Reklama

sobota 16. září 2017

Nevědomost hříchy nečiní, ale trápení a problémy ano

Jiří Baťa
16. 9. 2017
Portál Aktuálně.cz můžeme sotva považovat za nositele pravdomluvnosti, objektivnosti a serióznosti, nicméně někdy a při dobré vůli lze některým informacím výjimečně věřit. V článku Aktuálně.cz „Od státu dostanete nižší důchod, než si myslíte. Češi mají přehnaná očekávání, ukázal průzkum“, jsou mimo jiné sdělovány informace, které se týkají důchodů, hlavně těch budoucích a očekávaných. Informace, které budoucí důchodce a důchodkyně v žádném případě asi nepotěší. 

Především pak ty, kteří očekávají, že jejich důchod bude min. 60 a více procent jejich výdělku. Upřímně řečeno, kdo by si nedělal iluze, že bude mít slušný důchod, že?

Jenže všechno se odehrává nejen od výše příjmů (výdělků), ale také délky doby pojištění, takže nelze vycházet jen z výše měsíční mzdy, ale i z délky pojištění. V přiložené tabulce je pak vypočítán řádný starobní důchod dle platné legislativy roku 2017 v závislosti na výši osobního vyměřovacího základu, tj. průměrné měsíční mzdě za odpracované roky v současné hodnotě a získané době pojištění ve vybraných případech, vždy však s dostatečnou dobou pojištění.Průměrná měsíční mzda
Doba pojištění
Měsíční starobní důchod
11 000 Kč
38 let
8 820 Kč
11 000 Kč
42 let
9 480 Kč
12 000 Kč
38 let
9 390 Kč
12 000 Kč
42 let
10 110 Kč
13 000 Kč
38 let
9 718 Kč
13 000 Kč
42 let
10 472 Kč
14 000 Kč
38 let
9 866 Kč
14 000 Kč
42 let
10 636 Kč
Zdroj: https://www.finance.cz/494590-duchod-minimalni-mzda/

Pokud můžeme těmto informacím a údajům z www. Finance.cz věřit (a myslím, že ano), pak informace z Aktuálně.cz nejsou přesné ani pravdivé, což potvrzuje mé pochybnosti o validitě informací portálu Aktuálně.cz, jak uvedeno výše.

Na jedné straně to může být pro řadu lidí povzbudivé, pokud to ovšem za daných okolností budeme brát jako maximum možného. Na straně druhé, jsou tyto výše důchodů degradující lidskou důstonost, pracovitost a úsilí, které ten jterý člověk ve svém produktivním věku vykonal. V rámci objektivity, potažmo spravedlnosti, nelze nevzpomenout do značné míry nepřizpůsobivé spoluobčany minoritní komunity, tedy Cikánů, alias Romů, kteří by podle všech předpokladů a pravidel měli mít důchod...? Jen stěží lze vyslovit názor, že žádný a to v případě, že celý život nepracovali. Přesto nelze říct, že by v jejich případě bylo při výpočtu jejich důchodu postupováno striktně podle platných zákonů, předpisů atd., tedy stejně jako u většinových, pracujících občanů. Co lze ovšem připustit je, že mohou mít důchody minimální až „mizerné“, nicméně také víme, že by stát „nedopustil“, aby naši spoluobčané snad z těchto důvodů strádali či nedej bože živořili, proto je plnohodnotně podpoří jinými příspěvky, dávkami a podporami atd., aby jejich „stávající životní úrověň“ nestrádala a zůstala zachována. Dovolím si provokativní otázku: je reálné aby podobně stát pamatoval i na občany, kteří celý život poctivě pracovali, ale za mizernou mzdu? Dorovná jim stát nízký, nedostatečný důchod tak, aby nestrádali a neživořili, resp. aby se případně neocitli pod mostem? Sotva, že?

Nakonec několik informací a faktů, které by potenciální (ale i stávající) důchodce důchodkyně měly vyprovokovat k rozvážnému uvažování, komu dát hlas v blížících se volbách do Parlamentu ČR. Bude-li (od 1.1.2018) minimální mzda v Česku na úrovni 12.200 kč, pak v Německu, které je náš největší obchodní partner, tato činí v přepočtu „pouhých“ 459 EUR. Pouhých proto, že podle informací Eurostatu byla či dosud je v Německu minimální mzda 1.498 EUR měsíčně, což opět v přepočtu na Kč znamená 39.800,- měsíčně. Tyto peníze jako minimální mzdu bere zaměstnanec, který dělá tu všeobecně nejméně zajímavou a také neoblíbenou práci na pracovní pozici „sběrače“ psích hoven v parcích a zametání ulic v Německu!

Pokud budeme čerpat z informací na Eurostatu o německé průměrné mzdě, tak vidíme číslo 3.703,- EUR měsíčně. To je 98.415,- Kč podle převodního kurzu. Jinými slovy, český medián tak představuje jen jednu čtvrtinu německého průměru, resp. český průměr představuje jednu třetinu německého průměru. Zároveň to znamená, že česká minimální mzda dosahuje jen 12% německé průměrné mzdy!

Co vy na to, dámy a pánové, kdo z vás to má? Nebo jinak, koho budete volit? Zase ty staré struktury z ČSSD, ODS, TOP 09, KDU-ČSL, kteří nás do této situace dostali? Je to na nás, jestli se s tím smíříme, nebo to budeme chtít změnit!

