Reklama

pondělí 11. září 2017

Ocet my nepijem!

11.9.2017

(Projev Lenky Procházkové na předvolební manifestaci občanů na Václavském náměstí 9. září 2017)

Dobré odpoledne, milí přátelé,
ráda jsem přijala pozvání na dnešní shromáždění.


Historička paní Marie Neudorflová před chvílí ve svém skvělém projevu mluvila o demokracii, která není. Po čtvrt století „usilovného budování“ opravdu z naší demokracie zbývá už jen viněta na vypité láhvi.

Ti, kdož si z ní po léta přihýbali, pořád krouží jako vinné mušky kolem hrdla té láhve, aby vysáli i poslední hlt, co ještě zbyl na dně.

Pak prázdnou láhev zahodí do kontejneru na tříděný odpad a zařadí se do fronty, aby od bruselských komisařů vyfasovali novou flašku s novým obsahem. I ona bude mít na skle přilepenou etiketu DEMOKRACIE, ale tekutina uvnitř bude smrdět jak ocet. Takových lahví mají v ústředním supermarketu, o kterém nedávno mluvil příručí pan Macron, připravené plné sklady.  Hlasy občanů varující před tím, co nás ten handl bude stát, sílí, a naše dnešní shromáždění je toho důkazem, ale už zítra můžeme být umlčeni. Ústavní právo na svobodu slova a názoru podmíněné zárukou svobodného šíření informací je porušováno už teď. Totalita přešlapuje za našimi dveřmi a zpívá song o právech člověka.

Říjnové volby do sněmovny se neúprosně blíží a osud už stáčí poslední lok. Ten krátký čas, který nám zbývá k sešikování vozové hradby, nesmíme promarnit.  Nepodléhejme defétismu, že vše je marné. Není to pravda. Žádná bitva není předem prohraná, pokud to nevzdáme my sami. Naši předkové nebyli zbabělci. Kdyby byli, už tu dnes nežijeme!

Prý jsme národem plebejců, posmívají se někteří „odborníci“ na českou historii. Kdyby vnímali naše dějiny bez účelového zakřivení, museli by ale vědět, proč byla naše elita pravidelně vybíjena či vyháněna. A museli by s obdivem uznat, že to byl právě plebs čili lid, který z odkazu mrtvých a z vlastní moudrosti a energie dokázal vyšlechtit novou národní elitu. TGM zakladatel demokratického státu stál na ramenou duchovních obrů. Touhu po demokracii však sdílel i plebs a dokázal ten sen vybojovat.

Naše země ale není ostrovem, její poloha uprostřed Evropy je hodně nepohodlná. Česká urputnost čelící po staletí cizím choutkám a devastujícím cizím vlivům dnes zdánlivě ochabuje. Víme však, že síla řetězu je daná sílou jeho nejslabšího článku. V současném řetězu je těch slabých článků povícero. Ale předstírají nám, že jsou z ocele, ty gumy! V kampani slibují, že nás zdárně převedou přes křižovatku, ke které nás sami zavlekli, ti pokrytci! Jejich vazalské politické programy však jasně prozrazují, k čemu nás chtějí definitivně připoutat, ti zrádci! My ale nejsme otroci, ani duševní bezdomovci. Česká tvrdohlavost při hledání pravdy a odhodlanost ji hájit má hluboké kořeny. Tak hluboké, že je nelze vyrvat, ani zadusit pod nějakými drny přivezenými odjinud. Své kořeny si nedáme vypálit ani bruselskou kyselinou.

My, takzvaný plebs, pořád pevně stojíme na ramenou obrů, když bráníme demokratické principy. Proto věřím, že naše kolektivní moudrost si dokáže poradit s ambicemi sádrových trpaslíků. I když se před volbami převlékli za pilné zahradníky a na své rýče si přelepili logo s českým lvíčkem, my víme, za koho naši političtí trpaslíci kopou. Proto je naším právem a svatou povinností je ze Sněmovny vykopnout. Musíme ale dobře zvážit, koho posadíme do uprázdněných lavic.

Je to odpovědný úkol  vybrat v říjnových volbách ty strany a hnutí, které vnímají stav světa reálně, které dokážou pojmenovat jeho hrozby a které jsou natolik pokorné, aby uznaly, že k nalezení řešení musí přizvat všechny občany naší republiky. Mluvím samozřejmě o naléhavosti uzákonit institut obecného referenda. Se stejnou naléhavostí ale připomínám, že kolektivní moudrost, na níž je myšlenka plebiscitu založena, funguje pouze tehdy, když funguje svobodné šíření informací. Cenzorská mříž už je pro nás české „kacíře“ ve skladu ústředního supermarketu připravena. S jejím převozem se ještě vyčkává, až naši noví poslanci složí slib o svědomité službě lidu. Teprve pak dorazí zásilka i s návodem k jejímu použití. Ale co když ji naši budoucí zákonodárci odmítnou převzít, protože nebudou ze sádry, ani z gumy? O tom v říjnu rozhodneme my! 

Čím víc nás k volbám přijde, tím větší bude šance, že z odpečetěných uren vypadne svědectví o tom, že génius českého národa neumřel a že má dost sil oživit i demokracii.

Pořád ještě máme naději. Když k ní přidáme víru a odhodlanost, dokážeme do té vypité láhve načepovat nové dobré víno Czech made. Splašky z Macronova skladu ať si příručí přidělují těm, co už to vzdali. My se nedáme otrávit. Ani umlčet.

Mluvila jsem o české tvrdohlavosti. Vhodnějším slovem je ale věrnost. Nejen věrnost té líbezné krajině, do které jsme se narodili, ale i věrnost těm, kteří pro tuto zemi a její suverenitu dokázali  zemřít. Mysleme na ně, až půjdeme v říjnu rozhodovat o budoucnosti své vlasti.

