Reklama

neděle 10. září 2017

Nový obrat ve vyšetřování letu MH17

10.9. 2017   Zvědavec
Koncem srpna Rusko předalo Nizozemsku dekódované radarové údaje z letové zóny, kde bylo 17. července 2014 sestřeleno letadlo společnosti Malaysian Airlines (let MH17) Tyto materiály byly nejprve dodány v původní, tj. nekódované podobě, spolu se softwarem, potřebným k dekódování údajů.

Přestože byli nizozemští vyšetřovatelé vyzbrojeni nejmodernějšími technologiemi a britští kolegové jim nabízeli pomoc, nebyli schopni dekódovat údaje, a nakonec požádali ruské odborníky, aby to provedli sami. Během tří let to bylo poprvé, co požádali o spolupráci. Nikdy předtím komise neakceptovala žádné nabídky pomoci z Ruska.

Dekódované údaje jasně ukázaly, že raketa byla odpálena z oblasti, která byla pod kontrolou ukrajinské armády. A nejde vůbec o žádný vymyšlený příběh, vytvořený novináři, ale zdokumentované, technické informace.
Odhadovaná vzdálenost k letu MH-17 od ukrajinského odpalovacího zařízení BUK v ukrajinské obci Zaroščenskoje v době útoku (méně než 30 km) je v operačním pásmu, na rozdíl od místa, kde pravděpodobně operovala domobrana Donbasu.

Nicméně vše nasvědčuje tomu, že dekódované informace, získané z Ruska, nebudou zahrnuty do spisu, ale místo toho budou čelit osudu mnoha dalších údajů, které se nehodí do preferované verze vyšetřování. Pravděpodobně zapadnou do černé díry, takže je čeká stejný osud, jako fotografie z místa tragédie, které pořídily americké špionážní satelity.

Nicméně pro vyšetřovatele nebude snadné dodržovat předepsané postupy vyšetřování. Nezávislí odborníci totiž svědomitě navrhují nové možnosti vyšetřování, které by mohly přispět k pokračování procesu.

Například vzhledem k tomu, že komise může prozkoumat všechna odpalovací místa ukrajinské armády pro obranný raketový systém Buk-M1, bylo by jednoduché zjistit, zda alespoň z jednoho místa byla odpálena raketa. Provedení inspekce 60 existujících odpalovacích míst pro tento systém je jednak fyzicky možné, a mohly by tak být získány překvapivé informace. Odpálení rakety Buk-M1 po sobě zanechá na odpalovací rampě nesmazatelné „sežehnuté stopy“, které nelze zakrýt ani novým nátěrem. I když to vypadá jako velmi jednoduchý návrh, je ohromně důležitý.
Kees van der Pijl

Kees van der Pijl, holandský profesor na katedře mezinárodních vztahů na univerzitě v Sussexu a předseda nevládní organizace Výbor bdělosti proti znovu ožívajícímu fašismu, nedávno dopsal knihu s názvem „Sestřelení: Let MH17, Ukrajina a nová studená válka“ (Der Abschuss: Flug MH17, die Ukraine und der neue Kalte Krieg). Německá verze knihy bude uvedena do prodeje koncem tohoto měsíce a anglický originál a portugalský překlad budou k dispozici do konce roku.

Profesor van der Pijl zkoumá tragédii z geopolitického hlediska a ptá se: kdo z této katastrofy vytěžil nejvíce? A jeho odpověď zní: USA, které následně poté uložily sankce proti Rusku, jež podkopávají ruský plynový průmysl a zastavují jeho růst na mezinárodní scéně.

Profesor uvádí zejména následující argumenty:

- Den před tragédií podepsaly země BRICS dohodu o založení vlastní banky, v níž USA spatřovaly soupeře MMF a Světové banky.

- Vladimír Putin a Angela Merkelová se dohodli na novém koncepčním rámci pro řešení krize na Ukrajině - bez zásahu Spojených států - a začalo se dosahovat skutečného pokroku.

- Navíc, jakmile byl Boeing 777 sestřelen, americké plynárenské společnosti najednou našly způsob, jak okamžitě zahájit svou pracovní činnost v Evropě a vypudit Rusko z evropského trhu. Moskva byla donucena přerušit výstavbu plynovodu „South Stream“ a vztahy s kyjevskou vládou, která se poté stala figurkou v hrách Západu, definitivě zhořkly.


