Reklama

.

.

středa 6. září 2017

Migrační krize zasáhla Španělsko "Pokud se nám nepodaří vyřešit hlavní problémy v afrických zemích, tak do Evropské unie v příštích deseti letech přijde 10, 20 nebo dokonce 30 miliónů imigrantů."Populace Afriky se v příštích desetiletích zdvojnásobí.

Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský
6.9. 2017   Czechfree
Německý spolkový ministr pro rozvoj Gerd Müller: "Největší migrační pohyby jsou teprve před námi: populace Afriky se v příštích desetiletích zdvojnásobí. Počet obyvatel Egypta vzroste na 100 miliónů, Nigérie na 400 miliónů. V našem digitálním věku s internetem a mobilními telefony ví o naší prosperitě a životním stylu každý."


Ředitel úřadu Organizace spojených národů v Ženevě Michael Møller: "Mladí lidé mají mobilní telefony a mohou vidět, co se děje v jiných částech světa, a to na ně působí jako magnet."

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani: "Pokud se nám nepodaří vyřešit hlavní problémy v afrických zemích, tak do Evropské unie v příštích deseti letech přijde 10, 20 nebo dokonce 30 miliónů imigrantů."Španělsko je na dobré cestě předhonit Řecko a stát se druhou největší bránou pro vstup migrantů do Evropy po moři. Náhlý nárůst migrace do Španělska přichází v návaznosti na tvrdý zásah proti pašování lidí podél libyjsko-italské námořní trasy, která je v současnosti hlavním místem vstupu migrantů do Evropy.

Posun migračních tras z Řecka a Itálie směrem na západ naznačuje, že Španělsko, vzdálené po moři od Afriky pouhých deset mil, se brzy stane novým centrem evropské migrační krize.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) dosáhlo španělských břehů v prvních sedmi měsících roku 2017 více než 8 300 ilegálních migrantů - to je třikrát více než v celém roce 2016.

Tisíce dalších migrantů vstoupily do Španělska po zemi, především ve španělských enklávách Ceuta a Melilla na severním pobřeží Maroka, kde se nachází jediná pozemní hranice Evropské unie s Afrikou. Jakmile migranti dosáhnou španělského území, jsou ubytováni v dočasných přístřeších a poté jsou přestěhováni na španělskou pevninu, odkud mnozí pokračují do dalších částí Evropy.

Celkově (po moři i po zemi) zatím v tomto roce přišlo do Španělska přibližně 12 000 migrantů, ve srovnání s 13 246 migranty za celý rok 2016. Pro srovnání: do Řecka přišlo zatím za tu samou dobu v roce 2017 14 156 migrantů.

Hlavní migrační bránou do Evropy zůstává Itálie: přibližný počet příchozích v tomto roce zatím dosáhl počtu 97 000, oproti 181 436 za celý rok 2016. Itálie se stala hlavní vstupní zemí do Evropy po uzavření migrační dohody mezi EU a Tureckem, uzavřené v březnu roku 2016. Tato dohoda uzavřela trasu z Turecka do Řecka, které bylo předtím preferovanou zemí pro vstup migrantů z Asie a Středního východu do Evropy. Během posledních čtyř let dorazilo do Itálie téměř 600 000 migrantů.

V květnu podepsala Itálie smlouvu s Libyí, Čadem a Nigerem o zastavení migrace přes Středozemní moře prostřednictvím zpřísněných kontrol na hranicích. V červenci Itálie také uzavřela dohodu s Francií a Německem o zpřísnění regulace charitativních organizací provozujících lodě ve Středomoří a o navýšení finančních prostředků pro libyjskou pobřežní stráž.

Libyjská pobřežní hlídka od té doby zabránila tisícům migrantů odplout z libyjského pobřeží do Itálie. Tento tvrdý zákrok však podnítil potenciální migranty ke snaze nalézt alternativní trasu k překročení Středozemního moře. Zdá se, že toto vysvětluje nárůst počtu migrantů přijíždějících do Španělska.

Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) 14. srpna uvedla, že počet afrických migrantů, kteří dorazili do Itálie z Libye, klesl v červenci o více než polovinu oproti předchozímu měsíci. Během tohoto období však prudce vzrostl počet migrantů přijíždějících do Španělska.

