Reklama

úterý 12. září 2017

Krize světového kapitalistického řádu.

Karel Janko
13. 9. 2017 

(Projev, který zazněl na předvolební demonstraci v Praze dne 9. 9. 2017)

Vážení přátelé, dámy a pánové.

Svůj dnešní úvodní proslov jsem nazval "Krize světového kapitalistického řádu", Proč? protože jedině tak lze nazvat současný stav politiky v celém západním světě. Politická kultura současné společnosti odráží morálku a potřeby neoficiálních mocenských struktur. Všechny tři tzv. pilíře demokracie: moc zákonodárná, moc výkonná a moc soudní jsou čím dál tím více sluhy v jejich službách a vyhýbají se jakýmkoliv změnám tohoto stavu.

Peníze a moc jsou zároveň jejich zlatým grálem. Monopoly i stát jim poskytují potřebné finanční zdroje a volby jsou jen prostředkem k udržení jejich absolutní moci. Tento status budou egoisticky bránit pod heslem obrany demokracie, svobody, liberalizmu, osobní ochrany práv - potažmo ale bezuzdného byznysu. Tím zákonitě každý systém degeneruje.

Trvale se prohlubující disproporcionální rozdělování zisku, ve kterém bohatí bohatnou a chudí chudnou je celosvětový trend. Za posledních 7 let se zmenšil počet jedinců ovládajících polovinu světového majetku z 358 na 8 osob! Tato koncentrace kapitálu a její důsledky je patrná v Evropě i u nás.

Současný monetární model růstu hospodářství navíc celosvětově neúnosně vyčerpává jeho zdroje, (t.j. zdroje vody, půdy, energií a kovů), způsobuje stále se zvyšující zadlužení států i větší části obyvatelstva a porušuje základní ekonomické pravidlo trhu – t.j. vyváženost nabídky a poptávky. Ta se v poměru k produkci ztrácí a systém se dostává do krize, kterou řeší buď ovládnutím dalšího území, nebo válkou. Nemusím být prorok, abych navzdory současné konjunktuře předpověděl, že bez expanze budeme mít do několika let v Evropě další hospodářskou krizi.

V celém západním světě se nastolil imperiální stav ovládaný bankami, monopoly, lobisty, zkorumpovanými politiky, kriminálními živly a vojenským výrobním sektorem (viz. CFR v USA). Úspěšně k tomu v Evropě přispívá Brusel svými směrnicemi, zásahy, dotacemi, direktivami i pro-migrantskou politikou. Vážné nebezpečí nám hrozí i ze strany liberálně-anarchistických kruhů s jejich požadavky na multikulti, pozitivní diskriminací, rasismem naruby, propagací LGBT včetně Prag Pride a s postupnou likvidací evropské kultury a tradic. Součástí toho je pražská kavárna i část neziskovek.

V jejich průniku do většiny politických stran a jejich vlivu vidím jednu z příčin toho současného politického úpadku. Můžeme se jen dohadovat, jak a v jaké míře jsou tím velko-kapitálem financováni a ovládáni. (a lá Soros).

Ale stále se bude v médiích lhát, dokud se systém nezhroutí, nebo, - co hůře, nebude nastolen otrokářský řád a my budeme jeho otroky. Nebude to ale ten původní. Půjde to přes léky, potraviny, genetiku, čipy. Pokud je fašismus o ideologii a politice, imperializmus je o ekonomice, zisku a moci.

V současném systému monopolního kapitalizmu proto nevidím žádné schůdné evoluční řešení uvedené situace. K všeobecnému matení voličů přispěla i ztráta klasické pravo-levé ideologie. Pravicové strany jen prohlubují nerovnosti ve společnosti a jejich jediným cílem je zisk. Levice opustila svoji historickou úlohu, přistoupila na hru s mamonem a vědomě kolaboruje s chamtivou a egoistickou pravicí. Tím vyprázdnila svůj politický potenciál, což se zákonitě projevuje na jejich současných předvolebních preferencích v celém západním světě.

Pokud někdo, nebo něco ohrožuje jejich status, spřáhnou se všichni společně i s ďáblem proti každému, kdo by chtěl narušit tuto jejich hegemonii. Příkladem jsou volby ve Francii, Holandsku, Rakousku i USA, .........