98 komentářů :

 1. Autor klade důraz na volby jako hlavní způsob ,jak ovlivnit budoucnost. Ale v letech 1969-až do dnešní doby zásadně ovlivnila poměry ve společnosti emigrace (neemigrovali náhodně vybraní občané, nýbrž jen některé skupiny, které našly jinde lepší uplatnění). Přitom volbami se na této skutečnosti mnoho změnit nedalo. Ani dnes nejsou volby všemocné, zejména když kandidáti hodlají osobně zbohatnout za cenu poškození společnosti.
  Nezbývá, než doufat, že takoví kandidáti nebudou zvoleni a volit ty správné...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Celý systém zdravotního a sociálního pojištění včetně školství je podvod. Stát má vybrat tolik na daních aby tyto položky uhradil podle potřeb průběžně za zákonem stanovených podmínek. Protože práce vytváří nadhodnotu a z té se mají hradit veškeré potřeby státu. Důchod má být takový aby bylo možné pokrýt životní potřeby. Ko vydělává víc a chce se mít v důchodu lépe tak ať si našetří. Stát jako společenství LIDÍ se musím postarat i o ty co z různých důvodů se o sebe nejsou schopni postarat sami. Už slyším ten křik mistrů světa že na lenochy nebudou dělat. Teď děláte na zvrhlé parazity a ještě chrochtáte blahem, možná jste i věřící a to je pokrytectví.

   Smazat
 2. Je legrační jak různí Baťové a podobní pošahanci maj stále plnou hubu obdivu k Rusku, dávaj nám ho pořád za vzor hodný následování, ale když přijde na prachy tak otočí najednou o 180 stupňů a začnou čumět na ten nenáviděný západ do Německa.

  Takže minimální mzda v Rusku je 7500 rublů, tj pouhých 2848 Kč. Což je pouhých 9.7% české průměrné mzdy!

  Tak co vy na to, dámy a pánové, kdo z vás to má? Nebo jinak, koho budete volit? Snad ne přiblblé proruské strany? Je to na vás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty vol havlisty vole

   Smazat
  2. Soustavně a trapně se opakuješ, kašpárku Pepku. Ty tvoje přepočty si strč někam, přemřelo, jde o to, co si za kdo to koupí, ale to ví každý vůl kromě tebe. Nevím co je to přiblblá proruská strana, to mi teda vysvětli co si pod tím tvoje vypatlaná palice představuje.

   Smazat
  3. Odkdy v kapitalismu určují výši mezd politické strany? Trollí agitátorovo 0:52 způsob uvažování svědčí o tom, že taje z eráru, nenávidí a uráží pracující, z jejichž peněz žije. Prostě havloidní fáša a komediant. A kdyby Pepku někdo říkal, že Obama je vůl a že tu válku s Ruskem prohrajeme, tak přijdeš a řekneš to Schapirovi.

   Smazat
  4. 0:52 Nepřijde mi nijak k věci kdy, kde, jsk a k jaké oblasti Ruské Federace autor článku vyslovoval obdiv. Podstatné je pouze to, k čemu se pan Baťa vyjadřuje v článku. Takže se vzchopte a vyvraťte všechna, nebo alespoň některá tvrzení v daném článku a budete na úrovni věci. Takto, označit vás za demagoga bylo by lichotkou, negramotný blbec zdál by se bližší pravdě.
   PS
   Téměř jistě budu volit jinak než vy, zcela určitě ne KDU-ČSL, TOP09, ODS, těžko ČSSD či ANO. Už kvůli vám, k volbám určitě půjdu.

   Smazat
  5. 6:56 seniory urazet umis, uhrovita smazko
   Jsi hloupy ze ti nedochazi ze i ty v lepsim pripade zestarnes

   Smazat
  6. 0:52
   U Jandy měli noční ? Klidně vezmu průměrný ruský plat a ruské ceny. Člověče ty musíš být opravdu jen hloupý, něco takového napsat po půlnoci, to je výkon. Bereš alespoň noční příplatky ?

   Smazat
  7. 0:52
   Vážený znalče poměrů v RF. V menších městech je snad důchod takový jaký uvádíte ale ceny jsou též menší.Jestli víte že ve větších městech,počínaje Moskvou a Petrohradem mají od města doplatky k důchodu jelikož je tam život dražší,asi 50% ze stávajícího důchodu. Důchodci mají 5O% slevu z nájmu bytu,veškeré léky zadarmo,MHD zadarmo,slevu na železnici po celé RF atd.2x v roce je valorizace.O tom však v našich médiích neuslyšíte. Bez problému si mohou najít důchodci ještě nějaký přivídělek.U nás,hlavně v regionech s vyšší nezaměstnaností např.valašsko, ta možnost není. Problémy mají už lidé si najít práci 50+ a ne tak že by vzali důchodce.Tož tak.

   Smazat
  8. Víte o tom že od 2.8. se požíráme? Jde o to že příroda již nestačí regenerovat co v současnosti spotřebováváme. Poraďte jak snížit potřebu lidstva bez jejich likvidace? O to teď těm co ovládají svět vlastně jde. Jinak tohle jsou všechno komedie aby jste si toho nevšimly.

   Smazat
  9. 0:52 Jenže plyšák a náš vstup do EU byl jen proto, abychom měli stejnou životní úroveň, jako Západ. To nám politici a pokrokoví ekonomové slibovali, proto proběhla privatizace a lidé volili jak volili. Tak sem nepleť Rusko, kvůli spojení s Ruskem tady převrat nebyl. Otázka je, proč jsme se ani po 28ti letech nedočkali naplnění těch slibů? Copak jsme se kvůli tomu nevzdali všeho, co nám jako občanům patřilo? A nezkoušejte lži o nízké produktivitě. Za tu odpovídají vlastníci výrobních prostředků a ti jsou stejní, jako na Západě.