Agentura Frontex dále uvedla, že v červenci do Itálie připlulo 10 160 migrantů, což je o 57 procent méně než v červnu. Z hlediska počtu příchozích migrantů se v Itálii zároveň jedná o nejslabší červenec od roku 2014. Do Španělska se však v červenci podle agentury Frontex podařilo dostat 2 300 migrantům, což je více než čtyřikrát tolik, než v předchozím roce. Většina migrantů, kteří přicházejí do Itálie a Španělska, jsou evidentně ekonomičtí migranti, kteří v Evropě hledají lepší život, nejsou to uprchlíci prchající z válečných zón.

Mluvčí IOM Joel Millman v rozhovoru pro deník Financial Times řekl: "Převážná většina migrantů přicházejících do Itálie z Libye pochází ze Senegalu, Gambie, Guiney a dalších zemí západní Afriky." "Vzhledem k tvrdému zásahu proti migraci z Libye je přirozené, že mnozí opustí plán překročit nebezpečnou poušť do Libye, a rozhodnou se místo toho přeplavit z Maroka."

Julio Andrade, městský radní v Malaze, přístavním městě v jižním Španělsku, to nazval "balónovým efektem". V rozhovoru pro deník Irish Times řekl: "Pokud stisknete jednu oblast, vzduch se vydá jinam. Pokud je například policie velmi aktivní a zatýká mafiány na středomořských trasách do Řecka a do Itálie, tak mafie hledá jiné trasy."

Španělské úřady informovaly, že dochází k prudkému nárůstu pokusů afrických migrantů překonat pozemní hranici v Ceutě přelezením plotu, který má výšku až 6 metrů a je nahoře zakončen žiletkovým drátem. Španělský ministr vnitra Juan Ignacio Zoido řekl, že během prvních sedmi měsíců roku 2017 proběhlo v Ceutě 2 266 pokusů o překonání hraničního plotu, v porovnání s celkovým počtem 3 472 pokusů za celý rok 2016.

7. srpna více než 300 převážně subsaharských Afričanů napadlo španělské a marocké bezpečnostní síly a zaútočilo na hraniční přechod u El Tarajalu; 186 migrantům se podařilo dostat na španělské území. 8. srpna se více než tisíc migrantů ozbrojených oštěpy a kameny pokusilo prolomit ten samý přechod. 9. srpna uzavřely španělské úřady tento hraniční přechod na celý týden. 10. srpna na tuto hranici opět zaútočilo přibližně 700 migrantů; 200 migrantů bylo zatčeno.

Mezitím 9. srpna v Cádizu dorazil na pláž plnou opalujících se rekreantů gumový člun s desítkami migrantů - zde je video. José Maraver, šéf záchranného centra v nedaleké Tarifě, pro The Telegraph uvedl, že druhý člun přistál na jiné pláži v té samé oblasti a že takové scény se nyní stávají pravidelně. "Každý den připlouvají čluny, každý den zde máme migranty," řekl. "Situace se stává velmi komplikovanou."

Migranti však využívají k dosažení Španělska také jiné prostředky. Například 6. srpna dosáhlipobřeží u Malagy čtyři Maročané na vodních skútrech. Během července a srpna zachytila policie nejméně dva tucty migrantů, kteří se snažili přeplout na vodních skútrech do Španělska. 10. srpna našli policisté pomocí detektorů pohybu a senzorů zobrazujících teplotu 56 migrantů, včetně 14 dětí, skrývajících se uvnitř kamionů směřujících z Ceuty do španělského přístavu v Algecirasu.

V redakčním komentáři z 9. srpna španělský deník El País uvedl, že "je zřejmé, že se migrační tlak přestěhoval do západního Středomoří a neexistuje žádný náznak, že se tato situace v blízké budoucnosti nějak změní." Dodal:


"Migrační tlak, který Španělsko zažilo v posledních několika týdnech, je nárůst takových rozměrů, že překonává všechna opatření dohledu a kontroly. Masivní vstup Afričanů ze subsaharských oblastí přes hranici v Ceutě, ať už překonáním plotu nebo překročením hranice u El Tarajalu, ukazuje obrovské obtíže spojené se zastavením těch, kteří prchají z války, hladomoru nebo hospodářských těžkostí...."

"Řízení migračních toků vyžaduje silnou evropskou politiku a dostatečné hospodářské zdroje. Španělsko nemůže být samo o sobě strážcem jižní Evropy."

