Reklama

čtvrtek 7. září 2017

Ministerstvo obrany informovalo o začátku pouličních bojů v Dajr az-Zauru. Objevily se záběry raketového útoku z Admirála Essena na teroristy v Sýrii. Pod Dajr az-Zaurem v Sýrii bylo zničeno 50 džihádmobilů


7. 9. 2017      zdroj a zdroj a zdroj
Syrská vojska prolomila tříletou blokádu Dajr az-Zauru a začaly pouliční boje za osvobození některých čtvrtí města od teroristů DAEŠ (DAEŠ je organizace v Rusku zakázaná). Interfaxu to 5. září bylo sděleno na Ministerstvu obrany Ruska.


"Využitím výsledků úderu ruských letadel a řízených střel vojáci syrských vládních jednotek pod velením generála Hassana Suhela rychlou ofenzívou prolomili obranu teroristů DAEŠ a odblokovali město Dajr az-Zaur", bylo konstatováno na ministerstvu.

Bylo dodáno, že v současné době oddíly syrských vládních vojsk rozšiřují úsek průlomu a vedou pouliční boje za osvobození čtvrtí, obsazených teroristy.

Objevily se záběry raketového útoku z Admirála Essena na teroristy v Sýrii
Televizní kanál Hvězda zveřejnil video startů raket z fregaty Černomořské flotily Admirál Essen na objekty a členy teroristické skupiny DAEŠ na území Sýrie.

O zasazení úderu informovalo Ministerstvo obrany Ruska 5. září. Jedním z cílů se stali teroristé v okolí města Dajr az-Zaur. Byly proti nim použity řízené střely Kalibr.

Pod Dajr az-Zaurem v Sýrii bylo zničeno 50 džihádmobilů

Teroristé skupiny DAEŠ používali sebevražedné atentátníky v obrněných vozidlech, čímž se pokoušeli zastavit průlom syrské vládní armády k městu Dajr az-Zaur. V úterý 5. září o tom informovala agentura RIA Novosti s odvoláním se na Ministerstvo obrany Ruska.

"Údernými jednotkami syrských vládních vojsk bylo zničeno více než 50 džihádmobilů teroristů", uvedlo ministerstvo.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Tak takhle na frak uz uSSaci hodne dlouho nedostali. Snad naposledy ve Vietnamu, jenomze tehdy jeste meli odvahu jit do valky sami, ted si na to zalozili ISIS/ISIL/FSA nebo jak se to zrovna jmenuje. Zrovna poslali dalsi bandu do Afganistanu, tak snad jeste tam schytaji.

  OdpovědětSmazat
 2. Už aby teroristy Syřané a RF vypráskali včetně jejich podporovatelů.

  OdpovědětSmazat
 3. Rusové získali v Sýrii mimo jiné báječný polygon na zkoušení svých zbraňových systémů! Sankce jenom RF nahrávají, protože nutí ruský průmysl a hlavně zemědělství, aby začalo produkovat všechny komodity, co jsou pod sankcemi.Už teď je RF největším exportérem obilí na světě a budeme se brzo divit, v čem se ještě Rusové dostanou do kondice a budou exportovat a my v EU budeme zase čumět jako puci!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čumíme už teď. Pod vedením našich čelných análních speleologů zamrzneme společně se západem na místě a svět půjde dál.

   Smazat
 4. Kuci,nase spasa jsou Sobotka,Kalosek,Belobradek!
  Kdepak slovensky Ondra!Okamura?To je jenom slabej
  cajicek,cesi,mate prevelika ocekavani,uvidite! '

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.