Reklama

.

.

úterý 19. září 2017

Neetická zaměstnanost

Karel Stýblo
19.9. 2017       Rukojmí
Jak je v naší krajině patrno, pokus o kvalifikovaný odhad počtu našich cikánských spoluobčanů, je neetická věc. Vládní sčítání Romů nebude, je rasistické a nekorektní. Můžeme si jen nalít trochu korektního vína, z pachutí a se zápachem.

Z(at) tracená korektnost.

Korektnost byla vždy synonymem pravdy i důvěry. S tím vždy souvisela pravdivá informace jako dobrý sluha pro vyřešení někdy i nepopulárních problémů. Nechápu na příklad, proč se o nezaměstnaných Romech nemluví pravdivě a proč se občané o zlodějích kovů a jiné trestné činnosti dozvídají jen pokoutně. Snad proto, aby spořádání občané nerozdmýchávali národnostní nenávist? Asi je lepší, když se občan nedozví, že kriminalita cikánů je desetinásobná, než zbytek populace. Nebo mimochodem, že Vietnamská menšina vyrábí 75 procent drog v naší zemi.

Na druhou stranu, zbytek vietnamských imigrantů je zaměstnaných a jejich děti bývají mezi nejlepšími českými studenty. Protože oni velmi dobře vědí, že pracovat se vyplatí, že v jejich bývalé domovině, se sociální dávky nevyplácejí. Dnes je u nás nejnižší nezaměstnanost v Evropě, jinak řečeno volných pracovních míst, je nejvíce v historii České republiky. Nejkřiklavější příklad je v okrese Karviná, kde je 16 607 osob ve věku 15 – 64 let, kteří mohou pracovat a nabízí se jim 1 316 volných pracovních míst. Politická korektnost však nedovolí žádnou statistiku, na příklad kolik z těch 16 607 karvinských nezaměstnaných, jsou gádžové.

Snad je pravdivý, alespoň sumář nejčastěji nabízených prací:

Obsluha strojů a zařízení, montéři 33 297

Pomocní a nekvalifikovaní pracovníci 33 147

Řemeslníci a opraváři 31 880

Pracovníci ve službách a prodeji 21 630

Techničtí a odborní pracovníci 11 262

Specialisté 11 162

Montážní dělníci výrobků a zařízení 11 016

Pomocní pracovníci ve výrobě 9 248

Pomocní pracovníci v oblasti těžby a stavebnictví 8 361

Řidiči nákladních automobilů, autobusů a tramvají 7 669

Samozřejmě tyto počty se neustále mění, ale faktem zůstává, že při tvrdší sociální politice by se nějací pracovníci ještě doma našli. Pracovní trh bude i v dalších letech potřebovat desítky tisíc lidí, proto normální a poctivý občan nechápe, že zdraví a silní chlapi od početných rodin nepracují a naši podnikatelé se přetahují o zahraniční dělníky. Vozit Ukrajince, nebo lidi z Mongolska do Čech, je absurdita naší korektní politiky k Cikánům.

Neetické pravdy.

Z oněch dvě stě až tři sta tisíc českých Romů jak odhaduje Úřad vlády, tvoří Romové asi 60 % obyvatel věznic. Navíc, dětskou kriminalitu a mládeže často organizují dospělí. Myslí si snad někdo, že nezneužívají zákon, protože děti nemohou být souzeny? Procento romských invalidních osob asi šestinásobně převyšuje průměr bílé populace. Statistika od roku 1989 neexistuje a běžný občan nechápe, zda je nemožné v byrokracii našeho typu, získat odpovídající statistické údaje.

Bohužel, náš systém sociálních dávek zvýhodňuje otce velkých rodin, kteří si chodí pro vyšší dávky, než si vydělají mnozí pracující gádžové. Takže, podle jejich zkušeností, jít do práce znamená zbytečně se namáhat. A proto si chodí na „pracáky“ jen pro razítko, že z rasových důvodů je nikdo nechce zaměstnat. S úžasem jsem někde četl, že mnozí považují fyzickou práci za Boží trest. Snad jedině proto, by normální a poctivý občan mohl pochopit, že zdraví a silní Cikáni nemohou pracovat. I když pracovní trh bude i v příštích letech potřebovat desítky tisíc dalších lidí.

