Reklama

.

.

sobota 9. září 2017

"Otec všech bomb" vyřídil teroristům v Sýrii pozdrav


Igor Serebrjaný
9. 9. 2017   zdroj
Rusko možná poprvé vyzkoušelo v bojových podmínkách bombu, která přestože není nukleární, ale svou ničivou schopností klidně může být s ní za určitých okolností srovnávána. VKS Ruska shodily na teroristy v Ruské federaci zakázané skupiny DAEŠ nedaleko syrského města Dajr az-Zaur nejsilnější nenukleární bombu, které se také říká "otec všech bomb", informuje The Drive.


Potvrdí-li se informace, bude to poprvé, kdy Moskva použila tuto zbraň s nevyslovitelnou zkratkou AVBPM (letecká vakuová bomba zvýšeného výkonu) v reálné bojové situaci.

Síla jejího výbuchu je ekvivalentní 44 tunám TNT.

Patrně právě tímto úderem byl zlikvidován "ministr války" DAEŠ Gulmurod Khalimov, tuto informaci dnes potvrdilo Ministerstvo obrany RF.

Ruská vakuová bomba je ve skutečnosti nejsilnější nejaderná hlavice na světě, říká šéfredaktor časopisu Arsenal vlasti Viktor Murachovský.

"Síla bomby v ekvivalentu TNT je více než 40 tun a spálí všechno spolu s atmosférickým kyslíkem v okruhu dvakrát větším, než je tomu u americké MOAB, která má k ní nejblíže. Avšak Pentagonu vakuové bomby nevyhovovaly: jejich výroba byla považována za komplikovanou a Američané konstatovali, že to nestojí za námahu. Mnohem jednodušší je nasypat další tuny konvenčních výbušnin do obvyklého fugasu a nemořit se", vysvětlil Ridusu.

Zástupce šéfredaktora Arsenálu vlasti Dmitrij Drozděnko se přiklání ke skeptičtějšímu chápání informací The Drive.

"Jde o to, že podle skutečné situace se zdá být v uvedené oblasti použití "otce všech bomb" zbytečné a nepotřebné. Nevylučuji, že Rusko mohlo použít v Dajr az-Zauru munici pro rozměrný výbuch, jak ji mnohokrát používalo v Afghánistánu a všude tam, kde je potřeba zasáhnout cíle doslova pod zemí, kam se konvenční munice nedostane", řekl Ridusu.

Rusko není jediné, kdo experimentuje s municí a využívá teroristy jako pokusné králíky. 13. dubna USA shodily na pozice teroristů DAEŠ v Afghánistánu bombu GBU-43/B Massive Ordnance Air Blast Bomb (MOAB).

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Vedle přímého ničivého účinku bude ta bomba patrně mít i silný demoralizující účinek na nepřátelské bojovníky. Byť i hluboko zakopané v podzemních "nemocnicích".
  Protože tak rychlé prolomení obkličující blokády Dajr az-Zauru by bylo obtížně proveditelné omezenými silami ruského letectva a jednotek syrské armády.
  Té, která ještě přede dvěma lety byla na pokraji zničení. A dnes již osvobozuje klíčovou baštu IS(IL) v centrální části Sýrie. Osvobozovací mise se ubírá správným směrem! ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych jí na zkoušku hodil na US kongres. Třeba by tu pakáž zmákla.

   Vymazat
  2. 1:45 ty se chces podivat na Quantanamo zevnitr
   To madona jen kvakla o vypaleni Bileho Domu a uz si pokecala s Secret Sevice

   Vymazat
 2. Každý rozumný člověk musí mít radost a fandit Rusku a syrské armádě!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím jestli jsem rozumný,ale v každém případě mám radost a fandím RF i syrské armádě.A ti zakurvenci ze západu utřeli nudli.Jinak by Asád a Sýrie dopadla jako Kadáfi a Lýbie.Nyní ještě k plné spokojenosti ta sopka v tom Yelostóně a můžu slavit vánoce.

