Reklama

.

.

pátek 22. září 2017

Mistr světa ve vrhání stínu


Zbyněk Fiala
22.9.2017 VašeVěc

Bombastický projev amerického prezidenta Donalda Trumpa v OSN mířil hlavně domů. Války není třeba vést, ale mluvit se o nich musí, aby se tématu nezmocnili soupeři.


Kdybychom brali slova amerického prezidenta Donalda Trumpa, nejmocnějšího muže planety, vážně, moc si o nich nepočteme, protože bychom se tísnili ve sklepích, kde je mizerný signál. Přesto nepozorujeme oblohu s napětím, odkud to přiletí. To může mít jediný důvod - vážně se to brát nemusí. Také proto, že americký prezident není nejmocnějším mužem planety, a v tuto chvíli ani Washingtonu.

Ve Washingtonu není v toto chvíli nejmocnější nikdo, vládne tam pěkný chaos. Rozštěpeny jsou dokonce i jednotlivé strany, které se tradičně dělily o moc. Staré většiny, o které se to opíralo, už nefungují. Musí se tedy budovat většiny nové, ale aby někdo dokázal elektorát protivníka vybrabčit, musí do něj hučet opravdu naléhavě. Proto je tak nezbytné říkat věci, které nejsou myšleny úplně vážně. Člověk musí být opravdu hodně bezvýznamný, aby si mohl dovolit říkat, jak to opravdu je.

Nelze se divit, že Evropa začíná být znejistělá, zda si může dovolit pokračování protektorátu USA, který je pro mnohé pohodlný, ale nevypočitatelný. V odborných kruzích se říká nejistotě riziko. Stále víc je zřejmé, že protektorát, který je přežitkem z blokového rozdělení světa, definitivně zplaněl. I těm méně vnímavým to názorně potvrzují pokusy vnucovat dodávky amerického zemního plynu napříč Atlantikem jako nástroj snižování závislosti na nejistém cizím zdroji. Proto v Evropské unii ožily úvahy o federalizaci, jak je nacházíme i v poslední zprávě předsedy Evropské komise Jean-Clauda Junckera. Také za neobvyklou ochotou řady evropských členů NATO zvyšovat zbrojní výdaje tuším spíše perspektivu evropské armády, která by se dokázala odpoutat od americké kurately.

Jedině v takovémto rámci lze pochopit Trumpovy výkřiky z tribuny OSN, že „totálně zničí Severní Koreu“. Blíže podstatě věci je zjištění George Friedmana z Geopolitical Futures, že vývoj v Koreji se Trumpovi zcela vymknul z rukou. Je to prostě věc mimo jeho kontrolu. Nelze se divit. Trumpovo vyhrožování válkou severu znamená smrtelné ohrožení spojenců na jihu. Nabízí jim ohrožení stejně zničující, prožili v 50. letech minulého století, kdy za korejské války zahynulo deset milionů lidí. Ne-li víc, kdo by to počítal.

Nelze obejít prostý fakt, že případná válka, vyžadující účast amerických základen na jihu Korejského poloostrova, je nemyslitelná bez součinnosti jižní Korejské republiky. Avšak nový jihokorejský prezident Mun Če-in něco takového odmítá, dal jasně najevo, že nehodlá souhlasit s obětováním velké části jihokorejského obyvatelstva v metropolitní oblasti u severokorejských hranic. Vyhlášení války severu by proto ve skutečnosti znamenalo ztrátu jihokorejského spojence. Ministr obrany Spojených států James Mattis sice kdesi utrousil, že USA dokážou na sever udeřit způsobem, který by jih nepostihl, ale něco říkat musí, přestože ví, že by bylo lepší mlčet.

