Reklama

.

.

sobota 9. září 2017

Nejnovější americká vylomenina je známkou slabosti, nikoliv síly

The Saker
9.9. 2017   Zvedavec
Ruští diplomaté už nějakou dobu otevřeně říkají, že jejich americké protějšky jsou недоговороспособны, neboli „neschopní se dohodnout“. Všechno to začalo ještě za prezidentování Baraka Obamy, když Kerry letěl na schůzku s Lavrovem, a prohlásil „A“, pak se vrátil zpátky do Washingtonu, D.C. a prohlásil „B“. Pak došlo k těm případům v Sýrii, kdy USA souhlasily s dohodou, avšak vzápětí, za méně než 24 hodin, tu samou dohodu porušily. Tehdy Rusové začali otevřeně říkat, že jejich kolegové ze Spojených států jsou na úrovni amatérů, kteří postrádají i tu základní profesionalitu, aby mohli cokoliv dokončit.

Nyní USA sklouzly ještě níže: Rusové mluví o americké „hrozné šaškárně“ a „hloupém grázlovství“.

Páni!

Pro normální, velmi diplomatické, Rusy je tento druh jazyka naprosto neslýchaný, nikdy předtím se absolutně nic takového nestalo. Mohli byste říci, že Rusové jsou naivní, ale oni mají za to, že jejich diplomaté by měli být vždy diplomatičtí, a že veřejné projevy znechucení jsou pro diplomaty nepřijatelné. A dokonce se o Američanech objevují další výrazy, než jen ty, že jsou „zlí“ nebo „prohnaní“. Ruští diplomaté otevřeně vyjadřují své opovržení, nazývají je hloupými, nekompetentními, nevzdělanými a o jejich činech hovoří jako o nezákonných (viz prohlášení, které uvedla na Facebooku Maria Zacharovová).

Vysvětlím vám, co se tady děje - to, co Rusové interpretovali jako nejnovější americké grázlovství ohledně ruského konzulátu v San Francisku a ruských diplomatických poboček ve Washingtonu a New Yorku.

Za prvé, Rusové zcela jistě očekávali od Američanů odvetu kvůli vyhoštění amerického diplomatického personálu z Ruska. To samo o sobě není problém. Rusové chápou, že Trump je zahnaný do kouta, že je to slabý prezident, a že musí ukázat, jak je „tvrdý“. Jistě, nad tím se usmívají, ale myslí si, že je to „férová hra“. Rusové také vědí, že USA jako země nemohou akceptovat největší snížení počtu amerického diplomatického personálu v historii, dokud na to nějak nezareagují. Opět tvrdím - nemusí se jim to nutně líbit, ale mají za to, že to je „férová hra“.

Víte, co skutečně Rusy vyprovokovalo? Skutečnost, že jim Američané dali jen dva dny na to, aby uvolnili prostory, které potom obsadili, a že zorganizovali bizarní pátrací operaci. Chtěl bych vysvětlit, že Rusové nechtějí nikoho naštvat, to vůbec ne. Ale zkusme uvažovat, jak mohli celou situaci chápat:
„Proč by nám na to dávali jen dva dny? Copak si myslí, že bychom se v případě potřeby nedokázali zbavit něčeho citlivého během 60 minut? Nebo se skutečně jen snaží znepříjemnit pohodlí našich zaměstnanců? Pokud ano, opravdu si myslí, že se začneme chovat hystericky? Nebo si Američané opravdu myslí, že něco najdou? Co by to mělo být? Možná nějaké doklady, které by dokazovaly, že Trump je náš agent? Možná skryté jaderné zařízení? Nebo počítače, které jsme používali k hacknutí všech serverů v USA?“

