Reklama

pondělí 25. září 2017

Lavrov:Rozpad vztahů s USA Moskva připisuje „mstivosti" Obamovy vlády..Vyzval Washington a Pchjongjang, aby usilovaly o racionální přístup a ne bojovaly navzájem, „jako děti v mateřské škole".

25.9. 2017   Rukojmí
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov obvinil vládu Baracka Obamy ze zhoršujících se vztahů mezi Moskvou a Washingtonem.Diplomat také popřel obvinění z „ruského vměšování“ do amerických voleb, a upozornil, že pokud by existoval důkaz, tak by už dávno „utekl“ do médií, napsaly The New York Times.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov obvinil Obamovu vládu za zničené vztahy Moskvy s Washingtonem a podkopání jejich bilaterální spolupráce, včetně Sýrie. Vrcholný ruský diplomat tak reagoval na mediální otázky na okraji Valného shromáždění OSN, uvedly The New York Times.

„Rusko-americké vztahy netrpí skutečností, že dochází ke konfliktům, ale kvůli k tomu, že předchozí administrativa jednala v malicherné pomstě, čímž vložila časovanou bombu pod americko-ruské vztahy,“ řekl Lavrov. Dodal, že „to od držitele Nobelovy ceny za mír neočekával."

Vydání vysvětlilo, že se slova ministra týkala zhoršování vztahů mezi Bílým domem a Kremlem z celé řady důvodů. Zejména byly pokaženy sankcemi, které USA přijaly po „ruské anexi" krymského poloostrova.

Lavrov zdůraznil, že nikdy se západními partnery nevyjednával, aby odstranili protiruské sankce. Rovněž odmítl obvinění z ruského zasahování do amerických prezidentských volel v roce 2016, aby přinesl výsledek ve prospěch Donalda Trumpa místo Hillary Clintonové.

Po roce šetření Lavrov řekl: „Neviděli jsme ani jediný fakt."

Lavrov upozornil, že požádal amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona, aby předložil důkazy, ale bylo mu sděleno, že je to důvěrné.

„Nemůžu tomu uvěřit. Za prvé, a co je nejdůležitější, ve Spojených státech všechny informace vždy vyplynou. Vzhledem k tomu, že se slyšení (v Kongresu) účastní obrovské množství lidí, na jakýchsi prokurátorských vyšetřování, kdyby tam byl jeden jediný důkaz, tak by unikl," zdůraznil ruský ministr.

Mezitím podle publikace existují významné rozdíly mezi postoji obou zemí k dalším otázkám, ať už Íránu či severokorejské jaderné krize. Lavrov přitom vyzval Washington a Pchjongjang, aby usilovaly o racionální přístup a ne bojovaly navzájem, „jako by děti v mateřské škole".

9 komentářů :

 1. Následovat bude bilaterární dohoda o úzké obchodní spolupráci mezi USA a KLDR.

  OdpovědětSmazat
 2. Ako obvykle,jeho excelencia Sergej Lavrov,muz c2,
  v RF,brilantne a diplomaticky.No mal Tilersonaaj s jeho Trumpetov,poslat do pice...

  OdpovědětSmazat
 3. Chtít po Amíkách důkazy, tak to je, s prominutím, chujovina. Nakonec, známe přece pani Psaki.

  OdpovědětSmazat
 4. Sergej Lavrov má naprostou pravdu.

  OdpovědětSmazat
 5. Venca tady bude kazdou chvili petatrucatnik pry nemuze spat ,co mu tady chodi duchove psat.Za chvili budou tri a to je ta hodina kdy Venca zacne mazat.Je rozmrzely alebrz sel spat pred chvilickou ve 12 a tak den zacina jako kazdy jiny den . Nashledanou Vaclave ty jeden petatricatniku ani Hono-llulla te nedohoni .Pisatel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3,04
   Mazej za HoDo a Lulanem na stránky Venzla Moravce a neopruzuj tady ty negramote!!!!!!!!!

   Smazat
 6. Pane ministře naprosto s vámi souhlasím a děkuji za vaše vyjádření. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 7. Rusko má vychovaný diplomatický zbor . Trump a jeho vláda se chovají jako děcka na písečku . Zastrašují severní Koreu cvičením na hranici a to každoročně s jižní Koreou . Velký křeček má z toho bobky u prdele . Tak straší raketami . Běda když Rusko a Bělorusko udělá cvičení u hranic ! Čt z toho dělá válku proti Pobaltí a Polsku . Takže nato může obklíčit Rusko a Cvičit na jeho hranicích . USA vlastně cvičí skoro po celém světě . Základna v Kosovu jim vyšla . Zato na Krymu už ne . Naši fotrové komouši měli pravdu a já byl za totáče pro západ USA . Lavroev jste diplomat velkého kalibru .

  OdpovědětSmazat
 8. Proc neni zadny "fakt" nebo dukaz o Ruskem ovlivnovani voleb v USA?

  Je to jednoduche, nejlepe to shrnuje jedno "meme" s Clintonovou:
  > The Russians are trying to rig the elections
  > By exposing, how we rigged the election

  Obvinuji zpravodajsky kanal RT, nejobjektivnejsi dostupny zdroj informaci.
  Nikde nereknou proc konkretne.

  Protoze RT vyznamne ovlivnilo americke volby tim, ze otevrene a pravdive referovalo o leckterych zverstvech a spinavostech americke politiky. Ze delalo vyvazene diskuse mezi zastanci Clinton a Trump, pozvalo obe strany a ne jako vsechny americke MSM, ktere jen lily tuny propagandy proti Trumpovi, zamlcujic gigantickou korupci Clinton Foundation.

  A ted nemohou ukazat na konkretni pripady:
  Tady RT prozradilo, co jsme chteli zatajit. Tady taky, a tady taky! Ti lumpove !
  Museli by tim priznat, jakou vsechnu spinu chteli zamest pod koberce, ale RT jim to neumoznilo.

  A RT spolu s Rusy se jim ted vysmivaji: Ukazte nam jediny dukaz o vmesovani do voleb!

  To samozrejme gangsteri v USA nemohou, protoze by tim jenom otevrene potvrdili, jaci jsou gangsteri a co vsechno chteli zamest pod koberce, protoze dokazat, ze nekde RT v poslednich cca 3 letech lze, se da jen sotva...

  Narozdil od lzidomedii CNN, MSNBC, NYT a WaPo, kde jsou propagandy a lzi tuny...

  Je to totiz jednoduche:
  V dobach Lži je rikani Pravdy revolucnim aktem.

  a samozrejme se lhari rozciluji, ale konkretni dukazy radsi neukazou...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.