U nás je situace podobná: hnutí ANO, ODS a TOPka za pomoci lidoveckých poskoků zajišťují výše uvedený model. KSČM hraje mrtvého brouka a ČSSD ústy svého předsedy Sobotky lže a lavíruje, ač se chlubí diplomaticky pronášenými úspěchy. Pro mě je Sobotka pesona non grata, ač bych s chutí použil jeden jadrný moravský výraz. V tomto tažení za další centralizací politické moci chce naše vláda i parlament zlikvidovat všechny malé strany, aby se zbavily konkurence a lépe ovládaly situaci v zemi. Slouží jí k tomu i přijatý zákon o kontrole nad hospodařením stran.

Takový je jen obraz a situace v nadcházejících volbách u nás.

K celé výše uvedené problematice mám proto na premiéra, vládu i parlament následující otázky:


- Proč máme v naší republice 80-ti % produktivitu práce a jenom 40-ti% mzdy průměru EU?

- Proč 10% naší české populace žije na hranici bídy, 30% se životním minimem a 2/3 pod jejím průměrem ?????????

- Proč je nedostatek peněz na zdravotnictví, školství a na důstojné důchody?

- Proč si západní firmy vč. bank vyvážejí ročně 300-400 miliad korun nezdaněného zisku?

- Proč jsou k nám dováženy nekvalitní potraviny a neprosadíme naši vlastní potravinovou soběstačnost?

- Proč plánuje MV (ve spolupráci S+Ch) 500 milionů Kč na integraci imigrantů, když prohlašuje, že nefunguje přerozdělování?

- Proč nemluví ústy Orbána?
- Kam se ztratila kauza církevních restitucí?

- Proč není důsledně řešena kauza OKD?

- Proč máme zvyšovat rozpočet a výdaje na zbrojení, když naše jednotky neslouží občanům této země? Aby měla Amerika odbyt své zbrojní produkce?


Na každou mojí otázku mám odpověď a řešení.

A pokračuji.

Propagandou o dotacích z EU se p. Sobotka rád chlubí, ale nic nám neříká o tom, že tyto dotace máme bohatě - (cca 1,5x) předplacené formou povinného příspěvku do kasy EU, investičními pobídkami, daňovými úlevami, přípravou stavebních ploch, rekvalifikacemi pracovníků atd. Tím se ale nechlubí!!!!

Proč vláda dopustí, aby naši zástupci v EP hlasovali proti našim zájmům?

Dne 18.5.2017 hlasovalo v Evropském parlamentu pro uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů, nebo se hlasování zdrželo těchto 12 poslanců:


1. Telička 2. Ježek 3. Charanzová 4. Dlabajová všichni z ANO

5. Zdechovský 6. Šojdrová 7. Svoboda z KDU – ČSL

8. Štetina 9. Niedermayer z TOP09, a 10. Polčák ze STAN

11. Poc a 12. Poche z ČSSD -  jak   s m u t n é!


Tak hlasují naši volení zástupci v EU - proti zájmům občanů ČR. Jsou to vlastizrádci, načichlí pochybným evropanstvím a měli by být druhý den za katrem.

Žádné muslimské migranty do naší země nepřijímat !!!!!!!!!!!

No muslims in Czech !!! Žádné multi kulti!!!

Co proti tomu dělá Sobotka ? Lavíruje a co kde naslibuje, o tom nevíme.

Potřebujeme takovou vládu a takového premiéra? A potřebujeme takový systém?

Řekl jsem A, řeknu i B!

Je jasné, že je potřeba totální změna stávajícího politického systému. Doba k tomu dozrála. Žádné klíče, ale biče.

Navrhuji vyhnat všechny současné strany z našeho parlamentu a do voleb ustavit a připustit profesní komory. Ty by měly jasné cíle a jejich hlasování by muselo odpovídat jejich profesním zájmům. Zároveň snížit kvorum pro vstup do parlamentu na 1 % pro zajištění potřebné plurality. V této podobě by mohli poslanci dodržet závazek hlasování podle svého vědomí a svědomí. Tímto chci upozornit i na to, že současná zkorumpovaná politická garnitura hlasuje podle vyšších direktiv, dojednaných kuchhandlů a legalizované korupce. Máte to hlasování v parlamentě vidět!