   Vymazat
  2. Rusku také nic jiného mezbývá musí ukázat usa že jsi hrají s ohněm. Kim udělal to samé ukázal světu vodíkovou bombu.

   Vymazat
  3. Uz dlouho je jasny ,ze v Syrii poskytli Usaci svoji tupou pasivitou , vakuum do kteryho s obrovskym uspechem prisli rusove take na POMOC JAK SLIBILI. Mimo prilezitost vyzkouseni Armady a vseho/novych zbrani/, co zadne cviceni nikdy nenahradi JE PROSTE a K NEZAPLACENI....Proste "Medvedi Sluzba" a dar od Usaku...Pro "medvedy" ,s kterymi uz kazdej sympatizuje at chce nebo ne ...

   Vymazat
  4. S Yellowstone opatrne, aby vam nekdo nepopral Mnichov

   Vymazat
  5. Pro klid ve světě by to asi chtělo Stalinův průliv mezi Kanadou a Mexikem.

   Vymazat
 3. The Drive tvrdí, že mohlo jít o thermobarickou bombu, kde je náplní práškový hliník a stlačený ethylenoxid obklopující počinovou nálož. Po výbuchu klasické výbušniny počinové nálože se hliník s ethylenoxidem smísí se vzduchem a shoří za vzniku jedné i více tlakových vln. Výhodou je vyšší účinnost, protože kyslík potřebný k výbuchu se nachází v okolí cíle a ne ve výbušnině. Kromě toho hořlavý plyn etylenoxid pronikne před explozí do okolí místa dopadu, např. do podzemních chodeb nebo místností. Zbytky neshořeného ethylenoxidu jsou prudce jedovaté. jogín

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tebe je pro NR škoda.

   Vymazat
  2. 20:52 Už jsem to psal dříve, že záběry z dopadů Kalibrů vypadají na termobarické hlavice. Velký záblesk s následnou implozí. Dost pochybuji, že použili přímo uvedenou bombu. Pokud vím, Rusové v Sýrii nemají velké bombardéry a ta bomba je pořádně velká. Možná autor slyšel o použití termobarické munice a bombu si "domyslel". Sám říká :"potvrdí-li se informace..". Ale kdo ví, třeba to je pravda. Na menší objekty Kalibry, na veliký cíl bombu.

   Vymazat
 4. Byla vojna vypsana
  Za cisare za pana
  A ja musel rukovat, rukovat
  A s Rusem jit bojovat

  Na tom nasem hrbitove
  Tam je mistecko pro me
  Rus uz stoji u dveri
  Ten VAM misto vymeri

  OdpovědětVymazat
 5. Když vidíte, jak s chutí podřezávají lidem se svázanýma rukama krky, tak mně použití takové bomby připadá zábavné. Asi tuším, proč nejedí vepřové, jedná se zřejmě o kanibalismus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak nějak a taky si vzpomínám na ty nešťastníky,turecké vojáky svázané a utopené v kleci ve špinavé řece a taky ty upálené zaživa...Ještě jsem se osobně nesetkal s nikým,kdo by se těch musulmanů a IS zastával a doufám,že ani v budoucnu k tomu nedojde a navíc u nás,asi by to špatně dopadlo...

   Vymazat
  2. 23:42 Jo středověké popravy a novodobé přejetí tankem rozmetání bazukou odpálení výbušnin pod zadkem....

   Vymazat
  3. 12.43 Vy jste asi troškař, který neví co s penězi... O Polpotově "beznábojovém exekučním kulometu" jste neslyšel? Stačí řada zoufale naštvaných rolníků, z nichž každý má JEDNU MOTYČKU se kterou umí celý den do úmoru rozkopávat tvrdé hroudy, a místo hroud hroudám podobné hlavy vetřelců... jedna rána... a motyčka je připravena k další operaci...

   Vymazat