Žádná evropská ani americká média nereagovala na oznámení o publikaci této knihy, a také její cesta na pulty knihkupectví nebude pravděpodobně snadná. Avšak časy se mění a mnoho lidí se začíná zajímat o blog profesora van der Pijla Der Abschuss Flug MH17, který poskytuje informace o vydání knihy, a kde jsou rovněž uvedeny odkazy na zdroje.

S využitím dostupných materiálů mají autoři blogu v úmyslu vnést světlo do absurdních nesrovnalostí, které se ukázaly během vyšetřování, a poukázat na tvrdošíjnou neochotu vyšetřovatelů odpovídat na nepříjemné otázky - například:

- Jak mohl ukrajinský prezident Porošenko, který oznámil tragédii 15 minut poté, co k ní došlo, vědět, že Boeing 777 byl sestřelen ruskou raketou Buk?


- Proč vyšetřovací komise nezohledňuje výsledky experimentálního zničení zastaralého dopravního letadla společnosti Almaz Antey, a zároveň odmítá účast na druhém experimentu?


- Co přimělo ukrajinské dispečery změnit trasu letu MH17 těsně předtím, než se stala tragédie?

Brzy zjistíme, zda úředníci zablokují distribuci knihy, a jaké to bude mít důsledky. Ale události by mohly nabrat zajímavý obrat. V důsledku úsilí profesora van der Pijla se dozvíme cenu nejen práce holandské komise, která zkoumá tragický osud letu MH17, ale i evropské demokracie a také evropské spravedlnosti…


A New Twist in the Investigation into Flight MH17

37 komentářů :

 1. Holandská komise je dcerou a obrazem evropské demokracie i toho, čemu se eufemisticky říká "evropská spravedlnost"... To i sturmbannführer NAUJOCKS byl v GLEIWITZ v roce 1939 významně důvěryhodnější.

  Dozvíme se někdy kým byl "Naujocks" MH-17 z roku 2014? Americký agent, nebo amatérský neonazi placený jako neziskovka a řízený z USA?

  OdpovědětSmazat
 2. Boží mlýny většinou melou (až trestuhodně) pomalu, ale přece jen ...
  Ta pravda tak jako tak vyjde najevo, ale!
  Kdo a jak požene pravé viníky k soudu?
  A pokud je tam i dostane, který z "nezávislých" si dovolí je řádně soudit? A odsoudit?
  Ten profláknutý v Haagu? Cha!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zaplať pán bůh, že alespoň melou, i když sakramentsky pomalu, většinou až moc pomalu.

   Smazat
  2. Video den po sestřelení letadla ... souprava BUK se přes Luhansk vrací na svojí domovskou základnu v Rusku, kde je dodnes ukrývaná.

   https://www.youtube.com/watch?v=CnSHQ2E8Qow

   Smazat
  3. František Opluštil Tak to bych prasečenkovi a spol přál.

   Smazat
  4. 22:52 - "Video den po sestřelení..." je obyčejný banderovský fejk. Navštivte laskavě archiv serveru Kosa zostra a tam najdete, jak to bylo.

   Smazat
  5. Buďto si děláš prdel, nebo seš úplně blbej, nebo seš placenej Kremlem.

   Smazat
  6. Takže mám jako obvykle věřit, že jistý plebejec zcela náhodně ( určitě ne cílevědomě ) točí svou kamerou přes stromy křižovatku, přes kterou NÁHODOU projede BUK na podvalníku bílého tahače! Bravo ... a celý ten přesun, po krizové akci, která možná bude psát dějiny, se děje za bílého dne!
   To si děláš prdel ty? Ne? Nebo mi chceš skutečně naznačit, že RUsové byli tak blbí?? Nebo co? :)