Válka už se vede, krutá, nemilosrdná. Nestřílí se, ale jde o přežití. Je to válka, která se vede uvnitř USA, a tím nejvíce ohroženým je sám Trump. Největší bojovou akci proti Trumpovi nyní provedl zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, když si vyžádal řadu dokumentů z uzavřených jednání v Bílém domě. Chce si ověřit podezření, že Trump zkoušel vyjednávat s ruským velvyslancem Kisljakem o ukončení sankcí proti Rusku. To by přece byla jasná velezrada, pokusit se zemi ukrást jejího nejlepšího nepřítele!

Aby Trump něčím přebil tento bezprecedentní pokus ochromit rozhodovací pravomoci prezidenta Spojených států v oblasti mezinárodních vztahů, musí přifukovat bubáky, na které inkvizitor nedosáhne. Musí zdůrazňovat dojem, že jde o přežití národa. Proto Trump vystupuje v OSN jako na mistrovství světa ve vrhání stínu. Vyhraje ten, kdo zastíní druhé. Výhrůžky válkou mají zastínit nebezpečně bublající protitrumpovskou agendu a přesvědčit tu část amerického publika, která ctí tradici, že národ v pohrožení se semkne za prezidentem.

Kritičtěji uvažující pozorovatelé, jako je třeba komentátor levicového časopisu The Nation, si mohou myslet - slovy z jeho titulku, - že „Trumpova první řeč před OSN byla absurdní bombastickou katastrofou“. Ale Trump nepotřebuje přesvědčit všechny. Stačí mu ulovit pár procent veřejné přízně. Dostat se za okruh skalních podporovatelů, kterých je podle vedení Republikánské strany už jen něco přes 30 procent, a získat taky nějaké ty nezávislé, kterých bývá tradičně 20 procent. Přitom není důležité, zda Trumpova popularita skutečně spadla tak nízko. Důležité je, že vedení Republikánské strany tomuto propadu věří a chová se podle toho, upozorňuje zkušený Friedman.

Pro zákonodárce v USA, a zejména pro ty republikánské, je vůbec tou nejpodstatnější věcí v tom našem širém světě, že se blíží zahájení volební sezóny v mezidobí. Nastal nejvyšší čas přemýšlet, zda je lepší držet s Trumpem, jehož hvězda padá, nebo být proti němu a hrát roli hrdiny. Trump to zkouší znepřehlednit a začal koketovat s vedením Demokratů. Zkouší je získat pro podporu rozpočtu a podíl na daňových reformách. Proti tomu nabídl, že vyjde vstříc jejich zájmům v oblasti imigrační politiky. Dal jim půl roku, aby vyřešili problém dětských přistěhovalců, kteří měli podle Obamova zákona z roku 2012 šanci v zemi zůstat, ale po listopadových volZbyněk Fiala
22.9.2017 VašeVěc

Bombastický projev amerického prezidenta Donalda Trumpa v OSN mířil hlavně domů. Války není třeba vést, ale mluvit se o nich musí, aby se tématu nezmocnili soupeři. bách hrozil jejich odsun. Teď Trump brzdí, a tím děsí republikánské konzervativce, kteří to měli jako centrální součást své agendy.

Je to tak, se zahraniční politikou si netřeba lámat hlavu, protože ta volby v USA nevyhrává. Vyhrávají pracovní místa. Proto hlavní linkou programu prezidenta Trumpa není nákladně dominovat světu, jak ukázal neochotou významně rozšiřovat účast v Afghánistánu nebo poslat pozemní síly do Sýrie. To jsou opravdové války, a tam se držel zpátky. Nehodlá přihrávat skvělému kšeftu pro úzký okruh zájmových skupin. Tento drahý kšeft se neobejde bez průběžného pouštění žilou federálnímu rozpočtu, a na veřejné stavby s tvorbou pracovních míst – pro Trumpovy voliče - pak chybí peníze.

Trump je ochoten předstírat, že USA nadále vládnou světu, ale ať si to platí ti, koho se to týká. A hlavně ať si na to kupují americké zbraně. Jinak ať nám vlezou na záda, máme svých starostí dost.

