Reklama

.

.

pondělí 4. září 2017

Le Monde: "Revoluce důstojnosti" na Ukrajině vedla k její ztrátě


4. 9. 2017     zdroj
Všechny současné barevné revoluce končí stejně - zklamáním jejich aktivistů.
"Politický režim na Ukrajině byl nahrazen v roce 2014, ale sociální i politický a ekonomický systém jsou zachovány. Takzvaná "revoluce důstojnosti" vedla ve skutečnosti k její ztrátě. Nyní na Ukrajině vládne korupce, militantní nacionalismus a omezení práv a občanských svobod", píše na stránkách francouzského listu Le Monde ukrajinský politolog Michail Minakov.


Podle autora "vstupuje 1. září 2017 v platnost dohoda o přidružení Ukrajiny k Evropské unii, jež je symbolem pro Kyjev, který však ve skutečnosti znamená, že země nemůže počítat s ničím více než s přidružením. Doporučuje se zapomenout na vstup za člena EU".

"Přizpůsobování se západnímu způsobu a stylu života přináší katastrofální výsledky. Protikorupční struktury žijí pouze díky pomoci vlád jiných zemí a slouží jako nástroj nátlaku jedné lobby na druhou, aby se odstranil soupeř pro nějaké lákavé sousto. Proto Ukrajina zůstává jednou z nejkorumpovanějších zemí na světě", zdůrazňuje autor. Prováděné reformy jsou ve skutečnosti určeny pouze k vytváření dobré image vlády na mezinárodní scéně. Růst ekonomiky není patrný. Země se stále ještě nevrátila k HDP na obyvatele, jaký byl v roce 1990".

Hlavním vítězem na základě výsledků minulých událostí se stal klan Petra Porošenka, který pod sebe dostal i zákonodárnou i výkonnou i soudní moc, soudí Minakov. Ti, kteří kritizují vládnoucí elitu, jsou oběťmi všemocného prezidenta-autokrata. Odpůrci Porošenka a jejich pomocníci jsou bezostyšně pronásledováni.

"Ve východní Evropě se utvrdil téměř jednotný vzorec revolucí a přechodných období, uzavírá politolog. Všechno to začíná utopickými sny a končí ubohou realitou. Historie posledních letech na Ukrajině je toho novým důkazem".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

4 komentáře :

 1. "Protikorupční struktury žijí pouze díky pomoci vlád jiných zemí a slouží jako nástroj nátlaku jedné lobby na druhou, aby se odstranil soupeř pro nějaké lákavé sousto."
  Zlatá slova. U nás je pro toto tvrzení celá řada důkazů. Posledním příkladem je "akce antiBabiš".

  OdpovědětVymazat
 2. ..ukrajinci jsou hrají roli užitečních idiotů... jejich militantní nacionalismus je sebedestruktivní..pokud by se rozhodli pro mírové soužití s ruskem...tak o ně západ ztratí zájem

  OdpovědětVymazat
 3. Ako vyhlasil VVP, nepomoze nam ziadna revolucia, iba evolucia..

  OdpovědětVymazat
 4. Souhlas bandorovci do eu a ČR z eu.

  OdpovědětVymazat