Přidám malý příklad ze života nás ostatních, nechápajících občanů. Nejmenovaný ústav bramborářský potřebuje několik brigádníků na sklízení brambor z malého hospodářství a pokusných políček. Vedoucí hospodářství se obrátil na úřad práce. Obdržel kontakty na nezaměstnané, s kterými se měl telefonicky přímo dohodnout. Ne jen, že všichni dotázaní práci odmítli, ale nezeptali se ani na výši výdělku. Navíc, od mnohých obdržel sprosté a nepublikovatelné odpovědi. V tomhle případě věřím, že kdyby se na Úřad práce obrátil se stížností, v rámci korektnosti našich orgánů a neziskových organizací pro začleňování, by mohl být obžalován z rasizmu.

Politická korektnost.


Politická korektnost zužuje okruh povolených témat a stanovuje meze, jak se o těchto tématech smí hovořit. Určuje, co se smí a nesmí říkat, jak se to smí a nesmí říkat, a kdo co smí a nesmí říkat. Vytváří se pevná soustava a hierarchie povolených a nepovolených názorů a skupin lidí, které je můžou nebo nemůžou vyslovovat. Zavádí se dvojí metr posuzování mluvy a jednání podle toho, kdo je jejich nositelem a kdo adresátem. Vytváří paralelní realitu. (Andrej Duhan)

Jen to ne!

Jde o „staré dobré“ marxistické uvědomění, že nežijeme v komunistickém ráji, ale v bídě kapitalistické svobody. V neomarxistickém vidění světa politická korektnost není popřením reality, pouze vytváří realitu novou a lepší. Takže nevadí, že jsme cikány za sto let nedokázali začlenit do většinové společnosti. Český občan je podle Evropské Unie úplně hloupý, když nevěří v radostnou multikulturní společnost. Arabská kultura imigrantů nás docela určitě obohatí a přispěje i k nedokončenému včlenění našich cikánů do společnosti.

41 komentářů :

 1. Lež, okrádání, manipulace, polopravdy, bída, války atd., to vše nezbytně potřebuje kapitalismus ke své reprodukci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty potřebuješ, neustále blbě žvanit, nadávat, stěžovat si, obviňovat jiné ze svých neúspěchů.
   A to i přesto, že evidentně nic neděláš (protože sem píšeš své nesmysly nonstop), máš plný bachor, počítač s internetem, zřejmě jsi v suchu a v teple, prostě máš se líp než 80 až 90% obyvatel této planety. Zřejmě se jedná o nějaké psychické postižení.

   Vymazat
  2. A jak souvisí subjektivní hodnocení stavu diskutéra nad tebou s jeho vyjádřením. Nijak, že jo. Takže žvanil a nemalý jsi ty.

   Vymazat
  3. 13:23
   To myslíš vážně? Souvisí to tak, že se máte jak prasata v žitě, neděláte nic, ledničky vám přetékají, vaše jediná starost je čumění na TV a civění do internetu, žijete v teple, suchu, bezpečí, materiálním dostatku, se špičkovým zdravotnictvím zdarma, dožíváte se o 10 let déle než za komunistů, užíváte si dosyta svobody slova, pohybu, všeho, užíváte si vymožeností o kterých se našim předkům ani nesnilo.....
   Ale kurva furt ve vaší nekonečné rozežranosti, nesoudnosti, neskromnosti a drzosti žvaníte nesmysly jako Forgáč, pořád brečíte jak staré kurvy.

   Vymazat
  4. 13:34 mluvis i o Patrikovi, obeti cikanskeho nasili, myslis ze se Patrik ma dobre s utrzenou slezinou
   Divne meris, krive veris

   Vymazat
  5. 13:13 neargumentuješ k názoru, nemáš totiž čím, dokonce bez důkazů napadáš autora příspěvku. Je to nejen hloupé, ale je to podpásovka vlastní bezcharakterním a ambiciósním hlupákům. Za sebe mohu potvrdit, že díky geografickým okolnostem, histororicky zákonitému vývoji, svým předkům, té náhodě, že jsem byl obdařen dostatkem schopností, zdravím i příležitostmi, mám se dokonce lépe, než většina Čechů obojího pohlaví a všeho věku. To by ovšem mohlo znamenat, že nejsem takový blbec, abych nesouhlasil s názorem a argumenty jak to napsal Karel Stýblo.