Suma summarum:

Jak jsem již navrhoval na minulých demonstracích, spojme své síly v odporu proti řízené imigraci, proti vládě, proti válce i současnému systému. Zestátněme přírodní bohatství a klíčové obory našeho hospodářství, protože největší lží privatizace bylo heslo, že nejefektivnější je privátní. Sloužilo jen k rozkradení společného majetku.

Vystupme z té prohnilé, byrokratické, lobisty, finanční oligarchií a nadnárodním kapitálem zkorumpované Evropské unie a utvořme na bázi V-4ky - 8-ky) Novou unii od Baltu až po Jadran. Je totiž smutnou skutečností, že se politika Bruselu podstatně rozchází se zájmy svých občanů, že ignoruje hlasy menších států a ve stávající podobě je nereformovatelná. Bruselská administrativa má charakter fašistické organizace a celá EU má imperiální sklony vůči státům východní Evropy. A z toho vyplývá i její chování. Ti, kdo se dnes staví proti její další integraci a imigraci, jsou občané bývalé východní Evropy, bránící nabytou svobodu, kulturu, svoji existenci a zemi. Ještě více Bruselu, a nepůjde zde žít. Stejný přístup je třeba zaujmout i vůči NATO, prosazující egoistické zájmy Spojených států a zatahující nás do své válečnické mašinérie proti Rusku.

Pryč z Evropské unie! Pryč z NATO! To je naše jediná šance na přežití.

Ať žije naše Česko a bratrské Slovensko!

Ať žijí svobodné národy Evropy!

- - -

35 komentářů :

 1. Kecy! Bez šibenic to nejde!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hi,hi. Bez šibenic to jde. Duchovní obrodou. Ale kdyby se všichni obrodili v duchovní oblasti na nejvyšší možnou úroveň, většina by asi tvořit dále již nic nechtěla. Jen skuteční entuziasti, kteří to mají v krvi. Lze jen otáčet kormidlem. Kdyby všichni přišli o iluze naráz, byl by konec života. Tedy lidí. Zvířata si naštěstí pro ně nikdy neuvědomí, jak to ve skutečnosti je. Takže život neskončí, ale lidský úděl může být lehčí. Dosavadní představy o životě, většinu lidí brzdí v jejich rozvoji. Jednička a nula, tranzistor jako drobná porucha - asymetrie v rovnováze, singularita. Vše oststní je jen iluze. Je to jen můj pohled.

   Smazat
  2. 2:44 Šibenice jsou jednoduší

   Smazat
  3. A taky rychlejší a účinnější 6.23

   Smazat
 2. Ano souhlas pěkný a pravdivý článek.

  Tady šílení sluníčkáři v usa:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Radsi-se-posadte-Zatykat-cernochy-za-rabovani-je-rasismus-padlo-v-USA-po-hurikanu-503778

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja se poseru
   Rikat si muze kazdy co chce
   Ale fakt je ze drancovace policie odstrelila a jine chytla a budou sedet

   Smazat
  2. Bez mon kapitan Honolulu je tu pusto, jedine on ma necenurovane zpravy, misto tech predzvejkanych tady
   Honolulu vam rekne jak policie a zrejme i obcane odstrelili zlodeje

   Smazat
  3. 23:52 naka novinarka jedna pani povidala
   No a co?
   Co je to za zpravu?
   V hospode zase jeden rikal ze kdyz prdi tak smrdi
   To je priblizne stejne dulezita zprava
   Cesi proste nemaji prehled o dulezitosti zprav
   Bez Honolulu je to tu prazdny

   Smazat
  4. 0,37-0,48
   idiot non plus ultra....aneb havlobanderovskej vohon v akci!!!!!!!

   Smazat
  5. 0.48 -a co ti brání jet za ním na Floridu? Hledej pseudonym Jiří Večerek Florida ( u nás známý především z diskuzí serveru Novinky) a protože jsi určitě taky důchodce, můžete žvatlat a nadávat Čechům hurvínků a nadávat na ČR a co strašného nás nutně potká, od rána do večera. Proč tady sedíš a maříš čas, když je to tady prázdný? A že bys to zaplnil svým žvástem, se zrovna říci nedá. Mazej, a pozdravuj od hurvínků svého božského loulu.Ale možná že ho bežně nenajdeš, možná že je v místním blázinci - světlonoš.

