Reklama

.

.

úterý 19. září 2017

Kyjev navrhne Západu syrské schéma "osvobození" Krymu

19. 9. 2017        zdroj
Rossijskaja gazeta informovala o tom, že prezident Ukrajiny Petr Porošenko má v úmyslu na Valném shromáždění Organizace spojených národů požádat Západ o realizaci "syrského scénáře" u Krymu.
List citoval Porošenkova slova při zahájení fóra "Jaltská evropská strategie", kde prohlásil, že na Valném shromáždění se bude diskutovat o vytvoření "kruhu přátel" pro návrat Krymu Ukrajině.


"Během Valného shromáždění OSN posoudíme myšlenku zřízení mezinárodního kruhu přátel deokupace Krymu pro koordinaci společných kroků a akcí", řekl.

Ukrajinský vůdce také slíbil, že vznese na Radě bezpečnosti OSN otázku mírových sil, které "mají zajistit mír a politickou a diplomatickou cestou osvobodit Donbas".

"Budeme tam mít velmi zajímavou spolupráci a jednání, konkrétně s ministerstvem obrany [USA], s americkými armádními činiteli. Zatím nebudu vyzrazovat podrobnosti", prohlásil Porošenko.

Autor článku připomíná, že pod názvem "přátelé Sýrie" byla již dříve uskutečněna operace na ozbrojení syrských bojovníků, kteří následně oznámili vytvoření teroristické skupiny DAEŠ (ve skutečnosti skupina DAEŠ vznikla dlouho před událostmi v Sýrii, v roce 2006 - pozn. Ruposters).

"Nyní Porošenko navrhuje vytvoření nového "přátelského klubu". A hned "prezident míru" žádá Pentagon o útočné zbraně. Přičemž "bojovníci za svobodu" na Ukrajině jsou již vyškoleni", konstatuje list.

Jak informoval Ruposters, dříve se Porošenko vyhlásil "prezidentem míru".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

68 komentářů :

 1. Ukrajina dostala Krym darem, když byla s Ruskem zadobře. Pak se postavila proti Rusku a Rusko si, myslím, de facto vzalo ten dar zpět (odvolalo dar pro nevděk). Pokud je to tak, co je na tom nelogického?

  https://www.epravo.cz/top/clanky/odvolani-daru-pro-nevdek-po-1-1-2014-93679.html

  https://www.epravo.cz/top/clanky/vraceni-daru-v-nove-uprave-aneb-odvolani-pro-nouzi-a-nevdek-91453.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle současné ruské logiky by to znamenalo, že Rusko dalo Ukrajině darem kus Ruska včetně ruského obyvatelstva. Hahaha

   Nojo, Ruská logika

   Vymazat
  2. Na konci druhé světové války vláda Sovětského svazu obvinila Krymské Tatary z kolaborace s nacistickým Německem a nechala je všechny vystěhovat na Sibiř – začít vracet zpět se mohli až koncem osmdesátých let dvacátého století.
   Krymská oblast[editovat | editovat zdroj]
   V roce 1945 byla Krymská autonomní SSR nahrazena Krymskou oblastí. Ta byla původně součástí Ruské SFSR, ale 19. února 1954 vyhlásilo předsednictvo Nejvyššího sovětu, že se Krymská oblast stává součástí Ukrajinské SSR, mj. proto, že zemědělský Krym je závislý na dodávkách vody a elektřiny z Ukrajiny.

   Vymazat
  3. oprava: 16. března - pardon, jedničku jsem málo ťuknul!

   Vymazat
  4. Prezident Banderstátu fantazíruje...

   Neustálé omílání tématu "ukradení Krymu"
   je pokrytecké a lživé,neboť se veřejnosti
   předává pouze část faktů - typická fragmentace informací,
   a zamlčuje se to podstatné a to :

   KRYM nikdy nebyl součástí ukrajinského státu.
   Byl pouze v pověřeneckém administrativním spravování.
   Ukrajinská ústava o tom hovoří jasně.
   (Čl.2, 5 a 133)
   Je to tak obtížné,
   přeložit uvedené články především do němčiny,francouzštiny, angličtiny nebo i češtiny ?
   NIKOLIV.
   Je to pouze nežádoucí, ovce musí věřit tomu, co jim státní propaganda denně servíruje.

