Reklama

neděle 10. září 2017

Ocet my nepijem!


Lenka Procházková
10. 9. 2017    (Projev na předvolební manifestaci občanů na Václavském náměstí 9. září 2017)
Dobré odpoledne, milí přátelé,
ráda jsem přijala pozvání na dnešní shromáždění.
Historička paní Marie Neudorflová před chvílí ve svém skvělém projevu mluvila o demokracii, která není. Po čtvrt století „usilovného budování“ opravdu z naší demokracie zbývá už jen viněta na vypité láhvi. Ti, kdož si z ní po léta přihýbali, pořád krouží jako vinné mušky kolem hrdla té láhve, aby vysáli i poslední hlt, co ještě zbyl na dně.


Pak prázdnou láhev zahodí do kontejneru na tříděný odpad a zařadí se do fronty, aby od bruselských komisařů vyfasovali novou flašku s novým obsahem. I ona bude mít na skle přilepenou etiketu DEMOKRACIE, ale tekutina uvnitř bude smrdět jak ocet. Takových lahví mají v ústředním supermarketu, o kterém nedávno mluvil příručí pan Macron, připravené plné sklady. Hlasy občanů varující před tím, co nás ten handl bude stát, sílí, a naše dnešní shromáždění je toho důkazem, ale už zítra můžeme být umlčeni. Ústavní právo na svobodu slova a názoru podmíněné zárukou svobodného šíření informací je porušováno už teď. Totalita přešlapuje za našimi dveřmi a zpívá song o právech člověka.

Říjnové volby do sněmovny se neúprosně blíží a osud už stáčí poslední lok. Ten krátký čas, který nám zbývá k sešikování vozové hradby, nesmíme promarnit. Nepodléhejme defétismu, že vše je marné. Není to pravda. Žádná bitva není předem prohraná, pokud to nevzdáme my sami. Naši předkové nebyli zbabělci. Kdyby byli, už tu dnes nežijeme!

Prý jsme národem plebejců, posmívají se někteří „odborníci“ na českou historii. Kdyby vnímali naše dějiny bez účelového zakřivení, museli by ale vědět, proč byla naše elita pravidelně vybíjena či vyháněna. A museli by s obdivem uznat, že to byl právě plebs čili lid, který z odkazu mrtvých a z vlastní moudrosti a energie dokázal vyšlechtit novou národní elitu. TGM zakladatel demokratického státu stál na ramenou duchovních obrů. Touhu po demokracii však sdílel i plebs a dokázal ten sen vybojovat.

Naše země ale není ostrovem, její poloha uprostřed Evropy je hodně nepohodlná. Česká urputnost čelící po staletí cizím choutkám a devastujícím cizím vlivům dnes zdánlivě ochabuje. Víme však, že síla řetězu je daná sílou jeho nejslabšího článku. V současném řetězu je těch slabých článků povícero. Ale předstírají nám, že jsou z ocele, ty gumy! V kampani slibují, že nás zdárně převedou přes křižovatku, ke které nás sami zavlekli, ti pokrytci! Jejich vazalské politické programy však jasně prozrazují, k čemu nás chtějí definitivně připoutat, ti zrádci! My ale nejsme otroci, ani duševní bezdomovci. Česká tvrdohlavost při hledání pravdy a odhodlanost ji hájit má hluboké kořeny. Tak hluboké, že je nelze vyrvat, ani zadusit pod nějakými drny přivezenými odjinud. Své kořeny si nedáme vypálit ani bruselskou kyselinou.

My, takzvaný plebs, pořád pevně stojíme na ramenou obrů, když bráníme demokratické principy. Proto věřím, že naše kolektivní moudrost si dokáže poradit s ambicemi sádrových trpaslíků. I když se před volbami převlékli za pilné zahradníky a na své rýče si přelepili logo s českým lvíčkem, my víme, za koho naši političtí trpaslíci kopou. Proto je naším právem a svatou povinností je ze Sněmovny vykopnout. Musíme ale dobře zvážit, koho posadíme do uprázdněných lavic.

