Reklama

čtvrtek 28. září 2017

Lavrov oznámil, kdy USA ukážou v Sýrii svou "pravou tvář"

28. 9. 2017    zdroj

Paradoxem je, že nejprve Státy napomáhaly vzniku takových skupin na Blízkém východě, jako jsou DAEŠ nebo Džabhat an-Nusra, pak vykřikují o záměru všemi prostředky bojovat proti mezinárodnímu terorismu. Je to jako způsobit v cizím domě požár a pak ho hasit benzínem.


Ale dnes se Sýrie velmi vzdálila od libyjského scénáře, protože podpora SAR Ruskem staví Západ do svízelné situace, kdy maska jejich spiknutí bude co nevidět stržena. Ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov je přesvědčen, že plány Washingtonu ohledně Sýrie budou známy po konečné porážce islamistů.

"Když bude DAEŠ a společně s ním Džabhat an-Nusra poražen, pak se projeví, kdo jaké cíle v Sýrii má. Protože nás naši američtí kolegové, včetně Tillersona, přísežně ujišťují, že nemají v Sýrii jiný cíl, než je zničení teroristů", řekl Lavrov.

A i když se dříve prezident Trump kasal, že zastaví financování teroristů a přezkoumá politiku USA na Blízkém východě, celá řada bolestivých podrazů od kongresmanů a senátorů rychle přivedla hlavu Bílého domu do formy - Trumpovi ukázali jeho místo, takže destruktivní politika pokračuje.

Blízký východ je stále horkým místem na mapě světa; země jsou zde zničeny až do samého základu institucí státnosti. A stalo se, že problémy vznikly ne bez pomoci západních zemí, ale nepříjemnosti nyní má celý civilizovaný svět. Když budeme spoléhat na prognózy Lavrova, je jasné, že nebudeme dlouho čekat - země, v níž si vedení ochotně připisuje cizí vítězství, se ani zde nevzdá svého "kusu koláče".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

22 komentářů :

 1. Jo už aby to bylo ať to na ty teroristy z usa vše praskne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dovolím si tvrdit, že každému s přiměřeným intelektem, pokud se bez předsudků a zaujetí zabývá světovými událostmi, jsou role a metody, zejména USA, ale i Britanie s Francii atd., zcela jasné. Kam potom s jejich posluhovači? Nevolit!

   Smazat
  2. ...posluhovačům a hlavně ,, strategickým partnerům ( USA, Británie, Francie, Japonsko..atd. ) patří bankovní systém, průmysl a generální vliv na naší makroekonomiku.
   Volbami nelze nic změnit !!!
   Opravdovou změnu pozná Český občan až bude mít zablokovaný konto a největší podniky budou propouštět*

   Smazat
  3. Kurdove jsou a byli vzdy Zio teroristi..Proto ten turek , co sem furt pise tak jasa , kdyz usaci jim davaji zbrane a miliony dolaru..

   Smazat
 2. ...čím více politiky, tím více mrtvol.
  Kim našel tu správnou rétoriku jak hovořit s tyranem*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svetava valka na terror a Proc Trump neudela/ a neudelal uz davno FYRE FUUURYYY na terror v Syrii , v Afganistanu nebo jinde !!!Kde ty lonsky Furie jsou...
   Kim se smeje jako Krava a jeste dlouho bude smat kasparovi..Hori mu koudel presne tam kde ma...

   Smazat
 3. V USA vystupuje na povrch i dalši skandál který se na vašich webech ne publikuje obchází ! V Texasu po hurikánu se bohužel nevrací na zpět plno lidi byly od vězení autobusy do FEMA Camp oddělení od mužů a děti ty byli od vezeni do dětských útůlku ! Všem dospělím byli odebrání telefony tablety a ostatni elektrické věci ! Tyto lidé všichni řekli že jim byli zničeni z velké části jejich domy ! Následující dny bylo vše srovnáno se zemi a odvezeno na skládky !Na You Tube jsou i nějaká videa !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zajímavé, můžete poslat konkrétní odkaz?

   Smazat
 4. Že bychom se nakonec dověděli, komu vlastně Sobotka ty naše samopaly a pancéřovky poslal a jestli to náhodou nebylo přímo IS, ačkoliv se tvrdilo něco jiného?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty kosy a rpgecka jsou malo ucinne proti Us vestam a Abramsum tak tim nejaka historicka skoda nevznikla.
   Nicmene se Sobotku a komedianta i bile brady nekdo zepta primo do oci kdo jim na to dal souhlas.
   A to i v pripade,ze budou zasiti kdekoli na tehle zemekouli.
   Pri te prilezitosti jim bude vzneseno obvineni z vlastizrady.
   Ze budou zasiti nekde v kibucu a hlidani Sin betem a Mossadem je jenom jejich steblo ktereho se drzi protoze jim uz nic jineho nezbyva:-)

   Smazat
 5. Těm, kteří vládnou alespoň průměrnou inteligencí a znalostmi socialistického středoškoláka, už musí být jasné nyní, kdo je kdo. Už jenom z prosté logiky. Stokrát jsem budoval demokracii s klackem v ruce a stokrát jsem to posral. Přesto nás prostřednictvím médií západní politici přesvědčují, že po stoprvní to konečně dopadne dobře. Už jenom to dosvědčuje můj názor, že západní elity dávno minuly pomyslný bod hlouposti. Bod, kdy se jejich jednání dalo omluvit vlastní hloupostí, nebo nevědomostí. Dnes už zbývá jenom zlý úmysl.