Německý ministr pro rozvoj Gerd Müller nedávno varoval, že se Evropa musí připravit na příchod miliónů migrantů z Afriky:

"Největší migrační pohyby jsou teprve před námi: populace Afriky se v příštích desetiletích zdvojnásobí. Počet obyvatel Egypta vzroste na 100 miliónů lidí, Nigérie na 400 miliónů. V našem digitálním věku s internetem a mobilními telefony ví o naší prosperitě a životním stylu každý."

Ředitel úřadu Organizace spojených národů v Ženevě Michael Møller tyto obavy zopakoval:
"To, co se teď děje, je jedna z největších migrací lidí v historii. A bude se to dále zhoršovat. Mladí lidé mají mobilní telefony a mohou vidět, co se děje v jiných částech světa, a to na ně působí jako magnet."

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani uvedl, že k tomu, aby se zastavil tok migrantů z Afriky, by Evropská unie musela investovat miliardy a vytvořit dlouhodobou strategii pro stabilizaci tohoto kontinentu: "Pokud se nám nepodaří vyřešit hlavní problémy v afrických zemích, tak do Evropské unie v příštích deseti letech přijde 10, 20 nebo dokonce 30 miliónů imigrantů."

Soeren Kern je vedoucím pracovníkem Gatestone institutu v New Yorku.
Překlad původního textu: Europe: Migrant Crisis Reaches Spain
Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský

24 komentářů :

 1. Wir schaffen das.

  Na druhé straně, první povzbudivá zpráva:

  "Jak oznámil časopis Der Spiegel, policie potvrdila, že směrem jeviště hodili dvě rajčata. K levému stehnu kancléřky doletělo několik kapek, a byla zasažena také moderátorka, která stála vedle ní."

  Význam informace, že ke stehnu kancléřky doletělo alespoň několik kapek, není radno přecenit. Není to řekněme na celkové uklidnění, jako když snědý brigádník humanitární organizace narve willyho, kam onen patří. Ale nemusí pršet, jen když kape.

  VR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jdou na porážku jako ovce a nechají si od muslimů líbit i znásilňování svých dětí a žen.

   Vymazat
  2. Už se to peče....
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Bude-se-trestat-za-nenavist-Uz-se-to-pece-Pedagog-vetrelec-na-akci-HateFree-jehoz-svedectvi-trha-cesky-internet-odhalil-PL-vic-502850

   Vymazat
  3. Novou muslimskou republiku založenou na lži, cenzuře, nadávkách čtenářům a hanobení skupin obyvatel, zejména emigrantů a důchodců a zákazu propagace křesťanských symbolů si rozvracet nedají.

   Vymazat
 2. Co mě má kurňa zajímat, že se množí jak králíci a že se jejich počet do nějaké doby zdvojnásobí. Třeba ať se ztrojnásobí. Například obyvatelé Číny to zavčas pochopili a omezili porodnost, aby neskončili jak u vyjedeného krámu. Vyprávěj ovšem negramotnému negru o tom, že určitá oblast může uživit jen omezený počet lidí, kteří ovšem také místo jediné činnosti se rozmnožovat, nebo si sebrat banán, který spadne ze stromu, se musí také věnovat sebevzdělání a práci na zlepšení kvality svého života. Místo toho jim někdo ukázal fotku jak pečení holubi létají Evropanům přímo do huby a dal jim jednosměrnou jízdenku tamtéž k príma parazitujícímu životu v EU. Jen 5-7% imigrantů je schopno se nechat dlouhodobě zaměstnat a vykonávat tak společensky prospěšnou práci. To nemluvím o exotických nebezpečných chorobách, které do Evropy zavlečou a jejich ne nevýznamném kriminálním chování, až po teroristické činy ohrožující naše životy. Jedině naprostý kretén otevřel této invazi středověku dveře do Evropy a následně neudělal tomuto ničivému přílivu ekonomických migrantů ráznou přítrž. Je to jak zlý sen, copak se všichni politici zbláznili? To jim ten hliník a baryum co nám z letadel sypou na hlavy už dočista zatemnil mozek? Nebo je někdo všechny vydírá? To není normální. Pokud se toto stěhování národů včas nezastaví, čekají nás nepokoje, občanská válka a mnoho utrpení nemluvě o drastickém snížení životní úrovně. Proto budu volit SPD, která je snad jedinou stranou, co má nakročeno do příštího parlamentu a chce zamezit přílivu těchto invazních hord k nám do naší krásné republiky, a to i za cenu vystoupení z unie.