Je to odpovědný úkol vybrat v říjnových volbách ty strany a hnutí, které vnímají stav světa reálně, které dokážou pojmenovat jeho hrozby a které jsou natolik pokorné, aby uznaly, že k nalezení řešení musí přizvat všechny občany naší republiky. Mluvím samozřejmě o naléhavosti uzákonit institut obecného referenda. Se stejnou naléhavostí ale připomínám, že kolektivní moudrost, na níž je myšlenka plebiscitu založena, funguje pouze tehdy, když funguje svobodné šíření informací. Cenzorská mříž už je pro nás české „kacíře“ ve skladu ústředního supermarketu připravena. S jejím převozem se ještě vyčkává, až naši noví poslanci složí slib o svědomité službě lidu. Teprve pak dorazí zásilka i s návodem k jejímu použití. Ale co když ji naši budoucí zákonodárci odmítnou převzít, protože nebudou ze sádry, ani z gumy? O tom v říjnu rozhodneme my!

Čím víc nás k volbám přijde, tím větší bude šance, že z odpečetěných uren vypadne svědectví o tom, že génius českého národa neumřel a že má dost sil oživit i demokracii.

Pořád ještě máme naději. Když k ní přidáme víru a odhodlanost, dokážeme do té vypité láhve načepovat nové dobré víno Czech made. Splašky z Macronova skladu ať si příručí přidělují těm, co už to vzdali. My se nedáme otrávit. Ani umlčet.

Mluvila jsem o české tvrdohlavosti. Vhodnějším slovem je ale věrnost. Nejen věrnost té líbezné krajině, do které jsme se narodili, ale i věrnost těm, kteří pro tuto zemi a její suverenitu dokázali zemřít. Mysleme na ně, až půjdeme v říjnu rozhodovat o budoucnosti své vlasti.

34 komentářů :

 1. Mojí ctí je věrnost. Proto půjdu k volbám a doporučují všem, kteří nevidí koho volit, ABY SE ZAMYSLELI, že je spoustA ŠKODNÉ NAŠEMU ČESKÉMU NÁRODU, PROTI KTERÉ JSME POVINI VOLIT. I když z toho my nic mít nebudeme, možná až Češky a Češi, kteří nás v Otčině přežijí..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor pod slovem PARASIT si predstavujeme neco malyho ,ale takovej jeden jenom politik VYSAJE DALEKO VICE NEZ STADO SLONU !!!

   Smazat
 2. Koho volit, toť otázka. Každý slibuje všechno možné, je aby ve volbách urval co nejvíce hlasů. Je velice težké si ale vybrat komu ten hlas dát. Tradiční strany intrikují až hrůza a některé nové jsou v trestním řízení a další mají velmi malou podporu. A teď "babo raď". Lidé v Čechách na Moravě i ve Slezsku jsou již tak otupělí, že kašlou na volby, kašlou na politiky a uzavírají se sami do sebe a to je velmi špatně. Jenže jak z toho ven??? Poraďte někdo moudřejší a znalý problému.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není moc nad čím přemýšlet , volte KSČM , sice už to moc komunisti nejsou , ale je to jediná levicová strana u nás !!

   Smazat
  2. Co je na KSČM levicového? To je Kalouskova a Zaorálkova pojistka.

   Smazat
  3. Celé dilema je mezi Okamurou a Komunisty. Klidně si hoďte korunou, mezi těmito dvěma verzemi nemůžete udělat chybu.
   Já osobně spíše Okamuru, ale mám pochopení i pro KSČM, akorát, že většině z nich už chybí radikálnost... Kéž by se probudili, obrodili...

   Ostatní volby jsou fiasko.

   Taky není rozumné tam nejít.

   Smazat
  4. ...já budu volit buď komunisty, okamuru
   nebo zemanovce...ještě nevím

   Smazat
  5. 20:12 Máte pravdu já jsem dlouho volil KSČM ale když se podíváte jak hlasují a mluví hlavně dolejš. Jsou to jen vládní poskoci. Volím SPD kuli referendu o vystoupení z eu. Dobře to paní Procházková napsala pokud vyhrají euhujeři je s námi ámen.