   Smazat
  10. Pro An. 0:52
   Nevím, jaké procento průmyslu a montoven obecně, tu po tom welvetu padlo do ruk ruským majitelům, že ale většina zmiňovaného je v rukách jiného kapitálu asi nebude sporu. A tak logicky nebude autor článku srovnávat mzdy s Ruskem, ale tou částí Evropy, se kterou jsme dnes politicky, ale hlavně ekonomicky již zcela provázáni.

   Smazat
  11. Sliby se slibují blázni se radují! Měl jsem to štěstí že mě vychovávaly prarodiče v duchu přírodního zákona rovnováhy tudíž pochopení že když udělám něco špatně tak se mi to vymstí a když budu šířit dobro budu se mít dobře s přihlédnutím že moudrý člověk hledí omezovat své potřeby a vychovává v tom své děti.

   Smazat
  12. 15:50V naší republice lehká pomoc.Vypráskat sklady nadnárodních společností z úrodných lánů,snížit pěstování řepky pouze na potraviny,vrátit se k soběstačnosti před rok 89,nahnat nemakačenky do práce a vyžírat se nebudeme.

   Smazat
 3. To, co píšete, není legrační. Obohacování USA na úkor jiných národů je evidentní a jednou to skončit musí.
  Co se týče našich důchodů, je to relikt komunistického myšlení. Důchod by měl zohledňovat minulý výdělek. Já si myslím, že je tu velká disproporce mezi zásluhovostí kvalifikovaných a nekvalifikovaných pracujících, zatímco zásluhou socanů, kteří se chovají stejně jako TOPka a jen přihlížejí vývozu kapitálu do zahraničí, část obyvatel bezpracně bohatne, dotuje střední třída jak ty chudé, tak je okrádána za dohledu tohoto režimu lidmi, kteří se vyhýbají platit daně. A je jedno do jaké vrstvy společnosti patří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cesko je vykradena mrtvola
   Brzo se zhrouti

   Smazat
  2. 6:55 A jdi ty kecko...

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 4. 0:52 svatá pravda.Přál bych těm zdejším Opluštilům důchod jako maji v Rusku.Ty svině se budou srát ,ikdyž bude pršet

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pral bych ti aby te zrazeni duchodci ubili holema, havlisto

   Smazat
  2. Ty si tak můžeš přát, amrdole, abys kdy vůbec nějaký důchod viděl. Idiotům budou vypínat čip jako prvním.

   Smazat
  3. Pokud existuje světská spravedlnost, tak havlující 5. kolona půjde po těchto volbách, jež budou znamenat konec havlismu v Čechách, do odsunu z funkcí a veřejného života a nakonec 5:26 skončí na několik staletí v pekelném kotli, za to kolika lidem ublížil, kolik jich obelhal a okradl.

   Smazat
  4. 7:00 hezky jste to havlovci zaridili

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 5:26 přej těm zdejším Opluštilům to nebo ono, popsanou pravdu o realitě nijak nevyvracíš. Zajímavým kotrmelcem zcela bez logiky je, každou kritiku současného režimu spojovat s Ruskem, když tam vládne ten stejný kapitalismus s jediným rozdílem. Nechce se podřídit USA. Ten stát se nehodlá nechat hospodářsky ani kulturně drancovat jak my. Ten stát, jak se zdá, si to může dovolit. Co to má co s Opluštilem?

   Smazat
  7. 7:25 A kdo podle tebe bude našemu státu vládnout po těchto volbách?
   Teda pokud ta světská spravedlnost existuje.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 9:20 po volbach to bude jeste vetsi hnuj

   Smazat
  10. 10:08 - no jo, tak co s tím?

   Smazat
  11. 10:56 vladu na sibenice
   Jinak vlada vyvrazdi lid

   Smazat
  12. 11:10 - a dál? Nové volby a nové šibenice?
   To mi nepřijde jako moc konstruktivní řešení.

   Smazat
  13. Parazity je potřeba v každé lidské společnosti ničit i tak jich skrytých čekajících na příležitost zůstane dost a ty je potřeba držet na uzdě zákonem. Pokud nebude zákon o referendu tak se nic nezmění. To převlékání kabátů je nám moc dobře známo. Je možné že se některé straně podaří přemluvit Babiše k zákonu o referendu.

   Smazat
  14. 15:58 To, co píšete o parazitech je pravda a už to tady bylo. Jenže právě ti paraziti nakonec přesvědčili hlopý národ, že je v zájmu všeho lidu dát jim volnou ruku a že oni zajistí blahobyt. A měli pravdu. Pro sebe ho zajistili.
   Referendum je na prd, pokud neexistuje svobodné předkládání variant. Vždycky většina odkýve to, co jí média předhodí jako jediné správné. Pohodlnost je v lidské povaze. Musí být hodně zle, aby lidé začali používat vlastní rozum.