   Vymazat
  5. Zalovme v paměti.....
   ... když v r. 1982 Anglie zaútočila na argentinské ostrovy Falklandy....., Angličané zabíjeli Argentince, potopily jejich křižník- více jak 300 mrtvých námořníků, ničili argentinká letadla vše za pomoci USA, jejich snímků z družic........, jen si nepamatuji na uvalení amerických sankcí..... pomůže mi někdo?

   Ale stejně je to marné, neboť M. Tarcherová tehdy celému světu sdělila: ..." Falklandy?
   to je součást Velké Britanie jako Londýn" a bylo vymalováno. Reagan sankční bič nezvedl.

   Dvojí metr. To Porošenko neví.

   Vymazat
  6. Zalovme v paměti.....
   ... když v r. 1982 Anglie zaútočila na argentinské ostrovy Falklandy....., Angličané zabíjeli Argentince, potopily jejich křižník- více jak 300 mrtvých námořníků, ničili argentinká letadla vše za pomoci USA, jejich snímků z družic........, jen si nepamatuji na uvalení amerických sankcí..... pomůže mi někdo?

   Ale stejně je to marné, neboť M. Tarcherová tehdy celému světu sdělila: ..." Falklandy?
   to je součást Velké Britanie jako Londýn" a bylo vymalováno. Reagan sankční bič nezvedl.

   Dvojí metr. To Porošenko neví.

   Vymazat
  7. Falklandy čili Malvíny roku 1982 - to je špatný příklad. Ostrovy byly britské, obyvatelstvo tvoří Britové či další anglofonní obyvatelé. Brutální argentinská vojenská junta svou vojenskou akcí proti ostrovům ("osvobození") se chtěla svést na vlně nacionalizmu, aby zakryla své vnitropolitické a hospodářské neúspěchy a celkovou neoblibu mezi Argentinci. Z Argentinské strany to byla podle mezinárodního práva čistá agrese. Na dvojí metr si raději vezměte jako příklad Kosovo: podpora terorizmu, agrese - bombardovací kampaň, posléze okupace, výstavba základny, podpora vyhlášení "nezávislosti Kosova", podpora teroristických útoků UČK do vedlejší Makedonie (2x!), žádné referendum, vyhnání 230 000 Srbů, Židů a Cikánů (etnická čistka), vypálení 58.000 obytných domů po běžencích, aby se nemohli vrátit - to vše pod dohledem US-army a vojáků NATO!

   Vymazat
  8. Porošenko zaspal a nevšiml si, jak ten spolek přátel Sýrie dopadl.

   Vymazat
  9. Dvorak, to ti rek havel kdyz jdi mu cinkal?

   Vymazat
  10. pane Dvořáku,
   britských území bylo více na zeměkouli, ale to patří minulosti.
   Falklandy jsou cca 500 km od argentinského území, a cca 7 000 km od |Londýna.

   Tak zřejmě M. Tatcherová neměla ve svém obranném- obhajujícím výroku a to i do budoucna, nebude mít pravdu.
   Ale nafta, resp. ropa, když je na západním pobřeží Afriky, tak nakonec bude nalezena i na východním pobřeží Jižní Ameriky. I u Falkland.
   A to tu jde či půjde, resp. o peníze z ní.
   USA hraje dvojím metrem.

   Vymazat
  11. Porošenko by neměl zapomenout vzít si opět oblíbené maskáče, to vypadá opravdu statečně. Ví že o Krym Ukrajina přišla definitivně, měl by plnit minské dohody aby alespoň zachránil Donbas s nějakou autonomií a soustředit na zachování celistvosti zbytku země.Jinak ty jeho řeči nasvědčují jen bezradnosti a spoléhání na americké protektory, kteří jeho zemi potřebují jako nástupiště proti Rusku.