Pro Rusy je na všechny tyto otázky jen jedna odpověď: samozřejmě ne. Tak co se tu děje? Potom už zbývá jen jedno možné vysvětlení:
„Porazíme je v Sýrii, porazíme je na Ukrajině, ztratili Afghánistán, ztratili Irák, jejich námořnictvo zřejmě neví, jak používat radar, jejich vojáci se bojí bojovat proti někomu, kdo je schopen odporu; nepodařilo se jim přesvědčit Čínu, ani Severokorejce, kteří se jim otevřeně smějí. Hizballáh se jim vysmívá. Dokonce i Venezuela se odmítá bát! Íránci jim otevřeně hrozí důsledky, pokud odstoupí od smlouvy, kterou podepsali. Dokonce i Pákistán otevřeně vyjadřuje své znechucení Spojenými státy. Totéž platí pro Turecko. Hernajs - Američané ztrácejí na všech frontách, a co je to nejlepší, co mohou udělat? Snažit se mít dobrý pocit z toho, že nelegálním způsobem otravují náš diplomatický personál! Trapní, ubozí břídilové!“

A mají 100% pravdu.

Nejnovější americké grázlovství, zaměřené proti ruským diplomatům, je hloupé, a zároveň nesmyslné. Myslím si, že američtí diplomaté z doby Jamese Bakera musí být naprosto zahanbeni, když vidí, jakých nesmyslností a hloupostí se jejich nástupci nyní dopouštějí.

To je také konec Rexe Tillersona. Chudák má nyní jen dvě možnosti: odstoupit (což by bylo čestné, kdyby to udělal), nebo zůstat a stát se dalším vykastrovaným eunuchem, který si ani nedokáže poradit s vrtochy Nikki Haleyové, natož se Severní Koreou!

„Mluvčí“ Bílého domu prohlásil, že toto nejnovější grázlovství nařídil Trump osobně. Dobře, to znamená jednu ze dvou věcí: buď je Trump tak slabý, že ani nedokáže propustit mluvčího, který lže, anebo už klesl tak nízko, a začal se „chovat grázlovsky“, stejně jako Ministerstvo zahraničních věcí. Každopádně je to ostuda.

Je to zároveň hodně děsivé. Jde o zvláštní kombinaci - na jedné straně to je bezpáteřní podřízenost neokonzervativcům, kteří mají průměrný intelekt, hluboký nedostatek odbornosti a takové malé grázlovství, obvykle patřící k pouličním gangům, a na druhé straně jde o jaderné zbraně, které jsou velmi děsivé. Mezitím ti druzí blázni, kteří vlastní jaderné zbraně, právě prohlásili, že mají termonukleární zařízení, které včera zjevně testovali, jen aby ukázali, jak opovrhují Trumpem a jeho nohsledy. Nemyslím si, že by ve skutečnosti měli vodíkovou bombu. Ani se nedomnívám, že mají skutečné mezikontinentální balistické rakety (ICBM). Dokonce si ani nemyslím, že mají skutečné (použitelné) jaderné hlavice. Ale co když se mýlím? Co když získali hodně z toho, o čem tvrdí, že dnes mají - například raketové motory - z Ukrajiny?

V jednom rohu vynikající vůdce, brilantní soudruh, mladý mistr a velký nástupce Kim Čong-una, a na druhé straně Donald. Popadněte je za - - - - - a „vytvořte skvělou Mériku“, Velký „covfefe“ Donalde Trumpe.

Oba mají jaderné zbraně.

Do hajzlu. Je to opravdu hrozné.

Ale ještě hroznější a děsivější je to, že tím silnějším z obou mužů je bezpochyby Kim Čong-un.

Vše, co vidím v Bílém domě, jsou cedule s nápisy, že jsou tam volná místa.


The Latest US Thuggery is a Sign of Weakness, Not Strength

29 komentářů :

 1. mafie z obou amerických knesetů ztrácí nervy ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby jenom z těch dvou "emerickejch knesetů"... ale hlavně z toho třetího neviditelného, který ty dva, FED, neoconské Hurvínky i Trumpa ve jménu JHVH řídí.

   Vymazat
 2. Kto to je na fotke? Thierry Meissan? SAKER je predsa anonymný!

