mezi nejzdravější tuky na světě - něco si o tom zjistěte, navíc stabilní nasycený tuk je tělu vlastní zdroj energie a nosič uskladněných vitamínů.
   2) Vzhledem k výše uvedenému nepodstatné.
   3) Cena je vzhledem k tučnému masu přepálená, ale jeho konzumace se i za těch 200 Kč/kg po zdravotní stránce vyplatí.
   4) Gurmáni a konzumenti přírodních potravin s vámi nebudou souhlasit.

   Vymazat
  2. 1:23 Tak, jasně, že volové si nepochutnají na másle, ale na trávě.

   Vymazat
  3. Prázdný tuk??? HAHAHA :-) Spíš prázdná hlava!

   Vymazat
 7. Česko je v prdeli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leda ty jsi v prdeli, ubožáku.

   Vymazat
  2. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B.4. září 2017 4:14

   Tak si uvědomělý lumíku v záchvatu podpindosnictví pravidelně namaž Ramu z obou stran, ať na tobě nemocnice skupované oligarchou a nadnárodní farmakomafie ještě naposledy vydělá.

   Vymazat
  3. Nedávno jsem upozorňoval na prodejní automaty kvalitního (chutného) mléka Milknatur, tak na jedné adrese, kterou firma uvádí, automat už není, je tam misto něj asi šestá banka hned vedle sebe. Jde o adresu FRANCOUZSKÁ ULICE , galerie.

   Vymazat
  4. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B.4. září 2017 5:10

   Pro bílého člověka jsou mléčné produkty požehnáním, ale černoch a pravděpodobně i arab se po nich posere. Vybitím krav a zrušením teletníků, likvidací vepřínů a odchoven selat to tady od listopadu 1989 připravují na příchod černošských a muslimských novousedlíků do Evropy, neb napříště bude potřeba pouze skopové na kebab. Tak si dobře rozmyslete, kde se budete přičmoudle stravovat a u koho šikmooce nakupovat.

   Vymazat
  5. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B.4. září 2017 5:50

   Nakonec i tu Jugoslávii rozsekali nejen kvůli tomu, že se jednalo o konkurenční projekt EU, ale hlavně aby se otevřela balkánská stezka pro Afričany a Araby. Nedejte se zmýlit, biblický projekt mají na tisíce let a realizace tohoto konkrétního plánu se změnou osídlení Evropy probíhá celá desetiletí dopředu.

   Vymazat
 8. Fakt je, že vyznavači EU v dnešní podobě si nejsou vůbec připustit, že prosperita se vytváří prací. Dosavadní ekonomický růst byl způsoben jen přesouváním potřebného a nepotřebného zboží mezi chudými a bohatými zeměmi, důkazem je neúměrné přetížení dopravy. Když k tomu přičteme změny v čínské ekonomice a dalších přehlížených zemích, dostáváme krutou realitu.
  Dnes neseženete kvalitního řemeslníka, jen jakési invalidy, kteří žijí z podstaty, všechno je dovoz z Ukrajiny a východu.
  První nadšení z přechodu ze socialismu na kapitalismus u většiny lidí vyprchalo, když zjistili, že sice je za žvanění nikdo nezavře, ale je jim to prd platné. Teď nastává vytřízlivění z cenové úrovně. Tak jak se rozšiřují nůžky v životní úrovni lidí a bohatnou bohatí a chudší chudnou systém začíná požírat sám sebe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B.4. září 2017 5:37

   Tohle přeci cinkající klíči chtěli, že jejich rodiče nebudou mít na nové zuby a důchod jim vystačí pouze na levné potraviny. No a aby nízkopříjmové skupiny obyvatel neměly politické roupy, tak je třeba je zabavit sledováním akčních cen, i když by to šlo po vzoru 1. republiky vyřešit stanovením maximální přípustné marže.

   Vymazat
 9. EU definitivně zničilo české zemědělství svojí nesmyslnou politikou a debilními dotacemi.Aby bylo málo dojnic-mléčných výrobků, platí výrobcům dotace za nevýrobu.Zvěrstvo a-lá Eurosojuz!Horší, než RVHP!Zapomeňme na mléčné výrobky, EU nám vnutí žrát montážní haly, řepku a solární panely, které se na polích v současnosti pěstují.Zrušení výroby a prodeje vepřového, je jen otázka času, nehledě na to, tak konzumace vepřového se neslučuje s filozofií nových příchozích machometánů, budoucí a velmi žádanou majoritou Europastánu.

  OdpovědětVymazat
 10. Většina dotací je dnes směřována na nevýrobu potravin, nejvíce peněz dostává ten, který nic nevyrábí, dvakrát za rok poseká trávu, bydlí na Václaváku a pole má na Šumavě. To je v Čechách model nejlepšího zemědělce. A ten dostává nejvíce peněz.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně takto fuguje politika EU.S EU do hladomoru a nikdy jinak.Tohle si ani komunisti nedovolili.