   Smazat
 3. Toz v Hytlermarketech nenakopojo za tema sem odelal kríz.....gdo potreboje konzomovat recyklovane odpad????? toz te zdegenerované landáci....slonce v srdci....howk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nos tam kriz, jak rika Honolulu

   Smazat
  2. 0,41
   Hovnolulan je zmrd,ussáckej kripl....doufáme,že to brzy zdechne a ani tobě to dlouho nepotrvá!!!!!!!!!

   Smazat
 4. „Navrhuji vyhnat všechny současné strany z našeho parlamentu a do voleb ustavit a připustit profesní komory.“
  Autor se snaží vytvořit kulatý čtvereček. Nic lepšího, než demokracie nejspíš nevytvoří.
  Zkušenost s profesními komorami, např. právnické, také není nejlepší – vzájemně se kryjí v nepravostech. To je nejspíš trend všech spolků, nad nimiž není občanská kontrola.
  Je třeba už konečně vytvořit zákon o referendu a odvolatelnosti politiků. Jenom to, je krok směrem k demokracii a k možnosti občanů zasahovat do politiky, když vznikne ta potřeba a ne jenom při volbách. Která strana má tento bod jako vlajkovou loď svého programu, snad každý ví, nechci být kolovrátek. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Projev vychází z toho, že politické strany nezastupují zájmy občanů a dospělo to tak daleko, že vedle rozbití Československa, rozkradení národního bohatství a přivedení průmyslově vyspělé země a na rozvojovou už hrozí i definitivní zánik našeho národa, takže je nutné, aby se na vládě a tvorbě zákonů podíleli přímo zástupci jednotlivých skupin obyvatelstva. Jenže jak dlouho v kapitalismu trvá, než mezinárodní mafie dostane pod kontrolu těch pár odborových a profesních předáků? Tedy z toho vyplývá potřeba změnit podstatu společenského řádu od bezuzdného kořistění oligarchů a církevní zlodějiny k socialismu s lidskou tváří a společným hodnotám. Nabrání všehochutě do hnutí Ano se nijak neprojevilo, všichni hlasují poslušně dle direktiv vedení, aby si udrželi dobré bydlo a začíná to připomínat politickou divizi firmy Agrofert, stejně jako kdysi projekt jedné z vykořisťovatelských pražských agentur i s všemi těmi na Věci veřejné Vítem Bártou najatými šašky. Úplně stejné, včetně pracovních podmínek řadových zaměstnanců holdingu Agrofert. Díky preferenčním hlasům se dostávají do sněmovny i známí protekční spratkové a fanatičtí svazáčtí vůdci. O možnosti vykroužkování jsou informováni pouze elektronicky zdatní občané. V podobném duchu mi přijde dosud nevyzkoušená odvolatelnost politiků a místní referenda, na které zastupitelstvo nemusí brát ohled. Členové polistopadové vládní garnitury, obecní kulichové a krajské pijavice se vysmívají občanům daleko více než komunisté za takzvané totality.

   Smazat
  2. Anonymní13. září 2017 6:23
   Prakticky s celým Vašim příspěvkem souhlasím, jenom poznámku, k větě:
   „V podobném duchu mi přijde dosud nevyzkoušená odvolatelnost politiků a místní referenda, na které zastupitelstvo nemusí brát ohled.“
   To je důležité, nestačí jenom prosadit tento zákon, ale důležité jsou také jeho parametry. S referendem jakoby souhlasila ČSSD, ale to co tvořil Dienstbier, bylo prakticky nepoužitelné. Požadoval vysoký počet účastníků referenda, aby bylo platné (ačkoliv třeba volby jsou platné i kdyby přišel volit jen jeden občan), silně omezoval témata, ke kterým by ho bylo možno vyvolat (až to Okamura komentoval, že podle tohoto návrhu by bylo možné svolat referendum snad jenom o barvě Dienstbierovy kravaty), atd., atd.
   Jeden z parametrů také je, jak má být s výsledkem referenda naloženo. Zde je třeba vládě uložit povinnost, aby výsledek referenda uzákonila. Nikoliv jenom projednala, jak navrhoval Dientsbier.
   Avšak je nutno mít na paměti, že sebelepší zákon o referendu je jenom nástroj. A bude na nás, občanech, abychom s ním pracovali a používali ho, v případě potřeby. P.K.