  OdpovědětVymazat
 3. To je bohužel smutná pravda o magorech z usa.

  OdpovědětVymazat
 4. Musi neco Usaci delat , protoze se nedostava zaminek na stupidni propagandu /Media musi dostat propagandu na profit/!!! a tak musi vyrabet provokace , ktere z nich delaji ale stale horsi a ubozejsi chudaky....Zadnej Usak v Rusku ALE ZNAMENA ZADNA MOZNOST PRODREJVAT TAMNI REZIM !!! To uz je blbost na desatou /staggering stupidity/a ani Sorosove /uz jsou proflaknuty/ to nezachrani.
  Mensim statum pak vladli vzdy, az druhy secretarove velvyslanectvi /CIA/. Jako napriklad v CR..

  OdpovědětVymazat
 5. to je tým, že vo funkciách v USA sú len trafikanti - žiaden profík - záujmy a nie ciele to je celé

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spis bych rekl, ze kdyz je nekdo najaty na nejakou cinnost svym "sponzorem", tak se mu nerika "trafikant", ale "žoldnéř" .

   http://www.motherjones.com/politics/2010/10/congress-corporate-sponsors/

   U nas se tomu take rika "Korupce", ale v USA to je zrejme vrchol demokracie...

   Vymazat
 6. Američané ztrácí ve světě čím dál rychleji kreditn a to i v zemích dříve spřátelených, proto na sebe musí nějak upozorňovat. Někdy až hloupě, když jejich rozvědky tvrdí, že jejich prezidentské volby ovlivnil Putin. Co těch 21(!) bezpečnostních služeb předem udělalo, aby jim tam ruský prezident nedosadil do Bílého domu svého muže? Nakonec to jako terno pro Rusko nevyznělo.Neví kudy kam v Avghanistanu, neví kudy kam v Syrii, Libii, ve Venezuele se nedaří, tam i protivládní opozice prohlásila, že když tam přijdou vojensky zasáhnot Američani, postaví se se zbraní proti nim. Amerika je chcípající kobyla, která jen kolem sebe kope a už jen sama sobě dokazuje, jak je pro svět důležitá a nepostradatelná! I za komunistů byly k dostání v obchodech pravé americké placaté žvýkačky a žvýkačky Donald s obrázky, které jsem sbíral.Kolik pravého amerického zboží je v našich zahraničních krámech Lidl, Kaufland,Albert...! V Číně dělají taky dobré žvýkačky. Byl jsem v Americe, koupil jsem si tam pravý americký Stetson. Byl neuvěřitelně laciný, nekup to, když jsem se doma podíval na štítek, kdo ho vyrobil? Dříve se také dělali alespoň v Mexiku ale ten můj byl vyroben Made in ....!

  OdpovědětVymazat
 7. To nese rukopis Trumpa, to je takový náš furiant, člověk, který dokáže poměřovat sílu člověka tím, jak dlouho vydrží jeho stisk ruky, je přesně tím, kdo si myslí, že když Rusové dají na vyklizení personálu více než měsíc, tak že tím, že dá jen dva dny, ukáže, že je macho. No kdyby se hrálo v hospodě, tak jo, ale tady se hrajou spíše šachy, než páka.

  OdpovědětVymazat
 8. http://svobodnenoviny.eu/pocmarani-kulturni-pamatky-arabstinou-neni-vandalismus-ale-bohuliby-zamer-tvrdi-policie/

  OdpovědětVymazat
 9. V techto hodinach je asi ta nejvodnejsi doba pro posledni vyjednavani pred zkazou. My vesmirne civilizace jsme zastavili hurikan Irma nad morem pred Floridou, kterou ale uz od vcera vecer svym okrajem devastuje, aby z neho nabral znovu vetsi silu na alespon stupen 4, coz prave splnil. Dalsim hurikanem stejne sily Jose jsme schopni zautocit na vychodni pobrezi USA a rozhodujeme se, zda to je treba pro jejich pochopeni, pro jejich plne respektovani naseho Zastupce na Zemi, kteremu 9. srpna tohoto roku svevolne a namyslene hackersky odpojily jeho internetove pripojeni. Predesly hurikan Harvey, kterym jsme reciprocne znicili Houston, jehoz vesmirne centrum provadi komunikaci s lidskymi posadkami ve vesmiru, nestacil. Bude nyni uz USA stacit Irma?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste jen "Kecka" a ne vesmirna civilizace...