   Vymazat
 11. Za první republiky

  Gender tetkám se omlouvám, o případných kravách mezi voli(či) nám pan učitel nic nediktoval. Dnes by měl zřejmě ve škole potíže.

  V dobách jednotné kandidátky Národní fronty, na které se již voličům dostal poměr "funkčních volů" předvolen soudruhy, bratry a sestrami atd., protože "elity" v ČSL (Československá strana lidová s Kalouskem a jinými, dnes KDU ČSL), Československá strana socialistická a KSČ (v alfabetickém pořadí) si tu práci dali sami již při sestavování kandidátek.

  Kdo si tu práci dává v tzv. demokratických stranách, kde ať volíme jak volíme.. má škodná vždy nakonec v Parlamentu majoritu... a dává se odrohovat, aby neporanila zadní tváře majitelů FEDu a tzv. demokratické části světa - samovyvolených, a jejich ouředníků v Bruseli. Dříve se posílalo do Prčic nebo do Moskvy pod Kyjevem, dnes do Brusele.

  Přeji všem dobré jitro z Malého Jeruzaléma.

  OdpovědětVymazat
 12. Likvidace potravinové soběstačnosti je vlastizrada a měly by být potrestáni zodpovědní činitelé. To nemluvíme o tom jaké byly zásoby pro případy nerovnováhy.Zvyšování výnosů za každou cenu je také zločin na lidstvu.

  OdpovědětVymazat
 13. Tak nevím oč vám vlastně jde, máte co jste chtěli? Máte vysněnou Yenkii DEMOgracii neomezené možnosti, bohužel za vše se musí na tomto světě platit a za blbost se začíná platit i s přirážkou. Otroci ve vlastní zemi už jste a za ten odpad jemuž se říká žrádlo budete platit víc a víc, to je přeci podstata dostat malé státy na kolena. Tak s láskou vzpomínejte na ty úžasné chvíle kdy jste cinkali v práglu.

  OdpovědětVymazat
 14. ja bych zdražil uplně všechno o tisic procent ubylo by prace dochtorum s tlustymi až nechutně otilimia přežranymi a hned by se ukazalo kdo na to ma a kdo ne třeba takovi duka si nemuže stěžovat že a taki hubeni v montovnach a kuplandech by vic kmitali sadra ani masra na sobě nemaje

  OdpovědětVymazat
 15. Nesouhlasím s autorem, že krávy jsme vybili, zůstali nám jen voli. Zůstali jen gauneři, protože volové by ani nebyli schopni to dotáhnout tam kde jsme.

  OdpovědětVymazat
 16. "Myslím, že jsme opět velmi ohrožený národ, biologicky i kuturně. Dvacet esejí nevypráví příliš o tom, co by český národ měl dělat, jestliže chce přežít, a popřípadě se dostat dál; víc mluví o tom,co by dělat neměl."
  František Koukolík - Češi. Proč jsme, kdo jsme - a jak dál? Galén, 2015.

  "Mám někdy i proti své vůli rád zemi, kde jsem se narodil, patrně hlavně proto, že jsem se tu díky nepopsatelně složitému souboru náhod narodil. Mám ji rád i se svým národem i v této době, kterou považuji za jednu z nejriskantnějších v našich dějinách, doprovázenou rabováním zdrojů a ponížením, pocitem rozkladu hodnot a hromadnou pomateností jak ze skupinového strachu, tak ze skupinové chamtivosti." str. 19
  ..."Národ se začne rozpadat na drobné skupinky bojující o tenčící se zdroje rabované jak zvenčí, tak zevnitř." str. 43

  OdpovědětVymazat
 17. Tady je ten Veškrnův "spgavedlivý stát", o kterém blábolil na Letné a po svém zvolení v novoročním projevu v TV. Největší dgamatik, mesiáš, svatý Venca Letiště.
  Největší zločinec v historii země!

  OdpovědětVymazat
 18. Skvělý článek. Každý soudný člověk musí uznat, že zdevastování naši ekomoniky pro "revolučním" převratu je trestuhodné a dějiny tuto zhovadilost určitě odsoudí.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 19. Merklová prohlásila, že ISLÁM patří do Evropy. Je tím řečeno všechno. Jsme ztraceni. Před 27 lety jeden genius řekl, že trh vyřeší všechno a žádné plánování není zapotřebí. Výsledky vidíme už dnes. Výsledky prosazování Merkelové že Islám patří do Evropy budeme vidět záhy.

  OdpovědětVymazat
 20. V roce 2004 byla touto dobou výkupní cena mléka 9,40 Kč/l a máslo bylo za 35,- Kč/ks. Dnes je výkupní cena 8,40 Kč/l a máslo za 55,- Kč/ks - kde se stala chyba??

  OdpovědětVymazat