   Smazat
 5. Výše mezd a přerozdělování nadhodnoty je téma ve všech sociálních systémech. Zaměřovat se na porovnávání socialismus - kapitalismus je zavádějící, stejně jako porovnávat státy. Otázka by neměla znít "proč nemáme nižší mzdu než ... " a vyberte stát s libovolnou nižší průměrnou mzdou, ale proč ji nemáme vyšší. Vyšší není z mnoha důvodů a patří k nim i politické zájmy, zájmy nadnárodních struktur, zájmy zahraničních politik našich sousedů, byrokracie, neúčelné hospodaření, korupce ... atd. To vše spojeno do jedné nádoby ovlivňuje výši mezd. Pokud situace dozraje do stavu, kdy stát je závislý na zdanění pracujících a podnikatelů, jejichž skutečné daňové zatížení se dnes pohybuje okolo 60% a provozy ze zahraniční účastí zisky vyvedou mimo území ČR, pak budou peníze chybět nejen na důchody.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Deleni na pravici a levici je hloupost
   Deleni na socialismus a kapitalismus je hloupost
   Tohle uz nefunguje
   Uz jsou jen vlastenci a zradci

   Smazat
  2. ABC 7:37 tím nejpodstatnějším vlivem na mzdy/platy je přidaná hodnota té které ekonomické aktivity, tedy dosažitelná cena produktu, potom vlastnické vztahy, kdy je vytvořená nadhodnota promítnuta tam nebo onam... Pokud taedy hodláme vyrábět dřevěné europodlážky z odpadního dříví ve výrobně zahraničního vlastníka, valných výdělků se nedočkáme. A jestli by někdo chtěl stávkovat nebo stát nějak poroučet, tak taková pracovní místa zmizí jinam. Snad vám dojde, proč byla řada našich vyspělých výrob zlikvidována.

   Smazat
  3. 8:02 jo za Husaka bylo cechum lip

   Smazat
  4. 8:02 musím přiznat, že máte pravdu. Zvlášť, když odečtu 27 let budování kapitalismu, ten rozdíl co dosáhli komunisti mezi lety 1948 až 1975 a vzpomenu tehdejší neuvěřitelně lepší mezilidské vztahy, nulovou existenčně stresovou zátěž, značnou společenskou a sociální rovnost a nesrovnatelně vyšší bezpečnost ...

   Smazat
  5. 8:57 a pridej si pocet vrazd a sebevrazd

   Smazat
  6. Za Husáka bylo líp možná jak komu.

   Smazat
  7. 80ti procentům lidí bylo líp.

   Smazat
  8. 9:48 - a k tomu číslu jsi došel jak?

   Smazat
  9. 10:00 konzervativnim odhadem, ono to bylo mozna 90

   Smazat
  10. 10:04 - stejným způsobem ti řeknu, že 80 - možná 90% lidí si je rádo, že doba vlády Husáka je už dávno pryč. Což je ovšem debata k prdu.
   Já osobně bych tu dobu zpátky v žádným případě nechtěl vrátit.

   Smazat
  11. Proč stále porovnáváte co bylo před skoro třiceti lety? To můžete porovnávat dnešní dobu i z první republikou.Čas a pokrok se nezastaví a jde jen o to kolik lidí je na tom hůře. Pokud víc, tak to není pokrok. Havel říkal že vše bude lepší než to bylo! Ovšem neřekl pro koho. Stát se zákony musí starat aby nemohly paraziti dostávat lidi na pokraj společnosti. Společnost je tak dobrá jak se má její nejslabší člen.

   Smazat
  12. 8:02
   Mám dlouhá léta stále stejný názor, že stát má vlastnit průmysl strategického významu. Nebyl objektivní důvod privatizovat hlavní zdroje výroby el. energie, distribuci, rafinérie, zdravotnictví, omezit zbrojní výrobu, mít pod dohledem zemědělství, vodu, suroviny atd. K diskuzi je, kam je možně pustit soukromý sektor, aby z dlouhodobého hlediska nedošlo k omezení možnosti řídit stát. Výrok "stát není dobrý hospodář" je velká hloupost. Bohužel, ani vzdělaní lidé nechápou, že jsou odvětví, jejichž hlavním úkolem není generovat zisk, ale konat službu. To je téma na článek .....
   ABC

   Smazat
  13. Tak nech lid promluvit, ty pocitadlo
   A bude defenestrace
   A cizaci na kandelabrech

   Smazat
 6. Naprogramovaná hovada opět pracují naplno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty zapecniku nemas co rict, parazite intelektuelni

   Smazat
 7. Nová republika má ve svém programu novou republiku. Kdypak se její výstavbou začne zabývat? Zatím se na ní jenom plká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, nejdriv se bude borit

   Smazat
  2. Proč by se mělo bourat? Vždyť je všechno už dávno zbouráno a rozkradeno!

   Smazat
  3. Pane Anonyme, z 9:08, vy jste , ale hlava.

   Smazat
  4. Už se zabývají. Dostávám informace z jiného zdroje, než od pana Soroše.

   Smazat
  5. 9:53 snaz se a mozna ze i ty nekdy muzes psat rozume

   Smazat
 8. 8:42 Zřejmě jste dosud nepochopil, že program NR očekává, že do "výstavby" nové republiky se zapojíte i Vy osobně. Nic Vám a ostatním v tom nebrání .. V současnosti NR dělá, na co má možnosti a prostředky. Informuje občany prostřednictvím webu NR, každoročně pořádá seminář NR v Jihlavě a každý měsíc Klub NR v Praze. L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A cenzoruje lidi co pisou ze francouzi bombardovali Gibraltar

   Smazat
  2. 11:05 Nebude ta Vaše "cenzura" spíše o tom, že ne vždy dokážete napsat a řádně odeslat svůj příspěvek ? L.S.