   Vymazat
  12. Ano. Jen co Rusko dokončí osvobození Sýrie, přijde řada na Ukrajinu. Ta mezitím krásně "dozraje" a pak už přijde jen úklid a rekultivace. Porošenko, Tymošenková, Jaroš a celá ta banderovská banda skončí jako DAEŠ/ISIL, které si tak berou za příklad...

   Vymazat
 2. Pamatuji, jak náš pán prezident Zeman nazval neopatrně Porošenka prezidentem míru. Není moudřejší hold one's tongue. My přidáváme za zuby. Předešel by přemýšlení o tom, kdo on vlastně je a uchránil by některé kolegy autory a diskutéry z tohoto fora od naivity.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On je Zeman teda taky peknej blbec.
   Ovsem to drahosove dluhosove jsou jeste desna svoloc

   Vymazat
  2. Volbou Zemana jsme volili menší zlo. V nadcházejících volbách to asi bude stejné. Volím Zemana, i když mně mnohdy silně nasírá (viz sionizmus, eurohujerství apod.)

   Vymazat
 3. Vsichni Slovane patri pod Ruskou strechu

  OdpovědětVymazat
 4. Generál Pavel to zařídi a mi tam pošleme nekolik divizí viď Merkelova nam dá zbrane a vojáki kteří přijeli před dvěma lety.

  OdpovědětVymazat
 5. Já nepochybuji, že za pomocí USA dosáhne svého. Nicméně zapomněl, že EU má jiné problémy a svět se jaksi mění. Taky se může stát, že při nějaké násilnosti, kterou vyvolá, může přijít o kejhák.
  Občanská válka mezi slovanskými národy Čechům nic dobrého mepřinese.

  OdpovědětVymazat
 6. Střízlivě vzato, Amerika už není "ta Amerika", a z celého plánu zůstane jen ten "kruh přátel Ukrajiny", který bude nadále považovat jednání Ruska za okupaci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amerika, ted treba Saint Luis, muze byt rada pokud nezkolabje v rasove valce ktera uz bezi, muze zkolabovat i bez Hurikanu a vybuchu Yellowstonu. Blizi se podzim, obdobi krizi, 100 let od VRSR, velke vyroci, staci skytnuti na zlodejskem Wall Streetu ci pokus Obamy podtrhnout ekonomiku a Amerika zkolabuje.

   Vymazat
  2. Zatímco Amerika za uplynulých 10 let zjistila, že má 30 mostů a přehrad na spadnutí, Čína jich dvakrát tolik postavila. Z ropných zásob zbývají jen draze vymývané břidlice, a dluhový strop je vyšší než Burj-khalifa. Přesto to všechno "zatím drží".

   Vymazat
  3. O vymyvanych bridlicich, to je desny svinstvo, desny zlocin, zpusobi to spousty rakoviny, spousta lidi to odskace, zem bude znicena na vzdy
   Je to zlocin

   Vymazat
  4. 9,02
   A co USSÁCI JINÝHO,NEŽ ZLOČINCI....????!!!

   Vymazat
  5. Mosty padaji, a prehrady se protrhavaji, je to masivni prusvih, a rek bych ze horsi je obcanska valka ktera se rozhori pokud zakopne ekonomika

   Vymazat
  6. No, je to jako vydrolovat vajgly, abyste si zakouřili.

   Vymazat
  7. 9,06
   VŠUDE,KAM TY LŽIDI STRČÍ TEN SVŮJ SMRDLAVEJ RYPÁK!!!!!!
   Proto je celej svět tak miluje....a proto musí za každou cenu provokovat Rusko,šmejdi!!!!!!

   Vymazat
  8. 9:07 neni, drolovani jeste neni pridavani jedu do vajglu

   Vymazat
  9. 13:41 Básník tím souhlasně chtěl říct, že pumpovat detergenty do podzemních vod, to už chce notnou dávku zoufalství.