   Smazat
  3. Anonym 6:23 pravil: "Autor se snaží vytvořit kulatý čtvereček. Nic lepšího, než demokracie nejspíš nevytvoří."
   Slyšel jste někdy o různých formách státoprávního upořádání? Např. demokracie, diktatura, monarchie, republika... Slyšel jste někdy pojem osvícená monarchie, případně osvícená konstituční monarchie? V ní stojí v čele státu moudrý, vzdělaný a poctivý člověk, který svůj život a svou vládu zasvětil rozvoji státu a pomoci občanům. A budete se divit, historie lidstva zná několik takových osobností. Hledejme tedy i v České republice lidi, pro které není mamon a konzum smyslem života (jako pro 90% Čechů), kteří budou ochotni a schopni vyvést zemi a společnost ze současného marasmu a udělají to jen pro dobrý pocit, že své vlasti a jejím obyvatelům prospěli. Je to opravdu tak složité, tento životní postoj pochopit a následně realizovat? (Jan Hus, J.A. Komenský, P.J. Šafařík. J. Dobrovský, J. Jungman. K.H. Borovský, F. Palacký, T.G. Masaryk vám ve svých odkazech napoví...)

   Smazat
  4. Anonymní13. září 2017 13:36
   Díky za info o těch různých typech státního uspořádání. Má to hlavu a patu, možná byste s tím měl seznámit také autora článku, on vymýšlí něco ještě originálnějšího.
   Zbytek ale už hlavu a patu nemá. Vyzdvihujete monarchie v čele s moudrým, … atd. a potom jako příklad takových osobností uvedete Husa, Komenského, … atd. Snad Vám neuniklo, že Hus, Komenský, … atd. se do čela žádné monarchie nedostali.
   Já se domnívám, že moudrý, vzdělaný a poctivý monarcha je fikce. Pokud bychom připustili, že něco takového může existovat, dejme tomu Karel IV, potom jeho následník již žádnou záruku těchto kvalit nedává, viz Václav IV.
   Proto si vážím demokracie, která má k Vašemu ideálu blíže, než monarchie. Možná často nevyzdvihuje ty nejlepší osobnosti, ale snad také ne ty nejhorší, což monarchie nevylučuje. P.K.

   Smazat

 5. I Never Believed in Chester Brian Loan Company Until now.....(Brianloancompany@yahoo.com)
  Hello All, I was really so downcast after losing so much and facing financial difficulties, no one to help me and all i could do was to just seat and watch my business going down and almost losing my son to an illness. But never the less i meet an old college mate who told me about the loan he got from Chester Brian Loan Company and until now the company have assisted so many of his friends seeking a loan. So i told him that getting a loan any more is not my style because of the disappointment from my bank and other loan company i trusted but he insisted i apply for it and now i can now boost of restoring my company back to its full glory. i will keep on testifying on behalf of Chester Brain Loan because they have made me to be a man again. So if interested in acquiring a loan of any kind email them today via: {Brianloancompany@yahoo.com } OR text (803) 373-2162 .Am Harvey Lee from United States of America.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hallo Lee Harvey! I shall reed about the Lee Harvey Osvald from the USA, he vould be
   right killer of prezident Kennedy. Why do not writte by Czech language?

   Smazat
 6. To jsou bláboly. Krize kapitalismu není, je to krize pseudosvobody, kterou deklaruje jen určitá část společnosti zcela odtržená od reality. Direktivně se cena práce určit nedá, to zmůže jen nabídka a poptávka, což samozřejmě generuje otázku, proč vlastně ve společnosti nechce nikdo manuelně dělat a když chybí kvalitní řemeslníci.
  Zato dekadentních umělců je pořád dost a jejich počet se zvyšuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad Ruda: Konečně, po dlouhé době dobrý a případný komentář!„..proč vlastně ve společnosti nechce nikdo manuelně dělat a když chybí kvalitní řemeslníci.“ je to proto, že euroatlantická společnost vytvořila zcela falešné rozvojové stimuly a zcela propadla finančnímu, ekologickému, sociálnímu, naboženskému inženýrství.., podporované, resp. založené na dominantním postavením dolaru.