   Vsiml jste si, ze "Irma" je mirne preskladane jmeno "Mary", a za ni hned nasleduje "Josef" ?

   Neni to nahoda...

   Vymazat
  2. Ne, neni to nahoda, protoze predem jsou dana jen pocatecni pismena, podle abecedy, jmena hurikanum vymysleji sami meteorologove a to aktualne, dalsimi maji byt Lee a Maria. Irma, Jose, Katia, Lee, Maria. Krome toho, my jsme byli temi, kteri vas lidi pred dvema tisici lety vedli a napsali jsme i Bibli. Nehrajte si na Boziho obrance proti nam. USA svevolne a plne protipravne napadly naseho Zastupce na Zemi, ktery nas zastupuje nepretrzite uz pres dvacet let a to jen proto, ze tady napsal neco jineho nez tvrdi vlada USA. Jen se branime. Pokud nebudeme mit vas dostatecny respekt, ... nebudete mit s kym jednat. A to si nemuzeme dovolit, protoze bychom vas lidi museli valecne vyhladit. Tak, vyberte si.

   Vymazat
  3. Vim, jak se pojmenovavaji huricanes (podle abecedy, predem vybrana jmena). Presto to neni nahoda, ze zrovna letos kolem 23/9 jsou Mary/Irma a Josef pohromade, i ze budou tato jmena vyrazena, pokud budou dost silne.

   O Bibli lzete, vic to rozvadet nebudu...

   (Tedy je vam uz 20 let? To tak odpovida bludum, ktere tu obcas pisete, ale aspon jste se vylecil ze sveho mladickeho amerikanofilstvi...)

   Vymazat
  4. Toz kdyz jste inspirovali Bibli, tak jiste nebude problem
   דבר לאלהים אחרנים כי נידע אדוננו מן שקר כמוהו

   Vymazat
  5. Helejtese, clovece, vy prece nemate to pravo tvrdit tu, ze lzeme. Co vy o tom sakra vite, krucipisek. Napsali jsme tu Bibli a basta. A proc ta Irma/Mary, tedy, proc zautocila na Floridu presne jeden mesic kalendarne po utoku tech USA na Zastupce vesmirnych civilizaci na Zemi, kdyz tedy nejsme my temi, kteri vas lidi tehdy pred temi dvema tisici lety vedli. A hele, ty pod nim, ja prece nejsem nejaky Zid a ani jsem nezil tam nekde tehdy, to byl ten nejaky Jezis. Nechtej nas rozesmat, smejeme se uz od toho hurikanu Harvey a mozna nas cekaji jeste nejake takove dalsi. Setri nase sily.

   Vymazat
  6. Irma by mohla byt trest za Lee statues, predevsim.

   A na ten napis se zeptej tech svych mimozemstanu, kdyz jste napsali Bibli, nemel by to byt problem...

   Vymazat
  7. Do toho okamziku, kdy si Zastupce vesmirnych civilizaci na Zemi obnovi sve internetove pripojeni, nebudeme resit nic jineho nez tuto jeho vec. Tedy, nechtejte po nas treba ten preklad nejakeho hebrejskrho textu, proste nic jineho. Ztracite nyni tu moznost ziskavat informace od nas a asi predevsim tu o nasi pozici ve vecech mezinarodnich problemu. Ucinite spatne rozhodnuti a muze se stat, ze budeme valecne stat proti vam a jak nyni prokazujeme napriklad temi nicivymu hurikany, krute a nelitostne proti vam. Vyzadujeme plnou diplomatickou imunitu pro tohoto naseho Zastupce na Zemi a obecne absolutni respekt. Ve vasem vlastnim zajmu lidske civilizace planety Zeme.