   Vymazat
 7. Skodovacke kanony vrazdily Rusy, Belgicany a Anglicany i tim ze potopili HMS Hood

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5,59
   Ussácký vrazi a AGRESOŘI střílí civilisty ještě 72 let po válce a to všechno v rámci OPERACE TRVALÁ OKUPACE!!!!!!!!

   Vymazat
 8. 4.35,tim bych si nebyl jist,ze s pomoci juesej,dosahne sveho!Byt jen z principu,to Rusko
  nedovoli,aby mu za jeho hranici usa delalo poradky,podle porosenka!Porosenko je nelegitimni
  prezident,ktery vzesel z puce proti legalnimu
  prezidentovi...aby se vse napravilo,bude potreba
  vratit udalosti s pred majdanu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evropa at se treba vali v hnoji, at si delaj co chtej, ale pracky pryc od Ruska a vsech Slovanskych lidi a narodu!

   Vymazat
 9. Teda já osobně lidu Krymu nepřeju návrat do lůna Ukrajiny. On si to zřejmě na základě referenda nepřeje taky, nezávisle na tom zdali je občan národnosti ukrajinské či ruské. O tom hovoří i 12 tisíc ukrajinských vojáků, kteří po referendu a následné ,,anexi" na Krymu zůstali i s rodinami.Těm zbabělcům se nechtělo za prezidenta míru bojovat. No co, ten má k zajištění míru Štětinův Azov a ostatní bojovníky se zlámanými kříži na rukou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja osobne nepreju Ukraincum nic zleho, doufam ze je osvobodi Putin

   Vymazat
 10. Porošenko není soudný - pokud požaduje "Syrské schema , pak Rusko nejenže uhájí Krym, ale i Donbas a možná i východní Ukrajinu a zastaví se na
  Dněpru a za Oděsou.(tak bych to osvobodil já , kdybych měl tu moc). A ať si někdo něco zkusí s VKS a jadernou mocností.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufam ze Rus pujde az na Labe a zastresi Slovanske Narody a Lid

   Vymazat
 11. nic se nebude menit krym zustane rusky muzete zvatlat o tom jak chcete

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tez bych si to pral. A chtel bych aby vse az po Labe vcetne Ceska bylo Ruske!

   Vymazat
 12. otestujeme noví panduri a uvidíme jak budou spolupracovat noví vojáci bundesveru složení s muslimů a africkich kmenú s bílimi,jestli se shodne křiřák s půlměsícem.Jestli to vijde podle gn.Pavela se sdvihně životní úroveň.

  OdpovědětVymazat
 13. https://www.pravniprostor.cz/clanky/mezinarodni-a-evropske-pravo/mezi-ukrajinou-a-ruskem-aneb-protipravnost-pripojeni-krymskeho-poloostrova-k-ruske-federaci

  OdpovědětVymazat
 14. Pochybuju, že tomu zrádci a pokrytci bude někdo pomáhat.
  Svět už začíná mít Ukrajiny a jejích pseudopředstavitelů (ve skutečnosti nelegálních, nikým nezvolených slouhů kapitálu a banditů) plné zuby, je to jak kámen na krku jak pro EU, tak pro SSA.

  OdpovědětVymazat
 15. Čína bude koukat do stolu a mlčet, Indie se podívá na Čínu a pak bude taky mlčet, Amerika bude mluvit o porušení mezinárodního práva, Rusko bude mluvit o dodržování mezinárodního práva, EU bude mlčet a čekat na seznam sankcí, které sepíše Amerika, Arabové a Afričani budou dělat, že tam vůbec nejsou, a Eskymáci budou nabízet zvláštním zmocněnkyním tulení kůže s potutelným úsměvem.

  OdpovědětVymazat
 16. k A 9:41

  Všem rusofobům zde v České kotlině i jinde ve světě:

  Krym byl součástí Ruska, pak SSSR a i nyní je jako součástí Ruské federace jako Moskva.