   Smazat
 9. Pane Baťo, mzdy a důchody přece nemůžete porovnávat pouhým přepočtem kurzu EUR/CZK. Výsledkem je zavádějící hausnumero, které nemá žádnou hodnotu.
  Ale to vy určitě dobře víte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:12 Ono ani není třeba nic přepočítávat. Stačí se podívat na oficiální údaje, kolik peněz "vytéká" z naší země a jak se stát zadlužuje. Hned je jasné, že "naše země nevzkvétá". Jak pravil klasik, který se se svou partou nejvíce zasloužil o nastavení podmínek pro to nevzkvétání. Těžko si můžete vyskakovat na své bývalé zahrádce, kterou jste daroval sousedovi a jste na ní zatím trpěn jen proto, že pracujete za pár šupů.

   Smazat
 10. No jo vládnoucí pracháči důchod nepotřebují a na lůzu kašlou z vysoka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak si to lide vycinkali

   Smazat
  2. 11:06
   Pokud režim odejde ze scény na základě cinkání klíčů, pak na tento signál jenom čekal. Ten, který to udělal roku ´89 o tom uvažoval dávno, přečtěte si třeba Paměti Lubomíra Štrougala a citát Gustáva Husáka ,,nevím, co bude zítra" .Šéfem byl tenkrát nějaký Gorbačov.Byla tu sovětská vojska, která dohlížela na převzetí moci a žádnými klíči při tom nezvonila.

   Smazat
 11. Dokud budeme pasivní a jen nadávající, tak nám budou shora diktovat svoje podmínky. blábol o nízkých důchodech se pak uskuteční. Pokud si lid uvědomí, že si podmínky k životu může tvořit a diktovat sám, pak ovšem bude jinak! Ale to by si lid nesměl nechat snižovat sebevědomí, to by nesměl ustrnout na chtění konzumu, to by musel vygenerovat buditele a musel by vědět, že pokud svá práva nechá ležet ladem, přijde kdosi, a vezme mu je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozde a malo
   A bude hur

   Smazat
  2. Tupý lid ať nic nebere do ruky a řádně chodí k volbám. Tak dlouho volili v Otravě ČSSD, až jejich byty změnily majitele.

   Smazat
 12. Obdiv k Rusku, zde proklínaný, zejména u starší generace pramení z dob války: Západ nás předhodil jako pěknou šunku Hitlerovi a zbyla z nás ohlodaná kost. Samozřejmě zásluhu na vítězství v 2. světové válce, rozpoutané Německém a Západem, mají z 90 % občané SSSR, z nichž 75 % tvořili tehdy Rusové. Západ a především USA vstoupili do reálného boje až když se vylodili v Normandii 10 měsíců před koncem války a to proto, aby Rudá armády nedošla až k Atlantickému oceánu. Kdebychom jako národ byli, nebýt porážky Německa Rudou armádou - na Sibiři nebo v Patagonii.
  Obdivujeme Rusy nyní také proto, že jako jediný národ v Evropě zůstal imunní proti pučistické politice USA a Západu, rozvracení států přes barevné revoluce, Majdany, pražská či egyptská jara nebo podzimy. Dovedli se zbavit i velezrádce a notorického ochlasty Jelcina, který se nechal zkorumpovat Západem a který v rámci "demokracie" dal rozstřílet neposlušný parlament - dumu tanky. Obdiv pramení i z toho, že se Rusko dokázalo zvednout z nebývalého srabu, který tam zůstal po vpádu kapitalismu, což se např. nám dodnes nepodařilo. Samozřejmě se fandí Rusům také proto, že jsou vydíráni "sankcemi" Západu a český člověk má náklonnost - na rozdíl od občanů USA či Západu - fandit ubližovaným, ukřižovaným, či upalovaným kapitalistickými teroristy. No a pokud jde o důchodce? Snad nejhůř dopadli "starodůchodci", kteří jsou na tom podstatně hůř, něž kdyby byl socík. Byli okradeni o 80 miliard na důchodovém účtu, který si zprivatizoval kapitál ještě za vlády Klause, přišli o procenta za práci v důchodovém věku, jejich důchod nebyl přepočítán podle nových pravidel od r. 1996 a valorizován jak vykřikovaly vlády soc. dem, lidovců i TOP 09, ani nebyl jim nikdy proveden přepočet důchodu za další, někdy i desítky odpracovaných let již v onom bájném kapitalismu. před r. 2010.
  Prostě DŮCHODCI NEMOHOU VOLIT SOC. DEM, ODSÁKY, LIDOVCE A TOPÁKY 09, PROTOŽE TYTO STRANY STOJÍ ZA PRACHSPROSTÝM JEJICH OKRADENÍ. A ZLODĚJI PŘITOM VYUŽILI, ŽE OKRADÁNI JSOU STAŘÍ LIDÉ, NESCHOPNI SE BRÁNIT A NESCHOPNI COKOLIV ZMĚNIT K LEPŠÍMU NA VYDŘIDUŠSKÉM KAPITÁLU - BYLI JIM VYHOZENI JAKO SMETÍ.
  PROTO OBČANÉ NYNÍ ZKUSÍ BABIŠE A ANO, TO, ŽE JE BABIŠ KAPITALISTOU AŽ TAK NEMUSÍ VADIT, JEHO PŘEDSTAVY O FUNGUJÍCÍM STÁTĚ A OBČANECH JSOU DALEKO SOCIÁLNĚJŠÍ, NEŽ ONĚCH VÝŠE JMENOVANÝCH. BUDE TO ASI TÍM, ŽE MÁ DOST, ZATÍM CO POLITICKÉ LOUTKY, ŽIJÍCÍ Z KORUPCE MAJÍ POCIT, ŽE SI STÁLE MÁLO NAHRABALY, PROTO KRADOU JAKO STRAKY A NECHÁVAJÍ I KRÁST VE VELKÉM KAPITÁL, PROTO TEN DĚS, ŽE BY MĚLI PLATIT DANĚ, JAKO ZAMĚSTNANCI!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:47 Až vám tu babišovi euhujeři navozí migranty a včlení ČR do 4 říše tak BUDE LÍP. Babiš je to samé co ve Francii macron.