- - -

34 komentářů :

 1. Trump jako hlavni Hrobnik sveta , chce promenit celej svet na jeden vetsi Hrbitov..

  OdpovědětVymazat
 2. Madarsky zid ,soukmenovec Sorose jen s tim rozdilem ze Soros pracoval s Nemci .Tento George je nebezpecny kecal (lze ho najit na utube ) Zvani a zvani toho bych bral vazne az teprve po Trumpovi ten taky hodne keca ,a ac zidy obklopen a slibuje Natahnihnatovi nejmodrejsi nebe je mu to pendrek platny . Hollywood a cela California jde proti nemu a samozrejme ze za vsim jsou opet -jako vzdy zidi a to z cele Ameriky .Problem je ovsem v tom ze tito kecalove jsou usazeni na posicich a to velice vlivnych s morem spojeni uprostred teto mocuvky.Na prikklad Wolfovitzje otec doktriny z 1992 o tom ze jiz se nesmi opakovat neco jako SSSR a v zarodku znicit .Je spoluautorem 7 zemi behem 5 let a cela tato tlupa prakticky vladne z pozic za plentou.Dalsi Feit Kristol a dalsi spolu s Aipacem a potlacovateli diskusi pod rouskou boje proto antisemitismu .Jinak pochvalu dostal tlacenka od zidu americkych a vseho zidovskeho z cele zemekoule .Cest a slava bombardaku tlacenko moc se zase neozer delas internacionalni ostudy
  Petatricatnici hosi jako kvet ,radost pohledet Vaclave

  OdpovědětVymazat
 3. Samozrejme, ze to vidite zkreslene a kdyz vam reknu jaka je realita, tak me zahrnete sprostarnama a odsuzovanim, jako to bylo pred arabskym jarem, kdyz jsem mluvil o invazi.

  V severni Koreji je velka eroze pudy. Tam uz nejsou zadne stromy. Vse bylo zniceno na palivo.

  V Koreji je proto nedostatek potravin a uz 10 let, v ramci humanitarni pomoci Amerika davala Koreji jidlo za slib, ze nebudou vyrabet A-bomby.

  Samozrejme, ze Kim zbrojil tajne a Amerika zarazila humanitarni pomoc. Kim denne vyhrozuje, a to kazdou chvili nekomu jinemu.

  Toto je dnesni situace a vy mate pravo na jakykoliv nazor, hlavne at je bez sprostaren !

  Negativni vztah presidenta Trumpa k OSN, je zalozen na hlavni financni zatezi, kterou America nese a OSN stale roste o nove uredniky, ktere Evropa neplati.
  My jsme proste dojna krava, pro cely svet. Kazdy se dozaduje penez a my chudneme.

  At jdou k certu vsichni ! At uz OSN, nebo Korea !
  Proto president mluvil ve svych projevech : "America First". (Amerika na prvnim miste.)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hned jsem vedel kdo ze se ozve ,viva pane slusny .Tyhle zvasty denne posloucham na TV netrba mne dovysvetlovat pane Hovnocuc

   Vymazat
  2. Od kdy si honolulu potrpí na slušňáka? Do té doby, až se zeptá kdo škuá Mandelovou? Kačer Donald je loutka na provákách, za které tahají jiní, navíc dosazená Putinem, o čemž již v bezpečnostních složkách USA není pochyb a mají v tom jasno, tak že za Rusko mluví o válce a tomu se to hodí. Na tom nezmění nic ani nick hlonulu, který zase si něco našel na americkém internetu a tady hází patky. Ale vyjímečně s ním souhlasím. Ať už se konečně Američani na svět vsyreou, raději ať už opravdu ale opravdu nikomu nepomáhají a bude klid. Mají svých starostí dost a navíc když jim tam blbnou takoví emigranti honolulové, kteří jim tam žvatlají do politiky a tady přiblble po americku kecají do diskusí.Poturčenec horší Turka.