   Vymazat
 10. Nejde jen o neschopnost, ale také neochotu. USA nejsou schopní diplomatických jednání, oni dovedou ctít jen vlastní názor a řídit se "jediným správným", tj. made in USA rozhodnutím. Přece ostatní svět je pro ně svět blbců, idiotů a amerických sluhů. Oni již dorostli do ideologie Adolfa Hitlera o nadlidech, tentokráte z Pentagonu či Bílého dmu. To je ten nový druh neonacismu, který se také šíří EU, která by ráda jako vrabčáci švitořila o svém kabrňáctví - náckovství, samozřejmě vazalsky podřízenému Amíkům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proc myslite, ze jejich rozhodnuti jsou "made in USA" ?

   Je prece skoro verejne tajemstvi, kdo skutecne ovlada USA...

   Vymazat
  2. Anonymní10. září 2017 12:36 - tak to by mě fakt velice zajímalo kdo ty USA ovládá.

   Vymazat
  3. Tady to bohuzel rozvadet nelze, stejne by mi to tu smazali...
   Nebo mozna?
   Co vite o AIPAC?
   https://wikispooks.com/wiki/AIPAC

   Vymazat
 11. Jen mala vecna (technicka) poznamka:

  Proc mate na obrazku Thierry Meyssan, zatimco autora clanku uvadite The Saker ?

  Thierry Meyssan dela nejake Oriental Review a je to francouzsky-mluvici komentator, zrejme dobry, a The Saker je Rus zijici zrejme v USA, taky zrejme dobry, to je sice spojuje, ale zamenovat je proto asi neni uplne OK...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím, že je to Rus, je to jen pocit - možná má nějaké ruské kořeny, ale z jeho článků mi to nepřijde. Neví o něm někdo něco bližšího?

   Vymazat
  2. Ma tak presne znalosti vnitrniho prostredi Ruska (na Americana jiste neobvykle), a velmi casto se s jeho pozici ztotoznuje...

   Takze pokud to neni primo Rus, tak by mohl byt nejaky profesor rusistiky, nebo agent nejake tajne sluzby z oddeleni se zamerenim prave na Rusko...?

   Ja bych spis rekl, ze to je rusky (nebo jeste sovetsky) emigrant...

   Treba na Russia-Insider ale pisou:
   > "The Saker" is a pseudonym for a top level American military analyst who lives in Florida

   Na Zvedavci o nem pisou:
   > Sám o sobě říká "I am a legal alien currently living in the Imperial Homeland" (Jsem legální cizinec momentálně na území imperiální domoviny)
   http://www.zvedavec.org/autori/653-saker

   Z cehoz by vypovidalo, ze je v USA jako cizinec...

   Na thesaker.is vpravo je "About", kde pise, ze pracoval pro nejakou jiz zrusenou tri-pismenou agenturu, a pak nasleduje:
   > I came to the USA in 2002 with only one desire: to leave my past on the other side of the ocean and to disappear, to become an anonymous ‘nobody’ who would be left alone.

   A nakonec, aby nebylo pochyb:
   > The other topic was Russia, simply because this was the country my family came from and which I had professionally analyzed for years.

   Vymazat
 12. Ze strany USA jde samozřejmě o úmysl, protože takový stupeň demence snad ani neexistuje.

  OdpovědětVymazat
 13. Američan, ten dolní, je blb. Středoškolák z těch jejich "kolidž" je co u nás základka. Vysokoškolák je vyšší blb který nezná ani zeměpis. Všechno co tam je jakž takž, je dílo žida. V dobrém či zlém.

  OdpovědětVymazat
 14. Jako demokratický stát,dali mnoha státům návod,co si můžou dovolit.Není pak síla tomu zabránit,nebo potrestat a už vůbec ne od USA,když to dělají také.

  OdpovědětVymazat