   Vymazat
  6. I kdybychom se měli sebelépe, sprostý diskutére, nic to nemění na v článku uvedené skutečnosti - a sice, že cikáni jsou parazitická prasata, a každý ze své práce musí povinně vyživovat pár takových prasat, a nesmí se proti tomu ohradit. To ti nevadí? Takže kdybychom nemuseli vyživovat tato hnědá prasata, měli bychom se ještě lépe - to tě nesere? Kdybys měl nějaké děti, potažmo vnoučata, a tvůj vnuk by ve škole seděl vedle cikána, který by proti němu měl spoustu výhod, lepší známky, nebyl by napomínán apod., zatímco tvůj by byl šikanován - to by tě nesralo? Že se cikánský spratek vůbec nemusí zajímat čím jednou bude, protože se za všech okolností bude mít i bez práce lépe než jeho bílí spolužáci - to tě nesere? Že přes všechno, že tu havěť živíme, nás ta havěť nenávidí, a kdyby k něčemu došlo, rabovali by naše byty a zabíjeli by nás - to tě nesere? Že tahle havěť zničí všechny byty kde bydlí, přesto vždy dostane nové, zatímco bílí by byli vystěhováni na ulici a ještě by jim škoda byla přikázána k náhradě - to tě nesere? Pak jsi uzkázkovej magor. Bez ohledu na to, jak se kdo má, tenhle dvojí metr je neskutečně sprostý!

   Vymazat
  7. T vole, nechápu jak s takovýma čurákama můžete diskutovat.

   Vymazat
  8. Kdo je vůl a kdo jsou u tebe čuráci 16.01? Zatím je diskuze slušná, věcná a pravdivá. Ten, který si myslí, že když mám denně na chleba, mám se tudíž dobře, a můžu ho půl dávat parazitům, kteří nepracují, nesnaží se o nic. Rád bych si takového blba prohlédl, nejspíš je to bezdomovec, který u nějakého kámoše tluče do kláves tyhle srajdy. Rád bych si prohlédl každého, kdo se dělí o svůj chléb a jídlo s nějakým parazitem, který k němu jen chodí s nataženou hnátou a
   za chleba se mu ještě pošklebuje. O své jídlo se rád budu dělit s potřebnými, ale cigoši to nikdy nebudou. Ani jeden cigoš není bezdomovec - tajemství toho úkazu ten hloupý psychopat taky nevysvětlil, proč všichni ti umrzlí bezdomovci byli vždy jen bílí občané - nikdy ne cigoš. Proč těm stát přiděluje příbytky a bílým ne? To je přece prasečina do nebe volající! Takže - jedinej čurák jsi tady ty. Glagole nebo jak si přezdíváš.

   Vymazat
 2. 13:13
  a ty jsi co za dementa? On si stěžuje nebo obviňuje druhé? Nejsi ty absolvent učiliště "Fakulta sociálních studií", zřízeného pro neschopné a dementní děti našich "úspěšných" politiků? Nebo jsi snad parazit v neziskovce, dobře živený z našich daní? Zalez do žumpy, hňupe, a už nevylézej.

  OdpovědětVymazat
 3. A hlavně ty 13:13se nepřetrhni robote blbej.

  OdpovědětVymazat
 4. S nicnedělajícími zoufalci, sedících u počítačů se jak vidno přímo utrhla lavina. 13:31,13:25,13:23,12:59...

  Zvedněte vaše vypasené prdele z proprděných křesel, utřete si vaše umaštěné pracky klepající do klávesnic a jděte raději něco opravdu užitečného dělat. Pro sebe, pro blízké, pro společnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co me radis?
   Porad Patrikovi a jinym obetim cikanskeho nasili.
   Cekam co jim poradis.

   Vymazat
  2. 13:38 - tak jsi přesně popsal sám sebe, dbej tedy svých vlastních pokynů, ale předtím, než půjdeš něco dělat, tak si ty umaštěné pracky umyj. A ohledně vypasené prdele, z které obviňuješ ostatní, platí rčení "podle sebe soudím tebe", tedy nežer.

   Vymazat
  3. 14:33 proc mi 13:38 neodpovida
   A situace s netrestanym cikanskym nasilim je opravdu zoufala

   Vymazat
  4. 13:38 zřetelně nesnese sebemenší kritiku současného stavu, není ale schopen nic z toho jakkoli vyvracet. Proto napadá autory tím, že jim přisuzuje všemožné záporné vlastnosti, dokonce jim vytýká, vedle dosažené životní úrovně i nečinnost, aniž by o jejich aktivitách mohl cokoli vědět krom toho, že přispívají do NR. Věcně posouzeno, autor příspěvku z 13:38 je předpojatý hlupák bez skutečně vlastního názoru. Pro jeho informaci – jsem na volné noze, nemám nadváhu, ruce si pravidelně myji, bydlím v dobře udržovaném, vybaveném objektu se stabilně udržovanou teplotou a výměnou vzduchu... To díky tomu, že jsem se shodou náhod narodil do prostoru, který je geograficky poblíž současnému civilizačnímu vrcholu. Pohříchu, historicky blízko zaslouženému pádu.

