Reklama

úterý 12. září 2017

NATO Erdoganovi: "Nenakupuj S-400, přijdeš o hlavu!"

Ilja Novický
13. 9. 2017 zdroj
Erdogan oznámil složení zálohy za ruské systémy S-400
NATO i nadále nespokojeně syčí nad rusko-tureckou smlouvy na dodávku protiletadlových systémů S-400. Nyní začali experti NATO posuzovat transakci po straně tak, jako by byli zasvěceni do jejích detailů. Říkají, že Rusko Turecko podvede a nedodá nejnovější protiletadlové rakety. Píší, že Turecko vydává zbožné přání za skutečnost. Rusko prý vede jen konjunkturní smlouvání, aby pozlobilo alianci. Moskva nemůže předat rakety Turecku, protože pak se technologie dostanou do rukou NATO. 

Jak vlastně mají západní armády v úmyslu získat ruské technologie? Naznačují, že v roce 2019 nebude Erdogan znovu zvolen a člověk, který přijde na jeho místo, předá ruské systémy protivzdušné obrany se všemi vnitřnostmi alianci. Jinými slovy, v NATO je taková nespokojenost s budoucí dohodou mezi Moskvou a Ankarou, že jsou připraveni organizovat v Turecku další pokus o státní převrat.

Ale smlouva o dodávce S-400 je již potvrzena podpisy obou stran. Nyní Rosoboronexport propracovává některé technické detaily. Není pochyb o tom, že dodávka ruských systémů protiraketové obrany proběhne. Rusko vždy dodrží své slovo, tím spíš, když je doloženo příslušnými písemnými dohodami.

Bylo by však naivní se domnívat, že Moskva úplně Erdoganovi důvěřuje. Turecku budou dodány exportní verze komplexu, které předtím byly dodány Číně. Rizika jsou minimální a prospěch smlouvy je převyšuje.

Stačí se podívat na hysterii NATO. Co všechno napovídalo o ruských systémech. I že jsou neslučitelné s protivzdušnou obranou NATO, i že jižní křídlo aliance bude bezbranné a že NATO dostane trhlinu. Takže teď Erdoganovi vyhrožují státním převratem.
Zvykejte si na nové skutečnosti, NATOvci. Washingtonský pól síly zeslábl. Proto se evropská bezpečnostní architektura bude nevyhnutelně přebudovávat s posunem směrem k Moskvě.

Erdogan oznámil složení zálohy za ruské systémy S-400    zdroj
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil, že jeho země složila zálohu na nákup ruských protiletadlových raketových systémů S-400. Informuje o tom list Hürriyet.

"Naši přátelé se dohodli na S-400. Pokud vím, uhradili jsme první splátku. V dalším kroku nám bude převedena půjčka Ruska. I já i pan [prezident Vladimír] Putin jsme rozhodně naladěni v této otázce, řekl Erdogan novinářům po příletu z Kazachstánu 10. září.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

19 komentářů :

 1. Cesko vzdy hleda prdel k zavrtani

  OdpovědětSmazat
 2. Jo to je nejlepší obrana proti usa a zase vyhrožují převratem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zurivost protoze nemaji obranu . dale sami by ten system chteli a potrebovali...Ze to rus prodava znamena ,ze ma jiz lepsi zbrane..I kdyby v pripade , ze by je turek otocil proti rusum..

   Smazat
 3. Ačkoliv to vůbec nesouvisí s článkem, prosím buďte přesný. Nikoliv Česko, ale jenom pár šmejdů, kteří jsou právě u koryta. Pokud ty zavrtávače nemáte rád, máte možnost situaci (možná u posledních svobodných voleb)změnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja ne, ja na cesko seru. To vy! Vam vladne svoloc.
   Ja stojim s mym Trumpem a jsem s nim na 99.99999999 procent spokojeny.
   Ovsem soucasne si myslim ze kazdy cesky politik patri na sibenici

   Smazat
  2. Vy jste nějaký zakomplexovaný emigrant,kdy se vám to stalo? v tom lágru?

   Smazat
  3. RESTORATION CAME UPON MY LIFE WITH THE HELP OF FUNDING CIRCLE INC. AFTER BEEN DRAIN BY SCAMS ...

   I'm Isabella Tyson from 1910 N Halsted St Unit 3, Chicago IL60614 USA,, i have been searching for a genuine loan company for the past few months and all i got was bunch of scams who made me to trust them and at the end of the day took my money without giving anything in return, all hope was lost i got confused and frustrated, i find it very difficult to feed my family and vowed never to have anything to do with loan companies on net and went to seek of assistance from a very good friend which i explained all my experience regarding online companies with and said he can help me that he knows of a Godsent and well known company called FUNDING CIRCLE PLC, he stated he just got a loan from them although i was still very unsure about this company due to my past experience but i decided to give it a try and did as i was directed by my friend and applied, i never believed but i tried and to my greatest surprise i received my loan in my bank account within 24 hours, i could not believe that i would stand on my feet financially again. I’m glad I took the risk and applied for the loan and today i'm thanking God that such loan companies still exist and promise to share the good news to people who are in need of financial assistance because the rate of scams on net is getting very serious and i don't want people to fall victim when we still have genuine and Godsent lenders.. You can contact this Godsent company using the information as stated and be a partaker of this great testimony.. Email: fundingcapitalplc@gmail.com OR Call/Text +14067326622 thanks