   Vymazat
  3. Honolulu Tramp je alfa samec, to ho donutilo dokázat své mladé ženě že ještě může a přesto že jsem byl jeho fanda tak si myslím že už přehání a pokud znal politickou situaci, tak se měl na kandidaturu vykašlat, teď jde o život celé jeho rodiny. Pokud USA něco dává tak chce kontrolovat podmínky a pokud to nedělaly, tak s úmyslem vytvořit podmínky pro vzniklou situaci a BOMBY.

   Vymazat
  4. dick nick honculu a slusnak? jdu blit opet!!!

   Vymazat
  5. Ad Honolulu 4:20 - naprostý souhlas, až na to, že vztah USA k sev. Koreji Američanům komplikuje politika Ruska i Čínym, a tak se musejí chca/nechca domlouvat, ovšem dovnitř USA stále trvají na své dominanci.

   Vymazat
  6. Ještě by měl Honolulu vysvětlit, proč si myslí, že je správné to věčně proklamované "Amerika na prvním místě" -a to proč jako? Proč má být tenhle světadíl ( ani ne národ, ani ne stát) vytvořený všelijakými intrikami a násilím, společenství vyděděnců, vyvrhelů, vypovězených trestanců, lehkých žen a kurev ( což je dokázáno) proč by měla zrovna tato v podstatě lidská senkrůvna tvořená jen zneuctěnými individualitami, nepochopenými umělci, migranty, běženci, různými individui přes černochy, Číňany, Italy, lidi všech národností, z nichž nikdo nemá na Americkém kontinentě kořeny - proč by toto mělo být na prvním místě? Správně by to mělo sedět na zadku před vyspělými národy a státy s tisíciletou tradicí - a ne je ničit, a diktovat jim vlády, politiku, a co smí a nesmí, a vydírat a hrozit. Neustále vydírají KLDR -jakým právem? Oni smějí dělat pokusy a KLDR ne? Oni smějí mít jaderné zbraně a KLDR ne? To je úplně perverzní myšlení!! Jakým právem by to měli smět dělat? Právem silnějšího? Protože každý odtamtud je desperát a hrdlořez, všehoschopný a primitivní? Podle zákonů džungle? Kde vzali tu drzost si něco takového dovolovat? Je to stejné, jako sám přezdívka Honolulu - sotva přičichl k americkému způsobu myšlení, chová se stejně. Denně navštěvuje český web, sám píše že "nás tady dráždí", nadává nám hurvínků, pošklebuje se našim problémům, přeje nám jen to nejhorší - chová se stejně drze, namísto vděčnosti, že smí na českém webu diskutovat. A ještě horší je, že je to bývalý Čech a chová se k Čechům a k domovu jak kokot. Je důkazem známé pravdy, že ...."poturčenec je horší Turka".... proč toto tvrzení vzniklo? Protože je to pravda! Takže vašnosto Honolulu - proč si myslíte, že Amerika musí být na prvním místě? Dychtivě čekám na odpověď.

   Vymazat
  7. 15.00 Odpovědi se nedočkáte. On si musí své názory někde najít a pak zde reprodukovat. Jeho IQ podle vyjadřovacích schopností mu neumožňuje svůj vlastní názor. Nikdo nemá takové schopnosti jako on. Jak on ví jména velkých osobností a to třeba v oblasti psychologie, politiky, ekonomiky atd. Jak zná datumy významných událostí, to nemá sebevzdělanější člověk. Ten debil může opruzovat jen zase debily. Člověk z Horní Dolní se stane Američanem a my se z něho máme psorat.

   Vymazat
  8. A navíc nám pan Hovnolulu lže. Severní Korea přistoupila na dohodu, že zastaví stavbu jaderných elektráren, kde zůstává po použití plutonium, a to za dodávku lehkovodních reaktorů od USA, kde toto riziko neni. Zatím co Korea svůj slib dodržela, USA na to hodil za dva roky "kakáč". Tak kdo by se vybavoval s křivákama.

