Reklama

.

.

úterý 12. září 2017

NATO Erdoganovi: "Nenakupuj S-400, přijdeš o hlavu!"

Ilja Novický
13. 9. 2017 zdroj
Erdogan oznámil složení zálohy za ruské systémy S-400
NATO i nadále nespokojeně syčí nad rusko-tureckou smlouvy na dodávku protiletadlových systémů S-400. Nyní začali experti NATO posuzovat transakci po straně tak, jako by byli zasvěceni do jejích detailů. Říkají, že Rusko Turecko podvede a nedodá nejnovější protiletadlové rakety. Píší, že Turecko vydává zbožné přání za skutečnost. Rusko prý vede jen konjunkturní smlouvání, aby pozlobilo alianci. Moskva nemůže předat rakety Turecku, protože pak se technologie dostanou do rukou NATO. 

Jak vlastně mají západní armády v úmyslu získat ruské technologie? Naznačují, že v roce 2019 nebude Erdogan znovu zvolen a člověk, který přijde na jeho místo, předá ruské systémy protivzdušné obrany se všemi vnitřnostmi alianci. Jinými slovy, v NATO je taková nespokojenost s budoucí dohodou mezi Moskvou a Ankarou, že jsou připraveni organizovat v Turecku další pokus o státní převrat.

Ale smlouva o dodávce S-400 je již potvrzena podpisy obou stran. Nyní Rosoboronexport propracovává některé technické detaily. Není pochyb o tom, že dodávka ruských systémů protiraketové obrany proběhne. Rusko vždy dodrží své slovo, tím spíš, když je doloženo příslušnými písemnými dohodami.

Bylo by však naivní se domnívat, že Moskva úplně Erdoganovi důvěřuje. Turecku budou dodány exportní verze komplexu, které předtím byly dodány Číně. Rizika jsou minimální a prospěch smlouvy je převyšuje.

Stačí se podívat na hysterii NATO. Co všechno napovídalo o ruských systémech. I že jsou neslučitelné s protivzdušnou obranou NATO, i že jižní křídlo aliance bude bezbranné a že NATO dostane trhlinu. Takže teď Erdoganovi vyhrožují státním převratem.
Zvykejte si na nové skutečnosti, NATOvci. Washingtonský pól síly zeslábl. Proto se evropská bezpečnostní architektura bude nevyhnutelně přebudovávat s posunem směrem k Moskvě.

Erdogan oznámil složení zálohy za ruské systémy S-400    zdroj
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil, že jeho země složila zálohu na nákup ruských protiletadlových raketových systémů S-400. Informuje o tom list Hürriyet.

"Naši přátelé se dohodli na S-400. Pokud vím, uhradili jsme první splátku. V dalším kroku nám bude převedena půjčka Ruska. I já i pan [prezident Vladimír] Putin jsme rozhodně naladěni v této otázce, řekl Erdogan novinářům po příletu z Kazachstánu 10. září.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Cesko vzdy hleda prdel k zavrtani

  OdpovědětVymazat
 2. Jo to je nejlepší obrana proti usa a zase vyhrožují převratem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zurivost protoze nemaji obranu . dale sami by ten system chteli a potrebovali...Ze to rus prodava znamena ,ze ma jiz lepsi zbrane..I kdyby v pripade , ze by je turek otocil proti rusum..

   Vymazat
 3. Ačkoliv to vůbec nesouvisí s článkem, prosím buďte přesný. Nikoliv Česko, ale jenom pár šmejdů, kteří jsou právě u koryta. Pokud ty zavrtávače nemáte rád, máte možnost situaci (možná u posledních svobodných voleb)změnit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja ne, ja na cesko seru. To vy! Vam vladne svoloc.
   Ja stojim s mym Trumpem a jsem s nim na 99.99999999 procent spokojeny.
   Ovsem soucasne si myslim ze kazdy cesky politik patri na sibenici

   Vymazat
  2. Vy jste nějaký zakomplexovaný emigrant,kdy se vám to stalo? v tom lágru?

