Reklama

.

.

pátek 8. září 2017

P.C.Roberts: Drahé Rusko – nepřítel není partner


8. 9. 2017     PaulCraigRoberts
Svévolné americké uzavření ruského konzulátu v San Francisku i následné prohledávání všech věcí a rekvizit, které k němu patří, Rusy vážně znepokojilo. Nelze pochybovat o tom, že tímto činem porušil Washington jak diplomatickou ochranu, tak mezinárodní právo. Proč Washington tak okázale ukazuje světu své pohrdání právem? Chce světu ukázat, že Rusko je natolik slabé, že se Washingtonu neumí postavit? Že žádné mezinárodní právo a žádná diplomatická imunita nejsou dost účinné na to, aby způsoby washingtonského jednání dokázaly usměrnit? Že si Washington může dovolit veškeré právo znásilňovat, aniž by se za své chování dočkal odplaty?


Odpověď na tyto otázky je následující: Názorem Washingtonu je, že moc a pouze moc a nic jiného vytváří právo. Zákon byl vyhozen z okna.

Takže: z jakého důvodu se tedy Rusko při svých jednáních s Washingtonem stále spoléhá na zákony?

Bylo účelem akce v San Francisku nalézt něco, coby se po zpracování dalo využít jako důkaz o ruské spoluúčasti na amerických prezidentských volbách, ve kterých byl zvolen prezident, který ve vztahu s Ruskem dává přednost míru před konfliktem?

Ruský ministr zahraničí Lavrov řekl svému rezortnímu americkému partnerovi. že Rusko se ve věci uzavření svého konzulátu, jakož i v záležitosti prohledávání ruských diplomatických věcí a rekvizit, odvolá k soudu.

Znovu tedy vidíme, že Rusové se stále pokoušejí jednat s Washingtonem cestou práva, soudů a diplomacie, a neuvědomují si pravý stav věci, jež Washington nastolil.

Jaký je tento pravý stav věci?

Ten je takový, že americký vojenskobezpečnostní komplex jako nejmocnější komponent americké vlády se rozhodl, že Rusko je nepřítel, ospravedlňující jeden tisíc miliardový, čili bilionový roční rozpočet a celou moc, jež je s tímto rozpočtem spojená.

Jinými slovy: Rusko je ustanovený nepřítel Ameriky Číslo Jedna a neexistuje nic, co by s tím ruská diplomacie a ruské uměřené kroky a reakce, či ruská poukazování na svého nepřítele jako na svého partnera, mohly dělat.

Drahé Rusko, musíš konečně už jednou pochopit, že ti prostě byla určena role „nepřítele“.

Jistě, neexistuje jediný objektivní důvod, proč se tak stalo, ale stalo se. Takový byl washingtonský výběr.

Washington nemá zájem o fakta. Je ovládán stínovou vládou a tzv. hlubokým státem, sestávajícím z CIA, vojenskobezpečnostního komplexu a finančních zájmových skupin. Všechny tyto části podporují světovou hegemonii USA, a to jak finančně, tak vojensky. A Rusko i Čína jim stojí v cestě.

Tažení, zvláště proti Rusku, se stále zvyšuje, až se stává absurdním. Časopis Newsweek např. naznačuje, že za bombovým útokem při bostonském maratónu stálo Rusko.

Rusko zkrátka se svým určením nepřítete Číslo Jedna nemůže dělat absolutně nic.

A co tedy může za této situace vůbec dělat?

Jediné, co může udělat je obrátit se k Západu zády a přitom jen sledovat, zda mu nehrozí překvapující útok.

V Americe se pro Rusko nenachází pranic dobrého a jakákoliv americká investice v Rusku bude využita k jeho poškození. Rusko americký kapitál totiž nepotřebuje. Názor ruské centrální banky o potřebě Ruska mít k dispozici cizí kapitál dokazuje, jak úspěšně byl ruským ekonomům vymyt mozek za Jelcinovy éry. Cožpak ruská centrální banka nechápe, že ona sama dokáže financovat veškerý ruský rozvoj a žádné cizí půjčky jí k tomu nejsou zapotřebí?