  OdpovědětVymazat
 3. Kde v Africe je válka?Chudáci utíkají narychlo jenom ve značkových oblecích, s mobily, no, nedá se jinak,než je politovat.

  OdpovědětVymazat
 4. No bodejť by neutíkali,když ty slimáky smradlavý,nevzdělaný,negramotný a zbytečný financují AGRESOŘI NADE IN USSA!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Kdyby ve vládách neseděli židovští zrádci,ale vlády byly skutečně pronárodní,....nevidím žádný problém,proč ty negry,kozomrdy a jiné poloopice prostě všechny nepostřílet!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Europa si musi svoje hranice chranit.Pokial obyvatelia Afriky uchodia,miesto,aby si urobili doma poriadok,pokial maju peniaze na zbrane,aby sa navzajom zabijali,je potrebne,aj ked to znie cynicky,zabezpecit nepriepustnost hranic,a tak ochranovat vlastne obyvatelsto,a zaroven tym prinutit africke obyvatelstvo,aby si konecne urobili poriadok doma so svojimi politikmi,/komentar z nemeckeho fora/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blick.ch dnes pise.v Berne na stanici okradli dvaja azylanti z Tunisu chodca.Mali smolu okradnuty bol Rus.Ten nevahal,aj s kolegom dobehli zlodejov,a nalozili im tak,ze jeden je tazko raneny v spitali.Reakcia citatelov?vyzera to na velku spokojnost.

   Vymazat
 7. Anonymní6. září 2017 20:16
  Samozřejmě s tím střílením se také počítá. Ale až jich tu bude dostatečný počet, aby to pro režiséry coby diváky nebyla nuda a krev tekla na obou stranách. Jsme hodně hloupí, když tomu navážení afro-muslimů, budeme nečinně přihlížet a tím sobě připravovat jatka.
  Opakování matka moudrosti, dejme Okamurovi dostatečný počet hlasů, aby jeho heslo „ani jeden nelegální imigrant“, bylo také ve vládním programu. P.K.

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní6. září 2017 20:18
  Díky za ukázku pohledu německého občanů na situaci. Poučná je věta:
  „.. je potrebne,aj ked to znie cynicky,zabezpecit nepriepustnost hranic,a tak ochranovat vlastne obyvatelsto,a zaroven tym prinutit africke obyvatelstvo,aby si konecne urobili poriadok doma ..“
  Opravdu nechápu, co je na tom cynického. To je povinnost každé vlády, chránit své území, své občany. Je možné, že to naši zástupci delegovali na vyšší úroveň, což by nebyla špatná myšlenka, pokud by to fungovalo. Ale již dostatečně dlouho vidíme, že to nefunguje, takže nečinnost národních vlád v jejich základní povinnosti, zavání vlastizradou. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to vůbec cynické, je to správné a velmi realistické. Každý stát si má chránit hranice a své občany! Ty kecy o nutnosti pomáhat a přjímat... a bla,bla,bla ... to jsou prázdné kecy zaprodané havěti a velezrádců. Nikde není psáno, že je to lidská povinnost!!! Soucit a milosrdenství a nabídnout pomoc - ano, ale musí to být DOBROVOLNÉ!!! Kdo chce, ať v rámci svých sil a možností pomůže, komu chce, to je v pořádku. Ale pomáhat zlu na příkaz státu - ne, ne a tisíckrát ne. Je mi srdečně jedno, kolikrát se populace v Africe znásobí, to je jejich problém, ne můj, pokud se dokáží množit, musí se dokázat o sebe a své děti postarat, nikdo nemá právo nutit jiný světadíl, aby se následně o tu populaci postarali!!! Přírodní zákony - to je to, co je potřeba uznávat a dodržovat.
   Kecy hloupých a zbabělých politiků, slouhů dalších slouhů parchantů ať si nacpou kamsi.
   Je potřeba, aby lid sám rozhodl, koho v zemi chce a koho nechce - jediné platné a správné.
   A politika, který to odmítá pochopit, jednoduše vynést v zubech.
   Naprostá pravda příspěvku 20,34, až na to, že ta nečinnost vlastizradou nezavání, ale vlastizradou jednoznačně JE!!!
   Pamatujme na to u voleb.