   Vymazat
 4. Možná by mohl být zvolen jako příští prezident Turecka pan Yekta (Yekta for president). Ten by druhý den po svém zvolení ty rakety naložil na lod´a poslal je do toho zas... Washingtonu. Kdysi se říkal u nás vtip, když se vybíral nový Českoslovenký president, a to aby splńoval dvě podmínky, uměl i česky i slovensky a měli ho rádi i Češi i Slováci,a nakonce jim z konkurzu vyšel nejlépe slovenský komik Oldo Hlaváček.Takže bych doporučoval více úsměvu a občas nějaký vtip. Turecko zažívá období vysokého ekonomického růstu, a to je hlavní důvod proč Turci volí Erdogana, po ekonomické stránce, ve srovnání s předešlými předsedy vlády a presidenty, Erdogan nemá konkurenci, tak zázračný ekonomický růst nikdo před ním nedosáhl. Já pořád nechápu, proč už Erdogan neřekl té slavné EU, že už mu mohou políbit....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už to tady někdo psal že to hraje jako správný Turek na všechny strany. Podle mě ho na...ly USÁCI s tím pokusem o převrat a mám dojem, že ho včas informovaly Rusáci. Prostě PRAVDA VÍTĚZÍ.

   Vymazat

 5. I Never Believed in Chester Brian Loan Company Until now.....(Brianloancompany@yahoo.com)
  Hello All, I was really so downcast after losing so much and facing financial difficulties, no one to help me and all i could do was to just seat and watch my business going down and almost losing my son to an illness. But never the less i meet an old college mate who told me about the loan he got from Chester Brian Loan Company and until now the company have assisted so many of his friends seeking a loan. So i told him that getting a loan any more is not my style because of the disappointment from my bank and other loan company i trusted but he insisted i apply for it and now i can now boost of restoring my company back to its full glory. i will keep on testifying on behalf of Chester Brain Loan because they have made me to be a man again. So if interested in acquiring a loan of any kind email them today via: {Brianloancompany@yahoo.com } OR text (803) 373-2162 .Am Harvey Lee from United States of America.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jdi do řitě se svým "podnikáním". Jestli to nevíš, máme vlastních lichvářů víc než dost.

   Vymazat
  2. Ještě jsem zapoměl dodat. Vy, Američané, to máte u nás, stejně jako ve většině světa dost posrané. Tím, že začnete okrádat přes zlodějské telefony, nebo nabízet úvěry na lichvářský úrok, nenávist k vaší vypráskané zemi jenom podpoříte. Jen houšť a větší kapky. Brzy se dočkáte toho, že proti vám půjde celý svět, bez rozdílu rasy, nebo náboženství.

   Vymazat
  3. Fuck with your business, Harvey Lee!

   Vymazat
 6. 0,17 Vy jste nepoznal zástupce Honoluláka samozvaného též Ho Do? Honolulák teď zachraňuje svojí Antickou knihovnu tak na nás onanuje Ho Do, je prý z exkluzivní adresy.

  OdpovědětVymazat
 7. 8,26
  Hovnolulan Večerek bez jakéhokoliv připojení zvrací na Novinkách!!!!!!!!!
  Jenže to sluhovi Hovnodolní neráčil oznámit!!!!!:-)))

  OdpovědětVymazat
 8. Erdogan už nevěří západu. Dobře ví, že zbraně, co má, mu jsou k ničemu v případě obrany před USA a NATO. Jednoduše by mu nefungovaly. Proto chce ty Ruské. Ty jsou ale také zabezpečeny proti použití proti Rusku. Ty Exportní verze si v případě pokusu neoprávněného zásahu samy zničí elektroniku, rakety vybuchnou, ostatní je už jen šrot. Proto USA tak ječí.

  OdpovědětVymazat
 9. Juesej potrebuje Erdogana odstranit,je pro ne hrozba.Vedi,ze s nim jiz nezvitezi...a take nechteji dat Rusku vydelat.Je pro ne nepredstavitelny,ze stat Nato,kupuje techniku
  od nepritele.Rusko,zasadnym spusobem pomohlo Erdoganu,kdyz jej varovali s blizicim nebezpecim.

  OdpovědětVymazat
 10. Věřím tomu, že všechny tyhle systémy, ať americké či ruské, mají zadní vrátka, takže to je asi ten důvod, proč Erdogan kupuje od Rusů, potřebuje něco, co bude fungovat proti NATO. Erdogan je ambiciózní hajzlík, který si jde tvrdě za svým cílem, ale diskuse na toto téma, nepřináleží S-400.

  OdpovědětVymazat