  OdpovědětVymazat
 17. Toho šaška Porošenka už neberou vážně ani takoví nablblí politici jako Merkelka...

  OdpovědětVymazat
 18. Nikoho nepřekvapilo,co Poroš ptásknul na USAa západ!Ještě před dvěma roky se říkalo,že v Sýrii jsou okupanti Ruska.Dnes se veřejně mluví o "agresorech"západu ,kteří podporují DAEŠ a nikdo se nad tím ani mrknutím oka nepozastaví.A ten šašek si plánuje okupovat Krym!

  OdpovědětVymazat
 19. Chucpe Chucpovič POROŠENKO nezapře, že je z dobré mafiánské židovské rodiny. Na takovou drzost nepřišel ani Hitler; Ten si koryto a místo na zeměkouli vybojovával sám, na vlastní nebezpečí. Proč by měl "západ" krvácet za koryta ukrajinských oligarchů a za nehorázné ambice UKRAJINSKÝCH NACISTŮ... Ne neonacistů, protože na Ukrajině a v Pobaltí přežilo jedovaté podhoubí Hitlerismu a Banderismu v originále. Snad ještě vedení EU, NWO ... složené z oligarchů a z přísežných slouhů oligarchů, by z toho mohlo mít užitek - alespoň ve zničení Evropy a Evropského člověka, Bělocha tvořivého.

  Pro slušné Ukrajince je asi jedinou NADĚJÍ ZVOLIT PRESIDENTEM PUTINA A OMLUVIT SE RUSKÉMU NÁRODU za spáchaná příkoří.

  OdpovědětVymazat
 20. Jo velký prasečenko jsi naivně myslí že vezme Krym RF.

  OdpovědětVymazat
 21. Na Ukrajinu sere pes, šmejdi to rozkradli, vládnou tam tupý hlavy. Krym zůstane ruský, tady jde jen o to, aby si fašouni zvykli. Rusko by páchalo sebevraždu, kdyby Krym pustilo. Proto by jej bránilo za použití všech prostředků, což všichni vidí a kvůli tomu ožralýmu Porošenkovi do války nikdo nepůjde:o))

  OdpovědětVymazat
 22. Ten Porošenko samozřejmě nemluví ze své hlavy (to ani dost dobře nejde, když ji nemá). Je to režie té bandy, která chce za každou cenu rozpoutat konflikt s Ruskem a nyní by se jim to hodilo přes tento "zvací dopis" od Porošenka. Zkrátka referendum nereferendum, Krym jim nenecháme a půjdeme na "Kosovo" osvobozovat. Tak mám trochu obavy, že to může být v tomto scénáři.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 23. Pokud vlítnou na Krym, Ukrajina jako taková, končí. A mimochodem, jaký syrský scénář, vždyť tam to má pod palcem Rusko, pindosi jsou tam jako chudí příbuzní.... Slavná "západní koalice" - to je banda nadrbaných trampů...

  OdpovědětVymazat
 24. Myslíte, že se najde někdo na zasedání, kdo sdělí méně vzdělaným delegátů, že Krym byl anektován - tedy ukraden Rusku tuším v r. 1955 Ukrajinou. Stalo se tak za vlády ukrajinského diktátora Chruščova. Referendum občanů autonomního Krymu rozhodovalo v důsledku nacistického převratu v Kyjevě a nastolení pučistické vlády o vystoupení ze svazku s Ukrajinou a následně k připojení k Rusku. Je toto nedemokratický postup? To daleko nedemokratičtější pak byl rozpad ČSR, do kterého občané nesměli ani ceknout. Naprosto pak nedemokratickou byla anexe Kosova agresívní válkou USA a jeho vazalů v NATO proti Srbsku - a to jen proto, že si USA zde potřebovaly zřídit obří USA válečnou základnu proti Rusku. Tato anexe trvá a navíc zrodila islámský stát na Balkáně s hordami hrdlořezů, producentů drog pro EU a masovými vrahy.