   Smazat
  2. Ano, myslím si o něm totéž. Babiš zavede euro. Řeči o tom, že nebude na důcody by měly vést k pádu vlády. Jak mohou při řečech o rostoucí prosperitě v čr zároveń strašit takovými bludy? Je to vytváření informačního pole, ekonomicky a logicky nepodložená POPLAŠNÁ ZPRÁVA.

   Smazat
  3. 11:47 pěkný příspěvek se smutným až tragickým závěrem. Četl jste volební program ANO? Znáte jeho osobnosti? Za měsíc se to dá prostudovat.-:)

   Smazat
  4. Rusko nepotřebuje fandy. Vždy skutky hovoří a ostatní jsou jen kecy. Pokud nejste parazit tak pochopíte, že pomáhat bližnímu neznamená že musíte být katolík. Je to přirozený zákon i mezi zvířaty. Jak se říká"Člověk je to co se přírodě nepovedlo". Já s tím na konci své životní poutě nesouhlasím. Je potřeba pochopit, že s parazity se člověk nesmí párat ale potlačovat je. Když se chce všechno jde. Lenost je matka všech neřestí!

   Smazat
 13. ....Zase ty struktury z ČSSD, ODS, TOP 09, KDU-ČSL, kteří nás do této situace dostali?
  Na zběžný pohled omyl, pane Baťa, při hlubší úvaze vlastně pravda .
  Do téhle situace nás dostali bolševici, a pořád nás v ní, tentokrát právě v těch jmenovaných stranách, svou svinskou povahou a blbostí pořád drží.Teď se ovšem rozlezli po všech stranách, a ovládají je všechny.Teď nás ovšem neprodávají Rusku, to už se nevyplácí, nyní je to západ, ke kterému se přidřeli; tam to nese víc.
  To (západní) Německo, se kterým nás srovnáváte, nedostala na tu úroveň lidumilná bolševická avantgarda dělnické třídy, nýbrž zpuchřelý kapitalizmus.
  Naši bolševičtí vůdcové nás svým vědeckým řízením dostali v roce 1988 tam, že západoněmečtí nezaměstnaní si tu za svou podporu jezdili užívat, a naši sedření stachanovci na ně závistivě koukali a žádostivě slintali.
  Veškeré nedostatky, všechnu bídu, všechno svinstvo které dnes máme, způsobil a způsobuje bolševizmus a jeho pohůnci.Dokud je národ nevykope od moci, dobře tu nebude.
  To vám vzkazuje Ex- nemo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ex-nemo asi nevíte co je to bolševismus. Všechnu bídu způsobují zvrhlý nenažraný paraziti. Srovnávat se s jiným státem notabene se státem který na nás parazituje je totální blbost. Jde o to aby jsme už konečně své záležitosti vzaly do svých rukou a pomocí referend omezily to svinstvo co tady domokrati od 89 udělaly. Co bylo za komoušů špatné bylo potřeba změnit a co bylo dobré ještě zlepšit. Tomu se říká POKROK.

   Smazat
  2. 16:28 Říkáte to velmi správně, taková byla představa cinkačů klíči. Skutečnost byla ovšem jiná. Stačilo lidem vtlouct do hlavy pár sloganů o odpornosti společného vlastnictví a výsledkem je rozkradený stát a bezohledné drancování práce poctivých lidí. Může za to především důvěřivost, o kterou se paradoxně zasloužili komunisté. Lidé netušili, že jim nové elity můžou kvůli svému prospěchu tak sprostě lhát, nikdy dříve to nezažili.

   Smazat
  3. 16:28 - Referendum není žádný samospasitelný nástroj. Co všechno byste chtěl v referendu rozhodovat? Nebo byste snad chtěl, aby si zemi řídil všechen lid pomocí referend?
   p

   Smazat
  4. 16:49 - Jestli mi chcete tvrdit, že nám bolševik nelhal, tak to máte sakra krátkou paměť.
   No, i když skoro třicet let dozadu, to se dá ztráta paměti docela pochopit.

   Smazat
  5. Ex-nemo to vážně si myslíš, že ten blahobyt tam na Západě je jen z jejich mozolů? A co ta minimálně třetina vyrabovaného světa? Afrika, ale hlavně Jižní Amerika? Suroviny zadarmo, pracovní síla za hubičku? Tady je základ toho blahobytu na jedné a bídy a bezvýchodnosti na druhé straně. A nyní také příčina zničující migrantské tsunami. Q.

   Smazat
  6. 16:54 Připomeňte mi prosím nějakou lež bolševiků, která vedla k obohacování jednotlivců v řádu miliard. Pokud nechápe čtené, tak prosím ani nepište.

