Reklama

.

.

neděle 17. září 2017

P.C.Roberts: Ekonomicklá lekce pro Čínu a Rusko (Je v Trumpově vládě jediná osoba vlastnící mozek?)

17. 9. 2017    PaulCraigRoberts
Po letech nekonečných válečných hrozeb Rusku – vzpomeňme např. vyjádření náměstka ředitele CIA Morella: „USA by měly, aby jim daly zprávu, začít Rusy zabíjet“, nebo hlas šéfa náčelníků štábů Milleyho: „Ztlučeme vás víc, než vás kdy kdo ztloukl“, máme zde další výhrůžku z úst amerického ministra financí Mnuchina tentokrát na adresu Číny: „Jestliže se Čína nepodřídí naším novým sankcím proti Severní Koreji, uvalí USA další sankce i na ni a znemožní ji účast v americkém a mezinárodním dolarovém systému“ ZDE.


Skvělé! Takže zde máme bolavou americkou vládu zatíženou 20 bilionovým veřejným dluhem a proto nucenou tisknout si další a další peníze na nákup svých vlastních dluhopisů, která ovšem vyhrožuje druhé největší ekonomice světa, jejíž kupní síla, pokud měny obou těchto zemí porovnáte na základě parity, je větší, než je kupní síla Ameriky.

Zkusme však o Mnuchinově výhrůžce uvažovat i dál: Kolik amerických firem je v současné době na území Číny umístěno? Nikoliv, nejsou to pouze Apple a Nike. A znamenaly by tedy sankce, že tyto americké firmy by zboží v Číně vyrobené mohly prodávat pouze v Číně a nikoliv též v Americe a vůbec všude jinde ve světě? Máte ten dojem, že americké globální korporace by s takovýmto řešením souhlasily?

Mnuchin je stejně dutá hlava jako Niki Haleyová (velyslankyně USA v Radě bezpečnosti OSN.). Nemá zbla tušení na jakou adresu své hrozby vysílá. Co třeba ta o vyloučení Číny z mezinárodního dolarového systému? Nic by totiž USA víc nepoškodilo a Číně naopak víc prospělo než právě tohle. Obrovské množství ekonomických transakcí by z dolarového systému zmizelo a tím umenšilo jak jeho rozsah, tak i jeho význam. A co by bylo zřejmě nejdůležitější? Čínské i ruské vládě by možná konečně svitlo, že jejich účast v dolarovém systému je masívní zátěží, jež žádné benefity nenese..

Rusko i Čína měly už dávno vytvořit svůj vlastní měnový systém. Tím totiž, že zůstávají částí systému washingtonského, umožňuji Washingtonu, aby jim vyhrožoval a hlavně: aby měl možnost uvalovat na ně své sankce.

Příčinou, proč Rusko i Čína tohle stále nevidí, spočívá v tom, že obě země vysílaly v minulosti své studenty studovat ekonomiku do USA. Ti studenti se pak vrátili zpět do svých zemí s mozky už vymytými ekonomikou liberální, čili „ekonomikou vetešnickou“ za jakou ji výstižně pojmenoval M.Hudson. A to s tím výsledkem, že namísto podpory ekonomik domácích se z nich stali přisluhovači ekonomiky americké.

Jestliže Rusko a Čína chtějí být zeměmi suverénními, musí se dnes a denně modlit za to, aby jim imbecil Mnuchin nejen vyhrožoval, ale z dolarového systému je skutečně odstřihl. Pak si obě ty země vybudují svůj vlastní systém a vyučí se namísto propagandy, která slouží výhradně zájmům Washingtonu a jako ekonomika se jen tváří, ekonomice skutečné.

Překlad: Lubomír Man

19 komentářů :

 1. Obávám se že ne.
  Trumpstein se otočil o 180° na DACA, global warming a další z jeho předvoledních slibů. Administrace je plná psychopatů, válečných štváčů a mentálně nemocných existencích.