   Vymazat
 4. Wolfowits , Perle, Kranthammer , Abrams, Kagan, atd. to jsou vsechno Neocon's - proti Rusti po generace, od dob Trockeho (1930)
  Dnes je vede Bill Kristol.
  Tato pocetna skupina, dobre organizovana, nema tak velky vliv, jako mela za administrace presidenta Bushe mladsiho.

  Sorosova skupina, take nepratelska Rusku ma castecne jinou agendu, nez meli Neocon's. Jsou to Globaliste a netaji se snahou o jednu vladu nad svetem, bez narodnich statu. Jsou nebezpecnejsi nez Neocon's.

  President Trump a jeho skupina mocnych podporovatelu maji jinou - NACIONALISTICKOU agendu a inklinuji k separatismu. Hlavni usili teto skupiny je reseni domestic problemu a ne reakce na ruzne tlaky evropskych politiku, nebo asijske politicke sceny.

  Tato skupina chce s Ruskem mir a nekolikrat to bylo receno otevrene v projevech presidenta Trumpa.

  George Freedman je analytic - casto v omylu, ale je inspirativni a jeho mozne ci nemozne theorie definitivne stoji za pozornost.

  Chcete-li poznat americkou politickou realitu, sledujete !
  Sean Hannity, Mark Levin, Alex Jones, Rush Limbaugh, Bill O'Reilly, Jeanine Pirro a nekolik dalsich, ktere najdete na FOX NEWS.
  Vse ostatni je bezcenne.
  Dulezite a hodnotne jsou take BREITBART NEWS.

  Presidenta Trumpa NEJDE sesadit, pod nejakou zaminkou. Jeho pozice je silna a ma za sebou mocnou a vlivnou skupinu, ktera se nema rada se skupinami drive uvedenymi. (To by museli nejdrive znicit jeho lidi v pozadi.)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nekteri jiz jakozto prcackari nejsou k videno ,je videt pane ze pisete asi od Vlastovky z Vidne ,ze?

   Vymazat
  2. Nicku, pokud ho nejde sesadit, tak bude šlapat jako hodinky, což už stejně dělá. Takže, buď budeš jako loutka šlapat jako hodinky, nebo nebudeš ani ta loutka, what a difference?

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Ad Honolulu 5:05 - Souhlas, je tomu tak!

   Vymazat
 5. Trump je nadutý magor, který má k dispozici největší armádní komplex všech dob. To nedopadne dobře!

  OdpovědětVymazat
 6. Projev Trumpety byl velmi vyvážený každou novou větou popřel větu předchozí.
  řekl bych takový náš Zavorálek.

  OdpovědětVymazat
 7. honolulu Tak s tím se dá souhlasit soros je největší hnůj na zemi.

  OdpovědětVymazat
 8. Muzete byt negativni jak chcete ! Trump byl zvolen vetsinou a muzete nadavat a prskat jako ANTIFA. Nic vam nepomuze.

  Budete platit vetsi podil za clenstvi v OSN a v NATO a nebo nebudete cleny.

  Pozici Trumpa nikdy neohrozite, protoze milliony Americanu stoji za nim, pro jeho skvelou domestic agendu.

  Co se tyce nadavek ! Jste to nejhorsi a nejvice nespravedlive co jsem kdy potkal a na clanku pod Robertsem jsem si to jasne uvedomil.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když zvážím, k čemu nám kdy bylo členství v OSN či v NATO, přeplácíme. Moc přeplácíme. A co se NATO týče, jsme v obklíčení států NATO... kterými jsou NAŠI ODVĚCÍ ÚHLAVNÍ PARTNEŘÍ A SPOJENCI NESPOJENCI... a těmi budou ať již budeme či nebudeme členy té zločinné organizace. Takže zase vyhozené prostředky. Kdo jiný nás může napadnout, než naši sousedi. S Koreou nemáme společnou hranici.