   Smazat
  7. Ovšemže : vláda lidu, sociální spravedlnost, společenské vlastnictví přednostní před soukromým, zájmy společenské dominující nad osobními, a t. d. to jsou jistě všechno správná a vznešená hesla. osobně jsem zastánce plné vlády lidu, jsem nejradikálnější levičák na celém světě, jakobín.
   Z toho důvodu jsem taky největší nepřítel bolševizmu, který všechna tyto vznešené myšlenky zneužil k vlastnímu prospěchu, poplival a zdiskreditoval na generace.Je to největší historický podvod na pracujícím lidu, od samého začátku puče Uljanova , řízeného a financovaného pruskými junkery až po švindlovský Dubčekův "socializmus s lidskou tváří"; vše jenom předstírání a podvod.Končí to Ransdorfovým napojením na kriminální mafie KGB.Celý komunizmus, Marxem počínaje, je jen synonymem lži, podvodu prostého lidu.
   Jinak - co má Německo za kolonie ze kterých (17.00) by snad těžilo ? ostatně, ty někdy skutečně bídné kolonie se mají dnes lepší než my.
   Odpověď na 17.03: je to sametový podvod - KGB organizované a StB provedené zprivatizování národního majetku v řádu bilionů VÝHRADNĚ do rukou bolševiků.
   Vše nejlepší přeje Ex-nemo

   Smazat
  8. 21:14 Vždyť to říkám, stačí vymýt mozky a prolhat se historií, jak tady Ex-nemo předvádíte, a všichni skuteční zloději mohou být v klidu. Hlavně s nimi křičte "chyťte zloděje". Oni už vám ukáží, na koho se máte zaměřit. Jen proboha nepoužívejte zdravý rozum a fakta. Zažil byste velký šok po zjištění, jakého z vás dělají vola.

   Smazat
  9. 22:57-a nemohl byste Ex-nema "poopravit"? Zdá se mi, že z vás mluví nejrozumněji!

   Smazat
  10. 17:00 Souhlas. Ještě chybí Indie.

   Smazat
 14. Průběžný důchodový systém je zárukou, že důchodový systém se nedá kapitalismem vykrást a proto všechny pravicové strany křičí, že je nutné tento systém zrušit. ODS a TOP 09 by to udělaly tak, že by zrušili průběžný důchodový systém, tedy nynější důchody a snížily by odvody na důchody a zdravotnictví a zvýšily by mzdy s tím, že za ty zvýšené mzdy by si lidé na důchod spořili u soukromých důchodových společností. Co by následovalo je všem kteří tuto problematiku sledují po celém světě, kde se něco podobného zavedlo. Prostě by došlo k vykradení takového soukromého důchodového fondu a vina by se svalily na ty, kteří si tam uložili peníze na důchod. Je to obehrána písnička kapitalisty a těmi kdo jim slouží.

  OdpovědětSmazat
 15. Honolulu už jsem s Vámi nechtěl polemizovat ale nedá mi to Vás neupozornit na něco co souvisí s Vašim pobytem v JAR. Podívejte se na African temples of the Ananuki a zapomeňte na Antiku, byla to jen epizoda v postupu parazitizmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Motroku souhlasím s Vámi (16.9 16.28) že všechnu bídu způsobují nenažraní paraziti.Problém je v tom, že u nás se právě soustředili u bolševiků, Které ovšem, když poznali jinou, lepší možnost obohacení, opustili a dali se pro změnu k asociální a extremní pravici.
   Zejména v další generaci proběhla podivuhodná změna, říkají Vám něco jména jako Michael Žantovský, Vladimír Mlynář, Martin Komárek, Čalfa,, konec konců i Klaus,Dlouhý a stovky dalších?
   Přestaňte se soustřeďovat jenom na Haló noviny a přečtěte si taky něco z Necenzurovaných, tam se o těch lidech dovíte skutečně zajímavá fakta.
   Váš oddaný Ex-nemo

   Smazat
  2. Ex-nemo znám je dobře i těch dalších minimálně padesát a o každém bych vám mohl něco napsat ale to nemá význam ovšem jejich otcové NEBYLY BOLŠEVICI ale u komoušů. Co byly bolševici si zjistěte sám a Vy si občas zajděte na AE News. Jestli navštěvujete NR déle tak mé názory znáte pro jistotu nikdy jsem nebyl v žádné partaji, za komoušů jsem nechodil k volbám a od převratu jim dávám hlas. Halo noviny neznám a Necenzurované znám jenom si vše srovnávám a tříbím protože všichni v různé míře manipulují.

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trolle 0:25, je pozorovatelné jak si osvojujete novou metodiku. Nejen ignorovat a překrucovat fakta, ale vytvářet falešná k obviněním vlastního národa tak, aby ztratil sebeúctu, sebedůvěru a tím i vůli k nezávislé národní existenci, aby spolehlivě zůstal v roli otroka. Jsi škodná, zřejmě v cizím žoldu, kterou nezbývá než eliminovat jako velezrádce.

   Smazat
  2. Proc cesi neznicili tisice tanku a bez boje a poslusne je predali hitlerovcum, aby je hitler mohl pouzit k vyzbrojeni 80 divizi, tretina tanku v utoku na Rusko byly ceske tanky
   Bojis se teto pravdy
   Cesi dali nemcum vyzbroj
   Francouzi dali nemcum lode, misto aby s nima odpluli coz by nebyl problem
   A pak francouzi bombardovali Gibraltar
   Cesi kolaborovali s hitlerovcema
   Vsimete si ze zde neni jedine sproste slovo, jen cista pravda
   Proto je Cesko v Americkych knihach uvadeno spolu s nemeckem jako zeme Osy.
   Dvorak presto toto smaze prestoze to co rikam je uplna pravda, Cesi az na par vyjimek kolaborovali s hitleristy, a byli povazovani za hitlerovce
   Cest pamatce tech par vyjimecnych cechu co bojovali s hitleristem. Ale vetsina cechu poslusne kolaborovala, vyrabela zbrane pro hitlera aby s nima hitlerovci vrazdili Rusy.
   Cesi odmitli znicit sve tanky a poslusne je predali hitlerovcum
   Pozor, Dvorak tuto nepohodlnou pravdu smaze
   Aby neurazila Cechy