  OdpovědětVymazat
 2. Ono už se děje...BRICS, atd.
  Z historie:
  Nezákonná revoluce – zednářská únorová – odstranila Nikolaje II. z vedení Ruska.
  Pak proběhla druhá – říjnová – revoluce, kdy k moci přišli Lenin s Trockým. Život sedmičlenné carské rodiny ve dvou místnostech v Tobolsku během třeskuté zimy, o chudé vojenské stravě a navíc pod neustálým dohledem drsných rudoarmějců, byl jistě pro zhýčkané velkokněžny pořádným šokem.
  Co se zatím dělo v zákulisí?
  Na jaře následujícího roku padlo rozhodnutí o likvidaci celé rodiny. Kdo tak rozhodl? Nikdo menší než Rothschild. Asi se ptáte, co ten s tím měl společného. No... šušká se cosi o zakládacích dokumentech amerického FEDu a o tom, že skrze Nikolaje II. je dnešní Ruská federace jako jeho "zákonný dědic" majitelem 88,8 % FEDu. Takže tu vlastně neřešíme případ, pohřbený prachem historie, ale nejžhavější současnost...
  I u nás (ve Hvězdonicích) žil až do sedmdesátých let min. století Josif Romanovskij, zvaný "Čajíček" pro oblíbený RUM. Byl rovněž z té rozvětvené carské rodiny...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou ale žvásty. Kde jsi ty pohádkové bláboly vyčetl, Pivoňko?

   Vymazat
  2. Prvně si to ověř ty blbe 23:49 a pak se teprve vyjadřuj, do té doby jen šoupej nohama idiote.

   Vymazat
  3. Vygůglovat si můžu i to, že jsi vylezl prasnici z řitě. na internetu je toho opravdu hodně co si můžeš "vygůglovat". O to vzdělanější a kritičtější člověk musí být aby byl schopen odfiltrovat aspoň zjevné sračky. To ty ale evidentně nejsi.

   Vymazat
 3. Na tvoje přiblblé rady co a jak mají dělat Rusko a Čína netrpělivě čekají, dementní Robersi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dementní jsi jedině ty idiote 23:46, vždyť Roberts má pravdu. Když tomu nerozumíš, tak se nevyjadřuj kavárenská jandova filcko.

   Vymazat
 4. WARNING
  COPYRIGHT VIOLATION
  CEASE AND DESIST

  OdpovědětVymazat
 5. http://www.nwoo.org/2015/02/18/pred-sto-lety-rusko-a-cina-vytvorily-fed-cast-1/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je nesmysl.
   FED vytvorili a dosud ovladaji zionisticti bankeri.
   Svalovat to na Rusko a Cinu je jen jejich zastiraci manevr...

   Vymazat
 6. Dolarový dluh je dluh těch co ty dolary mají a ne USA. Jak jsem již dávno a mnohokrát psal imperialismus JUSEJ přešel již za Ohambi do BANDITIZMU.Krásně a prorocky je to uvedeno ve filmu "Limonádový Joe" výrokem ty lump já hrdina a všichni jsme jedna rodina. Vyloučení z dolarového systému by jistě i z obtížemi přežily ale to by byl v JUSEJ šrumec, čím by nahradily ty produkty co za papírky vozí těm svým zdegenerovaným zvrhlým parazitům? Dobře vědi co se na ně chystá a nevědí si s tím rady tak zastrašují jak v tom pekle Martina Kabáta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čí by je nahradili? Vlastní výrobou, blbečku. Proto taky vyhrál Trump, protože slíbil vrátit výrobu zpět do USA.

   Vymazat
  2. 11:02
   Slíbil.....jenže kecama lidi bez práce nenasytí hulivrku z debilova!!!!!!

   Vymazat
 7. P.C.Roberts má opět pravdu jen ať to usa udělají čím dřív tím líp.

  OdpovědětVymazat
 8. P.C.Roberts je inteligentný a rozumný, - každý normálny človek to vidí okamžite, dokonca aj bez maturity. Ovšem človek s IQ pod 52 to pochopiteľne nevidí . . .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže všichni Rusové a Číňani a hlavně jejich vedení včetně Putina mají IQ pod 52. Dík za info.

   Vymazat
 9. Americkému ministru financí Mnuchinovi který svými slovy: „Jestliže se Čína nepodřídí .... uvalí USA další sankce i na ni a znemožní ji účast v americkém a mezinárodním dolarovém systému", by už někdo mohl ohleduplně napovědět, že právě pro toto dělá Čína sama dost.
  A pokud to své úsilí dotáhne do finále, USA již ve světě tou jedničkou nebudou. Jejich velikost stojí právě na tom, že všichni ve světě hrají tu "hru na US dolar".

  OdpovědětVymazat
 10. Také se nabízí vysvětlení, že Čína a USA globalisté, spolupracují na předání velmocenského postavení Číně. Tato varianta by mnohé vysvětlovala, aniž bychom museli někoho podezírat, že nemá měřitelné IQ. P.K.

  OdpovědětVymazat
 11. USA sú jediný štát na svete ktorý bez toho aby vytvoril civilizáciu, prešiel hneď do úpadku - A.E. POE

  OdpovědětVymazat