Reklama

pondělí 25. září 2017

Ministerstvo obrany RF: Jednotky zvláštřního určení USA mají základnu na pozicích DAEŠ


25. 9. 2017      zdroj a zdroj
Ministerstvo obrany Ruska opublikovalo na své stránce na Facebooku letecké snímky, pořízené v období od 8. do 12. září v oblastech, kde jsou rozmístěna vojska DAEŠ. Ve zprávě se uvádí, že na záběrech je vidět, jak americké jednotky zvláštního určení zajišťují volný pohyb  jednotek Syrských demokratických sil (SDS) směrem k Dajr az-Zauru přes pozice teroristů DAEŠ, aniž by jim byl kladen odpor.


"V oblastech dislokace ozbrojených formací DAEŠ byl zaznamenán velký počet amerických obrněných vozidel Hammer, která se nacházejí ve výzbroji amerických speciálních sil. Na snímcích je zřetelně vidět, že jednotky specnazu USA jsou rozmístěny v opěrných bodech, které byly dříve vybudovány teroristy DAEŠ. Avšak kolem těchto objektů nejsou žádné stopy po útoku, ozbrojených střetech s teroristy DAEŠ nebo kráterech po leteckých úderech mezinárodní koalice.... To je možno vysvětlit pouze tak, že všichni vojáci USA, kteří se tam nacházejí, se cítí v oblastech, držených teroristy, naprosto bezpečně", bylo zdůrazněno na ministerstvu.
22. září ministr zahraničí RF Sergej Lavrov obvinil Washington, že se snaží zabránit boji proti terorismu v Sýrii. Podle jeho slov se Rusko pravidelně kontaktuje s ministerstvem zahraničí USA a Pentagonem. V těchto rozhovorech dala ruská strana Američanům jasně najevo, že "pokud z oblastí, které mají blízko k americkým "přátelům", nebo jak je možné ještě nazvat, budou činěny pokusy zkomplikovat dokončení protiteroristické operace, nezůstane to bez odezvy".

Ve stejný den syrský ministr zahraničí konstatoval, že americká strana je nespokojená s úspěchem jednání v Astaně ohledně syrského urovnání. V souvislosti s tím Spojené státy začaly podle něj pomáhat teroristické skupině Džabhat an-Nusra.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Usácký lidský odpad umí dělat jen 3 věci: zlo, větší zlo a největší zlo.

  OdpovědětSmazat
 2. ... píšou velmi důvěryhodné servery...

  OdpovědětSmazat
 3. 13,24
  Máš možnost se objektivně kochat na CNN a Blicích listech....nebo u HoDo a Loulana na nových stánkách:-D

  OdpovědětSmazat
 4. Jo někteří, a není jich málo pravdu nepoznají ani když je přímo fackuje na každým rohu. Pro ně za všechno může Putin a Amerika nikdy nikoho nenapadla, nerozbombardovala, nezamordovala. Je prostě super. Jako ve filmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jestli hledáš pravdu na lenta.ru, tak ti přeju hodně štěstí.

   Smazat
 5. 13,52
  Jestli hledáš pravdu na CNN nebo na Fuckingtown post lituju tě!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. No jo, safra, tak kde tu zatracenou pravdu hledat?

  OdpovědětSmazat
 7. Většinou má pravdu ten, kdo dá tomu druhému po rypáku, protože ti, ktří nevědí o co šlo, se ho pak bojí. Tak to je "pravda".

  OdpovědětSmazat
 8. Nejvecsi spiny sveta juesej!Jsou si vedomi,ze na na ne nikto nema.Jedine muz c.1,ve svete,podle magazinu Forbes,Vladimir Vladimirovic Putin,se jim vzepre a rekne-kuci americky,podle vas to
  nebude!

  OdpovědětSmazat
 9. Jednotky zvláštřního určení DAEŠ tak je to správné.

  OdpovědětSmazat
 10. Rusové je měli střílet již od začátku co tam USSA nalezla jako škodnou věř dnes by po nich zbylo pouze smradlavého prádlo !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.