   Smazat
 3. No jo no, lidé minimálně tuší, kdo v tom má prsty a proč se to stalo. Mělo to být "morální" zdůvodnění začátku války s Ruskem jako padouchem, co sestřeluje civilní letadla (všechno bylo na místě, všichni byli připraveni, presstituti sešikovaní a rozjelo se to - připomínám například manipulaci s domobrancem, který z trosek zvedl panenku - střih a zcela nemravný závěr - po střihu se pokřižoval a plakal - taková chamraď presstitutská denně masíruje vědomí a svědomí světa, pakáž). A co lidé? Stádo poslušných přichystaných na jatka! Proč se vleče vyšetřování? Čeká se na další vhodný okamžik, pak přijde mediální smršť a ..... Vzpoměňte na všechny zločiny NATO, všechny rozbombardované a rozvrácené státy, pomordované civilisty - ZHN, co nikdo nenašel, chemické zbraně, které, když je Saddam používal proti Iránu nikomu nevadily, chemické útoky Asada, vyvražďování muslimů Srby .... lži, lži, lži a co lidé? Nic, jen volí voly volové. Demokracie? Ne, fašismus, obyčejný fašismus. Germánská ministryně obrany se shlédla u Hitlera a mele o stotisícovém cvičení v Bělorusku - že by zase chysal germán preventivní útok jako v jednačtyřicátým? Hnus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:39 Chtít, aby se v dnešní západní společnosti mluvila pravda je stejně naivní, jako požadovat totéž v nacistickém Německu. Dokud média lžou a manipulují se skutečností, tak vždycky bude velká část nemyslících lidí, kteří budou jako stádo bučet s nimi.

   Smazat
  2. Tentokrat po nemeckem utoku na Rusko to chce vybit nemce do posledniho

   Smazat
  3. "Germánská ministryně obrany se shlédla u Hitlera,..." - Měli bychom jí ohleduplně(!) připomenout Stalingrad. Například co takhle poslat jí teplý ponožky jako vzpomínku na Winterhilfe.

   Smazat
 4. Proc jste Cesi v krvavem spolku s jmenem Nato? Proc jste se nechali koupit za us zvejkacku?Lahvac Veskrna vas prodal,proto mu ve washington
  stoji busta.Tak lehce jeste nikoho juesej nedostali!Jste prodejne devky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je filozofická otázka na kterou není jednoduchá odpověď.Ty děvky směřuj úplně někam jinam. Pokud umíš přemýšlet tak tě to možná napadne. To by jsi mohl za děvky považovat prostý lid ušácku, že maji takovou vládu.

   Smazat
  2. Anonymní10. září 2017 20:52 - zajdi za dveře a pořádně si nafackuj, no a třeba se ti to v té palici alespoň trochu srovná.

   Smazat
  3. 22:13 ale ale, co ma Americky lid spolecneho s ceskym lezenim do prdele NATA?
   Furt mas moc vymluv, pro cesky havlismus

   Smazat
 5. K čemu to všechno? Tady máte důkazy, kdo a proč sestřelil MH 17.

  http://www.novarepublika.cz/2016/10/eric-zuesse-dukazy-jsou-presvedcive.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní10. září 2017 20:59 - najdi ještě jiný spolehlivý zdroj, nejen Novou republiku.

   Smazat
  2. 22:18 - tak co sem lezeš, smrade, když ti Nová republika nevoní!!!

   Smazat
  3. Anonymní11. září 2017 0:12 - já jsem nenapsal, že mi NR nevoní, chtěl jsem jen aby jsi doložil i jiný spolehlivý zdroj informací. Nic víc a nic míň.
   PS. Jestli je tady někdo smrad tak jedině ty ubožáku.

   Smazat
  4. Ale bože můj, vždyť v tom článku na NR jsou ty zdroje uvedené. To nestačí? NA Kose zostra je celý archiv "Ukrajina" , stačí si tam počíst a máš pramenů a zdrojů habaděj. To se chce jen ideologicky odblokovat a zapomenout na tlachy pražské kavárny.

   Smazat
 6. Místo, odkud byl BUK, vystřelen je zdokumentováno

  60 km východně od Donětsku

  https://www.bellingcat.com/resources/case-studies/2015/01/27/examining-the-mh17-launch-smoke-photographs/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A který Bandera to zdokumentoval, chytráku?!

   Smazat
  2. Zdravím na Ruskou ambasádu, ještě vás nevystěhovali?