- - -

19 komentářů :

 1. Super projev. Se mnou můžete počítat. Jen ať už se zbavíme těch pokřivených a zkorumpovaných havloidů, vyznavačů jediné hodnoty-peníze. Pryč s nimi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Over si jak Vaclav Dvorak panackoval pred Havlem

   Smazat
  2. 21:40
   A tys tomu alkoholikovi visel pod vocasem,hovnodolní chcrchle!!!!!!!

   Smazat
 2. "Mluvím samozřejmě o naléhavosti uzákonit institut obecného referenda."... a právě toto má v programu SPD Okamura, když jeho pokusy v parlamentu o uzákonění tohoto referenda byly opakovaně, několikrát, vládnoucí galerkou zamítnut. Takže volba je jasná - SPD Okamura.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:36 Vypustil jste nezbytnou podmínku fungování referenda a konec konců i voleb. A tou je, že "funguje svobodné šíření informací". Tam je potřeba napřít největší úsilí, bez toho budeme pořád jen v říši Císařových nových šatů. A na takovou změnu nebude mít samo SPD nikdy dost sil. Proto je třeba volit skutečnou, konzistentní politickou stranu, a ne nějakého jednoho Okamuru s kdovíjakou partou, která ho zase může kdykoliv prodat. To vám VV a Úsvit nestačily?

   Smazat
  2. Referendum je nástroj, nikoliv cíl. Proto volím ANS/ČSNS, která má v programu změnu systému, odchod z NATO a EU hned po volbách, bez referenda, a novou Ústavu, v níž jsou principy přímé demokracie rovnou zakotveny.

   Smazat
  3. Anonymní11. září 2017 18:05
   „Proto je třeba volit skutečnou, konzistentní politickou stranu, ..“
   Ale kromě SPD, tu jinou nevidím. P.K.

   Smazat
  4. Ano, také volím Okamuru!

   Smazat
  5. 18:54 Tak si sundejte modré brýle a třeba uvidíte stranu, která také prosazuje referendum a vládu lidu po celou dobu své přítomnosti v parlamentu.

   Smazat
  6. 17:36 Souhlas též dáme SPD hlasy.

   Smazat
  7. Obdivovatelé SPD, sundejte si klapky a možná poznáte, že Okamura kromě krásných keců za téměř 4 roky nic nedokázal. Ba ani udržet pohromadě vlastní parlamentní klub. Pamatujte si, kterou rukou jste mu do urny vhodili hlas, abyste věděli, kterou rukou si pak máte nafackovat až se probudíte.
   Mik

   Smazat
 3. Tak volte Okamuru, vy zabedněnci, a spláčete nad vejdělkem. Je totiž úplně jedno, jestli volíte jeho nebo ANO nebo ČSSD. Nikdo z nich nepožaduje změnu systému a to dokonce ani KSČM! Přečtěte si programy! A když nevystoupíme z EU, tak mohou lidem slibovat co chtěj a stejně se nic z jejich slibů neuskuteční! Chápete to???!!!!

  Okamura využívá sice obav lidí z příchodu migrantů z jiných kontinentů, ale o nebezpečí našeho zatažení do evropského islámského chálifátu ani muk. A chce dělat referendum o EU, aniž lidi seznámí s tím velkým nebezpečím, které na náš čeká? To mu nevadí? Pokud ano, proč na to současně neupozorňuje? A pokud mu to nevadí, proč brojí nyní proti příchodu muslimů? Má to logiku? No, nemá. Takže jde o čirý populismus a snahu svézt se na vlně obav z islámu, přičemž lidem zamlčuje to podstatné.

  Kdyby neměl migranty a dokola omílanou přímou demokracii, pro kterou toho fakticky udělal v konkrétních krocích daleko méně, než deklaruje, tak nemá program. Ten zbytek je všemožně slátaný, zčásti opsaný atd.

  Jinak je to sólo hráč, který hraje a myslí jen na sebe. To se neslučuje vůbec s potřebami alternativy.Ta má spolupracovat. Okamurovi je naprosto jedno, s kým bude ve vládě, tomu de facto o žádná alternativní řešení nejde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to mu o to rozhodně jde. Bohužel si nemůže příliš vybírat, ale podíl na moci rozhodně chce (u opozice toho moc neovlivní) a věřím mu, že i ty deklarované změny bude prosazovat. Spíš to leží na lidech, jak silný bude jeho mandát.

   Smazat
  2. 23:42
   Jak jsi poznal že mu o to rozhodně jde???? Co ze svých slibů prosadil od minulých voleb? Ani vlastní klub neudržel pohromadě. I kdyby získal 50 % mandátů, tak se mu ta parta do půl roku rozuteče a zase bude jen slibovat a oblbovat tobě podobné. Věř a víra tvá tě uzdraví. :-))

   Smazat
 4. Ne ocet ale technickou sul

  OdpovědětSmazat
 5. Dvorak cenzor tu rychle vymazal pravdu, ze on Vaclav Dvorak kolaboroval s Havlem a verne mu slouzil
  Takze Dvorak bude platit za kolaboraci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi blbej jako kráva - teda pardon, omlouvám se krávě. Píšeš tuhle sračku všude a několikrát -proč? Hnusnej sprosťáku, urážeči, plivači, zasloužil bys, aby tě někdo trhnul mezi dveřma jako prašivýho kocoura. Jdi už s tím do prdele!

   Smazat
 6. 6,15
  Copak,už ti dochází flaška s metanolem darovaná Venzlem Chrchlem?????.-)))))

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.