   A americký orel bělohlavý rozpíná perutě, aby jimi objal a ovládl celý svět. Rozpíná se a napíná... tak bacha, aby mu ta jeho páchnoucí kloaka samým úsilím nepraskla... Kam by šli všichni, kteří do ní vlezli?

   Vymazat
 9. Slusne, jak nejlepe umim, zde vysvetluji !

  Pracujici trida v Americe se stala dojnou kravou pro vsechny mozne a nemozne skupiny.

  Egypt, Israel, Iran, Korea, cernosi, Obamovi Muslimove,
  ruzne agentury a ti co pracuji od nevidim do nevidim padaji unavou a pod tihou zdanovani.
  MY PROSTE CHUDNEM !
  Prisel Trump byznysman a rekl , ze to tak dal nebude !

  A ted vsichni jeci jako KRYSY na lodi do ktere zatyka, ze pro ne nebude zradlo zdarma.

  Mnohe z vas ja obvinuji, ze nedokazete postavit protiargument a bud jsem zasypan nadavkami a nesmim nadavat zpet a nebo jsem zadan, abych sem nepsal.
  (Vyklidil pole pro povolene a vitane nazory.)
  Coz me inspiruje k vetsi cinnosti.

  Vase nadavky a odsuzovani, jak Trumpa za jeho agendu a nebo me, za moje nazory, nejsou konstruktivni.

  Ja se zde velmi dobre vyznam a vim kam patrim (na stranu Trumpa) a pozice Trumpa je zatim neotresitelna.
  Na OSN a nebo na Koreji nikomu z nas nezalezi.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak. I my chudneme... a nemáme zájem platit cizí brannou moc, kterou neřídíme a která kašle na naše zájmy a která vyžaduje bezpodmínečnou poslušnost po Evropě... ovládané šlemily, na úkor Evropanů (bělochů).

   Nesmíme-li se bránit cizáky řízené invazi nekompatibilních pronárodů z promitivna a z lenošska, jsme na tom hůře než vy, v USA, pane Honolulu, protože USA je díky oceánům širším než English channel chápána jako nejbezpečnější území proti invazi. K vám na gumácích mohou maximálně z Kuby, ale ne přímo z Afriky. A ti, kteří chtějí Afriku "humanitárně" vylidnit - suroviny tam zůstanou s domorodci i bez nich... ale bez nich to půjde lépe a levněji - a současně se eliminuje Evropský běloch tvořivý, síla která Evropu učinila velikou (great). Kde sílí otci toho zla?

   Vymazat
 10. Ja vas VARUJI, ze neudrzi-li se Trump a svetu budou vladnou Sorocovci, Obamovci, nebo loutka, jako je Hillary, tak vy, jako narod prestanete EXISTOVAT !

  Upadnete do daleko vetsiho nedostatku nez mate dnes a vase vlada bude vladou MISTODRZICICH dosazenych z prazske kavarny a mnozi z nich nebudou vubec Cesi.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ten protektorát tu už dávno je a místodržící a češi nečeši v české vládě i v parlamentu hájí cizí zájmy.

   Vymazat
 11. Cela to OBROVSKA nenavist proti presidentu Trumpovi uz v roce 2016 mela PODTEX silne rasove zamereny.

  On arijsky blondak si dovolil, kritizovat cerneho Obamu.
  To se prece "nesmi"....

  Proto Soros zalozil a platil hnuti jako je BLACK LIVES MATTER, nebo Antifu, ktere jsou terroristicke organizace nicici majetky a napadajici Trumpovi stoupence.
  Boj pokracuje dal a Cesko v nem neni dulezite , ale vysledek tohoto boje je dulezity pro budoucnost Ceska.

  Neni pro Ameriku dulezite jake mate nazory, ale je pro vas dulezite, aby jste vedeli o co kraci a meli orientaci. Orientaci bez emoci.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 12. 8:08 On NESLAPE jako hodinky ! Jemu se podarilo ohrozit GOP rozelenim Kongressu , ktery je na vyplatni listine specialnich zajmu. Tam z toho byla panika.