  OdpovědětVymazat
 25. Žádný mezinárodní soud na světě nelegitimuje Ruské počínání. Buďto platí zákony, nebo je Krym Ruska, a "vo tom" je celá sranda, stejně jako o tom, že ty zákony, se kterými si Rusko vytřelo pozadí, nemá kdo vynucovat, nakonec i USA pragmaticky zůstanou u sankcí, které bude uplatňovat "for sake of international law" dokud se Východ neodhodlá k otevřené ekonomické válce, která USA přinutí sankce odvolat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (12:09):
   Nebylo to ovšem Rusko, kdo před desetiletími do mezinárodního společenství zavedl ten "dobrý" zvyk, totiž vytírat si s mezinárodním právem prdel! Podle toho, jak se mu to hodí k dosahování mocenských cílů.
   To za prvé!
   A za druhé, mezinárodní právo zná i pojem práva na sebeurčení národů. A Krymští ho využili, a nikoho se nebudou dožadovat o to, aby uznal či neuznal platnost tohoto práva. Nemají totiž zapotřebí ochutnávat to, co již kyjevská vládní nacistická s takovou přesvědčivostí tři čtyři roky předvádí na Doněcku či Luhansku.

   Vymazat
  2. Pane Opluštile, nechci zabíhat do podrobností, ale z hlediska práva má vše svoje předepsané postupy, to zaprvé, a zadruhé celistvost a integrita státu není něco, co je možno zcela opomenout, jinak by "kdejaká" regionální menšina mohla libovolně ze svého rozhodnutí vyhlásit autonomii, případně se připojit k sousednímu státu. V Sudetech byla Německá většina, ve Vašem výkladu by měla právo na sebeurčení, tj. autonomii, samostatnost anebo připojení k Německé říši? Celistvost a integrita je objektivní zájem každé země, a vyhlášení samostatnosti má svá legální pravidla. To co se odehrálo na Krymu, byla simulace takové "legality", a ve skutečnosti to byla a je ilegální okupace. Jestli se máme bavit v rámci nějakého platného práva. Prostě, mezinárodní společenství, bude-li si chtít zachovat tvář, bude muset trvat na vrácení Krymu Ukrajině.

   Vymazat
  3. Re (15:27):
   S analogií týkající se tzv. sudetských Němců se dost mýlíte, anonyme! Asi tak, jak se mýlil občan Schwarzenberg, který v jakési předvolební prezidentské debatě prohlásil, že podle dnešních zákonů by býv. prezident Beneš byl za vydané dekrety obžalován a odsouzen před mezinár. soudním tribunálem. Ani on si nepřipustil absurdnost takového tvrzení!, což je u kandidáta na prezidentství skandální.
   Právo na sebeurčení národů bylo totiž do mezinár. práva implementováno až v roce 1966 tak zvanou Chartou OSN o sebeurčení (Mezinárodním paktem o hospodářských, sociálních a kulturních právech), a jistě cos víte o právní nepřípustnosti retroaktivity.
   To právo jde právě proti historickým křivdám, protože v minulosti byly hranice mezi státy uměle vymezovány tak, aby stejné národy rozdělovaly (podle hesla Rozděl a panuj). Vynikaly v tom zejména Británie a Francie. Příkladů mnoho, jedním z nich je i osud kurdského národa, na který ani kousek toho státu "nezbyl".
   Obyvatelé Krymu se v rámci demokratických mechanismů již jednou předtím pokusili o otevření té otázky, protože jsou v drtivé většině ruskými a cítí s RF sounáležitost. Avšak to jejich referendum bylo Kyjevem smeteno se stolu.
   Asi by dál i zůstali jako samosprávný útvar v rámci Ukrajiny, ale nelegitmní kyjevský puč zvaný Majdan to všechno změnil.
   Tam hledejmě počátek řetězce porušování "práva".
   ---
   Nadto, ani rozdělení naší republiky přece neproběhlo v souladu s ústavním pořádkem ČSFR. A i přesto byly oba nástupnické státy mezinárodním společenstvím ihned uznány!! Stejně jako bylo Chorvatsko, Slovinsko ..., které vznikly stejně tak (pouze podle dobové vůle jejich obyvatel a polit vůdců Západu!!), jen s doprovodným a hojným proléváním krve zúčastněných.
   Nepociťujete podezření, že uznávání či neuznávání toho kterého aktu sebeurčování národů je spíše než otázkou uplatňování jakéhosi "práva" především věcí mocenských zájmů?
   Pokud ano, jsme dva.