   Smazat
  6. Komunisté mají v genech sociální spravedlnost a životní jistoty. S Okamurou si nejsem jistý, co udělá a jak se po volbách změní. Můžete si to s ním zkusit a za 4 roky budete moudřejší. Nevolit znamená pomáhat někomu, koho byste nevolili. Komunisté vládnout nebudou, takže vás nebude trápit, že jste k zjevné nehybnosti poměrů přispěli.

   Smazat
  7. Z komunistů mhou mít radost ti, kteří o nich tvrdili, že jsou nereformovatelní. To zejména říkali ti co potřebovali aby byli alespoň trochu přijatelní pro pravici. Myslím. že se zreformovali tímto směrem dokonale.

   Smazat
  8. Nelze volit prarlamení strany a hnutí. Proč? Protože podlehli do jednoho svodům exkluzivity, nadřazenosti za zradu idejí národně sociálních (socialistických), které žijí v nás kteří nezapomínáme, celý život se učíme a díky tomu nejsme ani na prodej ani schopni zrady národa a jeho mravních základů. AlianceNS, ČSNS, ČSNS-2005, tam je jádro odpovědných správců a předáků naší vlasti na cestě z otroctví davo-"elitářské" společnosti vazalsky zrazující naši vlast globálním mocnostem. S všeobecným referendem je úzce spojena rekodifikace Ústavy směrem k zakotvení plné národní suverenity, plné odpovědnosti politiků, zákonodárců, soudců a všech manažerů a svá rozhodnutí. Zavedeme spravedlivou efektivní ekonomiku jako národní smlouvu všech, kdo touží budovat vlast, nikoli ji ničit, a to za férové spolupráce s každým, kdo je schopen téhož. Zlu nelze podléhat, bát se jej a bát se o svůj majetek, protože ten hmotný je nad běžný standard zbytný a ten nehmotný - ideje - nelze vlastnit ani zcizit. Nebojme se Ruska pod vedením V.V.Putina a jeho Boží Záměr prosazujících žreců. Nebojme se ale ani těch, kdo si přivlastnili Boha a jeho jménem konají Zlo vlády peněz, s těmi bojujme tím, že jim jejich nástroj vlády - peníze - odebereme a učiníme z něj pouhý prostředek směny, tak, jak tomu má být z podstaty věci. Každý pracující zaslouží za své dílo adekvátní odměnu, ten, kdo pracovat nemůže, zaslouží nezbytné zajištění, ten, kdo pracovat nechce, zaslouží nouzi jako každý parazit odstavený od hostitele.

   Smazat
  9. Naprostý souhlas s Bufferem!

   Smazat
 3. Jako vždy perfektní projev, snad dolehne k uším všem Čechům a smetou ve volbách ty kolaboranty, co chtějí prodat naši zem za 30 stříbrných.

  OdpovědětSmazat
 4. No jo, aby se zamysleli... To bude těžké, spousta naivních lidí je rozhodnuto volit megadojice Babiše, který bude s Makrony a další lotrovskou slotou jedná ruka. Lidé si prostě neuvědomují že jeho hlavní byznys jsou dotace a proto bude jako žralok vždy kroužit kolem tučného sousta.

  OdpovědětSmazat
 5. nick HONOLULU zde prohlasuje, ze pani Prochazkova je uznavana ceska knezna a moralni chlouba naroda.

  Proto se zde HONOLULU dovolava jeji ochrany.

  Nejaky certuv pacholek na clanku pod autorem Lodilem smazal nekolik bystrozrakych analyz.

  A to stejne delal i na clanku pod titulem HRAD a tim me zamezil provolat slavu presidentu Zemanovi, kteremu fandim, protoze je kamos naseho oblibeneho Trumpa.
  Pani Prochazkova zpohlavkujte to, tam u vas vsechno !

  (U nas je IRMA a popelnice se chovaji jako letadla !
  Pisi vam to proto, ze jste zavistnici, aby jste meli co zavidet - protoze takou podivanou u vas nemate.)
  nick HONOLULU - hrdina, ktery neoupusti svoje stanoviste.