   Smazat
  2. Ruda 4:54, vvenc 10:24 – i vy kluci prostodušší, ono rukama pracuje málo lidí. U nás, například, neexistují montovny? Takoví troubové jako jste vy, jsou oporou režimu. Volíte KDU-ČSL nebo TOP09? Povězte.

   Smazat
 7. Ho Do ty debile,to by policie JUSEJ musela vystřílet celý Vaše vedení státu včetně prezidenta. Vždyť je to samý zdegenerovaný zvrhlý parazit co vládne způsobem BANDITŮ.

  OdpovědětSmazat
 8. no - pretože sme uverili Havlovi a pustili k moci Klausa - a už to šlo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7,22
   Nesrovnávej udavače a vožralu Havla s panem Klausem ty naprskaná hovnoto!!!!!!!

   Smazat
  2. Když si přečtu od 7:22, co je schopen prostoduchý volič ČSSD po tom všem co se kolem děje zplodit , tak mám chuť volit Kalouska, tohle by se nemělo rozmnožovat.
   Počkej,ty píšeš Klausa, tak to nebude volič ČSSD, ale KDU.

   Smazat
 9. Článek je dobrý, ale je to pořád dokola. My víme, co je špatně.
  Točíme se v kruhu nebo možná už ve spirále do propasti.

  Zastupitelská demokracie nefunguje a fungovat pro blaho občanů nikdy nebude !

  JE TŘEBA ZAVÉST PŘÍMOU DEMOKRACII, Obecné referendum a odvolatelnost a hm. odpovědnost politiků a soudců. To je jediná cesta.

  PO DOBRÉM, ČI PO ZLÉM !
  Jinak je s námi a našimi potomky definitivní KONEC !

  Můžete to už konečně pochopit ? Co je na tom sakra tak strašně složitého ?

  Vl.Vašek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano Vašku, ale pokuste se odpovědět i na otázku, proč - snad až na malých obcích - se občané masivně nezúčastňují pravidelných jednání s jejich obecními zastupiteli, se starosty a hejtmany? Například v USA je to běžné, ale i jinde - lidé prostě přímo oslovují své starosty a zastupitele, a žádají od nich vysvětlení jejich postojů apod. U nás nikoliv, lidi jen nadávají někde o samotě. Už za totáče, když byly výroční podnikové schůze s přítomností ředitele, náměstků a všech vedoucích, tak všichni zaměstnanci, i ti, kteří nejvíc nadávali, drželi hubu. Kterýsi ředitel údajně pak oslovil předsedu podnikového ROH ... "Vidíš je? Všichni tady drží hubu, a začnou zase nadávat po chodbách,po cestě zpátky do kanceláří. A ty se tady za ně rveš, já tady stojím a čekám, že si to vysvětlíme, a nic. Oni prostě drží huby".... Je to pořád stejné. A to dříve se dokázali chasníci všech generací scházet alespoň v oblíbených hospodách, kde se probíralo všechno, a lidi se dokázali dát dohromady, dnes už ani to ne. Lidi jen dřepí u počítačů a z pohodlí domova nadávají. No a co? Mají slušný důchod, počítač, můžou si blafat co chtějí - tak jsou de facto spokojeni. Opakuji - proč nechodí na schůze zastupitelstev, kde mohou vznášet otázky a mají právo na odpověď, ale nikdo to nevyužívá -proč??? Tady se volá po "přímé demokracii" ale co to je? Nikdo přímo nedokáže říci nic. Žádný požadavek, nespokojenost, nic - a politici už dobře znají své pappenheimské - ty tradičně už zavřené huby. Proč by se měli bát o své pozice? Ani volby v ČR nic nezmění.