Nezdá se ani, že by si si ruská vláda dost uvědomovala, že jedním z důvodů, pro který mohou být na Rusko uvalovány sankce, spočívá ve faktu, že Rusko zůstává v západním finančním systému zajatcem. A že veškerá ekonomická doporučení, jež ruská vláda dostává od svých neoliberálních ekonomů, slouží zájmům Washingtonu a nikoli zájmům Ruska.

Kdy tedy přestane ruská vláda předstírat, že její nepřítel je její partner? Proč nedokáže rozpoznat reálný stav věcí a pohlédnout mu přímo do tváře?

Vždyť všechno jiné Rusko jen uráží a poškozuje.

Vybral a přeložil Lubomír Man

24 komentářů :

 1. Já Putinovi rozumím. Je to džudista. V džudu je možno porazit silnějšího soupeře a to zejména tehdy, když se cítí být neporazitelný. K soupeři je potřeba mít respekt. USA mohou doplatit na to, že ho nemají...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Venuj se cenzorovani, mazani
   A hyckani havlovce Vaclava Dvoraka
   To ti jde lip nez uvahy
   Vi pan Roberts ze mu kradete kolyrightovany material?
   CESI NEKRAST TADY

   Vymazat
  2. P.C.Roberts zřejmě nechápe, s jakou ironií Rusové to označení "partneři" používají.

   Ale pořád je na tom nesrovnatelně lépe, než 0:06 Horní Dolní. Ten nechápe vůbec nic. Jen jako hloupé miminko stále opakuje několik blábolů, kterými se snaží upoutat pozornost dospělých. A když se to povede tak mu ze samé radosti povolí svěrače a valí se to z něj Horem Dolem.

   Vymazat
  3. To není reakce miminka, ale puberťáka. Tomu taky nemá smysl odporovat, bohužel ale dospělý puberťák z toho nevyroste, ten už bude trapný až do smrti. Toho jde jenom vyloučit z veřejné debaty, protože nedodržuje elementrární pravidla.

   Vymazat
  4. Ad David: Souhlas, ale USA již na to dnes doplácí!

   Vymazat
  5. Doufejme, ale USA se již notně dlouho a "poctivě" na úder vůči Rusku připravují. Nic dobrého z toho pak nevzejde ani pro ostatní země, ale to jsou hodně slabá slova. Karel z Plzně

   Vymazat
  6. Tohle jste 8:32 dělali ve stranické a církevní sektě, vylučovali za názor a tvrdě přednesenou kritiku? Já si naopak úvahu službu držícího redaktora a cenzora v jedné osobě rád vyslechnu, vždyť i jeden ze současných kandidátů na prezidenta začínal dohledem nad politickou korektností v Českém úřadu pro tisk a informace připomínající dnešní Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. O žádný blábol se nejedná, pan P. C. Roberts má na svých stránkách umístěný Copyright. Nemusíte souhlasit s tónem příspěvku, ale to je asi jediné, co s tím vyjma obvyklých nadávek, oblbování a vysmívání se čtenářům končícího nasazováním roubíků uděláte. Po diskuzních faulech, které jsou tady na denním pořádku se ani nedivím, že dotyčný nevěří bývalým havlistům a členům polistopadové vládnoucí garnitury, notabene opakovaně usvědčeným z manipulace a lži zálohováním promazaných diskuzí a beze stopy mizících příspěvků, což již hraničí s šikanou nepohodlných osob a názorů.

   Vymazat
  7. A myslím, že zrovna pan I.D. by mohl, v souvislosti s ukončením jeho působení na ministerstvu zdravotnictví, pana P.C.R. seznámit s tím, jak vypadá taková omezená suverenita v praxi a stejně přes prsty by dostal, kdyby se ze současné pozice náměstka pro vědu a výzkum pokoušel podle nejnovějších poznatků pomoci bohnickým nebožákům od farmak a doživotní invalidity odstraněním dysbakteriózy a odčervením, srovnáním hormonů /vyšetřením a obnovením správné činnosti a vzájemným vyrovnáním produkce žláz s vnitřní sekrecí/ a holotropním dýcháním.