   Vymazat
  4. Rozdělení Československa legitimovala právě ona oboustranná shoda. Kde není žalobce, není ani soudce. Rusko se neptalo a Krym vojensky obsadilo. Referendum není možno považovat za platné, protože neproběhlo za standardních podmínek, proběhlo za vojenské okupace. Představte si Hitlera, jak napochoduje do Sudet, a vypíše referendum, kterého se bude dovolávat. Retroaktivitu nechme stranou, posuzujte vše podle našich současných měřítek. Držte se moderní, civilizované podoby světa. Kdo použil moc a kdo právo?

   Vymazat
  5. Re (17:31):
   To je pouze váš laický názor, nic jiného. Legitimita se odvozuje od vůle lidu (vyjádřené všelidovým hlasováním) nebo postupem podle platné legislativy. Nebylo jedno ani druhé! Shodli se jen dva doboví potentáti ...
   A co, prosím vás, legitimizuje krvavý rozpad býv. Jugoslávie?, a odtržení Kosova?
   Ty potoky krve? A co legitimizuje humanitární bombardování Bělehradu?, které proběhlo v rozporu s vůlí RB OSN, která operaci zamítla?
   A co legitimizuje ty desítky zločinných agresí Západu proti zemím Blízkého- a Středního východu či severní Afriky?
   Mám se ještě stále držet moderní "civilizované" podoby světa? Leda snad jen proto, aby takovým, jako jste vy, nedával na potkání přes držku!

   Vymazat
  6. Váš argument se dá zjednodušit na právo porušují všichni, tak proč ne my. Možná se stane zvykovým právem pojistit si úspěch mírové anexe preventivní vojenskou přítomností.

   Vymazat
  7. Re (17:51):
   Pokud jste reagoval na mé názory, pak v žádném případě!!
   Jsem naopak zastáncem dodržování práva, zejména toho mezinárodního!
   A s velkým znepokojením sleduji, jak je toho právo zločinně porušováno, což zákonitě vede ke katastrofálním a tragickým důsledkům, k milionům lidských obětí, chaosu a masové migraci. Cožpak toto vám musím připomínat?
   Metody uplatňování práva silnějšího či "klondajku" nemohou než jen skončit další světovou. A to je dost znepokojivá perspektiva, ne?
   Mocnosti se musí(!!) vrátit k přísnému a přesnému dodržování Charty OSN a přitom nepovyšovat jimi pokrytecky a účelově deklarované "civilizační hodnoty" nad normy mezinár. práva. Jak to např. udělal ve svém smutně proslulém rozhovoru pro fra. deník Figaro V. Havel svým nezapomenutelným odůvodněním "humanitárního" bombardování. Aby před světovou veřejností okecal přípravu na zločinnou a násilnou operaci.
   Místo přísného dodržování práva je to především Západ a jeho vůdčí mocnosti, které mezinár. právo porušují. V obludném rozsahu, aby se farizejsky "vozily" po těch, jejichž konání jim není po mocenské "chuti".
   I toto vrcholné pokrytectví je úkazem, se který se nedokážu srovnat. Nejsem - holt - až tak "moderním a civilizovaným". A popravdě, ani o to nestojím.

   Vymazat
  8. Svět není dokonalý, dokonalé je jen právo. Máte na výběr, buďto být perfektní, anebo úspěšný. Jestli Vás to uklidní, my to tu nerozseknem.