   Smazat
  3. 0:17 Zdravím americkou ambasádu. Ještě jste nedostali nové noty, tak pořád zpíváte tu obehranou písničku amatérských "vyšetřovatelů"? Teď už na Ukrajině letí nové songy, stejně nablblé. Třeba jak se propadá a přehřívá Krymský most. To je nejméně stejně srandovní, jako stokrát vyvrácené "dúkazy" Bellingcatu.

   Smazat
  4. Typické pro chovance a jiné blbečky z pražské kavárničky - kádrovat, napadat, podsouvat, urážet - ale nikdy nepřijít s protiargumentem. Výsledek našeho upadlého školství a špatné výchovy v rodinách. V tomhle vede Praha s Brnem, ty pelechy hlouposti a pokrytectví.

   Smazat
 7. Quo bono?
  Co by z toho Rusko melo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko poslalo povstalcům BUK, dovezli jim ho na kamionu, cesta toho BUKu je zdokumentovaná až ke kraji pole, ze kterého vystřelil, stopa po střele je také vyfocená a stejně tak je zdokumentovaná cesta zpět na kamionu do Ruska, s chybějící raketou. Co chcete víc?

   Rusko lže, odzačátku. V Holandsku si o Rusech myslí a vědí své. Rusa nepřiměješ, aby řekl pravdu, stejně jako nepřiměješ Zemana, aby přiznal, že Hermanovi vyhrožoval. Je to hra na zatloukanou, zatloukat, zatloukat zatloukat, dokud se nezapomene. Že to letadlo sestřelila Ruská raketa je veřejné tajemství, o kterém se nemluví, protože Rusko to nepřizná, a nemá cenu to rozpitvávat, protože to je prostě Ruská povaha, budou lhát až do konce, kroutit se jako hadi, a dělat, že důkazy neexistují. Důkazy existují a jsou zcela nepochybné. Je to hra na blbce a oblbující. Věříte Rusům, nechali jste se oblbnout, a jste tím pádem blbci. Hotovo, vyřízeno.

   Smazat
  2. 2:07 věříš Američanům? Nechal jsi se oblbnout a tím pádem jsi blb. Hotovo,vyřízeno.

   Smazat
  3. 2:07 Pro idioty taková pohádka stačí. Myslící člověk si položí otázku, jak mohli Rusové vědět, že přesně ten den poletí přesně v tom místě nějaké letadlo, když se mu všichni vyhýbají. Včetně Ukrajinců. To mohl vědět jen ten, kdo tam to letadlo záměrně poslal a to určitě nebyli Rusové. Vy jste věřící a ti se neptají. Fakta vás nezajímají.
   Když něco prohlásí Herman tak je to pro vás slovo Boží. I kdyby tvrdil v rozporu se skutečností, že Země je placatá. Hra na blbce to je a vy tady stále dokazujete, že jste jasný vítěz. Jestli za to čekáte medajli, tak si řekněte Hermanovu strejčkovi. Ten jich za předvedenou blbost dostal od podobných blbců plný kufr.

   Smazat
 8. A co to ukrajinské SU, které tam lítalo a sestřelilo MH17??? Na to už jste zapomněli???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7.37 Zřejmě jistilo situaci. Dobře zaplacený sestřel sveditelný na Rusy se musel povést... To vás nenapadlo?

   Smazat
 9. Kolik těch normálně uvažujících lidí bude ještě umlčeno nebo alespoň zneváženo a kolik času musí uběhnout, než se konečně dozvíme pravdu. Vždyť na Ukrajině musí snad ještě žít ti, co to zavinili, kde jsou oni piloti a jejich vyjádření.

  OdpovědětSmazat
 10. Ty musíš být jednoduchý jak bulharský WC. Prý placený Kremlem. Ty si tak tupý,že tě ani rusofobové platit nemusí.

  OdpovědětSmazat
 11. Nebyl to Ruský stroj, byla to Luhanská baterie Ukrajinské armády, které se zmocnili povstalci.

  OdpovědětSmazat
 12. 22:37
  A potom Luhanská bateria, ktorej sa zmocnili povstalci, vybavila na riadiacej veži zmenu smeru letu a zhabala záznam z veže. Aj tá stíhačka vo vzduchu bola Luhanská ktorej sa vo vzduchu zmocnili povstalci.
  To má logiku či ??

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.