   Smazat
  3. Jsi bájivý, nedovzdělaný lhář 8:25! Češi neměli v roce 1938 tisíce tanků a ty nemohly v roce 1939 tvořit třetinu tanků Wehrmachtu už jen proto, že takticko-technickými parametry již nesplňovaly požadavky válečné doktríny Německé branné moci. Ke zničení vojenského arzenálu armády ČSR došlo pouze částečně a v utajení prostě proto, že zbytková ČSR po Mnichovu zachovala armádu a následující vývoj hromadné zničení neumožnil – Slovensko se odtrhlo a Čechy s Moravou, nehledě na záruky mocností, byly okupovány diktátem s bleskovou okupací. Ostatně, Hitler Háchu varoval, že pokud k jakýmkoli aktivitám armády dojde, Wehrmacht zasáhne i vůči obyvatelstvu. Tolik k tvé prolhanosti. Francouzi, Vichy, flotilu přemístili do Oranu, kde zůstala válečně nevyužita krom obrany Oranu proti pokusům zejména de Gaulla této základny se zmocnit ve prospěch sil „Svobodné Francie“. Tolik z paměti, podrobnosti viz Šnejdárek, Dějiny 2. svět války v dokumentech, životopisy W. Churchila, de Gaulla atd. atd. Česky řečeno, jsi hrubě a zřejmě úmyslně dezinformující dobytek!

   Smazat
 17. Ex-nemo 16. září 21:14 chápu, že v té vaší slátanině není jediný argument, když ta tvrzení postrádají jakoukoli logiku a chybí k nim jakýkoli důkaz. Schválně, pokuste se prokázat, jak kterýkoli „bolševik“ vůči kterémukoli vyvlastněnému podniku realizoval celoživotně vlastnická práva (pokud vůbec víte, co to znamená) a že takový podnik, například, se mohl nebo stal předmětem dědictví pro jeho pozůstalé. Potom prokažte, jak ti bolševici neplnili vyhlášený program socialistické společnosti s všelidovým vlastnictvím výrobních prostředků a peněžnictví, sociálními jistotami, tedy právem na práci, bezplatnou lékařskou péči, vzdělání, dostupnou rekreaci, bydlení atd. atd. Pak prokažte, že komunistický výklad fungování, nespravedlnosti a agresivity kapitalismu je nepravdivý. Kde máte jakou komunistickou lež? A nakonec, neberte si do huby Mílu Ransdorfa. Tvrdit co píšete v mé přítomnosti, rozbiju vám tu vaši tlamu, ubožáku. Míla Ransdorf byl úmyslně uštván, když byla zneužita jeho obětavost a víra v to lepší v lidech. Ze lží obviňujete komunisty, zatímco sám nezřízeně lžete! A jestli poukazujete na současnost, poukazujete na kariéristy, kteří se vloudili do kompartaje, kdy členy bylo 14 % dospělého obyvatelstva, z toho 38 % žen, 53 % dělnické povolání. Ž v té partaji byl občan Babiš a co je zač ať každý posoudí sám. Jestli byli u komunistů pánové Bakala, Kellner, Vítek, Křetinský, Komárek, Tykač, Dospiva, Chrenek atd. atd. to si zjistěte sám. Jisté je, že v té kompartaji se soustřeďovali schopní lidé, mezi nimi a samozřejmě, i všehoschopní. Jen excelentní, nenávistný hlupák nepochopí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře, děkuji za humoristickou vložku, tady něco směšného opravdu už chybělo.
   S úctou Ex- nemo
   Jinak - k editorovi - to bolševické "rozbíjení tlam" je v souladu se zdejším kodexem slušnosti ?

   Smazat
  2. Ex-nemo zjistěte si něco o bolševicích a zjistíte že humoristickou vložku jste napsal Vy.

   Smazat
  3. 9:19 To "rozbíjení tlam" není bolševické, jak se snažíte podsouvat. Pokud trochu chápete smysl řečeného, o čemž pochybuji, tak to bylo vyjádřeno podmíněně, pro zdůraznění nesouhlasu. Nikoliv jako přímá výhrůžka. Ale takové nuance vám jsou jistě cizí. Vy milujete opakování pohodlných, jednoduchých tvrzení, nad kterými není třeba přemýšlet a dávat je do souvislostí. A čím absurdnější, tím pro vás vítanější. Jistě se řídíte heslem: "To je tak absurdní, že to nemůže být lež, proto je to pravda". Viz vaše interpretace historie. Takový je základ dnešní propagandy, kterou se bohužel nechává ovlivňovat hodně lidí, líných přemýšlet.

   Smazat
 18. Ivane, tak všem tu cestu ke svobodě jednotlivce napíši ve 3 větách, nepotřebuji k tomu 2000 slov.

  Lidé, nejprve procitněte a pak teprve bděte.

  13+14+21+88=88-21-14-13

  Každý v životě nakonec dostane, to co si zaslouží a snažte se konat vždy mravně a čestně, ale nesnažte se být zarputilými fanatiky ať se za to co vytvoříte nemusíte nikdy stydět, protože když to pokazíte, tak vaše dílo, si nakonac cestu k jedinému ryzímu Stvořili všeho najde, ale nikdy pak nevíte, jakou sféru autonomie Otec Stvořitel Všehomíra jednotlicům nadělil, jestli nakonec ten jeho pravověrný syn nechodí každodenně mezi vámi, nakonec nezáleží na formě, ale jen obsahu a přenosu dat, že. Hi, Hi


  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.