  Deje se hodne veci o kterych nevite a ja mam casto inspiraci je napsat ze zlomyslnosti k prazske kavarne, ale jsem tak mazan, ze nikdy nevim projde-li to, nebo neprojde. Takze zatim je vse OK.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 13. Jeste neco na zasman a jdu pryc - u nas je 7 rano.

  Kdyz jsem psal o tom, ze byly cernochum zarazeny FOOD STAMPS (poukazky na jidlo zdarma), tak jsem dostal od prispevkare dotaz - "jestli jsem uz vyplnil prihlasku do KKK" ?
  Odpovedel jsem dotazem jestli on, uz jebal Mandelovou z JAR ?
  Byl jsem okamzite smazan za zesmesneni posvatne vrazedkyne.

  Tak to s vami je ! Cenzor prehledl zavrazdeni 900 +/- cernosek , ktere pracovali v bilych rodinach, coz zorganizovala Mandelova a provedla pneumatikou nasaklou benzinem kolem krku cernosek.

  To se delo v 80-tych letech a ja o tom psal presidentu Reaganovi.

  Napsat o 40 000 zavrazdenych belochu na jihu Afriky je nevitano, ale o Syrii, nebo Libyji moralizovat ohledne tamni fackovacky je vitano.

  Tomu se rika popletena priorita a hodnota.
  nick HONOLULU - by rekl 100 x horsi veci , ale ma zalepenou hubu !
  Dopadnete jednou podobne jako ty cernosky co pracovaly v bilych rodinach.
  A ja vim, kdo to na vas chysta !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč tohle všechno píšete "Nicku"? Dělá vám sadistické potěšení neustále a denně nám psát, co strašného nás Čechy čeká? Jste perverzní mizera vážený pane, a to ještě nepíšu o tom, že jste vlastně náš krajan. Měl byste být vděčný, že si smíte odreagovávat svoji každodenní nudu diskutováním na našem českém webu - na vašem americkém byste si toto nedovolil. Nebo také nadáváte, urážíte, a pošklebujete se Američanům? Tam musíte držet hubu a krok, respektovat pravidla diskuzí, a proto lezete pořád a pořád a každý den sem, protože si myslíte, že ke svým bývalým spoluobčanům si můžete dovolit všechno, že nás smíte urážet, že se nám můžete pošklebovat, že nám můžete nadávat, a otázka zní - proč to děláte? Protože jste chudák? Duševní mrzák? Nebo odporný darebák? Protože jste ničemné individuum, a kdybyste se sem měl vrátit, lidi by vás měli odtud hnát holí zpátky. Nechápu, proč sem denně lezete se svými dementními zvratky, které nemají s českými poměry nic společného. Vy že byste psal ještě horší věci než píšete? Pak je ovšem "zalepená huba" málo -někdo by vám ji měl pořádně rozbít. Protože na vás nic neplatí, jste odstraňován z diskuzí, ale lezete sem stále dál, jako nezmar. Jste horší než klíště, nebo veš. Přicucnul jste se na český web, przníte a kazíte nám zde diskuze, a není síla, která by vás odtud dostala pryč. Ano, to je pro nás špatné vysvědčení. Moc smutné - jinde by si s darebáky a duševně chorými psychopaty poradili, ale my to zkrátka neumíme. A vy přece nemocný psychopat jste - nebo ne?

   Vymazat
  2. Proboha, honolule vím, že všechno víš(takových u Chocholuška je). Toho přece taky znáš.Opravdu tvé vyhledávání na google je perfektní, ale tohle my si můžem najít taky. Fakt už ubohé. Moje poslední reakce na tvou vševědomost. Mezi řádky jsi pro mne opravdu hlupáček pocházející z Horní Dolní.

