Reklama

pondělí 25. září 2017

Merkelová, Schulz a Sobotka

25. 9. 2017       EB
Srovnávat německé volby s českými je náročné, protože ČSSD (nebo alespoň premiér Bohuslav Sobotka) má mnohem blíže k CDU Angely Merkelové než k sesterské SPD. Nelze dohledat žádné oficiální zprávy o tom, že by se Sobotka a Martin Schulz setkali na úrovni předsedů sociálně demokratických stran. Se Schulzem se nepotkali ani Milan Chovanec (jako pověřený předseda ČSSD), ani Lubomír Zaorálek (jako volební lídr). Možná i proto uvítali Sobotka se Zaorálkem vítězství Merkelové způsobem, jako kdyby vyhrála jejich sesterská strana. To se ale samozřejmě nestalo. SPD výrazně ztratila a ohlásila odchod do opozice. Sobotka na Twitter napsal, že rozhodnutí rozumí, protože SPD sice ve velké koalici prosadila svůj sociální a proevropský program, body za to ale opakovaně sklidila CDU. Skoro jako by si Sobotka najednou uvědomil, jaká je situace jeho vlastní strany, a začal voliče připravovat na osud podobný tomu SPD.

19 komentářů :

 1. Sobotka má zbaleno a stěhuje se do Bruselu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sobotka se odstěhoval do Humpolce...

   Smazat
 2. Nevím, zda Eric Best ví o čem mluví, když srovnává situaci německé SPD s českou ČSSD. Tvrdí tím, že ČSSD splnila svůj sociální a proevropský program v koalici s ANO a KDÚ-ČSL morálním a hospodářským rozvratem našeho státu, církevními restitucemi, apod. ?!

  OdpovědětSmazat
 3. Třeba si na Sobotku ještě rádi vzpomeneme jako na úspěšného, pracovitého a slušného předsedu vlády, který se ve funkci na rozdíl od četných jiných neobohatil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejlepší vtip dne!!!
   Nejste Vy sám nakonec B. Sobotka?????????

   Smazat
  2. Je možné, že se neobohatil. Ale sociální demokrat to není. Jeho podbízení se boháčům, nadnárodním korporacím, zahraničnímu diktátu, souhlas s podporou válek a přípravou té termonukleární, to všechno mluví proti němu. Asi je pracovitý, asi dokáže kočírovat vládu jako správný "kloťák", ale provádí protinárodní a protispolečenskou politiku, jeho vláda oklešťuje občanskou společnost a trpí aktivisty ve "veřejnoprávních médiích" (ČT, ČRo, ČTK). To, že stranu opustily osobnosti a zůstala masa přikyvujících tlouštíků odtržených od lidí ale zato přisátých na dotace a byznys, to je také výsledkem jeho politiky. A nezlobte se na mne, udělat ze Špidly šéfa svých poradců, to už samo za sebe mluví!!!

   Smazat
  3. Václav Dvořák Souhlas dobře napsáno.

   Smazat
 4. Nevím, kde se bere na nenávist vůči Sobotkovi, asi to je nějak organizované, pod různými jmény jak přes kopírák totéž. ČSSD je při tom hlavní zábranou vlády slovenského oligarchy s temnou minulostí nad českým národem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoli. Sobotka je právě ta vláda oligarchy. On ho pozval do vlády, on svou hloupou politikou zavinil, že "Bartoš" vůbec získal v předešlých volbách hlasy. Copka nechápete, že dokončil Sobotka zaparkování SocDem v přístavu protilidových pravicových stran!

   Smazat
 5. jedině jednotna je cirkef svata a proto je bohoušek praktikujici ministrant a slouha vatikanu tak nadšeny i jeho vlastni matka se jmenuje jalova krava milka ale takovi jsou černoprdelnici od nepaměti napřič staletmi kam pamět saha vždy proti slovanum i proto by tak rad tahl na rusa samosebou že v atomovym vladnim bunkru dvatisice metru pod zemi by hnal svoje fojački

  OdpovědětSmazat
 6. Taky jsem si všiml, že jako první jásal Zaorálek, v první chvíli mě napadlo, že to je proto, aby zdůraznil, že Němci volili úspěšnou stranu, která byla ve vládě, aby si ohřál polívčičku, ale to by mohl totéž říci o socanech německých, ti taky byli ve vládě a vyhořeli. Jako vyhoří naši a Merkelová bude moci blahopřát Babišovi.