   Vymazat
 2. Pakaz jako Berezovsky a dalsi treba majitel Chelsey Abramovitch opice v kosili ,ktery ma jachtu za 1.5 bilionu tedy za 1500 milionu $ to jsou ti kteri diktuji vrazdi (soudil se o 5 bilionu s dalsim lotrem Berezovskym,ktery za ozralce a zida Jelcina ridil Rusko-Putin o nej zadal 12x a potom se v koupelne sebeobesil na rucniku!!!)) a hlavne kradou az se z nich kouri Vse cokoli delaji je jen k dalsimu rozsireni jejich mamonu ,jako ten chrobak co tlacil tu kouli Kdo vidi porady o zlodejich o super rich a filthy rich pochopi jak tato primitivni chrochtava zver zije a jak pohrda ostatnimi gojimy . vcera prave v jednom takovem poradu na otazku redactora jestli cena krbu za 600 000 $ neni pro NORMALNI lidi trochu moc pravil tento zmetek ve veku cca 30-35 let se svou dvoumetrovou manzelkou kurviznou hebelatou ze takove domy ktere on prave prodava za 11 milionu, nejsou preci pro NORMALNI lidi .Jen pro nadlidi vyvolene a to same je to dnes v Cesku. Nezli se proste duse rozkoukali bylo rozkradeno ustaveny zakony a hotovo . Jak z toho? Jedine dnes revoluci a te holote to sebrat jako to udelal Klema s temi zidy co potom nechal trochu povesit v mziku letu .Za pul roku ani popel v Treboraticich na silnici nebyl ,sesel se snehem a se Salcmanem a spol

  OdpovědětVymazat
 3. Buďme rádi že Putin má rozum usa kopou nožičkama a nic jiného dělat nemůžou. A jejich nepřátele není jen Rusko ale všichni Slované.

  OdpovědětVymazat
 4. https://cz.sputniknews.com/svet/201709085942893-Putin-IT-spolecnosti-domaci-software/

  OdpovědětVymazat
 5. Tá slabosť Ruska je jeho rola mierotvorcu. Rusko nie je Severná Kórea. Inak máme 3SV. Alebo inak. Kto dokáže maniakovi USA nasadiť zvieraciu kazajku?

  OdpovědětVymazat
 6. USA hledá stopy po hackerských útocích do prezidentských voleb,zamést svoje stopy,které byly prováděné z USA zastupitelství v Moskvě,aby to vypadalo na Ruské hackeři.

  OdpovědětVymazat
 7. Rusko má raketové motory, Amerika má hamburgery a teplé psy.

  OdpovědětVymazat
 8. Jistě se českým občanům, po zkušenostech s vlastními soudy, státními zástupci a policií zdá směšné, že se chce Rusko odvolat proti nezákonnostem USA vlády k americkému soudu. Je to naivita nebo snaha odhalit, jak soudy pracují také v USA na objednávku a za korupné?

  OdpovědětVymazat
 9. "Jediné, co může udělat je obrátit se k Západu zády a přitom jen sledovat, zda mu nehrozí překvapující útok."
  Rusko se touto radou naštěstí neřídí. Jeho působení v Sýrii, na Krymu, v Arktidě, v hospodářském seskupení BRICS, apod. ukazuje, že k Západu se staví čelem, což mnohé na Západě zřejmě velmi "znervózňuje" ...
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 10. Pár dobrých změn ale Trump udělal. A proto ho deep state nenávidí. Trump představuje alepoň symbol vzdoru. Na druhou stranu, je dobré že si většina lidí konečně uvědomuje, že volby v USA příliš neznamenají a moc drží úřednicko-korporativistická oligarchie. Její síla byla v tom, že si její existenci většina lidí neuvědomovala, to už je minulostí.

  http://www.epshark.cz/clanek/122/snazi-se-soros-a-cia-svrhnout-trumpa

  OdpovědětVymazat
 11. Rusko samozřejmě chápe, že mu byla určena role příští oběti americké expanzivní politiky. Že si na Rusko brousí zuby a hlavně připravují svůj veliký a bohužel věčně hladový žaludek ti největší byznysmani tohoto světa. Všechny tzv nejbohatší státy světa pro svoje astronomické dluhy a neustále rostoucí spirálu inflace, již nemohou ani dýchat a jejich krach se blíží. Jeho mnohem jasnější kontury se rýsují snad už i "vousatému Sedláčkovi", ato daleko zřetelněji než to bylo vidět například ve 20.letech 20.století. Všichni víme co po té následovalo a všichni víme komu to přinášelo užitek a zisk a kdo na tom tratil, ato zcela všechno. Rusko chápe, že je vybráno za budoucí oběť a nezbývá mu než se na poslední boj připravovat, pláč již zřejmě mu nepomůže! Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:55 Rusové jsou jedním z národů, kteří velmi dobře ví, že pláč nad mrtvými je to poslední, a tak jsou, již v současnosti, zřejmě dobře připraveni. Jejich působení v Sýrii o tom napovídá mnohé ...
   Dojde-li k válce, o které mnozí tak rádi "mluví", neproběhne zřejmě na území Ruska.
   Pláč potom nepomůže ani nám, uvědomuje si to u nás vůbec někdo ?!
   L.S.