  OdpovědětSmazat
 6. Je mi líto,že demonstrace byla pozdě ohlášená,tak jsem alespoň sdílela. Paní Procházková LENKA bude po Zemanovi mojí favoritkou na prezidentku,pokud bude ovšem kandidovat!A KOHO VOLIT?Já jsem rozhodnutá po pečlivém uvážení.Nejdříve jsem myslela ANO,ale když jsem si uvědomila,kým je Babiš obklopen,jakými nečestnými eurohujery a vítači,kterm vůbec nezáleží na lidech-plébsu,ale na svých seslích,z kterých nám nařizuji,zda můžeme promluvit nebo ne k mizernému řízení EP a klidně nás zaprodali běžencům a udělali z nás otroky EU,TAK TO BYCH SI MUSELA RUKU UŘÍZNOUT!Rozhodovala jsem se mezi KSČM a SPD a zvítězil zatím Okamura,pokud si nenabere přeběhlíky z jiných stran.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pod nějakým článkem čtenář píše:"volím Zemana ale koho příště"? Celkem souzním s Vaším komentem a věřím, že volbami dáme "Milošovi koště" k vymetení všech zaprodanců. K tomu bude potřebná i "vůdčí" osobnost se silnou stranou, tedy Babiš s ANO. Jeho voliče prosím, vyautujte kroužkováním jeho "slabé", prodejné krysy! Paní Lenku též rád podpořím v další volbě na prezidentku.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 7. Zruste tu ceskozlodejskou komedii celou

  OdpovědětSmazat
 8. Projev paní Lenky je velice pěkný, takový slavnostní a opatrný. Nechápu, proč měla problém s komunisty. Na jejího otce udělali sice komunisté podraz, ale nějak se museli bránit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Před čím se bránili? Co to je za logiku? PAní Lenka podepsala chartu77, a normalizační zločinci jí za to popotahovali, stejně jako ostatní chartisty. Vaše replika ve 23:28 mi hlava nebere!

   Smazat
  2. 0:05 řekl bych, že KSČ chránila prostředky státu režim "reálného socialismu" který, jak si dnes lze povšimnout, charta 77 ohrožovala. Nevnímáte tuto prostou logiku?

   Smazat
 9. Nevím kde paní Procházková bere ten optimismus v český národ. Jenom z historie? Bohužel v dnešní společnosti převládá duch vazalů, kterým nic neříká odkaz mrtvých a těch slabých článků je tu strašně moc. I jen tuto jednoduchou pravdu si uvědomí jen malá hrstka lidí, kteří jsou schopni si sami shánět informace a nejsou závislí na prodejných a hloupých manipulátorech z masmédií.

  OdpovědětSmazat
 10. Honolulu,zda se,ze se ti to v tve hlavicce plete a valis jednu hovadinu,za druhou!Soustred se na sveho nemohouciho prezidenta a hled,aby nerozpoutal dalsi svetovou valku.Komgresmeni uz se tresou po krvavych $,vzdyt,na to je zbrojarska lobby dosadila.Proto my Slovane drzime s muzem c.1,Vladimirem,Vladimirovicem Putinem,podle is magazimu Forbes!My nikdy nepujdem proti Rusku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to zvanis, vzdyt Cesko uz proti Rusku jde

   Smazat
 11. 0:08 myslím, že národ se probíral z mnohem horších podmínek. Pravda ovšem je, že se dočkal historicky příznivých okolností, které byly díky elitám plně, ve prospěch národního zájmu využity. Tou nadějí budoucnosti jsou i tyto a podobné www stránky, osobnosti, které veřejně vystupují s kritikou, jsou schopny srozumitelně současný systém analyzovat. A nepohybujte, existující KSČM má vlastenecké a protikapitalistické jádro, které mainstreamem prosazovaného J. Dolejše rádo odepíše. Ostatně, s tím se zavčasu rozešel i Míla Ransdorf. Uvědomte si také, čemu silné osobnosti tohoto typu jsou, a ještě budou vystaveny. Svým způsobem je na řadě i občan Babiš, i když on může být leda přechodnou volbou. K volbám! Do diskuzí a mezi lidi! Tento režim není a čím dál víc nebude k žití!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dolejs je vlastizradne a tridozradne hovado

   Smazat
 12. 7,03
  A co seš ty,HoDo lolaborantský?????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dolejš je ODSka v KSČM. Je to pravičák bez špetky sociální vize, stvoření, které se přizpůsobilo odpornému systému korporátního fašizmu. Ostatně, jako celá ta "avantgardní" strana.