   Vymazat
  5. Kdo má vypasenou prdel ty prase jedno sprostý? Ty uvedené diskutující osobně znáš, že si dovoluješ tyhle oplzlé urážky? Jestli nemáš nic k článku, tak se zdrž psaní zhovadilostí a urážek - nikdo na tebe není zvědavej.

   Vymazat
 5. 13:34
  Volič TROP09 A DALŠÍ HAVLOBANDEROVSKÝ VERBEŽE!!!!!!
  Že tu prdel od počítače nezvedneš a nejdeš z toho papundeklova vyvenčit tu svoji Adams family???!!!!
  Neboj,na to se neumírá!!!!:-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koho volis ty?

   Vymazat
  2. 13,52
   Žádnej havlobanderovskej ussáckej sluníčko- vítací kolaboranty....takže mysli,pokud ti to makovice dovolí??????

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 6. Cekam ze autor pochvali Trumpa, ten neni a nemluvi politicky korektne

  OdpovědětVymazat
 7. Bohužel, je to tak, jak je v článku popsáno, a po volbách bude hůř, pokud lidé budou převážně volit to, co volí už 28 roků.

  OdpovědětVymazat
 8. sudruzi a vsimli jste si ze se z kdysi popelarske prace ktera byla domenou cikanskych spoluobcanu stalo lukrativni a velmi zadane zamestnani?

  OdpovědětVymazat
 9. KDE JE CHYBA?
  Za socialismu nikdo o cikanech nemluvil a nepsal. Vsichni delali, jinak by nedostali rodinne pridavky.
  Najednou mame kapitalismus, 15% obyvatelstva si zije lepe nez v komunismu, nedela a dostava prispevky na vsechno. At bili ci Romove. Ti navic nemaji sanci sehnat praci. Stat, ktery pripravi lidi o praci ci jim ji neda, je zlocinecky (Jan Werich - citace).
  Vlade to vyhovuje, lidi nadavaji na Cikany misto na zlocineckou vladu. Nadavejte dal na Cikany, nedejte jim praci - podporovatele zlocincu jste pak i vy.
  vj

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja havlovi necinkal takze ja za to nemuzu

   Vymazat
 10. Začarovaný kruh : Romové dělat nechtějí a i kdyby se pro práci rozhodli, podnikatelé o ně nestojí pro jejich nespolehlivost.Říkat se to nesmí, jakož i jiné pravdy o Romech a vlastně i podnikatelích. Proč : protože byste musili to co říkáte obhájit u soudu přesto, že o pravdivosti toho co říkáte, ví většina obyvatelstva. Za totáče jste halt nesměli říkat, že komunisti jsou voli a teď nesmíte říkat to, co není podle některých "korektní", což je jen jedna z mnoho nesvobod (např. všude přítomné kamery, odposlechy atd.). Hurá - ať žije svoboda - hlavně ta slova a hlavně ta pro někoho.

  OdpovědětVymazat
 11. Není správné hodit vinu jen na cikány. Nebyli to oni, kdo určil pravidla hry. Cikáni(a zdaleka nejen oni), se jen přizpůsobili nastoleným podmínkám. Jim se prostě nevyplatí pracovat, na dávkách dostanou víc a za mnohem méně. Lze jim vytýkat, že nejsou tak hloupí aby jednali neekonomicky proti svým vlastním zájmům? Že se nebrodí močálem namísto nabízené pohodlné cesty zahradou plnou plodů, jež stačí jen sbírat? Proč by měli být idioti a vybírat pro sebe to horší?
  Příčinu je třeba hledat jinde, jejich parazitismus je jen důsledkem nastolených pravidel ve společnosti. Změní se pravidla a změní se i role cikánů. Tak jako je naučil i předchozí systém, že pracovat se vyplatí, že nelze dobře žít na cizí úkor. Bohužel již vyrostla generace která nikdy nepracovala a nemá žádné pracovní návyky, což situaci komplikuje. Ale i po válce přišlo do Čech mnoho prací nepolíbených cikánů ze Slovenska, Rumunska apod. a většinou se je podařilo vychovat a začlenit.

  Každopádně na co se v tomto "státě" člověk podívá, to je rozvrácené nebo směřuje plnou parou k rozvratu. Přijde mi logické ptát se: Čí je to zásluhou? Dá se s tím ještě něco dělat? Jak?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cikorky nejsou kormidelníky v této hře. Těmi jsou ti kluci kudrnatí!
   UŽ ZASE

   Vymazat
  2. JK a 20:47,ptáte se oprávněně, ale jak, je ještě "tabu".

   Vymazat
  3. Co cikanske nasili, za ne nejsou odpovedni?