   Vymazat
 9. Když mají takové propočty o zdvojnásobení,tak je přeci nejsnazší udělat opatření, aby tomu tak nebylo. No a když To slavně NWO má takový strach z vyčerpání zdrojů a v případě Afriky to nevadí?
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní6. září 2017 21:30
  Mohlo by to fungovat tak, že se africké a muslimské obyvatelstvo nažene do Evropy a zde se s místními vzájemně vytlučou. No a elitě zůstane krásná africká příroda na druhé, rekreační domovy. Pár zůstavších domorodců na jejich obsluhu a na práci v diamantových dolech, bude stačit. P.K.

  OdpovědětVymazat
 11. A proto pryč z eu nebo z ČR bude nigérie.

  OdpovědětVymazat
 12. Populace v Africe roste právě díky různým ziskovkám typu člověk v plísni nebo doktoři bez skrupulí... a to, že se tam množí jak šílení není důvod, proč jejich populační přebytky tahat do Evropy. Je to už 12 let, co byla zveřejněna výzva jednoho afrického ekonoma, aby "vyspělý západ" přestal devastovat Afriku dobroserstvím - https://www.penize.cz/nezamestnanost/17513-africky-ekonom-prestante-uz-prosim-s-tou-pomoci!

  OdpovědětVymazat
 13. I my zahyneme,je to součást úkolu,který i v kolonii nazývané ČR realizují NeČeši-Bělobrádek,Herman,Gabal a další Chazaři!

  Pavel Beran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co takhle se začít bránit, místo poraženeckých konstatování na netu!!!!! Máte děti nebo vnoučata? To jako všechno, co uděláte, je jít na porážku jako ovce?????????

   Vymazat
  2. Myslím, že se to i děje. Za prvé si lidé začínají již uvědomovat hrozbu v podobě islámu naroubovaného do naší kultury a budou v blížících se volbách doufám volit stranu, která má v programu ani jednoho nelegálního imigranta. Dále stoupl významně počet žadatelů o zbrojní průkaz i nákup zbraní a střeliva. Vznikají domobrany a jejich počet se z hrozbou zatažení k nám desetitisíců negramotných imigrantů bude neustále zvyšovat.

   Vymazat
 14. Tahle migrace bude pokračovat po další desetiletí. Islámský svět a Afrika populačně neudržitelně rostou. A vyčerpává se prostor kam má růst.
  Důvodem jejich chudoby je jejich primitivní a zaostalá kultura, kterou si ale sebou přináší.
  Nedokážeme muslimy a afričany ochránit před jimi samými. Můžeme se zachránit pouze my před jejich násilím.

  http://www.epshark.cz/clanek/95/muslimsky-svet-predstavuje-permanentni-uprchlickou-krizi

  OdpovědětVymazat
 15. Nejdříve se mluvilo o uprchlicích, nyní o migrantech, ale ve skutečnosti jde o kolonisty. Je to samozřejmě oplátka za činnost kolonizátorů ze Španělska, Francie, Itálie, Belgie, Holandska a trochu i Německa ve státech původu dnešních kolonistů. Nevím, že by se Česko někdy na nějaké kolonizaci podílelo - i když lehce v rámci Rakousko-Uherska se Češi zatoulali až do Ameriky a nepatrnou měrou možná přispěli k vyhubení asi 170 milionů Indiánů. To snad bychom měli odčinit přijetím Indiánů, kteří by zatoužili po životě v Česku. Jinak myslím nikomu nic nedlužíme

  OdpovědětVymazat
 16. POLITICKY NEKOREKTNÍ VERZE DISKUZNÍCH PŘÍSPĚVKŮ BEZ NÁHUBKU A LIKVIDACE NEPOHODLNÝCH OSOB
  https://web.archive.org/web/20170905191956/http://www.novarepublika.cz/2017/09/jar.html
  https://web.archive.org/web/20170905183401/http://www.novarepublika.cz/2017/09/cm-kdyz-znicill-socialismus-zapad.html
  https://web.archive.org/web/20170905232224/http://www.novarepublika.cz/2017/09/diagnoza-pro-merkelovou-idiocie-v.html
  https://web.archive.org/web/20170907010531/http://www.novarepublika.cz/2017/09/foto-rychle-jede-zeman-jeden-nazor-za.html
  To jen, až Vám manipulátoři budou tvrdit, že nemažou mizející názory, ale ponechané sprosťárny. Jeden byl havlistou a druhý součástí polistopadové vládnoucí garnitury.

  OdpovědětVymazat