   Smazat
  2. Anonymní13. září 2017 11:48
   Nejspíš jste to vystihnul. Ne, že bych si myslel, že Amerika má být náš vzor, ale musíme se zbavit pasivity. Sebelepší systém, i ten který dává prostor pro názory občanů (referenda), je k ničemu, když to lidé nebudou využívat.
   Jediné co na vládní moc platí, je vědomí, že občané ji kontrolují a při vlastizrádné politice, mají sílu ji demokraticky změnit a je odstavit. Okamžitě, ne až při volbách.
   Bez aktivní kontroly ze strany občanů, zvlčí každý zastupitel, lidé nejsou andělé. P.K.

   Smazat
  3. 11:48 už jste se nějak ráčil seznámit s možnostmi třeba venkovských obcí s ani ne tisícem, třeba i několika tisíci obyvatel? Chápete vůbec co všechno je zapotřebí znát, vědět a umět, aby byla naděje, že rozhodnutí nebudou chybná? Chápete, že na strategický záměr je čtyřleté volební období krátké, že prostý volič uvažuje v ose teď hned a jen kam okem dohlédne? Chápete, že dnes se stát zastupitelem, radním, starostou, je riziková pozice, do které vstoupí pouze bezelstná osoba, výjimečně altruista nebo ten, kdo chce naprosto zištně něco prosadit, aby potom zmizel? Nezkušený naivo.

   Smazat
 10. Ad 12:04 & 11:48 - Naprostý souhlas, je tomu tak. Bez kontroly přece nikde nic nemůže fungovat!

  OdpovědětSmazat
 11. vvenc/i 14:53 ze srdce bych Vám přál být nejméně radním v nevelké venkovské obci a ještě víc, za předpokladu, že se nenecháte zkorumpovat ani unavit, ani otrávit, poslanecký mandát. Třeba za ANO. Jestli nejste úplný hlupák, muselo by vám dojít, že žádné přímá demokracie současnou mizerii nespraví.

  OdpovědětSmazat
 12. Dobré, jen by se mělo spíše v souvislosti s kapitalismem mluvit o politické civilizaci a ne o politické kultuře - kulturu v žádné podobě diktatura kapitálu nemůže mít.
  Demokracii kapitalismus vylučuje, pokud myslíme na všechny občany státy. Demokracii, tak jako ve starém Řecku, mají jen kapitalisté a i ti dokonce jen tolik, kolik si ji mohou koupit(zejména pokud myslíme na možnost si nakorumpovat třeba soudní moc, policii, poslance, ministry... Zaměstnanci jsou jen novodobí otroci kapitálu a otroci jsou demokracie zbaveni. Odvolávání se na šaškárnu, jako jsou volby, je směšné, ty viditelné manipulace nejen voliči - doprovázely volby třeba jako dřívější kubiciáda či současná babišiáda všechny volby a ty skryté? Těch je na náklaďáky. Už to rozparcelování společnosti do desítech (či stovek) stran, hnutí... je ono "ROZDĚL A PANUJ".

  OdpovědětSmazat
 13. Aš esu Suranto Nina pagal Indonezijos pavadinimą. Noriu pasinaudoti šia priemone, norėdamas šviesti visus, ieškančius paskolos, būti atsargiems, nes visur yra sukčių. Prieš kelis mėnesius aš patyriau finansinių nuostolių, ir aš nusprendžiau ieškoti paskolos iš "Man", Singapūre, ir buvau nusikaltęs. Aš beveik praleido viltį, kol aš nusišypsojo skolintojui, pavadintam ponia Nicole Morgan, kuri paskolino man 800 mln. Eurų paskolą su prieinamą 2% palūkanų normą.

  Po to, kai mano paskola buvo pervesta į mano banko sąskaitą, buvau nustebintas, kai mačiau savo sąskaitos balansą ir nustatėme, kad mano prašoma suma buvo nedelsiant nusiųsta tiesiai į mano paskyrą Nicole Morgan. Aš jai pažadėjau, kad pasidalinsiu geromis naujienomis, kad žmonės galėtų lengvai gauti paskolą be jokių kliūčių. Taigi, jei jums reikia skolintis, susisiekite su Mrs.Nicole Morgan elektroniniu paštu: nicolemorganloan@gmail.com. Taip pat galite susisiekti su manimi mano el. Pašto adresu: ninasuranto4@gmail.com. Prašau, aš norėčiau, kad jūs pasinaudotumėte šia informacija ir nemokate finansinės kovos.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.