   Vymazat
 14. 15:12... uz jsem 100 x napasal, proc jsem zacal psat na cesky web.
  To aby darebaci jako jste vy, nemeli monopol na jejich manipulativni lzi a proto, abych maril jejich pruhledne snahy , machinace a destruktivni cile.

  Proc druzi na to prisli hned a jinym, tem omezenym jako jste vy, to musim stale opakovat a vysvetlovat ?

  Mam zasluhu na tom , ze se Cesi priklani k
  Nacionalismu, t.j. k narodni renezanci.

  Mam zasluhu na tom, proc Cesi rozumi nebezpeci invaze barbaru z Afriky.

  Mam zasluhu na tom, ze zpozorneli k nebezpeci od darebaku jako jste vy !

  Mam zasluhu na tom, ze ovlivnim vase volby a snad i nasmeruji Cesko spravnym smerem a k prosperite.

  Mam zasluhu na tom ze Cesi zpozorni k parazitum na narode, ke kterym patrite i vy - jinak by jste tak vehementne neprotestovali.

  Vim, ze vam zavazim a je mi to komplimentem !

  A pamatujte si jedno prikazani, ktere neni z moji hlavy.
  Kdyz umlcite lidi, budete umlceni, kdyz zotrocite lidi tak... (cenzurovano.) To rikaji dejiny.

  Take si uvedomte, ze nemuzete donutit druhe, aby meli vasi "intelektualni vyssku", ktera je velmi nizko.

  Byl bych rad, kdyby z vasich rad destruktivnich lumpu, jste postavili proti me nekoho, kdo by na me stacil. Vy jen prskate nadavky a nikdy nedokazete postavit protiargument.
  Krome toho mate komplex menecenosti - a to PRAVE VY !

  Vase nadavky jako je "dusevni mrzak, chudak, nicemne individuum atd." jsou k nicemu ! Jsem proti nim immuni.
  Vy se tim radite ke spodine naroda kam patrite a neprskejte protesty, kdyz nemate na vstup na myslenkove kolbiste.

  Prectete si moji odpoved 2x ! Mam povinnosti a nebudu zde 8 hod.
  nick HONOLULU - a tak jak jste vy gauneri znicili JAR, tak uz nikoho nicit nebudete, vasim jedem zabalenym do "humanismu"
  A to co se deje ve svete, ma na vas primy vliv !
  To ze to nevite, svedci, jak jste omezeny.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu - typický dement, zvrhlík, nudící se, nesvéprávný stařec, bez přátel, bez sousedů, bez radosti v životě, který je pro něho už jen čekárna na smrt. Tím sprostým nadáváním, urážkami, a pošklebováním se ostatním, si tu čekárnu na smrt vylepšuje. Tady je vždy nasnadě, že na ty hlouposti a žvásty někdo odpoví, ale doma s ním mluví jen kredenc. Zde je vždycky někdo, kdo se naštve, nebo se chce dobrat důvodu, proč tenhle psychopatický exulant nadává svým bývalým spoluobčanům, a ona je to zlost sama na sebe, že z ČSR odešel, ona je to závist, že zde řada lidí dokázala zůstat, a proto nám to hodně zošklivuje. A taky smutek - je řada osamělých seniorů, kteří si pořídí psa, a chodí s ním na procházky. Honolulu nemá ani toho psa, ten má jako náhradu za společnost jen ty diskuze, ty denní nadávky, denní pošklebky, denní urážky. Osaměle žije, osaměle zemře. Diskutováním na počítači si přátele v místě kolem sebe nevytvoří.

   Vymazat
 15. Honolulu,tvoj prezident je svetovy vrah,ktery zabil za kratky cas vice lidi,nez Putin.Je to hrozba sveta,proto je potreba neutralizovat...a ver,ze k tomu dojde,driv,nebo pozdeji!

  OdpovědětVymazat
 16. 22:02 to se ti to nadava, kdyz je honolulu mazan ty PICO, ze ano ?

  OdpovědětVymazat