  OdpovědětSmazat
 6. Neni zadnych pochyb ze uSSaci se s komplicema otevrene postavi na stranu teroristu bez ohledu na "stratu tvare". Koneckoncu uz naprosto otevrene zautocili na Ruske vojenske policisty (Rusove je pak pozabijeli, vcetne uSSAckych "poradcu"). Ted poslali na podporu teroristu v Deyr-ez-Zoru temer vsechno co meli u Rakky. Ta uSacka hovada proste chteji valku i kdyz vedi ze pri necem takovem vsichni chcipnou. Bohuzel my a nase deti spolu s nima. Zjevne jim to za to stoji. Jsou to tak perverzni hovada ze na to uz ani nemam slov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta "hovada" na válkách profitují a jsou hybnou pákou americké ekonomiky.Vývoz energií je nesmyslným gestem, aby se ty země, které jsou závislé na RF, se energeticky odřízly a přešly k dražším z USA.Sami USA energie a zdroje pro vysokou spotřebu 330 milionů obyvatel, velmi potřebují.Tou nejhlavnější je výroba a prodej zbraní do vyvolaných a podporovaných válek a konfliktů s následným drancováním napadených států.USA nic dalšího nevyrábí a jsou spotřebně závislé na dovozu, zejména z Asie a Evropy.Největším ekonomickým boomem by představovala konvenční válka Evropy, NATO s Ruskem.Po vysněné porážce RF by USA a jejich "spojenci" nasáčkovali obrovské základny, poté si rozdělili ruské nerostné bohatství, které "Západ" nutně potřebuje a podrobili si ruský lid, jako levnou pracovní sílu!Poté, pokud by do konfliktu nebyla vtažena Čína, tak by se zařadila na seznam dalšího adepta k napadení a rozvrácení.

   Smazat
  2. Oni si myslí, že když napadnou a rozvrátí polovinu planety, tak jsou dostatečně od jimi vyvolaných konfliktů za oceánem, chráněni.

   Smazat
 7. Je třeba pochopit jediné! "Západ" kdysi stvořil tamní státy aby rozdělil a panoval nad místními národy. Teď se mu hodí "rozervat" své dílo a proto ta podpora Kurdů, kterých je mi líto. Přeji jim samostatnost a politické prozření aby ta cena za svobodu nebyla neúměrná k její hodnotě, což lze od "garantů" oprávněně očekávat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste si jistý, že Kurdové bojují za sekulární stát a socialismus pro blaho všech, tak jak ho do amerického přepadení zažívali Iráčané a Libyjci?

   Smazat
  2. Kurdov nam moze byt luto z toho pohladu ze tak velky narod a nema vlastny stat a v historii ani ziadny Kurdistan nikdy neexistoval.Asi to to bude aj ich chyba a neschopnost.No aj ciganov je v Europe vela a nikdy v historii ziadny Ciganstan neexistoval....

   Smazat
  3. Berte to tak, že USA došly trumfy(IS), Kurdy mají jako poslední kartu do hry, tak jim(Kurdům) přejme, ať se neprodají lacino.

   Smazat
 8. Je to smutné ale Kurdové a Rusíni nebudou mít svůj stát .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kurdové budou mít svůj stát jenom v případě, že budou chtít americkou demokracii.
   Ivana

   Smazat
 9. Kapitalismus se začíná hroutit sám do sebe. Není to nic nového pod sluncem. Každý společenský systém, postavený na nepřirozenosti, tak vždy dopadl. Dlužno říci, že to byl každý předchozí společenský systém. Byl bych rád, kdybychom se podvolili přírodě a začali žít přirozeně. Měli bychom pochopit, že přírodě je lhostejné, že se nechováme přirozeně. Ten kdo na to doplatí není ona, ale my.

  OdpovědětSmazat
 10. A co by mělo na anglosasy ještě prasknout? Vždyť dneska každý, kdo není úplný dement ví, že celá slavná Al-Kajda, Daeš, Islámský stát a bůhvíjak se všechny ty party najatých amerických kontraktorů jmenují, jsou všichni v žoldu USA. Jedni v žoldu Pentagonu, druzí v žoldu CIA. Takže co má ještě prasknout? Že to všchno je jen stará hra, kterou titíž lidé, vlastně lidé ze stejných kruhů hráli se světem tuhle hru odedávna. V nedaleké minulosti byl hlavní figurkou nějaký Adolf Hitler. A pořád stejného nepřítele mají tihle všiváci. Je to stát, na který nemají, ale mají choutky na jeho bohatství a mají zájem na zničení jeho podstaty. RUSKO.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.