  OdpovědětSmazat
 7. Ad 17:09 a 17:11
  Pan Sobotka se možná neobohatil, to čas ukáže. Ale obohatil krejčího Bakalu mimo jiné o 44 tisíc bytů OKD. Pokud jde církevní restituce, tak sliboval, že to napraví.Výsledek této nápravy známe všichni. To je výsledek práce slušného a pracovitého premiéra, že?
  Morave

  OdpovědětSmazat
 8. Kdo platí, tomu se tleská. Pan Schultz je zřejmě skrblík. Pozoruhodné jsou volební zisky "pravice", která nefandí kolonizaci Německa teroristy, o kterých si myslí "demokraté", že jsou žhaví do práce pro blaho Němců.

  OdpovědětSmazat
 9. "Pan" Sobotka se OBOHATIL skrze Bakalu a skrze Radka Pokorného!...skrze to, že nechal zruinovat finančně ČSSD, skrze to, že dělal jen proněmeckou a probruselskou politiku skrze Špidlu a Novotného a jiné debily... "Pan" Sobotka je rafinovaný a podlý zloděj - na rozdíl od primitiva Babiše.

  OdpovědětSmazat
 10. To se povedlo. Prý pracovitý předseda to jo hlavně pro brusel. Naštěstí už je na odchodu, vlasy má už zbalené ještě se rozhoduje kterým vchodem opustí strakovku.

  OdpovědětSmazat
 11. Tak na seznamu už havloidi masírují jak makrela přitvrdí v otázce uprchlíku. Tyhle volby rozhodnou je to na každém občanovi jak chce žít.
  Ten pracovitý člověk pracoval jen pro bruselské páníčky je dobře že končí.

  OdpovědětSmazat
 12. A co Makrela, stále KVOTÁ, stále KVOTÁ ???

  OdpovědětSmazat
 13. Sobotka vypadá jako čůrák, chová se jako čůrák, mluví jako čůrák, tak to asi bude čůrák. Nikdo mu přeci nenařizoval, aby se prezentoval jak se prezentuje a aby předváděl teátr s Babišem. Jó, že mu dobře poradili američtí poradci, které si zaplatili? Tak ať jim teď poděkuje a nebrečí. Nejlepší co by mohl udělat je zalézt a už vůbec nevylézat na veřejnost. Co se týká führerin Merkel a dalších z vedení EU, tak ti jsou ne zralí, ale přímo ukázkovými psychiatrickými případy a měli by být izolováni jako naprostí šílenci v dobře střeženém blázinci. Normálně uvažující lidé by totiž takové nápady jaké produkují tito podivíni nemohli vymyslet ani ve stavu alkoholového delíria.

  OdpovědětSmazat
 14. Sobotka má ten problém, že něco jiného říká doma svým směrem k potenciálním voličům a něco jiného, když líbá střevíček v Bruseli nebo v Berlíně. Profláklo se to (úniky z jeho el. pošty) a tohle zrovna se u nás moc neodpouští.
  Chovanec se choval simpaticky během průniku migrantů v roce 2015, ale má na krku zřízení Uřadu pro zkoumání pravdy a velmi pravděpodobně používá složky MV k politickému boji proti konkurenci a je podezření, pod jeho vedemím proběhly policejní provokace.
  Zaorálek se šmudluje s ukrajinskými banderovci a patří k partě chystající "drang nach Ost".

  Z toho si slušný člověk nevybere.

  Žádná alternativa proti současnému směru v ČSSD není, o to se pánové postarali. Že je tam pár lidí se zdravými názory, to na tom nic nemění. Bohužel se žádná změna směru po prosraných volbách nedá u ČSSD očekávat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.