   Vymazat
  4. JK 20:33 ono je to s těmi cikány trochu složitější. Za komunistů byli systematicky nuceni být zaměstnáni a práce byl naprostý dostatek. Stejně tak byli nuceni posílat děti do školy, potom do učení. Zároveň a postupně byla rozptýlena jejich gheta, což mělo mimořádně příznivý účinek, většinou ovšem už ne na sousedy a bytový fond. Jistý efekt se dostavoval, ale ta jediná zasažená generace stačit nemohla a pohadrákový vývoj i to dosažené nejen zmarnil, ale obrátil, za větší společenské náklady, k mnohem horšímu.
   Vím, o čem mluvím: Mezi podřízené, na plánované pracovní místo poslalo osobní oddělení cikána. Nastoupil, byl nanejvýš roztomilý, něco dnů se celkem snažil... pak objevil skupinku soukmenovců, co se scházeli z jiných pracovišť. Nejdřív na hodinu, dvě a tak dál. Potom skásnul zálohu na výplatu a, do zaměstnání nepřišel. Takové případy, po třech pracovních dnech neomluvené nepřítomnosti bylo povinné ohlásit SNB. Stalo se, a přivedli ho. Trucoval, nějak to dotáhnul k doplatku výplaty a, nepřišel. Tentokrát ho už osobní oddělení odmítlo přijmout, ale poslali jiného. Cikána. Byl lepší. Vydržel půl roku, než nepřišel. Ještě jednou a našel jsem způsob jak tu práci zajistit jinak. Na vedlejšák. A byl pokoj.
   Vím ovšem, že v té nemalé fabrice byly zaměstnány dvě, možná tři celé romské rodiny. Ne na bůhvíjak kvalifikovaná práci. Byla s nimi spokojenost, byli celkem i oblíbení. Patřili do „fabrické“ pospolitosti. Je to ale dnes vůbec možné?

   Vymazat
 12. na to je jediná odpověď!
  zbavte všechny poslance a senátory, předsedy soudů všech stupňů, velitelů policie, a všechny církevní hodnostáře a generály majetku a nechte je, jejich syny a jejich vnuky pracovat do konce života - bez důchodu, za minimální mzdu stanovenou k dnešnímu dni - 11.200,- Kč.
  KDO SE BUDE PROTIVIT TOMUTO ROZHODNUTÍ, BUDE OBĚŠEN

  OdpovědětVymazat
 13. 20:44
  Váš nápad je bezva,ale kde chcete sehnat tolik šibenic a nekácet zbytečně už tak malý počet stromů?

  OdpovědětVymazat
 14. Vždy mě pobaví, když čtu o dvěstě až třista tisících cikánech v ČR. Málokdo si uvědomuje, že tato politicky korektní čísla jsou uváděna již čtvrt století. Ve skutečnosti jich je kolem jednoho miliónu a jejich počet nadále roste geometrickou řadou. Nejpozději za dvacet let budou západní státy přeměněny na chalifáty a ČR...?

  OdpovědětVymazat
 15. Na cikány platí jedině socialismus a povinnost pracovat.

  OdpovědětVymazat
 16. ja chapu že někdo nechce makat vis jako naši romici a naše černoprdelnicka sebranka ale proč je platit za nic nedělani v dobach rozvinuteho korporarniho kapitalismu mi přijde jako totalně dementni pitchovina ikdyž zakryti podvodu ještě sto nasobně většich jistě zajimavy podnikatelsky zaměr

  OdpovědětVymazat
 17. To jsou ale bláboly! Průměrná podpora v nezaměstnanosti je asi 6.500 Kč a vyplácí se půl roku. Pak přichází na řadu životní minimum, tedy asi 4200 Kč - za splnění určitých podmínek. Pokud člověk ty podmínky neplní, je přeřazen na existenční minimum, tedy dostává něco přes 2000 Kč měsíčně. Proboha, kde autor článku (podobně jako pravicoví demagogové) vidí nějaké spokojené živobytí z dávek?! Cikán, necikán!! Ano, dostávají ještě přídavky na děti a občas si mohou požádat o mimořádnou finanční pomoc (rozbitá pračka, ledničk apod.). A to je vše. Jak se z toho dá žít, notabene parazitovat?! Hlouposti, hlouposti, hlouposti!

  OdpovědětVymazat
 18. Tak tak zjišťovat počet Ukrajinců, Poláků, Slováků nebo Němců to je v pořádku, ale počítat Romy se nesmí. Nikdo, kromě multikulti, to nechápe, ale koho to ještě zajímá.

  OdpovědětVymazat