   Smazat
 13. Nestyďme se za to, že jsme plebejským národem. Protikladem není národ duchovních a mravních elit,ale národ povýšenců, národ "nadlidí". A o takový není co stát. Myslím, že Masaryk by se bránil kategorizaci lidí v občanské společnosti a určitě se mezi elity sám nepočítal. Obrozenci se považovali za avantgardu národa, nikoliv za nějakou jemu nadřazenou elitu. A že to byli osobnosti: Havlíček, Palacký, Němcová, Rieger... Kam se hrabe dnešní umělecká retrogarda, zkorumpovaná k posluhování kapitálu!

  OdpovědětSmazat
 14. Uvažuje se v reakcích pisatelů také o volbách. Proč volit ANO? Protože má v současnosti nejvíce našlápnuto zvítězit a vytvořit vládu bez dalších kmotrů. To dává občanům šanci kontrolovat její výkon při vládnutí a nechat ji po případném oklamání voličů propadnout. Jinak se nám zde budou donekonečna muchlovat vyznavači kapitálu a sociálního státu v podvodných slibech a politické kolbiště se nikdy nevyčistí od lhářů a podvodníků. Pryč už konečně s politickými loutkami, tlučhuby, kašpary a klauny. 25 roků surové diktatury kapitálu porodilo tvrdé jádro zločinců, jaké česká historie nezná, občané byli okradení o biliony a dalšími byli zadluženi. Bude-li i konsistentní opozice v parlamentě po volbách, bude také dobře! Dop. vyzkoušet přece jen KSČM, byť dnes trochu rozbředlou!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ANO má našlápnuto zvítězit jenom proto, že kombinuje řeči o pracovitosti a úspěších s řečmi o podrazech ostatních, a mluví zdánlivě rozumně. Pro obrázek o straně si vezměte Jourovou a její povídání o Unii, Krnáčovou - propagace LGBT, podpora průvodu exhibicionistů, "zapůjčení" originálu Slovanské epopeje s nejistým vrácením. Takové vzácnosti se nepůjčují. Babiš (podnikatelský žralok) a dopady EET na drobné podnikatele, kauza FAU je přiznáním neschopnosti vybrat DPH od dodavatele a přenos platby na odběratele. A je toho víc. Jako ministr sice vydřel daně a na druhé straně nepřiškrtil vyhazování peněz oknem (neziskovky-Hate Free,Hodnoty a pod, Marksovou s jejími genitálními nápady...). Navíc Agrofert má byznys i v Německu a Babiš je tímto byznysem vydíratelný. Pokud nebude trestní a hmotná odpovědnost politiků, kontrolovat výkon je málo, protože za 4 roky může být pozdě. Takže ANO nevolit, zvolili bychom zkratku.
   Ivana

   Smazat
 15. Když vezmeme, že krom trollů, grafomanů a fňuken tady diskutují i lidé se skutečným zájmem o lidštější poměry, není příliš potěšující, jak málo se ví o programu, jednání, politických aktivitách, jejich výsledcích, o postavení a možnostech KSČM. Nakonec byl a je zázrak, že taková politická strana přežila a uchovává si principiální společensko politickou orientaci. Takže vy všichni, co mluvíte o rozbředlosti, kolaboraci atd. atd. té strany, mluvíte o pocitu a dojmu, aniž byste zvažovali potenciál té politické strany v poměrech, do kterých spěje zejména to, co je pojmenováno „euroamerickou“ civilizací. Tvrdím, že KSČM je jedinou politickou stranou, která netají, v čem a jak má jasno. A jistě víte také to, že pro zásadní změny musí nazrát podmínky, které lidská činnost může leda přiblížit, ale ne vytvořit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.