   Smazat
 4. Možná by mohl být zvolen jako příští prezident Turecka pan Yekta (Yekta for president). Ten by druhý den po svém zvolení ty rakety naložil na lod´a poslal je do toho zas... Washingtonu. Kdysi se říkal u nás vtip, když se vybíral nový Českoslovenký president, a to aby splńoval dvě podmínky, uměl i česky i slovensky a měli ho rádi i Češi i Slováci,a nakonce jim z konkurzu vyšel nejlépe slovenský komik Oldo Hlaváček.Takže bych doporučoval více úsměvu a občas nějaký vtip. Turecko zažívá období vysokého ekonomického růstu, a to je hlavní důvod proč Turci volí Erdogana, po ekonomické stránce, ve srovnání s předešlými předsedy vlády a presidenty, Erdogan nemá konkurenci, tak zázračný ekonomický růst nikdo před ním nedosáhl. Já pořád nechápu, proč už Erdogan neřekl té slavné EU, že už mu mohou políbit....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už to tady někdo psal že to hraje jako správný Turek na všechny strany. Podle mě ho na...ly USÁCI s tím pokusem o převrat a mám dojem, že ho včas informovaly Rusáci. Prostě PRAVDA VÍTĚZÍ.

   Smazat

 5. I Never Believed in Chester Brian Loan Company Until now.....(Brianloancompany@yahoo.com)
  Hello All, I was really so downcast after losing so much and facing financial difficulties, no one to help me and all i could do was to just seat and watch my business going down and almost losing my son to an illness. But never the less i meet an old college mate who told me about the loan he got from Chester Brian Loan Company and until now the company have assisted so many of his friends seeking a loan. So i told him that getting a loan any more is not my style because of the disappointment from my bank and other loan company i trusted but he insisted i apply for it and now i can now boost of restoring my company back to its full glory. i will keep on testifying on behalf of Chester Brain Loan because they have made me to be a man again. So if interested in acquiring a loan of any kind email them today via: {Brianloancompany@yahoo.com } OR text (803) 373-2162 .Am Harvey Lee from United States of America.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdi do řitě se svým "podnikáním". Jestli to nevíš, máme vlastních lichvářů víc než dost.

   Smazat
  2. Ještě jsem zapoměl dodat. Vy, Američané, to máte u nás, stejně jako ve většině světa dost posrané. Tím, že začnete okrádat přes zlodějské telefony, nebo nabízet úvěry na lichvářský úrok, nenávist k vaší vypráskané zemi jenom podpoříte. Jen houšť a větší kapky. Brzy se dočkáte toho, že proti vám půjde celý svět, bez rozdílu rasy, nebo náboženství.

   Smazat
  3. Fuck with your business, Harvey Lee!

   Smazat
 6. 0,17 Vy jste nepoznal zástupce Honoluláka samozvaného též Ho Do? Honolulák teď zachraňuje svojí Antickou knihovnu tak na nás onanuje Ho Do, je prý z exkluzivní adresy.

  OdpovědětSmazat
 7. 8,26
  Hovnolulan Večerek bez jakéhokoliv připojení zvrací na Novinkách!!!!!!!!!
  Jenže to sluhovi Hovnodolní neráčil oznámit!!!!!:-)))

  OdpovědětSmazat
 8. Erdogan už nevěří západu. Dobře ví, že zbraně, co má, mu jsou k ničemu v případě obrany před USA a NATO. Jednoduše by mu nefungovaly. Proto chce ty Ruské. Ty jsou ale také zabezpečeny proti použití proti Rusku. Ty Exportní verze si v případě pokusu neoprávněného zásahu samy zničí elektroniku, rakety vybuchnou, ostatní je už jen šrot. Proto USA tak ječí.

  OdpovědětSmazat
 9. Juesej potrebuje Erdogana odstranit,je pro ne hrozba.Vedi,ze s nim jiz nezvitezi...a take nechteji dat Rusku vydelat.Je pro ne nepredstavitelny,ze stat Nato,kupuje techniku
  od nepritele.Rusko,zasadnym spusobem pomohlo Erdoganu,kdyz jej varovali s blizicim nebezpecim.

  OdpovědětSmazat
 10. Věřím tomu, že všechny tyhle systémy, ať americké či ruské, mají zadní vrátka, takže to je asi ten důvod, proč Erdogan kupuje od Rusů, potřebuje něco, co bude fungovat proti NATO. Erdogan je ambiciózní hajzlík, který si jde tvrdě za svým cílem, ale diskuse na toto téma, nepřináleží S-400.

  OdpovědětSmazat
 11. ALL THANKS TO UPSTART LOAN AM NOW FINANCIALLY STABLE . upstartloan@yahoo.com
  I am Michelle Huxford from Casper, Wyoming. I was in a very chronic financial issue and terminal health situation some few weeks back. After all my search for assistance from friends and neighbors proved abortive, I feel there was no one who truly cares. I became so emaciated due to lack of good food and my 2 kids age 5 and 8 were not also good looking due to lack of proper care as a result of finance. One faithful morning I saw an old time friend of my late husband and I told him all I have been going through and he said the only way he could help was to direct me to a good loan agency that also helped him, He explained to me on how he was financially down and how he got boosted by this loan agency UPSTART LOAN INC ( upstartloan@yahoo.com ) who grant him 245,000 USD loan at an affordable rate. He further assured me that they were the only legit loan firm he found in the quest of seeking for loan after been scammed by various fake loan lenders online. He gave me their email: upstartloan@yahoo.com or text/call (574) 301-1639, That was how i applied and was also granted a loan and my life changed for the good. CONTACT THE ONLY GENUINE LENDERS( UPSTART LOAN INC) VIA email: upstartloan@yahoo.com or call +1 (574) 301-1639 to resolve your financial mess.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.