   Vymazat
  9. 18:30 Vycházíte z nepravd. Autonomní Republika Krym nebyla "kdejaká" regionální menšina. Autonomii nemusela vyhlašovat, protože i při spojení s Ukrajinou byla Autonomní republikou se všemi atributy státu. To znamená, že měla vlastní ústavu, parlament a vládu. Nbyly to nějaké správní orgány, jako má třeba město nebo kraj. Ale byly ústavou Ukrajiny definovány tak, jak říkám.
   Vojenská okupace je také nesmysl. Zablokování ozbrojených složek, aby nemohly na příkaz z Kyjeva zmasakrovat vlastní obyvatelstvo, nezasahování do práce všech demokraticky zvolených orgánů, to může okupací nazvat jen ...píp...
   Při vyhlášení referenda o odpoutání se od Ukrajiny se krymský parlament výslovně odvolával na precedent Kosova jako na příklad, který soud v Haagu označil za legitimní. Přestože oddělení také proběhlo bez souhlasu celého Srbska.
   Pokud znáte jiné "porušení právaů v případě Krymu, tak ho prosím sdělte. Rád se poučím. Ono to totiž není o právu, ale o příslušné "politické vůli".

   Vymazat
  10. 20:46 nikoliv! Krym je jen část okupované Tavridy! Ta náleží Turecku! Protože ve smlouvě Kateřiny II. s Vysokou portou jasně stojí, že pokud Rusko z jakýchkoliv příčin Tavridu či její část ztratí, tato se automaticky opět stává částí Osmanského impéria!! Bacha! Tu je originální mapa z doby podpisu smlouvy, tedy z roku 1792! - http://loveki.ru/museum/maps/all_russia_maps_1792/39.jpg

   A tzv. Ruská republika jako dejme tomu nástupnický stát Ruského impéria ztratila kontrolu nad částí Tavridu hanebným aktem jejího roztržení 18. října 1921 - http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-krym-0fj-/p_zahranici.aspx?c=A160831_203010_p_zahranici_wag

   Ten den přešla tedy dle smlouvy - tedy de iure pod osmánského kalifa, ale ten byl bohužel také svržen a vyhnán ze země o dva rok později. Otázka tedy zní: je Turecká republika nástupnickým státem Osmánské říše?

   Vymazat
  11. 9:33 Co je to prosím "Ruská republika"? Já znám jenom Ruskou Federaci, složenou s 23 autonomních republik a oblastí.
   Tavrida se právě buduje. Je to název páteřní dálnice, stavěné od Kerčského mostu až do Sevastopolu.
   Ke svému historickému exkursu přidejte prosím také něco ze starořeckých bájí. Ty se také zmiňují o Krymu.
   Pokud jste si nevšiml, tak po každé válce se takovéto mezistátní smlouvy mírně řečeno "aktualizují" podle pravidel vítěze. Stává se z nich jen zábavné čtení bez právní závaznosti.

   Vymazat
 26. Je vidět že Porošenko ztatil už i pud sebezáchovytzv.Západ taky a proto mu dá za pravdu a půjdeme všichni sborem (za tím prvním volem ) na RUSA. Zdá se že USA chtějí protlačit válku s RF přes OSN tentokrát prostřednictvím fašistické Ukrajiny bez jakýchkoliv ohledů.Válka bude a basta. Gabalové a Štětinové se můžou radovat.

  OdpovědětVymazat
 27. No, pokud Západ zvolí na popud tohoto "mírového" prášenka syrský scénář, nemám o Krymské obavy.
  Jak na NR píšou jinde, syrská vládní dnes překročila Eufrat a mají dobře nakročeno k osvobození celého syrského území.
  Stejně tak by to mohlo dopadnout i s banderistánem, jehož obyvatelé jistě touží po tom, aby se opět stali Ukrajinou.
  A ten Krym? Ten byl, je a bude ruským. Rozhodl o tom jeho lid. A tak to již i zůstane, a to i přes hořkost, se kterou to prášenkové a jejich US loutkovodiči museli skousnout.

  OdpovědětVymazat
 28. chybi nam znalecky posudek honoculina!!!

  OdpovědětVymazat