   Vymazat
 12. To je pravda, ze nepritel neni partner. Pripominam, ze k hackerskemu odpojeni internetoveho pripojeni Zastupce vesmirnych civilizaci na Zemi, ktere tak prukazne zastupuje uz dele nez dvacet let, vami USA, doslo 9.8. tohoto roku, tedy presne pred jednim mesicem kalendarne, SEC, a to tesne pred pulnoci. Utocime tedy nyni, po hurikanu Harvey, ktery znicil Houston v Texasu, dalsim nasim, rekordnim hurikanem nejvyssi kategorie Irma, proti USA, proti Floride, presne v tu samou dobu, protoze vy lide odmitate samostatne myslet a proto potrebujete ten dukaz.

  OdpovědětVymazat
 13. Každý Slovan je pro Amíka a každého státního vyznavače západní ideologie plebs.Slované mají jednu světovou velmoc a tou je Rusko. Západní ideologie kde v čele stojí USA a kde lid nevládne ale jen oligarchie ve vlastní individuální prospěch tedy ani ne ve prospěch vlastního amerického národa tak ani národů těch západních zemí se západní ideologií. To Putin je jiný staví na národu, vlastní zemi vlastenectví normálních lidí na vlastních nerostných zdrojích na mezinárodním právu a seriozním partnerství s jinými zeměmi který mají skutečný zájem a obchodu. USA ho vyloženě nemá vůči žádné zemi světa a tím jsou USA dvě spojené velmoci Rusko a Čína dále obchodní společenství BRICS velkým trněm v oku v cestě a touze USA po zotročení lidstva přivlastnění si všech celosvětových nerostných zdrojů a nadvládě nad celým světem ve prospěch výlučně americké oligarchie. USA je skutečné světové zlo č.1 vyvážející jejich americkou demokracii do celého světa pod různými zločinnými falešnými záminkami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prezident Putin stojí v čele KGB (Sionem) dosazených židovských oligarchů a pronajímá nadnárodním koncernům celé průmyslové a těžební oblasti i s nevolníky, úplně stejně jako se vlastizrádci u nás chystají zašmelit zásoby lithia na Cínovci. Jediná výhoda snad spočívá v tom, že si zákonem legalizované mafiánské rodiny lichvářů, zbrojařů a farmakomafie zvolily za svého rozhodčího Rusa, přičemž se v evropské historii nejedná o nic neobvyklého, tentokrát chazarská šlechta si z pragmatického důvodu vybrala obrazně řečeno cizince ve vlastní zemi zaprodané cizákům za svého soudce a krále/cara, aby se ve své nenasytnosti a agresivitě nepozřela sama mezi sebou. Není tedy žádným překvapením, že tento Capo di Tutti Capi bude stejně jako prezidenti Trump a Zeman hrát podle kapitalistických pravidel loupeživých rytířů a bývalé kleptokracie.

   Vymazat
 14. Tímto konáním Spojené státy hlavně podrývají svou autoritu jako globální velmoci a ukazují svým "partnerům" svou slabost a nespolehlivost. Zatímco Rusko se staví jako garant mezinárodního práva a dialogu. Výsledky se již dostavují, viz. reakce blízkovýchodních státu (Afghánistán), stejně tak jako asijských (Japonsko, Jižní Korea, Čína). Pro USA to bude mít dalekosáhlé dopady...

  OdpovědětVymazat
 15. 14:29 Ruský prezident ukázal v Asii, kdo je tygr. Japonci a Korejci to pochopili.

  https://cz.sputniknews.com/svet/201709085942563-Rusky-prezident-Asie-tygr-Japonci-korejci/

  OdpovědětVymazat